Keresés

Részletes keresés

Amaribp Creative Commons License 2017.05.01 0 0 32962

Szerintem kocsit kell bérelni, tömeg közlekedéssel macerás, szerintem sincs Perastban Óváros, meg mindegyik olyan kicsi, autózol, nézelődsz, és eltelik az az egy hét. Nem lesz nagy forgalom.  Risan semmi, kivéve ha meg akarod nézni, azokat az ókori mizéket.

Nézegess: https://www.rollmaps.com/home.10.html

Előzmény: spugna (32956)
macaroon*** Creative Commons License 2017.05.01 0 3 32961

Bocsánat, itt-ott a telefon okoskodott helyettem.. szóval a két kisfiúnkkal utazunk 🙂

Előzmény: macaroon*** (32960)
macaroon*** Creative Commons License 2017.05.01 0 2 32960

Sziasztok!

Pár napja olvasgatom a fórumot, de most be is köszönök, mert éppen tul vagyunk a sikeres repülőjegy foglaláson (szemtelenül olcsó volt, így nem hagyhattuk ki). Nagy hátizsákos utazók vagyunk, de most a kisfiam konkrét igényekkel állt elő és ahogy a kritériumai szerint célpontot kerestem, Montenegróra esett a választás. Sosem jártunk még itt, így izgatottan várjuk. 4-en megyünk a férjemmel és két kisfiú kakál június utolsó napjaiban. Jön még ekkor valaki Ulcinjba?

portugéza Creative Commons License 2017.04.30 0 0 32959

(Helyesbítek, Risan egy kategóriával nagyobb, mint Perast, de még mindig nem egy Budva.)

Előzmény: portugéza (32958)
portugéza Creative Commons License 2017.04.30 0 0 32958

Nem tudok hajójáratról Budvából Herceg Noviba. Ami megfontolandó, helyi utazási irodák egynapos hajókörutakat szerveznek a Kotori-öbölben. Ezek része lehet 1-2 órás megálló Herceg Noviban is. Ilyenkor egy füst alatt több helyre is el lehet jutni, pl. Kotor, a Szirti Madonna templomsziget Perasttal szemben, Mamula sziget, Kék barlang, stb. Ez az adott irodától is függ. Pár éve velük mentem egynapos (buszos) útra, Beciciben is van irodájuk szezonban. Áraik 2015-ből itt. Pár budvai ár itt

 

Ízlésekről nem lehet vitatkozni, nehéz más igényeibe belegondolni. Ahogy írták előttem méretbeli különbségek is vannak, Kotor (pláne az erőddel a város felett) meg Perast pl. nem ugyanannyi idő bejárni.

 

Szigorúan szubjektíven: bennem pl. Petrovac nem hagyott mély nyomot, gyakorlatilag óvárosa sincs. Van egy XVI. századi velencei erődöcske, a Kastel vagy Kale (Castello) a kikötőnél. Persze én is lefényképeztem a ferdén rétegződő sziklákat meg a montenegrói lobogót.  Szerintem Petrovac a leggyengébb láncszem a listádban. A tágabb környezet érdekes lehet, talán van pár eldugott templom/kolostor a közelben, és szép strandok.

 

Óvárosban Budva és Kotor a legizmosabb, utóbbiban erősebb az itáliai hatás. Ha még Herceg Noviba és Ulcinjba is eljutsz, két szélsőséges jellegű építészetbe, hangulatba cseppensz bele. A korábbi osztrák felségterület és az albán többségű, keleties egykori kalóztanya között óriási a kontraszt. Nekem ez egy nagy plusz Montenegróban, relatíve kis távolságokon belül különböző világokba csöppenhet az ember. Még Stari Bar tehetné fel az i-re a pontot (mondjuk Ulcinjjal kombinálva), ha jut rá kapacitásod, az megint egy homlokegyenest más élmény lenne. Egy lakatlan, részben romos óvárosról van szó, ami nem közvetlenül a tengerparton van (a környezete lakott terület).

 

Perastot az elcsépelt ékszerdoboz jelzővel szokták illetni. Amennyire sablonos ez, annyira igaz, hogy érdemes meglátogatni, mondjuk regionális busszal útba ejteni Kotorból Risan felé, ill. Herceg Novival kombinálni, ahogy írták előttem.

