Keresés

Részletes keresés

Annácska_9 Creative Commons License 2012.02.18 0 0 441

Sziasztok

 

Keresek Halfmoon betta hímet Budapesten!Kérlek ha tudnátok tanácsot adni hogy hol tudnék BUDAPESTEN bettát venni!

Előre is köszi hello

Annácska_9 Creative Commons License 2012.02.18 0 0 440

Szia

 

Nekem is van Pandaharcsám, lehet hogy nagyon kicsike volt és nem bírta a akva változást!A bettát már így vetted vagy pirosodik ki?Hány l eres akvába van?Hány fokos a víz?Tennél fel az egész akváról egy képet?

Köszi a képet!

Szia

Előzmény: vény (439)
vény Creative Commons License 2012.02.16 0 0 439

Két különböző harcsa volt, két külön akváriumból. ami elpusztul egy pandaharcsa volt, és irtó picike, viszont nagyon sajnálom, mert annyira imádnivaló volt.

másik harcsát egyszerűen nem tudom lefotózni, olyan gyors és beleolvad a környeteébe:)

Sziámiról teszek fel.

Remélem bettánek nem lesz baja, szerintetek?

Előzmény: Annácska_9 (438)
Annácska_9 Creative Commons License 2012.02.16 0 0 438

Szia

 

Valószínű a harcsa volt a beteg  valószínű hogy a másik is az!Sajnálom! :( Honnan vetted?Tennél fel képet az egész akváról?Így talán tudunk segíteni!:)

Előzmény: vény (437)
vény Creative Commons License 2012.02.16 0 0 437

Sziasztok!

 

Tegnap vettem meg életem első harcoshalát, ill két kis harcsát, amiből egy reggelre elpusztult. A bettát nagyon féltem, szerintetek kellene teljes vízcsere? vagy ne aggódjam túl a dolgot?

 

köszi

v.

Csimpolya Creative Commons License 2012.02.15 0 0 436

Ki tudja miért, lemaradt az első sor. Tehát:

Az első cserepes orchideámat ajándékba kaptam, és nekiláttam

Csimpolya Creative Commons License 2012.02.15 0 0 435

utánanézni, mit kell tennem, hogy jól érezzék magukat nálam. Kiderült, hogy

a Phalenopsis gondozása nem is túl nehéz. Azóta szereztem másik négy

cseréppel, több már el sem férne.

Én is azt olvastam, hogy április 14-én lesz hüllőkiállítás az Óbudai Művelődési

Központban. Kár, hogy nem lesz betta, de azt hsizem, azért elmegyek és

szemlélődök egy jót. Hátha te is találsz valami érdekeset.

A fényképezőgépem sztrájlol, és a javítóműhely messze van a lakásomtól,

és elég nehezen megközelíthető. Ha jobb idők lesznek azért elmegyek.

Előzmény: Annácska_9 (434)
Annácska_9 Creative Commons License 2012.02.14 0 0 434

Szia

 

Milyen orchideáid vannak?Lefényképezed őket és felrakod ide ha lesz egy kis időd?

Asszem áprilisban is lesz hüllő börze de sajnos ott NEM LESZ BETTA!Én amit hoztam guppit kicsije lesz nagyon nagy a hasikája a kis cukiságnak ha nem felejtem el akkor lefotózem neked/nektek mert nem nagyon ír rajtunk kívül ide a forumra:)De amúgy szerintem nem meglepő hogy nem volt betta mert én délután voltam nem reggel mert reggel az utca végén volt a sor a bejáratig szóval én felnövök mire odaérek:)De volt ott egy olyan gyönyörű szép sárga kígyó  hogy elakartam hozni de nem vagyok milliomos vagy is nem volt nálam 90.000FT szóval sajnáltam:)

Előzmény: Csimpolya (433)
Csimpolya Creative Commons License 2012.02.13 0 0 433

Nagy kedvet csináltál a jövő évi kiállításhoz! Addigra erőt veszek magamon, és - kutyagolás ide vagy oda - mengézem!

Steretem az orchideákat is, van is 6 cserép belőlük, de ennél több el se fér, és egy kényesebb növénynek nem lenne jó helye nálam, ezért a továbbiakban inkább csak nézegetem őket. Azt viszont nagy örömmel. 

