Keresés

Részletes keresés

sounda Creative Commons License 2009.07.16 0 0 65
Azám, de ide is tessék sűrűn látogatni:

Budapest Jazz Club (VIII. Múzeum utca 7. a Nemzeti Múzeum mellett)

22-én szerdán Budapest Bossanova Quintet
és persze sokan mások :)

www.bjc.hu
377vik Creative Commons License 2009.02.28 0 0 64
Van itt is ilyen (is):
http://www.youtube.com/victorsethy
cellissimo Creative Commons License 2008.05.31 0 0 63
Üdv
Nem rég alakult egy bossanova - jazz stílusirányzatú együttesünk ( Voler Mouche). Első számunkhoz forgattunk egy saját klippet is :http://www.youtube.com/watch?v=htY5pjeSo2s

klippről készült interjú : http://www.youtube.com/watch?v=jWKaCegqF9s&
lelkesz g Creative Commons License 2008.03.15 0 0 62
a bossa most volt 50 eves tehat nem lehet.
Előzmény: in-dia (61)
in-dia Creative Commons License 2008.03.14 0 0 61
hello!!!
múltkor hallottam egy buliban(valami barazilpartin) kb 1930ból lehetett , teljesen komolyan mondom.1930körüli zenei produkciót, magyar bossa nova-t.
akinek van ilyesmi zenéje az jelezze kérem :)

üdv
vebmailer Creative Commons License 2006.12.29 0 0 60
Hallgassátok meg a Latin Quarter-t, szerintem ők a legjobb hazai Latin jazz zenekar www.latinquarter.hu
alainBp Creative Commons License 2004.11.24 0 0 59

sziasztok,

érdemes meglátogatni:

www.tillyheni.hu

üdv,

lelkesz g Creative Commons License 2004.06.10 0 0 58
Bocs hogy csak most irok, de azt hittem senki nincs itt a forumon:

Szoval Chucho valdez eloben.
Jott vele Changuito is, aki az afro kubai utosok egyik istene (egyebkent a Los Van van egyik alapitotagja) plusz ket flamenco zenesz, az egyik diego El Cigala aki bebo valdezzel, Chucho apjaval csinalt lagrimas negras cimmel lemezt (a koncert cime is ez volt) csak bebo nem volt hajlando amerikaba jonni, mivel a turne Kubaban kezdodot...
Remek volt a koncert, flamenco hang, afro kubai zene. Bolero es Tango klasszikusok...
Ketszer vissza is tapsolta oket az egyebkent eleg barom kozonseg... A tavalyi El Cigala (es jerry gonzalez) koncert helyszine es kozonsege jobb volt...
A Bebo/El Cigala lemezt meg mindenkinek ajanlom.

Előzmény: wonderous stories (57)
wonderous stories Creative Commons License 2004.06.08 0 0 57
Várjuk...
Előzmény: lelkesz g (56)
lelkesz g Creative Commons License 2004.06.03 0 0 56
Na szoval akkor ma Chucho Valdez koncert, holnap beszamolok rola...
lelkesz g Creative Commons License 2004.05.23 0 0 55
hat ez a jazz. 2 het mulva megyek megnezni Chucho valdezt!!!!! jon ide mexikoba egy madridi flamenco enekes cigannyal Diego el Cigalaval... ismet afro kuba jazz, flamencoval otvozve. es vegre latom az egyik legnagyobb kedvencemet Chuchot!!!!!
Előzmény: Hun Worx (54)
Hun Worx Creative Commons License 2004.05.23 0 0 54
Felhozom a topicot. :)

Nem is hírdették magukat (csak) son-nak.
Szerintem meg pont nem véletlenül lettek világhírüek. A Ry Cooder nem feccol bele ennyi lóvét és energiát senkiháziakba és a Wim Wenders sem...

Azért Rubenen kívül ott van még Ferrer, Portuondó, Ochoa és Segundo. Azért ezek nem kismiskák a BVSC-ban.

