Keresés

Részletes keresés

BSlac Creative Commons License 2017.07.16 0 2 33636

Sziasztok!

 

Először is köszönöm a sok élménybeszámolót, útleírást, egymásnak adott tanácsot stb., stb., amit itt olvastam, sokkal színesebbé, teljesebbé tették a montenegrói utazásunkat. 

Herceg Noviban megszállva, innen indulva sikerült nagyjából a bejárni, megnézni az országot 9 nap, sok-sok autóval megtett km, hajókázás és több helyen való strandolás során. 

 

Herceg Novi a sok kis sikátoros, lépcsős elrendezésével szerintem nagyon kellemes, gyönyörű város.

 

Ami meglepett az tényleg az utak kiváló minősége, a sofőrök - az előzőekben itt többségében olvasottakkal ellentétben - itthoninál semmivel sem rosszabb stílusa, sőt olykor előzékenyebb viselkedése. 

 

Odafelé Udvar-Eszék-Szarajevó-Mostar-Trebinje-Herceg Novi, éjszakára Szarajevó (ami tényleg megnéznivaló, pezsgő éjszakai életű város). Vissza Szerbián át egy szuszara, az itt javasolt Cacak-Belgrád-Tiszasziget felé, ami tényleg gyors és haladós, bár itt jó lett volna tudni, hogy a határon kistehergépjárműveket nem engednek át.

Továbbá figyelni kell a kis vajdasági falvakban, árnyékban megbúvó rendőreire, kik sunyiban végzik dolgukat, le is lőttek 68-cal lakott területen belül, 3 km-re a határtól. Ennek ellenére üdítő volt a büntetés mértéke: 24 €, az itthoni 30 ezres büntivel szemben.

 

(Amúgy az élelmiszerek drágábbak mint itthon, legalább is Herceg Noviban biztos, ha nem is őrülten, de bő 1 heti bevásárlásnál már számítóan.)

 

Amire még érdemes figyelni, az az éjszakai ügyelet és orvosi ellátás. A dokik jó arcok, tudnak angolul, segítőkészek, tényleg nincs panasz, viszont a nővérke, aki számlát adott lehúzott 12€-val (többet kért, mint amennyiről számlát adott), mi meg persze éjszaka, betegen nem néztük meg a számlát. Az összeg nem sok, de érdekes, főképp, hogy másnap visszamenve, panaszt téve, más nővérkék elmondása szerint, sajnos előfordul, sajnálják, de nem tudnak mit tenni, "ez Montenegró" kijelentéssel köszöntek el.

 

Amúgy az emberek mindenhol kedvesek, mosolygósak,  segítőkészek. A szeméthalmok, no meg a wc-k hiánya jellemzőek, kissé pössentés szagú a város emiatt, de mindenhol lehet találni megfelelő strandot, tiszta helyet, ez ne szegje kedvét senkinek.

 

Ajánlom mindenkinek az országot, és köszi újra a sok infót.

 

L

 

ui. ezt még le kell írjam, a Kotor városa és Lovcen hegy közötti szerpentint, kilátást, aki tudja járja be, nézze meg!

 

szervezkedő Creative Commons License 2017.07.16 -1 2 33635

 

 

Ica! Nem értelek el telefonon! Tudom nagyszabású programunk, tervünk  van Bácska térségében (is), de Lákátus Zsigáék, már a jófogáson árulják a vasúti sineket. Szedjetek már össze pár killométernyit és oldjátok már meg Szeged Szabadka között újra zakatoljon valami. Kereszt mamiék néha átmennének piacra. Köszi!

szervezkedő Creative Commons License 2017.07.16 0 1 33634

Tapasztalat 1:

Elvileg leszállsz  Szabadkán, bemégy egy bankkártyával a pénztárhoz, nagy valószínűséggel lesz aki beszél magyarül (szőke 50es nő, vigyel neki csokit, szereti :-D) mutatod a magyar jegyedet és kérsz mellé 3 euro egy helyjegyet vagy 6euro egy ágy (a 6 személyesben) KUSET-nek mondják. Nem tudom milyen vagonokat indítanak Szabadkáról 3-4-6 ágyasok közül, tapasztalatom szerint a szerb vasút legótvarabb kocsijait.

 

Tapasztalat 2:

Leszállsz a vonatról, de a pénztárban előtted fogy el a helyjegy, kuset nem is volt már. Ekkor végig ülsz a folyosón a saját csomagodon 15órán keresztül. Tapasztalat!!!! Csak én vettem meg az utolsó 2-őt és az utánunk érkezők megszívták. Nagyon duuurva volt. Szegény csajszi ott ült/kínlódott végig egész éjjel, majd másnap délelőtt is.