Előzmény: Annácska_9 (432)
Annácska_9 Creative Commons License 2012.02.13 0 0 432

Jó hogy nem jöttél ki mert NEM VOLT BETTA!Szóval én 2 guppival (1fiú,1lány) és egy panda harcsával jöttem haza ja meg a testvérem vett 2 gekkót de most már végre 1 fiút de egy lányt is szóval van itthon 1 fiú gekkó és 5 lány gekko:)De volt eladó tengeri akvárium teljes felszereléssel nem tudom mennyiért de boztos kedvező volt az ára mert amire mi oda értünk mert nagyon nagy helyen volt és előbb a bátyámnak kellett a gekkó:)Ki volt rá írva ELADVA!Szóval biztos olcsó lehetett:)Volt benne bohóc hal a némós halak voltak benne de vitorlás azért nem:)meg volt korall nagyon  gyönyörű volt:)Még volt ott orchidea anyukám gyengéi van neki már 240 db van nekik világítás meg ami kell:)Voltak rágcsálók(höri,nyuszi,tengeri malac stb...)És legnagyobb nézettség volt egy Törpe malacika egy óriási ketrecben volt nagyon nagy ott rohangált benne:)sajnos én nem fértem oda megsimogassam de látni is nagy élmény volt:)Meg ilyen hüllő,akvarisztikás  felszerelések kinnt volt a trionx meg kamik:)Meg láttam ilyen BETTAWORLD vagy mi a manó:)és ott ilyen doboz volt meg növény meg ilyen bettás dolgok :)

Hát naggyából ennyi volt de még ha valami eszembe jut írok:)

Ja meg volt ilyen kiállítás ilyen múzeum féleség meg az orchideára visszatérve aki még  itt forumozik és van orchija és  megőrül értük akkor a MARCIKA volt kinnt és drágán adta az orchikat anyukámnak most jön KÍNÁBÓL orchidea de ezek negyon különlegesek:)

 

Ennyi:)

Előzmény: Csimpolya (431)
Csimpolya Creative Commons License 2012.02.13 0 0 431

Igen, ez lesz az. Sajnálom,  hogy nem tudtam elmenni, más elfoglaltságom volt, de időnként nem bántam volna, ha másként döntök. Kissé vígasztalt,  hogy ilyen hidegben, járművön úgysem tudnék sem bettát, sem más új szobatársat hazavinni, így legalább nem estem kísértésbe.

Előzmény: Annácska_9 (430)
Annácska_9 Creative Commons License 2012.02.12 0 0 430

Háát igazándibol én nem tudom hogy egyetem e de sztem nem egyetem ez a börze a Pázmány Péter sétány-nál van 10-17-ig :)Állítólag m-eres sor van/lesz :)De remélem amikor én meek kevesebben lesznek:)Igen a séta nagyon egészséges de amennyit én anyukámmal sétálok nem értem hogy lehetek ilyen gyakran beteg:)

Előzmény: Csimpolya (429)
Csimpolya Creative Commons License 2012.02.12 0 0 429

Az egyetemen megtartott kiállításról írtál? Két évvel ezelőtt voltam ott, az állatok nagyon tetszettek, de a gyalogos megközelítés olyan körülményes, hogy nem szívesen vállalkoznék rá. Azonkívül sajna, most éppen van más programom is, de ha ez nem lenne, azért fontolóra venném, hogy elmenjek oda. Elvégre sétálni egészséges.

Előzmény: Annácska_9 (428)
Annácska_9 Creative Commons License 2012.02.11 0 0 428

Hali

 

Remélem tudjátok hogy holnap vár ránk  a börzeeee!!!