Szal én megvédem őket. Igaz nem a legújabb vag legvadabb jazz-t nyomják, de speciel én attól nagyon távol tartom magam, mert az már nem az igazi Kuba, hanem amerikai befolyásnak érzem.

Előzmény: lelkesz g (12)
Művelődési Központ Creative Commons License 2004.04.24 0 0 52
Elsa Valle & Latin Jazz Syndicate
lemezbemutató koncert lesz
2004. május 8-án 20 órakor
a Gesztenyehaz (XII. kerületi) Művelődési Központban (Csörsz u. 18.).

közreműködnek: Babos Gyula, Winand Gábor, Dely Dávid, Cselik Gábor, Bacsó Kristóf, Fekete István
Barcha Horváth József, Sramko János.

további információ: 319 9854, info@gesztenyehaz.hu, www.gesztenyehaz.hu

wonderous stories Creative Commons License 2004.02.28 0 0 51
Ez a link nem él! Jól van írva?
Előzmény: lelkesz g (8)
wonderous stories Creative Commons License 2004.02.28 0 0 50
Ismersz még hasonló filmeket ? Én csak a Bossa Nova filmet (remek Jobim zenével) és a Mambó királyokat ismerem.
Előzmény: lelkesz g (49)
lelkesz g Creative Commons License 2004.02.21 0 0 49
a video az DVD bocs..
lelkesz g Creative Commons License 2004.02.21 0 0 48
Istenem, vegre sikerult megneznem a Calle 54 et... sot a baratnem megvette nekem videon... sajnos minden felelmem szerint otthon nem lehet kapni, de az ebayrol konnyeden meg lehet venni olcson...
Korabban mar irtam a cdrol es most vegre 2 ev utan megvan a film... en ennel fulledtebb, lazasabb zenei filmet meg eletemben nem lattam. a BVSC is nagyon szep film, de az a fajta son amit ok jatszanak nem az en zenem...
A Calle 54 et minden nap meg lehet nezni. Es meg is nezem egy darabig...
plusz a dvd-n van egy kulon dokumentumfilm, amiben a filmben szereoplo ultra nevek (Chucho, Camilo, D´rivera, Puente, Gonzalez...) beszelnek a latin jazz torteneterol es felepiteserol...
Minden latin jazz kedvelonek kotelezo!!!!
wonderous stories Creative Commons License 2004.02.13 0 0 47
Tényleg jó.

Ezek is:
http://www.bossanovaguitar.com/a_jacaranda/jacaranda.html
http://connectbrazil.com/music.html

Itt hallottam először Torcuato Mariano-t, aki ugyan nem bossa nova-t játszik, hanem brazil alapú smooth jazzt, de nagyon király módon. Leginkább Mathenyhez hasonlít.
http://www.torcuatomariano.com/

Előzmény: gyrk (43)
lelkesz g Creative Commons License 2004.02.06 0 0 46
A Kuba jovoje forumra mar beraktam....egy nagy vicc ez az egesz.

"Nem kaptak amerikai vízumot a Grammy díjátadójára meghívott kubai művészek, adta hírül a Yahoo. A kubai hivatalok tiltakoztak a Bush-adminisztráció szigorúsága ellen, felvetve a kérdést: milyen veszélyt jelentenek az országra az idősödő zenészek?

Az öt kubai a legjobb latinzenei album kategória jelöltje. Köztük van a Buena Vista Social Club 77 éves tagja, Ibrahim Ferrer, a 75 éves zongorista, Guillermo Rubalcaba, Barbarito Torres és Amadito Valdes is.

"Nem vagyok terrorista. Sosem tennék olyasmiket. Zenész vagyok, akit mindig örömmel fogadott az amerikai közönség" - mondta Ferrer, akit Wim Wenders filmjének és Ry Cooder albumának köszönhetően fedeztek fel újra a zenerajongók.

Fidel Castro kormányának hivatalnokai elmondták, az amerikai bevándorlási hivatal biztonsági okokra hivatkozva utasította el a zenészek vizumkérelmét.

