Keresés

Részletes keresés

Jazzpapó Creative Commons License 2011.08.17 0 0 19505

A biztonságról sajna egy pici galiba azért becsúszott Tivatban. Az első éjszaka a parkolóban a két autóról  7 darab fényes szelepsapit leloptak.(Lehet, hogy szarka volt?:-))

Azt az egyet már miért nem vitte  el? Érdekes, hogy alig láttunk más autókon fényes szelepsapit.

A fő baj, az volt, hogy egész Montenegróban, legalábbis ahol megfordultunk, nem lehetett kapni pótlást.

Ezen a kis zicceren kívűl tényleg a a parton hagyhattál mindent stb. stb.

 

Előzmény: Atomkecske (19504)
Atomkecske Creative Commons License 2011.08.16 0 0 19504
A biztonsaggal semmi gond nincs, az ertekes cuccokat taskaban a fej ala parnakent es kesz. Ket cseh fazon felugyeli a vagont, meg adja a jo kis cseh soroket, ok mindent latnak. Montenegroban meg mi a fenykepezot, telefont, penzt siman otthagytuk a parton, amikor bementunk mind a ketten furdeni. Altalanos, h kocsiablakok lehuzva, ajtok nyitva, Budvaban meg egy forgalmas parkoloban allt egy bicikli csak siman kitamasztva... Azt hiszem ez sokatmondo.
Előzmény: csikkecske (19502)
Muity Mijo Creative Commons License 2011.08.16 0 0 19503

Ha a fiad ennyire tájékozott, akkor hallgass rá és maradj ébren.

Előzmény: csikkecske (19502)
csikkecske Creative Commons License 2011.08.16 0 0 19502

Szia!

 

 Elkeserítő egy ilyen utazás! Mi is gondolkoztunk a vonatos megoldáson, de már le is mondtam róla. A fiam (aki autóval volt, ezért kételkedve fogadtam a megjegyzését) azt mondta, nehogy vonattal menjünk, mert mindenünket ellopják, ha netán elalszunk. Remélhetőleg, a nyaralás amúgy jól sikerült!

 

 

Előzmény: Atomkecske (19501)
Atomkecske Creative Commons License 2011.08.16 0 0 19501

Sziasztok!

 

Visszaertunk Petrovacbol :) Nagyon jol sikerult 8 nap van mogottunk, hosszabb elmenybeszamolot majd holnap irok Pragabol, kepekkel, menetrendekkel.

Volt kotori obol hajokirandulas, Cetinje, Lovcen, Budva, Buljarica, Stari Bar... meg lanykeres :)

 

Eloljaroban annyit, hogy a vonat egy katasztrofa... oda es vissza is 5-5 orat kesett. 16:20-as kelebiai indulassal masnap 14:15re voltunk Sutomoreban es visszafele 19:20-as indulassal ertunk ma 14:30ra Kelebiara. A montenegroi hatart 11kor leptuk at Bijelo Poljenal, a keses 90%at a szerb szakaszon szedi ossze a vonat. Az odautbol mar sejtettuk, hogy avisszaut se lesz egyszeru, ezert az alvast elosegitendo, vettunk egy literes Vranacot meg a hozott hazipalinkat is sikeresen elpusztitottuk egy vallalkozo szellemu parral. Igy a keses felet egeszen elviselhetove lehetett tenni.

 

Az egesz Budapest-Bar vonat egyetlen allando resze tulajdonkeppen csak egy darab Pragabol indulo cseh kusett vagon, amit kulonfele vonatokhoz csapkodnak oda, a kesestol fuggoen. Alighanem ezert nem lehet foglalni rendesen, mert fogalmuk sincs, hogy melyik szerelveny lesz vegul a befuto. A 4 fos kusett azt jelenti, hogy abba a fulkebe a standard 6 helybol csak 4et adnak el.

 

Mivel Szabadkan lekestuk a Pannoniat, amihez csatoltak volna minket, igy 2,5 orat alltunk, mire jott valami masik... hogy 10 percet mehessunk Kelebiara. Es ilyenkor persze semmi mas busz vagy vonat nem volt Szeged vagy Kelebia fele... nonszensz.

 

Holnap vidamabb hangvetelben folyt. kov. :)

Amaribp Creative Commons License 2011.08.16 0 0 19500

Pardon! Budapest-Röszke-Újvidék-Ruma-Valjevo-Užice-BijeloPolje-Podgorica- és innen Budva vagy Sutomore

Nézze meg a részletes útvonalat itt

Ezen az útvonal Újvidékig ugyanaz mint az előző, itt kell bemenni Újvidékre és megtalálni a Ruma-Valjevo felé vezető utat. Ha megvan, már csak a Valjevo és Užice közötti elég rossz minőségű szerpentines utat kell letudni. Užice után az útvonal megegyezik az előzővel. Ez az út kb. 80 km-el rövidebb az előzőtől. Mindenki döntse el megéri-e.

