Keresés

Részletes keresés

Noévi Creative Commons License 2017.05.18 0 0 33054

Június 18. és 25. között leszünk Ulcinjban. Négyen megyünk és a Villa Marinero-ban, ill. az Apartman Timoni-ban foglaltunk szállást.

Ti mikor mentek, szállásotok merre lesz?

 

Előzmény: macaroon*** (33049)
Seisonett Creative Commons License 2017.05.18 0 0 33053

Köszönöm a válaszokat :) Még nem jártam se homokos se kavicsos tengernél, ezért kérdeztem 

NilsHolgersson Creative Commons License 2017.05.18 0 1 33052

Szuper,fasza!Békatalp,flip flop,Fila papucs autentikus!Abszolút élvezhető mezítláb is,én mezítláb szoktam a vízbe vágódni a kikötőkben,pedig ott nem kevés a szemét.  

Előzmény: Seisonett (33050)
szervezkedő Creative Commons License 2017.05.18 0 1 33051

Hogy milyen lesz az ido??? Roviden???

FASZA!!!

:-)

 

Vigyetek valami cipot, nem sok helyet foglal. Strand van ilyen is, olyan is.

Előzmény: Seisonett (33050)
Seisonett Creative Commons License 2017.05.18 0 0 33050

Sziasztok !

Sokat olvasgattam itt, szuper hasznos információkra találtam. Június első hetében megyünk 4-en Kotorba. A kérdésem az lenne, bármilyen bagatell, hogy május végén, június elején milyen időre számíthatunk ? Valamint, hogy kavicsos a tengerpart, kell e készülnünk extra lábbelivel fürdőzéshez,vagy sima flip-flop papucsban is élvezhető?

macaroon*** Creative Commons License 2017.05.18 -1 0 33049

Meddig lesztek kint? Végig Ulcinjban lesztek vagy terveztek utazgatni? Mi is megyünk június végén repülővel, de nincs tervben az autó bérlés, ezért kérdem.

Előzmény: Noévi (33043)
Alexanna713 Creative Commons License 2017.05.18 0 0 33048

Két éve mi is ott laktunk az Antigona apartmanban, háááát szuper fittnes lesz felcuccolni ;) parkolással nem volt gond lent a körbástya alatti parkolóban volt bőven hely, ingyenesen ( jó június utolsó hete volt ) ezt leszámítva, pazar hely, főleg a kilátás :)

Előzmény: Noévi (33047)
Noévi Creative Commons License 2017.05.18 0 0 33047

 

 

Köszönöm szépen a gyors válaszokat! Sokat segítettetek! A fő problémánk az, hogy a szállásadó vszínű nem beszél jól angolul, talán azért nem adott korrekt választ a kérdéseinkre...de így már sokkal jobb a helyzet :-) 

Blaci78 Creative Commons License 2017.05.18 0 0 33046

Szia! Kereshetnél szebb uticélt is MNEben!

Előzmény: Nikue (33023)
szervezkedő Creative Commons License 2017.05.18 0 0 33045

https://rentacarairportpodgorica.com

 

Azt hiszem "rebkaa" es haverinái innen bereltek.

 

Parkolas, autoberles stb. stb. temaban szerintem a legtutibb amit a szallasado javasol! Par eve latom a szomszed faluban szezonban kolcsonautokent szolgal tobb olyan auto, ami telen csaladi funkciokat lat el! Gondolom teljesen mas arazassal, mintha a neten talalhato, repteri telephelyen atadott szekér!

:-)

 

Az en velemenyem, a szallasadoval kell mindezt lepontositani!!!!

Előzmény: portugéza (33044)
portugéza Creative Commons License 2017.05.18 0 0 33044

Gondolom így már nem olyan egyszerű a parkolás? Esetleg van ötletetek?

 

Ezek a dolgok meg fognak oldódni a helyszínen. Mind ezen a szálláson, mind a többin megszálló autós turisták miatt nem ismeretlen a probléma, biztos megvannak rá a megoldások. Google térképen látok pl. egy fizetős parkolót a vártól északra. Sőt itt is. A kikötőnél van egy kisebb parkoló, régebben volt szó itt róla. Az ingyenes helyeken valószínűleg a helyiek élveznek elsőbbséget. De biztos lesz megoldás a helyszínen, mások is megoldják.

 

 

Megnéztem a térképen a szálláshelyünket és a leírással ellentétben nem az óvárosban, hanem a várban van! 