Húúúhaaa én nagyon várom mert onnan veszek bettát szerintetek milyen árban lesznek a betták?Bolti árban?Olcsobban?kituggya ez is meglepi mint az is hogy milyen halam lesz de remélem valami csodaszép:)Már van itthon  -1kutya

                                                                                                    -4 gekkó

                                                                                                    -5 kígyó

És most lesz                                                                               - 1 betta

Nagyon izgatott vagyok remélem eljöttök de állítólag a mostani börzén sokkal -nagyon sokkal többen lesznek mint az eddigin:)

 

HOLNAP BÖRZEEEEEEEE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Annácska_9 Creative Commons License 2012.02.09 0 0 427

Szia

 

Én egy nőstény bettát ajánlanék vagy hány l-eres akvában van?Milyen halakkal??Van levegőztető?Tudnál róla képet csinálni olyatamin sz.rul van?

Előzmény: PanniB (418)
Annácska_9 Creative Commons License 2012.02.09 0 0 426

Szia

 

Éppen nemrég beszéltem egy akvarista barátommal hogy nagyhely nem olyan jó bettának mert ő is úgy lélegzik mint mi mármint nem tüdővel de ő is beszívja a vizet kifujja és azért  ajánlja a kissebb helyet mert ott több oxién van vagy egy levegőztetőt tudok ajánlani amúgy lehet hogy valahogy orvossal megkéne nézetni az összeragadt úszóját vagy is ami ott az arcán van amikor megtámadja az üveged vagy a tükröt:)De ha tudok segítek:)

Előzmény: Shiori (421)
Annácska_9 Creative Commons License 2012.02.09 0 0 425

Ja és én inkább üveglapot ajánlanék a biztonság kedvéért:)

Előzmény: bekob (422)
Annácska_9 Creative Commons License 2012.02.09 0 0 424

Szia

 

Én szerintem jó lesz neki a 23W de nem vagyok profi szóval sajnálom ha rosszat mondok :)

És az etetést pedig hetente 1X kell :)

Nehogy túletesd mert dagika lesz:)

Előzmény: bekob (422)
Annácska_9 Creative Commons License 2012.02.09 0 0 423

Sziasztok:)

 

Én nekem már volt bettám 2 hím és 10 nőstény 5-5 mindkettőnek:)

De ők már nincsenek itt és szeretnék egy ilyen színes bettát nem csak egyszínűt hanem modjuk pirosfarkú meg kék testű szóval sokszínűt:)Én Budapesti vagyok és szeretném ha szólnátok ha tudnátok eladó bettát ami megfelel az elvárásaimnak :)

Köszike Anna

bekob Creative Commons License 2012.02.05 0 0 422

Űdv mindenkinek!!

 

Segítséget kérek.....

 

Vettem egy bettát,10l akváriumban van,a vize 23fokos,gondolom ez kevés a visszaolvasásokból itélve.Holnap veszek fűtőszálat,a 25w elég szerintetek?

Az akvárium tetejére ha ráteszek egy fénymásoló lapot az gáz,vagy inkább üveglap kellene?persze hagyok rést a levegőzés miatt.

Hányszor és mikor etessem?2xelég egy nap?

 

Előre isköszönöm.

Shiori Creative Commons License 2011.12.04 0 0 421

Sziasztok!

 

Egy nagyon szép piros Bettám van. Ő a második, az eldő szegénykém elhunyt :'(.

Nemrég ő is beteg volt, vszeg nem sikerült rendesen kifertőtleníteni az akváriumot. Viszont miután adtam a vizébe formitot másnapra má sokkal jobban lett. Úszkál körbe körbe, néha megtámadja az üveget, ide-oda cikázik és eszik is rendesen. Ahogy felismeri a kis sárga kanalát amiben a kaját adom neki, teljesen bezsong tőle és követi mindenhova. A tükröt nagyon támadja viszont nem tudja teljesen kifeszíteni az úszóit. Mintha kisit össze lennének tapadva, és nem tudom nem figeltem milyen volt azelött, de az úszója leges levgége kicsit banás. Ez mit jelent? 

 

Előre is köszönöm a válszokat.

Csimpolya Creative Commons License 2011.11.11 0 0 420

Sajna, Kobaltot nem sikerül megmenteni, a másik, Pritamin, a legjobb egészségben és optimista kedélyállapotban leledzik. Egy darabig nem tervezek újat, ki kell hevernem az előző elvesztését. Azt is ki akarom elemezni, hiobáztam-e valamiben, ha igen, mibne és hogyan. 