 

Risanban még nem voltam. Kicsi, mint Perast. Két dolog jut róla eszembe: római mozaikok és a település feletti gyalogtúra a hegyre a kilátással.

Előzmény: spugna (32956)
H_G Creative Commons License 2017.04.30 0 1 32957

Perast pici, összevonható a meglátogatása H. Novival, de szerintem jobb lesz erre a közút. Perast nappali fényben, H. Novi viszont este a legszebb.

 

Előzmény: spugna (32956)
spugna Creative Commons License 2017.04.30 0 0 32956

Az egy hét alatt, amíg kint leszek, Budva mellett, szeretnék elmenni Kotorba, (Perast-Risan), Petrovac, Ulcinj, Hercegnovi-t tervezem. Az óvárosokat imádom! Esetleg valamelyiket kihagyhatom, vagy mást javasoltok? Budvából Hercegnoviba van hajójárat? Mennyibe kerül? 

Amaribp Creative Commons License 2017.04.30 0 0 32955

Cetinje felől is,  onnan lefele is egysávos,

Előzmény: Szalaykata (32953)
Amaribp Creative Commons License 2017.04.30 0 0 32954

Biztos olyan mint régen, és aligha járnak most arrafelé, csak Ti!

Előzmény: Szalaykata (32950)
Szalaykata Creative Commons License 2017.04.30 0 0 32953

Köszönöm a válaszokat!  Próbálok erőt gyűjteni!  Sajnos a Cetinje, Podgorica, Budapest irányokban mindkét felé több lezárás van,  van ahol naponta kétszer két órás.  Így arra nem tudunk menni,  marad az egysávos... Igen,  emlékszem,  hogy gyönyörű,  azért is ragadzkodnék hozzá,  de valóban, itt most a bérelt autóval elég rossz benyomásokat szereztünk.... Tizenévek alatt nem változott a vezetési moráljuk.  Az elmúlt napokban egyébként esett az eső és télikabátos idő volt, eléggé el vagyok szontyolodva,  szeretnék jó emlékekkel hazatérni. 

vargas3 Creative Commons License 2017.04.30 0 0 32952

Tavaly voltunk. Nem egy sztáda, de nem is halál út. Viszont gyönyörű, csekély a forgalom. Tolatgatni nem kellett, mindig volt annyi hely ha jött valaki! Mi a Pg-Cetinje közti út felöl mentünk. Így mind a két folyókanyart láttuk.. Gyönyörű, szóval bátran.

Előzmény: portugéza (32951)
portugéza Creative Commons License 2017.04.29 0 0 32951

Igen, egysávos. 2015-ben mentem arra (nem én vezettem), de most ránéztem a Google műhold térképre is.

 

Eddig jutott a Google autó tavaly júniusban.

 

A műholdképen úgy tűnik nekem, a legtöbb helyen van annyi padka kétoldalt, hogy le lehet húzódni/lassítani.

Előzmény: Szalaykata (32950)
Szalaykata Creative Commons License 2017.04.29 0 0 32950

Sziasztok!  Kint vagyunk Montenegróban,  holnap van az utolsó napunk.  Egy kis segítséget szeretnék kérni olyantól,  aki volt már Rijeka Crnojovicában,  a folyó kanyarulatánál. Én anno voltam már itt,  tizenöt éve,  tudom,  hogy gyönyörű és szeretnék ide újra eljutni.  De most bérelt autóval vagyunk és már nem is vagyok olyan bátor,  mint régen... Szóval milyen ide az út Virpazar felől?  Még mindig egy sávos?  Nagyon balesetveszélyes?  Legjobban viszonylag friss tapasztalatoknak örülnék,  de jöhet korábbi is.  Főleg biztató.  Köszönöm! 

portugéza Creative Commons License 2017.04.28 0 0 32949

(Most nézem, az a buszos útvonal, amivel két éve mentem, már nincs ilyen formában, vagy esetleg még nem töltötték fel a nyári menetrendet. Mi Trebinje - Herceg Novi - Budva irányban mentünk. Most már Trebinjéből Nikisic felé mennek ezek a buszok is.)