 

Tapasztalat 3: Szinte senki sincs a vonaton és még foglalnod sem kell.

 

Tapasztalat 5: Van foglalásod, de később szállsz fel a vonatra és már ül valaki a helyeden, fekszik az ágyadban és neki is ugyanoda szól a papírja.

 

Tapasztalat 4:

Valami online megoldás is létezik, valami papíralapú végkifejlettel, ami annyira nem használt, nem alkalmazott hogy pár éve volt olyan olvtárs, akinek addig intézték a dolgokat, hogy elment a vonat.

 

Tehát kalandos!

Szabadkáról egy retúr buszjegy a tengerpartra 50euro. 15ezer Ft. Sztinte ugyanakkor indul mint a vonat és reggelre megérkezel egy klímás autóbuszon utazva. Minden darab bőrönd, táska stb 1euro pogyászdíj fejében szállítható. Ha nem vagy vasutas én ezt ajánlom, vagy naponta 25x nézz rá a wizzair oldlára és lőjjjjj egy olcsóbb, a vonatjegy árához hasonló repjegyet.

Szerintem!

Előzmény: sdragon (33632)
szervezkedő Creative Commons License 2017.07.16 0 2 33633

Ahogy Regős Bendegúz megfogalmazta az Indul a bakterházban:

"Tudom én jól, az a baja a világnak, hogy nem tehénpásztorok kormányozzák.

Ha én valamikor miniszter leszek, ..."

 

...tehát ha ÉÉÉÉN valamikor miniszter leszek, egy hétfő reggel felemelem a telefont és tárcsázok...

 

-Icuskám! Hogy telt a hétvége? Gyerekek? Család? Voltatok lent Zalában Manci mamáéknál?

- Szia Beni! A telekre mentünk szombaton, millió a dolog.. Ti jól vagytok? Mond miért keresel? 

- Ilonkám! Tudod te is, mi a helyzet a határon.

http://www.police.hu/hirek-es-informaciok/hatarinfo?field_hat_rszakasz_value=szerb+hat%C3%A1rszakasz

 

Gyuriék lezártak délen mindent rendesen. Sanyiék beleszakadnak a melóba az autópályán és ti pedig...

http://www.police.hu/hirek-es-informaciok/legfrissebb-hireink/hatarrendeszet/tompa-fele-terelik-a-forgalmat-roszkenel-5

 

...ti pedig nem tudtok egy rozsdás vagont beállítani Montenegró irányába.

Tudom hogy Jóskáék megoldották az ügyet és hetente háromszor hordják a népet Pestről, de csináljátok már meg a menetrendet. Fésüljétek már össze egész évre.

- Beni, ezzel csak nyűgöt veszünk a nyakunkba, kell ez nekünk?

- Drága Ilonkám. Mai napig sok helyen kézzel írjátok a nemzetközi vonatjegyeket. Semeddig nem tart közben telefonon átcsörögni a szabadkai állomásra, hogy itthonról is tudjanak helyjegyet is foglalni az emberek.

- Igaz! Megoldjuk!

- Radovan számát tudod vagy átküldjem? Biztos van kontaktja a belgrádiakhoz. Mióta összekutyultátok a menetrendet, nenája nem volt látogatóba náluk.

- Rendben miniszter úr, intézem! Ha nincs más elköszönnék tőled, mert megjöttek a kínaiak is, foglalkoznom kell velük.

- Szervusz! Csókollak!

 

A szereplők:

Beni (Regős Bendegúz)

http://cultura.hu/wp-content/uploads/2013/07/bendeguz-indul.jpg

 

Ica (Dávid Ilona)

https://hu.wikipedia.org/wiki/D%C3%A1vid_Ilona_(k%C3%B6zgazd%C3%A1sz

 

Gyuri (Bakondi György)

https://hu.wikipedia.org/wiki/Bakondi_Gy%C3%B6rgy

 

Sanyi (Pintér Sándor)

https://hu.wikipedia.org/wiki/Pint%C3%A9r_S%C3%A1ndor_(rend%C5%91rtiszt)

 

Jóska (Váradi József)

https://hu.wikipedia.org/wiki/V%C3%A1radi_J%C3%B3zsef_(vez%C3%A9rigazgat%C3%B3)

 

Radován (Jelasic Radovan)

https://hu.wikipedia.org/wiki/Jelasity_Radov%C3%A1n

 

Előzmény: sdragon (33631)
sdragon Creative Commons License 2017.07.15 0 0 33632

Van valakinek tapasztalata, hogyan lehet helyjegyet váltani szerb vonatra?

sdragon Creative Commons License 2017.07.15 0 0 33631

Köszönjük a MÁV-nak hogy idejében döntött a közvetlen montenegrói kocsik törléséről!