Előzmény: Amaribp (19499)
Amaribp Creative Commons License 2011.08.16 0 0 19499

De mehetsz ezen is, vesd össze a GPS, meg a Via.... val.

Előzmény: Warnika (19497)
Amaribp Creative Commons License 2011.08.16 0 0 19498

Ezen 

Budapest-Röszke-Újvidék-Belgrád-Čačak-Užice-BijeloPolje-Podgorica- és innen Budva vagy Sutomore

Nézze meg a részletes útvonalat itt

Ezen az útvonalon mondhatni, hogy Belgrádig autópályán vagy autóúton lehet menni, ami persze a pálya díjjak miatt plusz költséget is jelent. Belgrádtól Užiceig jó minőségű az út, igaz néha nagy a forgalom.  Užice után egészen a Morača kanyonig szerpentinekkel tarkított az út, ám nagyon szép. A Morača kanyon után már csak Podgoricán kell átvágni és innen irány vagy Budva Cetinjén keresztül vagy Sutomore az új alagúton át.

Előzmény: Warnika (19492)
Warnika Creative Commons License 2011.08.16 0 0 19497

kedves ulcinji nyaraló, majd megírod TI merre mentetek?

köszi!

 

Amari köszi a válaszokat :)

Előzmény: moncsa03 (19482)
Amaribp Creative Commons License 2011.08.16 0 0 19496

Nem, de ha lent vagy pl Budván, onnan is inditanak rafting túrákat, kora reggel indulsz busszal, késő este visszahoznak. fejenkét 60 euró, vagy több.

Előzmény: pamach73 (19495)
pamach73 Creative Commons License 2011.08.16 0 0 19495

Köszönöm szépen, esetleg tesztelted saját bőrön ?

Előzmény: Amaribp (19490)
Amaribp Creative Commons License 2011.08.16 0 0 19494

Belgrád, és lefele, De én nem autózóm:) Meg sokan leírták mások, most vagy rátalálsz, vagy kavarogsz a hegyekben.

Előzmény: Warnika (19492)
Amaribp Creative Commons License 2011.08.16 0 0 19493
Előzmény: Warnika (19489)
Warnika Creative Commons License 2011.08.16 0 0 19492

köszi. és odafele? mert GPS és viamisi mást hoz.

Előzmény: Amaribp (19491)
Amaribp Creative Commons License 2011.08.16 0 0 19491

Ha hazafelé Dubrovnik felé veszitek az irányt.....-onnan Trebinje-Mostar-Szarajevó.. és haza.

Előzmény: Warnika (19489)
Amaribp Creative Commons License 2011.08.16 0 0 19490

Pedig a tavalyi út a legközelebb, de ahogy mondod, nem találtátok meg.

http://www.tara-grab.com/en/00.html

Előzmény: pamach73 (19488)
Warnika Creative Commons License 2011.08.16 0 0 19489

Ada Bojana-t tuti megnézzük, hiszen a közelben lesz.

Kotort és Dubrovnikot tervezzük hazafelé, péntek reggel indulunk vissza és Dubrovnikban megalszunk, majd a szombati napot ott töltjük.

Szeretnék a parton mászkálni kocsival, megnézni Bart, Budvát, a kicsi falvakat, a kolostort esetleg. De majd dobja magát.

Elsősorban meg szeretnénk szeretni Montenegrót.

 

Útvonal? Végig Szerbia vagy belefér Bosznia is?

Előzmény: Amaribp (19484)
pamach73 Creative Commons License 2011.08.16 0 0 19488

Sziasztok !

 

A hét végén utazunk Montenegróba. Szeretnénk raftingolni, ennek megfelelően Scepan Polje (ahogy tavaly), vagy Bijelo Polje felől, vagy akár Jabukán át érkeznénk az országba, attól függően, hogy honnan indulnak a túrák. Azt biztosan tudom, hogy Scepan Polje-ból igen, ám tavaly annyira hosszú volt Szarajevón át az út, (pláne gyerekekkel, el is tévedtünk) meg aztán az már "ismerjük" :), hogy inkább választanám a másik két útvonalat.

Tudtok infot adni ezzel kapcsolatban ?

Esetleg szervezőt ajánlani ? Vagy fölösleges előre foglalni, úgyis minden bokorban terem egy "outdoor nepper" ?

Netán még útvonalat is ? Mármint mely folyószakasz a legszebb, ilyesmi.