Előzmény: portugéza (32947)
portugéza Creative Commons License 2017.04.28 0 0 32948

Ha jól értettem az oldalt, akkor az említett ár per fő értendő

 

Igen, az ár utasonként van megadva. A taxival szemben ez a hátránya, nem oszik el a költség. Nagyobb csoportoknak viszont egyedi árat adnak.

 

A transzferek közül ez tűnik a második legolcsóbbnak, Budvába 30 euró:

 

http://montenegrotouroperator.com/taxi-podgorica-airport-to-budva-30e/

 

Előzmény: nnorb_77 (32938)
portugéza Creative Commons License 2017.04.28 0 0 32947

Szarajevó - Podgorica jegyet tervezek venni, remélem az is rendben lesz (bosnyák online rendszert nem találtam...)

 

Nem tudok én sem boszniait. 2015 agusztusában a horvát https://getbybus.com/hr/ segítségével vettem Slavonski Brod-Szarajevó jegyet, minden rendben volt, de helyben is vehettem volna. Főszezonban Montenegró-Szerbia között nem érdemes halogatni a jegyvételt, legalább pár nappal előtte jó, ha megvan. Nem ragad senki ott, pl. Budva-Belgrád között van napi kb. 20 buszpár olyankor, de ha el kell érni valamilyen csatlakozást, nem mindegy, melyik járattal megy az ember. 

 

A Szarajevó-Podgorica útvonal, ami Focán és Scepan Poljen keresztül megy, különösen szép, azt mondják. Gondolom képben vagy, hogy Szarajevóban mindig érdemes odafigyelni, melyik buszpályaudvarról indul a járat. Az északi útvonal az Istocno-ról megy, míg Mostar felé a rendes állomásról. Két éve augusztusban Mostarban szálltam fel erre a buszra, előző nap vettem jegyet a pénztárban. Éjszaka mentünk, de az is biztos szép. Arra emlékszem, nagyon-nagyon kanyargott az út a határ előtt. Lepetaneba kompoztunk a Kotori-öbölben.

Előzmény: nnorb_77 (32937)
Törölt nick Creative Commons License 2017.04.28 -1 1 32946

Mi itt szálltunk meg két gyerekkel:

https://www.booking.com/hotel/me/vila-sandra.hu.html

 

A szállásadó nagyon kedves volt. Itallal, gyömölccsel várt. A szobába minden gyerek ágyára plüss állatkákat rakott ki. Egyik este még külön meghívott minket egy kis beszélgetésre.

 

A szoba tiszta, csendes, jó helyen van. A partra gyalog jártunk ki, 10-15 perces séta volt csak, így nem kellett a parkolásért sem fizetni.

 

Előzmény: LuLinda (32944)
Blaci78 Creative Commons License 2017.04.26 0 0 32945

Szia! kisgyerekkel  Ulcinj .

Előzmény: LuLinda (32944)
LuLinda Creative Commons License 2017.04.26 0 0 32944

Sziasztok!

 

Kisgyerekekkel szeretnénk nyaralni Montenegróban, első körben Radovicit találtuk. Tudtok jó szívvel szállást ajánlani? Mik a tapasztalatok? Ki hogy utazott le Monenegróba?

Pár éve jártunk már Montenegróban, de akkor még kettesben, így valamennyire képben vagyunk az országgal.

Előre is köszönöm!

 

Balikaa Creative Commons License 2017.04.25 0 0 32943

Ja, annyira nem izgulok emiatt, csak nem árt tudni, mire készüljek.

Előzmény: kacsák (32942)
kacsák Creative Commons License 2017.04.25 0 0 32942

Ez akkor ciki, ha csak ezen az 1 napon vagy kint. Amúgy bármilyen ünnep van-, ugyan úgy mint nálunk, ott is lehet találni nyitva levő üzletet, éttermet. Ennyi meg elég is. Nem?

Előzmény: Balikaa (32941)
Balikaa Creative Commons License 2017.04.25 0 0 32941

Hello!

 

Újabb debil kérdés: július 13.-i ünnepnapon minden zárva van? Élelmiszer bolt, éttermek?