Győri Márta Creative Commons License 2017.07.15 0 0 33630

Tudom nem kezdőnek való, de karavánba szoktak velem jönni :) 30 éve járok le :) én vagyok aki a Donji Morinjba száll meg mindig (naluka). Évekig itt is voltam regisztrálva, de eltűnt a regem.

Előzmény: szervezkedő (33614)
scarabaeus Creative Commons License 2017.07.15 0 0 33629

A csúcson volt kilátás abban a gyönyörű időben...

Előzmény: Balikaa (33627)
Balikaa Creative Commons License 2017.07.15 0 2 33628

Ja, és aki előttünk, július 8 előtt Zabljakban járt, és nem találja a pálinkáját, ne csodálkozzon, a fagyasztóban megtaláltuk, egy magyar ásványvizes flakonban:-)

Előzmény: Balikaa (33627)
Balikaa Creative Commons License 2017.07.15 0 4 33627

Jó napot kívánok!

 

Megjártuk Montenegrót kis családommal. Nagyon kellemesen telt, odafelé 2 éjszaka Zabljakban, visszafelé 1 Szarajevóban. (Ez utóbbi nekem nagyon tetszett, meg úgy általában Bosznia is, dacára a horvát határ menti romfalvaknak). Ha van rá igény, néhány kép, először a Durmitor:

Egyébként nem hittem volna, hogy meg tudom unni a szerpentineket.

ottakring Creative Commons License 2017.07.15 0 0 33626

Sorry, igen, természetesen lehet. Csak én rögtön emilre gondoltam, mint kapcsolat felvételi lehetőségre.

Előzmény: marci3_ (33625)
marci3_ Creative Commons License 2017.07.15 -1 0 33625

itt nem lehet irni pl?

Előzmény: ottakring (33621)
NilsHolgersson Creative Commons License 2017.07.15 0 0 33624

http://www.meteo.co.me/ itthon meg 22fok most.:(

szervezkedő Creative Commons License 2017.07.15 0 0 33623

Rákerestem! Rosszul emlékeztem. Mostar volt nem Sarajevo.

 

(A honvágy már engem is epeszt, de csak odaig jutottam, ismét vettem 2repjegyet, aminek most már az lesz a vége, hogy lassan kijutok én is egyszer! :-D)

Előzmény: marci3_ (33620)
ottakring Creative Commons License 2017.07.15 0 0 33622

Zöldkártya mindegyikbe kell. Idézet az ADAC honlapjáról (33601 hsz.):

 

Führerschein und Kraftfahrzeug

Führerschein

Der nationale Führerschein ist ausreichend.

Fahrzeugpapiere

Der Fahrzeugschein bzw. die Zulassungsbescheinigung Teil I ist erforderlich. Die Mitnahme der Grüne Versicherungskarte (erhältlich bei Ihrer Versicherung) ist vorgeschrieben und muss die Eintragung »MNE« aufweisen. Die Mindestdeckungssummen liegen deutlich unter den deutschen Standards. Erkundigen Sie sich daher rechtzeitig vor Reiseantritt bei Ihrem Autoversicherer nach ausreichendem Versicherungsschutz.

Előzmény: tia007 (33617)
ottakring Creative Commons License 2017.07.15 0 0 33621

Az emil nem publikus, a weboldal nem létezik. Így aligha lesz érdeklődő.

Előzmény: marci3_ (33620)
marci3_ Creative Commons License 2017.07.15 -1 0 33620

A sors úgy hozta, hogy 2 hetet most ráérek, elmennék ismét Montenegróba, de a barátaimnak nincs szabadsága és a rokonaimnak sem, elég spontán volt ez a szabadságom. Keresek útitársakat vagy nyaralótársakat, kocsim van, nagy kombi, de szivesen csatlakoznék is társasághoz. Indulással és visszaindulással rugalmas vagyok, vasárnap du-tól 12 napot ráérek. Ha valakinek felkeltettem az érdeklődését, akkor irjon, köszönöm.

lisy Creative Commons License 2017.07.15 0 0 33619

Köszönöm szépen az útbaigazítást! :)

Előzmény: Alkapánó (33616)
Alkapánó Creative Commons License 2017.07.15 0 0 33618

Szia!

Elvileg minden külföldi autóhoz kérik a nemzetközi bizt. igazoló iratot. Egyedül a szerbek nem kérik mostanában.

Új típusú, érvényes szig. mindenhová jó, még Albániába is.

Mi mindig sátrazunk, de egy ismerősöm volt Petrovac-ban. Egy négy fős ap. 140 EUR volt 5 napra.

Előzmény: tia007 (33617)
tia007 Creative Commons License 2017.07.15 -1 0 33617

Sziasztok!