 

Szigorúan véve csak a várat nevezik óvárosnak, a kettő valójában ugyanaz. Most kapni fogok itt a fórumon a fejemre... A lényeg ebből az, hogy idegennyelven kommunikálva félreértést okozhat, mert a fallal körülvett vár+óváros a Stari Grad (Castle + Old town; Kale + Qyteti i vjetër). A vár-óváros körül, a falon túl vannak valóban régi városrészek, dzsámikkal, keleties arculattal. (A régi és új városrészek között a határvonal a malomkerekes körforgalom körüli Carsija városrész.)

 

 

Esetleg van tippetek, hogy melyik cégtől béreljünk?

 

Volt itt a topikban, aki áprilisban autót bérelt, de nem válaszolt, melyik cégnél, vszeg nem rendszeres olvasó. Pár hónapja belinkeltem ide egy szimpatikus családi vállalkozást, keresd vissza, a reptérre kiviszik elétek az autót, de nincs velük személyes tapasztalatom.

Előzmény: Noévi (33043)
Noévi Creative Commons License 2017.05.18 0 0 33043

Sziasztok!

 

 

Köszönöm szépen a gyors választ! Megnéztem a térképen a szálláshelyünket és a leírással ellentétben nem az óvárosban, hanem a várban van! Gondolom így már nem olyan egyszerű a parkolás? Esetleg van ötletetek?

 

Másik kérdésem az autóbérlés lenne. Podgoricában szállunk le, a reptéren szeretnénk autót bérelni. Meddig várjunk a foglalással, ha június 18. napján utazunk? Esetleg van tippetek, hogy melyik cégtől béreljünk?

 

 

Köszi szépen! 

Bujazliz Creative Commons License 2017.05.17 0 0 33042

Az óváros, a vártól északra levő dombos terület. Ha itt van a szállásotok, akkor nem értem, miért nem kaptatok választ a parkolásra. Szerintem inkább nem értik a kérdést,mert ahol apartman van, ott van parkoló is (a területen,vagy kinn az utcán).

Előzmény: Noévi (33037)
monti2000 Creative Commons License 2017.05.17 0 0 33041

Kavicsos!!!

Előzmény: neoblade (33034)
Amaribp Creative Commons License 2017.05.17 0 0 33040

Csak Neked mondom, az ember hajlamos egyszeri benyomás alapján ítélkezni, jártam ott 1x egy röpke időre, nem jött be. Se a homokos, se az, hogy hosszú... Mások vagyunk.... Köves sziklás, tiszta tenger, kis öböl, alig ember :) ezt szerettem volna, még nem jött össze . De aki elsőre megy egy országba, szinte alig van ideje(1 hét?) megismerni, marad a strand, meg ott a tenger, és sós.  Attól független, mindig érdekes, egy más körülmények közt lenni, felfedezni mi más, ha akarják :)

Előzmény: portugéza (33036)
Amaribp Creative Commons License 2017.05.17 0 1 33039

Mi ezt nem tudjuk, de ha majd ott lesztek, találtok majd megoldást :)

Előzmény: Noévi (33037)
Amaribp Creative Commons License 2017.05.17 0 0 33038

Kavicsos.

Előzmény: neoblade (33034)
Noévi Creative Commons License 2017.05.17 0 0 33037

 

 

Sziasztok!

 

 

Június végén megyünk autóval Ulcinjba, a szállásunk az óvárosban lesz. Kérdezném, hogy hol lehet parkolni a szállásunkhoz közel, lehetőleg ingyen?  Feltettük a kérdést az apartman tulajdonosának is, de nem adott egyér-

telmű választ.    

 

 

 

Előre is köszönöm!

portugéza Creative Commons License 2017.05.17 0 0 33036

Igen, erre számítanak, nem a csatorna partján szeretnének strandolni természetesen. Bízom benne, hogy nyugdíjas szüleim jó fogják érezni magukat. Remélem, a szúnyoghelyzet nem fokozott arrafelé. 

Előzmény: Amaribp (33032)
portugéza Creative Commons License 2017.05.17 0 1 33035
Előzmény: neoblade (33034)
neoblade Creative Commons License 2017.05.16 0 0 33034

Sziasztok. Mindenhol eltérő válaszokat találok arra, hogy Becici-nél homokos, vagy kavicsos a strand. Mi az igazság?