 

Köszönöm

Amaribp Creative Commons License 2011.08.16 0 0 19487

Egen, útoljára mikor merítkezni akartam Susanjnál, minden csupa tengerifű-féle volt, de sűrűn:) hmm

Előzmény: fityók (19485)
Amaribp Creative Commons License 2011.08.16 0 0 19486

Te fent lakozól az Óvárosban. lent meg van a Mala Plaza, meg ez a betonos, ahol úszni tudni kell:)

Valika Plazahoz, meg autóba kell ülni, mert kivül van a városon, és a 13 km.en, több beachra behajtó van, amit a fő útról nem látsz.

Mala Plaza, betonos óváros alatt, na meg a Velika:)

rihgtright

Előzmény: Warnika (19483)
fityók Creative Commons License 2011.08.16 0 0 19485

         Azok a fránya áramlatok! Nehéz kiszámítani,évek óta próbálom megfejteni a titkot,de sehogy sem sikerül. Néha,egy napon belül is jelentős különbségek mutatkoznak a tenger mozgásában. Van amikor mindent kifelé hoz,növényt ,halat,szemetet,de ha megfordul,akkor minden tiszta. Nyáron nyugodtabb a tenger,kisebbek a szélsőségek,ősszel viszont érdemes  inkább öblöket választani. Ezért szeretem én a kotori öböl környékét,itt késő ősszel is találni nyugodt helyeket. 

 

Előzmény: moncsa03 (19482)
Amaribp Creative Commons License 2011.08.16 0 0 19484

Jó lesz, és  ne idegeskedj, meleg lesz. 30 fok, és tömeg! Napozáson, fürdésen kivül, valami más kivácsiság?

Előzmény: Warnika (19483)
Warnika Creative Commons License 2011.08.16 0 0 19483

jujj. remélem szeptember elején szuper lesz a víz és a levegő is :)

Előzmény: moncsa03 (19482)
moncsa03 Creative Commons License 2011.08.16 0 0 19482

Na..hogy én is hozzászóljak egy kicsit, Herceg Novit én is nagyon szeretem és a víz emlékeim szerint szép színű volt ( főleg beljebb )de tény, hogy volt amikor füvek úszkáltak benne meg hát néha volt más is.:(

Vizek terén nagyon válogatós vagyok ám, számomra legyen gyönyörű kék és kristálytiszta.:) Idén egy helyen találkoztam nem túl tiszta vízzel az a Trsteno plazan volt, de csak az első pár méteren, utána szépszínű és tiszta volt ( de nekem már így nem jött be annyira ).

A vízhőmérsékletről : Talán a Velika Plazan előfordul, hogy hidegebb a víz, nagyobb a szél és hatalmasak a hullámok,de van hogy csak hatalmasak a hullámok de a víz jó pedig kint nincs több 25 foknál. ( Mint idén az utolsó napunk.)Itt 2 éve volt olyan, hogy be se mentem a vízbe mert olyan hideg volt ( júliusban ),jött valami hideg áramlat.

Szóval igazából nem lehet állítani, hogy itt vagy ott hidegebb vagy melegebb,de tény, hogy a Velika Plazan azért már elég "szélsőséges" az időjárás.

Jazzpapó Creative Commons License 2011.08.16 0 0 19481

Ez super!:-))

Előzmény: fityók (19471)
Amaribp Creative Commons License 2011.08.16 0 0 19480

Én nem mondanám piszkosnak, de teljesen más az aljzat, szürke. Ettől aztán a látvány se az, amit esetleg másik országban lát az utazó. Tivatban láttam, egy vendéglátó egység körül, leteríthettek valami fehér kavicsot, szép kékes-zöldben pompázott:)

Előzmény: H_G (19474)
halacs Creative Commons License 2011.08.16 0 0 19479

Igen. :DDD

Nem férünk a bőrünkbe, muszáj sok szép helyre elmenni. :-)

Előzmény: Amaribp (19477)
Amaribp Creative Commons License 2011.08.16 0 0 19478

Ez jó :)

Előzmény: fityók (19471)
Amaribp Creative Commons License 2011.08.16 0 0 19477

Megnéztem, lesz megint egy szép nagy kör :)

Előzmény: halacs (19472)
Amaribp Creative Commons License 2011.08.16 0 0 19476

Szerintem mindegy, Ulcinj-Budva közt 65 km a távolság, meg picit délebbre van. A tengeri áramlatokat nem ismerem. De jártam úgy, hogy Budvát körülvevő hegyekre ráült egy felhő, meleg volt, de nem sütött a nap, de láttam Petrovácnál már igen, ami  talán 20 km se.

 

 

Előzmény: fulihali (19464)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!