Augusztus vegen megyunk Montenegroban par napra,azt szeretnem kerdezni h nemet rendszamu autoval kell zold kartya? Nem csak Montenegrora gondolok,Szerbia,Horvat,Bosznia? Sutomoren mennyiert lehet talalni szallast kozel a parthoz? Szemelyi elegendo ezekben az orszagokban? Elore is koszonom az infokat,szep napot :)

Alkapánó Creative Commons License 2017.07.15 0 1 33616

Szia!

A domboldalon futó aszfaltútról is simán látni az öblöt és a kis falut.

Lentről úgy láttam, hogy a levezető út is aszfaltos.

A házak között kanyargó, már nem aszfaltos útról jól látszik a vízesés,

de a patak mellett (bal oldalon) feljebb kell menni az egyes részek megközelítéséhez.

Az egyik vízesés mögött barlang is van :)

Előzmény: lisy (33610)
szervezkedő Creative Commons License 2017.07.15 0 2 33615

Néhai "Fityók" Pali olvtarsunk hozzászólásai kozott találod szerintem meg. 

Nina Hotel- de lehet rosszul emlekszem?! Csak olvastam, de sohasem voltam meg ott.

Előzmény: marci3_ (33612)
szervezkedő Creative Commons License 2017.07.15 0 0 33614

Kezdő jogsival nem Montenegróba kell tervezgetni. Szerintem.

 

(A  "félelemmel", fóbiákkal élők először jussanak túl ezeken az érzéseken, akár szakember segitseget is kérve, azután kezdődhet az utazás.)

Előzmény: Győri Márta (33613)
Győri Márta Creative Commons License 2017.07.15 0 0 33613

Sziasztok! 

 

Még mindig fent áll a júli28.-ai utazással ha valaki kezdő, fél a szerpentintől stb... Szívesen jöhet karavánba utánam.

 

marci3_ Creative Commons License 2017.07.15 0 0 33612

Valaki meg tudja adni a sokat jóként emlegetett Szarajevói tranzitszállás cimét? Meg melyik az ajánlott étterem egy jó csevapozásra? Vasárnap Szarajavóban szeretnénk aludni aztán onnan tovább a part felé.

DP(hun) Creative Commons License 2017.07.14 0 0 33611

Nagyon köszönöm a választ! :) 

Előzmény: Alkapánó (33609)
lisy Creative Commons License 2017.07.14 0 0 33610

Sziasztok!
Poseljani-nál ez a vízesés ki van vajon táblázva, vagy könnyen megtaláljuk? Egy eddigi "nagy montenegrói hiányosságunkat", a "Dunakanyart" mindenképpen szeretnénk az idén megnézni, úgy látom ez is útba esne. Mi autóúton közelítenénk meg, nem a tó vizéről. :)

Alkapánó Creative Commons License 2017.07.14 0 0 33609

A part valamivel drágább, mint az ország belső részei.

A Velika Plaz melleti kis üzletben a Niksicko dobozos sör 1,2 EUR volt, ami máshol egy Voli-ban 0.90 körül van.

Van mindenhol 0.5-ös dobozos sör. A Niksicko-nak van világos, barna és szűretlen változata is.

A fenti kis üzlet mellett a burek 1 EUR volt, és máshol is ennyiért vettük. Van sajtos (Sirom) húsos (Mesom) és spenótos is.

Ez utóbbi sajnos ritka, pedig nagyon finom. A legjobbat Albániában ettem Dhermi környékén (vagy 8 éve már).

A baklava is 1 EUR volt a Bar-i piacon. Ezen a piacon házi oliva olajat, dohányt, mindenféle finom gyümölcsöt és zöldséget kapni,

valamint délelőtt friss halat, s más tengeri herkentyűt. 

Előzmény: DP(hun) (33602)
Alkapánó Creative Commons License 2017.07.14 0 0 33608

Köszi!

Nagy élmény volt a kolostorsziget. Nem tudtuk, mi vár ott ránk, csak beeveztünk a kis öbölbe. 

Jött egy fekete ruhás apáca (bár az ortodoxoknál lehet, nem így hívják) és igen barátságosan körbevezetett.

Gyönyörű környezetben élnek ott. Van egy XVI. sz-i kápolna és egy templom. Éppen szertartás volt, de ő kalauzolt minket egy darabig.

Fantasztikus kertészetük van, a nem éppen ideális talaj ellenére. Megkóstoltuk a gránátalma szörpöt is.

Előzmény: scarabaeus (33607)
scarabaeus Creative Commons License 2017.07.14 0 0 33607

Jó volt látni a képeket. Beazonosítottam a Beška kolostort, amit én még csak műholdképes játékban adtam fel feladványként:-)

Előzmény: Alkapánó (33568)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!