 

Amaribp Creative Commons License 2017.05.16 0 1 33033

Szerintem nem bonyolultabb, mint Görögországba utazni, legfeljebb bővült család..., okozhat gondokat, na de mindent meg lehet oldani, ahogy írtad, rutinos utazók vagytok :) Határokon mi van csúcsban, az kiszámíthatatlan, mint az is, hogy mit néznek meg  csomagtartóban, lehet, hogy csak intenek, menj tovább :)

Előzmény: Nikue (33023)
Amaribp Creative Commons License 2017.05.16 0 0 33032

Jó helyen van, csak közben a Milena csatorna, kis hídon átmenni, és majd....ott kezdődik a homokos part.

https://www.google.hu/maps/@41.9105042,19.2351405,3a,75y,90h,90t/data=!3m6!1e1!3m4!1sbGGWkL55Y7S6gimZPh8PRg!2e0!7i13312!8i6656?hl=hu

Előzmény: portugéza (33027)
Amaribp Creative Commons License 2017.05.16 0 0 33031

Nincs.

Előzmény: cobranco (32992)
nohab Creative Commons License 2017.05.16 0 0 33030

hmmm. azt hiszem, értem :)

Előzmény: szervezkedő (33029)
szervezkedő Creative Commons License 2017.05.15 0 2 33029

Kisütött a nap. Hétfő is van és elkapott a honvágy.

 

:-(

portugéza Creative Commons License 2017.05.13 0 0 33028

Nem tudnátok valakit ajánlani, aki tud nekünk segíteni ebben?

 

 

- van, hogy a szállásadó szervez ilyen programokat. Vagy a szomszédja. Vagy egyéb ismerőse.

 

- soha nem autóval voltam, többször fizettem be helyi utazási iroda egynapos programjára, elégedett voltam - igaz, nem Ulcinjban, de ott is vannak ilyenek.

 

- nem ismerem őket, de pécsieknek van apartmanjuk Ulcinjban. Vállalnak programszervezést, de nem tudom, hogy csak a saját vendégeiknek? Mondom, nincs velük tapasztalatom, így tulajdonképpen ajánlani nem tudom őket. http://ulcinj4.me/

Előzmény: CsiceCsaba7787 (33015)
portugéza Creative Commons License 2017.05.13 0 0 33027

Jó hír, ha az Ardi étterem korrekt. Leszerveztem a családban egy kéthetes nyaralást az étteremhez tartozó szállásra. Fel lett adva a lecke, legyen:

 

- homokos part

- partközeli szállás

- előre lefoglalva, nem helyszíni keresgéléssel

- földszinti szoba, egy fokot se keljen lépcsőzni a szálláson belül

- vállalható ár

- mindezt Montenegróban :)

 

Nem voltam még Ulcinjnál délebbre (most sem tartok velük). Ennek ellenére úgy érzem, jó választás. Egyedül az árban lett kompromisszum, nagyobb férőhelyes szállás lett kiválasztva, de valamennyi kedvezményt kaptunk. Az alapár egyébként 12 euró/fő/éj, aug.-szept. fordulója.

 

A szállásadó küldött útbaigazítást, egy kis rövidítést ajánlanak, gondolom, az odavezető szűk utcán minél kevesebbet kelljen menni, van, ahol csak egy autó fér el, ahogy google utcaképen láttam.

 

portugéza Creative Commons License 2017.05.13 0 0 33026

Crmnica Restoránt szúrtam ki

 

Még nem voltam ott. (Megnéztem utcaképpel, ha a belső asztaloktól van kilátás a tóra - ez alapján nem tudom eldönteni -, az egy plusz lenne ott.)

 

 

Van-e valamilyen csobbanási lehetőség a Virpazari lagunában

 

Nem tudom. Nem emlékszem fürdőzőkre. Talán találtok rá módot. Klasszikusan a hajótúrákon útba ejtik valamelyik szigetet, ott fürdőznek a turisták. A parton messzebb, Muricinél van strand. (Tavaly a csónakból láttam kb. a Podgorica felé vezető közúti+vasúti híd két vége környékén olyan helyeket, amik alkalmasak lehetnek egy kis csobbanásra.)

Előzmény: cobranco (32992)
gy-gyuri Creative Commons License 2017.05.12 0 0 33025

benzinkut van eleg boszniaban olcsobb minden kartyaval tudsz fizetni amugy minben szep csak kosz az van bokor alja se ajanlott vam nem szok jonni de neh all a sor dugo szuk utak miatt tuti

 

 

 

Előzmény: Nikue (33023)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!