Előzmény: PanniB (419)
PanniB Creative Commons License 2011.11.11 0 0 419

Na próbáltam kicsit visszaolvasni hátha okosodok vmit,és iylesmi jelenség  van nálunk is. Remélem sikerül megmenteni!!

Előzmény: Csimpolya (409)
PanniB Creative Commons License 2011.11.11 0 0 418

Sziasztok

 

 

Segítséget szeretnék kérni. Van 1 fiu harcos  halunk. Vannak más hal társai,eddig elvoltak,de pár napja szerintem tökre kivan. Csapottan gubbaszt a sarokban,folyamatosan a víz tetjén van,azt tudom h ott is levegözni szoktak. Mintha a kaja sem hozná lázba,és a tükörre sem reagál,nagyon ritkán oda volt tartva neki,és akkor széttárta  kicsit magát,de most erre is passzív.

Mi lehet a baj? Mit lehetne tenni érte h jobban érezze magát,feltéve ha most tényleg sz.r neki?

Válaszokat,tippeket várom!!! Köszi

The Revolution Creative Commons License 2011.11.01 0 0 417

Hello a betta kit nevü akváriumok nagyon szépen néznek ki megminden és igen a betták elviselik a kis hyleket mint ahogy te is elélnél a szobádban ha adnak be kaját. :D Az igaz, hogy sekély vizekben él mint pl.: a rizsföldek de ugyan akkor a rizsföldek elég nagykiterjedésüek. Úgyhogy a én a 8lesre szavazok és bele egy fűtő kb annyiból jön ki mint 1 iylen csicsa akvi arra tényleg angyon figyelj h lel legyen fedve meg h ne etesd túl mivel el tudnak hízni :)

Előzmény: klapprad (415)
Gupppy Creative Commons License 2011.10.31 0 0 416

Szia!:)

Ha azt szeretnéd, hogy jól érezze magát, akkor a nagyobb aksit javaslom szépen berendezve. Fűtés mindenképp kell, 25-26 fok kell neki és ajánlatos fedni az akvit, ugyanis a betta labirint kopoltyús és felmegy levegőt venni...ha a víz és a levegő hőfoka eltér, könnyen megfázik és elpusztul.

Előzmény: klapprad (415)
klapprad Creative Commons License 2011.10.26 0 0 415

Sziasztok!

Szeretnék egy sziámi harcoshalat, és ebben kérnék tanácsot hogy a neten talált Betta kit nevü mini akvárium ami aszem 1,8l-es megfelelő e egy bettának, vagy inkább a boltban koráábban kiszemelt 8l-es normál akváriumot válasszam?

 

 

 

Olvastam neten hogy ilyen kis hely nem elég mint ami a betta kit nevü nini akváriumban van, viszont rengeteg ellentmondó képet lárok tenyésztők stb akik ilyen kis helyen tartják, merthogy eredetileg is pocsolyákban ,sekély vizekben él.

 

 

Másik dolog a megfelelő vízhőfok, mivel a lakásomban nappal lemegy 15C re is amikor nem vagyok itthon, így azt kevésnek tartom ,ezért egy fűtőt kéne beszereznem, de ilyen kis akváriumhoz nemtudom milyet válasszak. talán valami legkisebb teljesítményű hőfokszabályzós kéne ami megfelelne.

 

 

kis_juli Creative Commons License 2011.10.11 0 0 414

Sziasztok!

Nézzétek mit sikerült vennem

 

de nézzétek mi lett a farkával az éjszaka :((( este még nem volt semmi baja :(

 

 

a farok úszójának a felsző része szálakra esett szét :(

nincs semmi éles a vizében, csak egy gömb moha..... a víz meg dezinfekttől zöld

a neten nem találtam semmi infót errős a dologról :(

 

 

Csimpolya Creative Commons License 2011.09.06 0 0 413

Nahát, ez igazán kedves tőled! 

Előzmény: Gupppy (412)
Gupppy Creative Commons License 2011.09.05 0 0 412

Sajnálom....:(

Ha a "gyerekeim" között lesz egy szép legényke, szívesen adok..:)

Előzmény: Csimpolya (411)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!