 

Köszönettel:

 

B.

nnorb_77 Creative Commons License 2017.04.24 0 2 32940

Igen, én is úgy értelmezem, hogy a retúr jegy 40EUR egy főre. A legnagyobb kérdés nekem az, hogy ez a szolgáltatás csak Ryanair járathoz kapcsolódhat-e. Erről nem találtam semmi infót, de úgy néz ki, hogy bármilyen érkezési-indulási dátumot-időpontot meg lehet adni. Amúgy a honlap szerint Magyarországon működő cég, biztos meg lehet őket kérdezni: http://ryanair.plusairportline.com/index.php?page=contact 

Előzmény: spugna (32939)
spugna Creative Commons License 2017.04.24 0 0 32939

Éppen ezért jó, mert egyedül utazom, és ha jól értem, a "round trip" retúrt jelent, tehát a podgoricai reptérről Becici-ig háztól-házig oda-vissza 40E, míg egy taxi 80 E lenne.

Majd ha lefoglalom, és fizetek (neten), meglátom, hogy így van-e.

És ha bejön, megírom:)

Előzmény: nnorb_77 (32938)
nnorb_77 Creative Commons License 2017.04.24 0 0 32938

Ha jól értettem az oldalt, akkor az említett ár per fő értendő, tehát pl. Budvába két embernek már 40 EUR. Mondjuk ez még mindig olcsóbb, mint a podgoricai reptér honlapján említett 55EUR taxi ár (https://www.montenegroairports.com/eng/index2.php?a=2&m=301&o=1&ms=2# ). Ha mégis használod ezt a szolgáltatást majd írd meg kérlek a tapasztalatokat, mert főleg a podgoricai 4EUR-os transzfer ár barátinak mondható.

Előzmény: spugna (32936)
nnorb_77 Creative Commons License 2017.04.24 0 2 32937

Igazából nemzetközi buszjegyet vettem, Montenegróból Szerbiába. A teljes jegyárban benne volt a peronjegy (buszjegy + 1.5EUR peronjegy +1EUR foglalási díj), tehát nem kellett a helyszínen pluszban peronjegyet intézni (lehet, hogy ott olcsóbb lett volna?). Más kérdés, hogy alig voltak a buszon, helyben is lehetett volna jegyet venni. Belföldi útra én se hiszem, hogy vennék előre jegyet, pláne ahol sűrűn járnak a buszok. Amúgy az megnyugtató, hogy a jegyvásárlás működött a szerbiai indulással is, én legközelebb egy Szarajevó - Podgorica jegyet tervezek venni, remélem az is rendben lesz (bosnyák online rendszert nem találtam...)

(Koszovótól pedig nem kell tartani, nagyon jó hely, kedvesek és segítőkészek az emberek, jól beszélnek angolul, nagyon kevés a turista, és olcsó minden. Pristinában nagy látnivalók nincsenek, de szuper a keleties hangulat, a jó kávézók és éttermek. Prizren pedig gyönyörű, mint Mostar 15 éve, amikor alig volt külföldi.) 

Előzmény: portugéza (32929)
spugna Creative Commons License 2017.04.24 0 0 32936

Köszi Norbi, ez tök jó, ránéztem, remélem, működni fog, még nem foglaltam le, amíg nem fix a szállásom! Mégiscsak a fele a taxiárnak!:)

Előzmény: nnorb_77 (32926)
halacs Creative Commons License 2017.04.24 0 0 32935

A jegenye ágain. :-)

Előzmény: szervezkedő (32934)
szervezkedő Creative Commons License 2017.04.24 0 1 32934

Ezen valami "jegenye" latszik! Hol keressem a kepen a kecskeket???

:-)

Előzmény: halacs (32924)
szervezkedő Creative Commons License 2017.04.24 0 1 32933

200ezer forintert 8-9napra en plussss nyakorvet+ a tolgyfa arnyekaban sajat kutyahazat biztositok a blökinek, ejszakankent puha vánkost a garazsunkban, nektek pedig egy teljesen onallo nyaralot stb.

:-)

 

Ilyen koltsegvetessel biztosan talaltok szallast!

 

10euro/fo/ej a standard ar, amivel kb kalkulalhattok!

Előzmény: Beus199 (32932)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!