Keresés

Részletes keresés

CyberLacee Creative Commons License 2015.05.27 0 0 70

Sziasztok,

 

Van valakinek tapasztalata az AL-KO HWA 1300 F házi vízművel? Paraméterei alapján jónak tűnik.

Egy ásott kúthoz kellene, amiben 1,5-2 gyűrű mélyen van víz, kb 6 gyűrű lehet.

WC öblítést szeretném vele megoldani (tartályos), illetve jelenleg csapon keresztüli vízvétel, később kisebb öntözőrendszer lenne (akár úgy, hogy zónánként csak 1-1 szórófej lenne, ha kicsi lenne a vízhozam (az elektronikát hozzá majd én készítem)).

 

Előre is köszönöm.

Tranquilla1 Creative Commons License 2015.05.02 0 0 69

Van egy 14 m mély fúrt kút a kertünkben.

Szívókútként hjól működött, de a homok miatt gyakran volt tömítésgond.

Búv-rszivattyúval is leállt, ha homokot ért a szerkezet.

Kérdésem: Ismer-e valaki Vas megyében-netán Szombathelyen olyan mestert, aki jiiszapolná- kompresszorral talán?

És szeretnénk felépíttetni a szívó kutat!

Köszönöm a segítséget!

Tranquikilla1

Zsal Creative Commons License 2013.08.04 0 0 68

Sziasztok!

 

Előzör is elnézést kérek az amatőr kérdésért, de laikus vagyok e téren. Szóval egyik ismerősöm frissen vásárolt ingatlanjának udvarán, felfedeztünk egy kb. 40mm átmérőjű pvc csövet ami kiállt a földből és kupakkal volt lefedve. Leengedtünk egy nehezéket madzagon és megmértük, 8-9 méter közötti a mélysége, kihúzva a madzagot kb. 1-1.5 méteren vizes volt. Kérdésem a következő:

 

Hogyan és milyen szivattyút tudnánk csatlakoztatni a 40-es cső végére amivel ki tudnánk szivattyúzni a vizet? Arra gondoltunk, hogy egy 32-es kpe csövet engedünk le. Ez így jó megoldás lehet? Vagy van ennek sokkal szakszerűbb megoldása is? Milyen tartozékok kellenek hozzá, hogy megfelelően műkődjön?

 

Minden építő jellegű hozzászólást szívesen fogadok. :)

 

Köszönettel: Zsal.

kgka Creative Commons License 2013.07.29 0 0 67

Azt elfelejtettem, hogy 125ös a cső.

 

Köszönöm!

Előzmény: kgka (66)
kgka Creative Commons License 2013.07.29 0 0 66

Sziasztok!

 

13 méterről szeretnék felhozni vizet, és a mostani membrános szivattyú túl hangos számunkra.

 

Mit javasoltok, olcsóbb árkategóriából ( napi 1 m3 kb amit szeretnénk felhozni) mi az a szivattyú, ami már halk működésű, és nem rezonál?

 

Köszönöm!

Törölt nick Creative Commons License 2013.07.20 0 0 65

Segítségeteket kérem!

Adott egy 36 m-es fúrt kút,8 m-es vízoszloppal. Az öntözésen kívül kerti csap jelleggel is használnánk a vizet. Legtávolabbi öntözési pont 80 m. Milyen szivattyút válasszak, rendszert építsek ki?

gedeon.farkas Creative Commons License 2012.07.12 0 0 64

Sziasztok!

Egy kérdésem, lenne.
Van egy fúrt kutam. Vettem bele egy SQ 2-55.-ös Grundfos szivattyút. A kertet öntözöm vele és nagyon bevált.
Most rászereltem egy presscontroll.-t (pc 15.-set) és egy "kerti csapot" az asszonynak, hogy tudjon a teraszon is öntözni.
Az eredeti terv szerint feltettem egy csapot, hogy a hátrafele menő részt (fű és konyhakert öntözés) ki tujam zárni. Úgy gondoltam, hogy a hátrafele lévő részt lezárom, az asszony elkezd locsolni. Természetesen a szivattyú megy közben, és a csapot míg nincs ott elzárja. A pc meg leállítja a szivattyút, ha nincs vízelvétel. De nem történt meg a leállítás. Túl törelmetlen lettem volna, és nem volt még elég nyomás a rendszerben (2 percet vártam)? Vagy ez az egység nem is erre való? Vagy csak simán rosszul kötöttem be valamit?
Válaszotokat előre is köszönöm.

Üdv: Gedeon

oljeg12 Creative Commons License 2012.06.11 0 0 63

Ha valami nem úgy működik, ahogy kell, akkor először fel kell mérni a hiba okát, majd elhárítani.

Szedd szét és javítsd meg! Utána mehet megint.

Ha pedig élő fórumot akarsz, akkor kattints erre a linkre.