"Hogyan lehetnek veszélyesek e kedves öregurak?" - tárta szét kezeit Abel Acosta, a kubai zenei intézet vezetője.

Veszélyes elemek

Egy Havannában székelő amerikai diplomata szerint a döntés hátterében az az elnöki irat áll, amely lehetővé teszi az elbíráló hivatal számára, hogy saját hatáskörében hozzon döntést az államra veszélyes elemekről. Washington négy évtizede tartja életben a Kuba ellen hozott gazdasági és utazási szankciókat. A Bush-kormány azonban csak erősített a korlátozásokon, kiegészítve azokat kulturális korlátozásokkal is.

Acosta szerint a rendhagyóan szigorú döntés mögött egyszerű politikai okok húzódnak: Bush Florida választóit szeretné meggyőzni cowboyos keménységéről. "Mindnyájan tudjuk, hogy a döntés a miami kubai menekültmaffiának szóló gesztus" - mutatta meg politikai elemző énjét a zenei intézet vezetője.

Az egyetlen szerencsés kubai zenész a legjobb latin dzsezz album kategóriában nevezett Chucho Valdes zongoravirtuóz, aki személyesen lehet jelen a 46. Grammy-díj gáláján. De valószínűleg mégsem megy el. Valdes, aki már három Grammy-t nyert, európai turnéján azt nyilatkozta, amennyiben zenésztársai nem vehetnek részt a díjátadón, ő maga is távol marad."

Törölt nick Creative Commons License 2004.01.24 0 0 45
Sziasztok

Bisztos jo ez a link (http://www.bossanova.fm) de en miert nem tudok semmi zenet leszedni???

lelkesz g Creative Commons License 2004.01.12 0 0 44
istenkiraly a link..
gyrk Creative Commons License 2003.12.30 0 0 43
http://www.bossanova.fm
wonderous stories Creative Commons License 2003.11.11 0 0 42
A YES nevű zenekar indexes fóruma. Június 18-án volt egy fantasztikus koncertjük a BS-ben.
Előzmény: lelkesz g (41)
lelkesz g Creative Commons License 2003.11.10 0 0 41
mi az a yes lista???
wonderous stories Creative Commons License 2003.11.10 0 0 40
Bossa novát hallgattam :) Feliratkoztam a Yes listára is és azon akkora volt a forgalom, hogy mindig azt néztem és a többi helyről valahogy elfelejtkeztem. Bocs.

Előzmény: lelkesz g (39)
lelkesz g Creative Commons License 2003.11.09 0 0 39
hol voltal eddig?
wonderous stories Creative Commons License 2003.11.09 0 0 38
Bocs, a kicsit kései válaszért.
Igen, ismerem. Nagyon tetszik. Jobim tiszteletére rendezték a koncertet. A névsorból nem hagynám ki a gitáros Oscar Castro-Nevest.
Előzmény: lelkesz g (35)
lelkesz g Creative Commons License 2003.07.17 0 0 37
ebben a pillanatban szoltak a kolegaim hogy meghalt Celia Cruz a salsa kiralynije akirol meg utcat is neveztek el miamiban....
mi tortenik itt????
ez nagy veszteseg...
lelkesz g Creative Commons License 2003.07.16 0 0 36
nem tartozik szorosan a targyhoz, sot egyaltalan, de 3 napja elhunyt Compay Segundo, aki sok evtizede a kubai zene egyik meghatarozo alakja....
95 eves volt es ha valaki akkor o egy hosszu es igzgalmas eletet tudhatott mag mogott.......nyugodjek bekeben.
lelkesz g Creative Commons License 2003.05.16 0 0 35
ws,
lattad azt a felvetelt ahol Antonio Carlos Jobim, Herbie Hancock, Gal Costa, Joe Henderson es Gonzalo Rubalcaba jatszik egyutt?
en tavaly vettem fel a mezzo-rol es sajna itt nem tudom lejatszani mert mas a video standard...
szoval ismered?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!