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9120771

Előzmény: Hó-pici Bendegúz (62)
Hó-pici Bendegúz Creative Commons License 2012.06.11 0 0 62

Nem egy gyakran látogatott topik ez, de azért megpróbálom:)))

Alko-601-es szivattyút használunk 2 éve. Eddig semmi gond nem volt vele, múlt héten viszont nem akart elindulni, vizet felszívni. Bekapcsoltam, halk búgás és ennyi. Tegnap a fiam kipróbálta, második indítás után beindult, de először a tartályból ömlött ki a víz a tartály és a motor (bocs, ha nem egészen jól fogalmazom meg) csatlakozásánál. Egy idő után viszont innen már nem, hanem rendesen a tömlőn keresztül folyt a víz. Elvileg minden rendben lenne, de a hangja nagyon megváltozott. A mély, öblös, kerregő hang "sikítóssá" (esetleg csapágyassá) változott. Merjem használni, vagy ne merjem? Leég a motor vagy nem ég le?

Köszönöm előre is a tanácsot, ha kapok. 

mahrcs75 Creative Commons License 2012.06.01 0 0 61

Sziasztok,

 

Van egy vízművem, elpumps, ezelőtt pedig van egy szűrő, egy literes. Ezelőtt egy gardena vízművem volt, ugyanúgy a szűrővel előtte.

A gardena szívás után a szívó oldalon nem tartotta nyomás alatt a csövet, az elpumps viszont nyomás alatt tartja a bejövő ágat is ha befejezte a szívást. Ez azt eredményezi, hogy a szűrő tetején, ahol a menet van (szűrő felső rész és az alsó; a szűrő tartálya) csöpög a víz. Beszereztem egy új szűrőt, amit kifejezetten elpumpshoz ajánlottak (alko), de ez is ugyanúgy csöpög.

Valaki meg tudja értetni velem ezt a működést ? EZ normális ? Kinek mi a tapasztalata ? Minden vízmű ilyen mint az elpumps e tekintetben ?

 

Köszi,

 

Mahrcs

kupeci Creative Commons License 2012.04.18 0 0 60

...ahogy elnézem a hozzászólások gyakoriságát, nem lesz könnyű kivarnom a választ!:))))

Előzmény: kupeci (59)
kupeci Creative Commons License 2012.04.18 0 0 59

Szia ,az ár nem tűnik rossznak, milyen mélység és keresztmetszet tartozik hozzá?

Előzmény: Helem (19)
köszörűs XXI Che Creative Commons License 2011.08.06 0 0 58

kútfúrás topik:)

ivaan Creative Commons License 2011.01.25 0 0 57

Nem akartam a kerti tavas topikban kérdezni .

A gumilap milyen vastag gumiból készüljön ?

Meg próbáljam 110 KPE csőből vagy keresek 140 körüli fém csövet ?

Előzmény: ivaan (56)
ivaan Creative Commons License 2011.01.24 0 0 56

150-es átmérőjű és 22m mély 20éve nem használt fúrt kútamat szeretném kitisztítani amelynek a nyugvó vízszintje 17m -en van.

Kompresszorom van és a kerti csapon 10 báros nyomás van.  

Ha ebben tud valaki segíten bármivel szívesen veszem .

 

Előzmény: LRNELSON (55)
LRNELSON Creative Commons License 2010.03.11 0 0 55

Olyan kutat, melyből magától is jön a víz, a TERMÉSZET csinál.

 

Oda kell költöznöd az ilyen helyekre.

Előzmény: Törölt nick (49)
furosdebrecen Creative Commons License 2010.01.30 0 0 54
a másik dolog a furat átmérö elég kicsi valoszinü elkenödött aszürőd hellyileg hol van ,
furosdebrecen Creative Commons License 2010.01.30 0 0 53
szia tibu 71 több oka is lehet pár kérdés milyen szürőt használtál
thotem Creative Commons License 2009.07.20 0 0 52
Sziasztok!

Egy kis segítséget kérnék!
Van egy Pedrollo JSW kínai utánzott házivízművem, szerkezetileg teljesen azonos, nyilván szarabb anyagból. a probléma vele, hogy folyamatosan egyre kisebb nyomást produlkál. Mostanra elértünk oda, hogy a szivattyú állandóan megy, de nem tudja felpumpálni a tartályba lévő gumilabdát sem. Ezáltal nem keletkezik nyomás a rendszerben. A szivattyú szereléséhez szeretnék tanácsot kétni. Mire kell ügyelni, mi a lelke az egésznek. A szimmeringek, a kerámiabetét ép.
Ha valaki tud tanácsot adni, azt nagyon megköszönném.
tibu71 Creative Commons License 2009.07.15 0 0 51

Sziasztok. Tud nekem valaki segiteni?

Furtam egy 40 kutat vizöblitésel. 22métert. Átmentem a vizadon és 50cmre agyagba teten a szüröm végét. 80furatot csináltam 40csöhöz és egy furik sudert tettem mellé. viz van a kutban kompreszorozva jön belöle és rátetem a kutfelyet a pumpával jön dea szivatyunál nem.

Milehet a hiba?

Kérlek segitsetek

5méteren van a nyugalmi szint. De a punpával is elég nagy vákumal szivja fel és a szivatyu csonkon megse mozdul a viz.

Kevés lenne a soder a 80furathoz? 4m szüröm van

Vagy kompreszorozam még???

zsloti Creative Commons License 2009.06.22 0 0 50
Sziasztok
Egy kérdésem lenne hogy lehet a legegyszerűbben megtudni milyen mélyen van a fúrt kútban a víz?
Háttérinfó:
Vettünk egy családi házat és van egy akna de 3 méter mély és az alján elkezdett beomlani ,nincs betonozva csak kb 2 méterig alatta meg tégla van(volt)
Ezt az aknát szeretném feltölteni viszont attól félek azért ilyen mély mert a viz mélyen van
A szivattyú egy Pedrollo JET JSWm 1AX

Segítséghet előrre is köszönöm
Zs
Törölt nick Creative Commons License 2009.06.09 0 0 49
Nem tudjátok hogy a 100 m kútat  amiből már magától jön a viz,hogy furják  vagy ki csinál lyen
Törölt nick Creative Commons License 2009.06.08 0 0 48
cSak ajánlani tudom a grundfoss-nak  van egy törpevizműve nekem 10 évig elment. 48 méteres kút.
Előzmény: Turkiye (43)
holicse Creative Commons License 2009.05.31 0 0 47

Köszi!

Már maradok is ott, legyen egy helyen a párbeszédünk terítve. Jobban áttekinthető. Nekünk is , az utód olvasóknak is.

Előzmény: oljeg12 (46)
oljeg12 Creative Commons License 2009.05.31 0 0 46
Nézzél körül a kútfúrás forumon is, mert az jobban él és sok mindenre találsz választ, ha visszaolvasol.
Előzmény: holicse (45)
holicse Creative Commons License 2009.05.31 0 0 45

Üdv mindenki.

Elővettem 15 év után a kertben már korábban, előző tulaj által furatott, és azóta nem használt kutat.Szivattyú be, kicsit az aljától feljebb beállítottam. Orosz búvár. 1,5 percig üzemelt, amikorra is 16-17 liter vizet felhozott, majd szárazra futott. Ekkor leállítottam, vártam 5 percet. Újabb 16 litert tudott termelni 1,5 perc alatt. Ezt a ciklust 6-szor ismételtem meg stopperrle a kezemben. Mindig pont ugyanaz volt a menet.

 

Kérdés, mi várható, ha az egész évi kerti locsolóvizet megpróbálom e kútból kihozni a 30 m3 -es ciszterna (esővíz gyüjtő) időszakos fel-fel, töltögetésével? Tehát nem egyszerre, hanem időnként, és az igényeknek megfelelően az elmaradó csapadékot pótolandó. 

Ez a hozam inkább apadni, vagy éppen inkább tovább javulni fog várhatóan. 

A most sárga iszapos víz tisztulni fog? (én feltételezem, igen...)  

Milyen szivattyút érdemes választani, időnként ki-be kapcsoló, visszatöltődést megváró fajtát, vagy olyat, aminél a hozam beállítható a rendelkezésre állás szerint?

Fenti, vagy lenti szivattyú javasolt?

STB

htmik Creative Commons License 2009.05.30 0 0 44
szerintem lehet hogy a szivattyú tette tönkre a kutat, mert valami rezonanciát keletkeztet....nemrég olvastam....
Előzmény: Turkiye (43)
Turkiye Creative Commons License 2009.05.30 0 0 43

Üdv Mindenkinek!

 

3-4 évvel ezelőtt furattunk kutat. Mélysége 53 méter, nyugvópontja 45 méter. Óránként 100 liter vizett hozott. A csőátmérő 8 centi, a szivattyú 3 colos... volt.

Az első szivattyú motorja leégett. 3 hétig nem tudtuk használni a kutat, amíg nem tudtunk venni bele egy új szivattyút. Az most homokos vizet hoz fel. Az új szivattyú Orlando típusú.

A kút készítése folyamán és utána még voltak apróbb gondok, amiket átvészeltünk, de aztán elég sokáig, mintegy két és fél évig, adott szép tiszta, ivásra, mosásra, wc tartályba alkalmas vizet.

Az első szivattyút nem a homok tette tönkre, mert tiszta vizet adott, amikor kipurcant. Félünk attól, hogy az új szivattyút tönkre teszi a homok, amit most szív fel.

SOS-ba kéne segítség, aki tud! Hálás köszi.

Oláh Antal Creative Commons License 2009.05.24 0 0 42
uj szegedi kutat keresek
Oláh Antal Creative Commons License 2009.05.24 0 0 41
A vizadóréteget kell és fölöte
Előzmény: kamugabesz (27)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!