Keresés

Részletes keresés

Evi222 Creative Commons License 11 órája 0 0 18207

Sziasztok. Május 8-tól szeretnénk a szigeten tölteni 7 napot. 3 gyerekkel utazunk, 4,6 és 16 évesek. A megfelelő szálláshelyet szeretném kiválasztani, ebben kérném a segítségeteket. Gondolom nem lesz még igazán fürdésre alkalmas időjárás ezért inkább a közeli látnivalókat szeretnénk megismerni, autóval bejárni amit gyerekekkel érdemes, ill. a tengerparton sétálni. A net szerint az északi szállások az inkább családbarátabbak de ahogy én olvastam több a programlehetőség a déli részen, ill. az sem elhanyagolható szempont számomra, hogy gyorsabban jutunk a repülőtérre (hajnali hazaútnál). Minden segítő ötletet az ottlétünkkel kapcsolatban szivesen fogadok és előre is köszönök.

VAG Creative Commons License 15 órája 0 0 18206

Köszi!

Előzmény: nádégető (18205)
nádégető Creative Commons License 5 napja -1 1 18205

Üdv mindenkinek!

Mától hét napig, az alábbi linken letölthető: Vad Mallorca angol ismeretterjesztő filmsorozat, 25 perc, 2006.

Leírás:

Ha Mallorcára gondolunk, a napon leégett német és angol nyaralók tömege jut eszünkbe. Fantasztikus éghajlat, a gyönyörű tengerpart és az átlátszóan tiszta víz kombinációja tették e szigetet turistaparadicsommá. De a bárokon és a strandokon kívül vannak még megismerésre érdemes részei Mallorcának, ahol Európa legnagyobb ragadozó madara, a hollókeselyű él. Különleges békák, gyíkok, amelyek az őskor túlélői, ritka tengeri madarak - a völgyekben igazi vadon rejtőzködik, érintetlenül a modern világtól. Fedezzük fel együtt az igazi Mallorcát, a helyet, amit nem hirdetnek az utazási katalógusokban! (Port.hu)

Dahaka1 Creative Commons License 2018.01.10 0 0 18204

Köszi!

Előzmény: 'szti (18203)
'szti Creative Commons License 2018.01.10 0 0 18203

vanrell

keress rá itt a bal oldali keresőben

Előzmény: Dahaka1 (18199)
Htomas79 Creative Commons License 2018.01.10 0 0 18202

Így van...  A héten is egyik nap olyan szél fújt, hogy kabátot kell venni, másnap pedig elég a póló...

Előzmény: martez (18200)
martez Creative Commons License 2018.01.09 0 0 18201

(bocsi elírtam, "tavaly" - mentem ... )

Előzmény: martez (18200)
martez Creative Commons License 2018.01.09 0 0 18200

Eegen, a kiszámíthatalan időjárás ott is felütötte a fejét ...

Az idén ugyan nem az előszezon első dátumával mentem mint korábban sok sok évig, mégis akik két nappal előtte érkeztek vihart kaptak, esőt, meg hideg szelet, ezért a víz is hideg volt (nekem), be se mentem egész hét alatt. (inkább bringáztam, kirándultam ...)

Ennyivel előtte meg megjósolni vagy kábítani bárkit, felelőtlenség lenne! Bízni kell hogy jó idő lesz, ennyit tudsz tenni ... :)

Idén nincs tervben Mallorca, hacsak nem tudok valami magáncsapathoz csatlakozni, aki a nyugati partra megy, ottani magánszállással. (az elmúlt nyár sok tanulsággal szolgált, talán az idei jobb lesz ... )

Ha mégis, majd jelzem ... :)  Hajrá mindenki!

Előzmény: 'szti (18196)
Dahaka1 Creative Commons License 2018.01.09 -1 0 18199

Sziasztok!

Októberben utazunk egy hétre. Szeretnénk autót bérelni.

Melyik az ajánlott autókölcsönző?

Htomas79 Creative Commons License 2018.01.08 0 0 18198

Szia!

Mivel nem regisztrált lakosok vagytok, így kell a 2 fél és a 2 tanunak a  DNI hiteles fordítása, valamint 150€. (talán az útlevél is, az nem tudom)

Az egész ceremónia spanyolul megy, erre készüljetek fel. Ez nem tengerparti dolog, hanem Palmaban a városházán tartják.

Ha gondolod, adok tel. számot, ott pontosan meg tudod kérdezni, hogy mi is kell.

Vagy keress rá a Boda Mallorca kifejezésre, és találsz cégeket, akik kompletten levezénylik az igényeid szerint.

Előzmény: furiababy (18193)
irreverzibilis Creative Commons License 2018.01.08 0 0 18197

biztos hogy lutri,mi voltunk úgy május végén,- BL döntőt ott néztem,- hogy tökéletes idő volt végig a héten,a víz sem volt hideg,bár mi szinte mindig előszezonban megyünk nyaralni,csak az volt ijjesztő, h minden reggel 9-10-ig be volt borulva,be is voltunk sz.va h biztos vacak idő lesz,de mindig kiderült

Előzmény: 'szti (18196)
'szti Creative Commons License 2018.01.08 0 0 18196

utóbbi években kezd elég extrém lenni az időjárás. 2 éve a június olyan forró volt, hogy hőmérsékleti rekordok dőltek sorra és a tenger is felmelegedett. normál esetben június utolsó hetében kezd igazán nyár lenni. szóval a május inkább csak kirándulós, fürdésre felejtős, ha fázós vagy. megint normál esetben június közepéig elég sok a csapadék. DE! totálisan más is lehet :-). aki most jó szívvel meg tudja mondani, hogy mikor lesz tuti idő, annak előre is gratulálok :-)

emlékeim szerint martez szokott előszezon végén nyaralni, keresd meg az ő hozzászólásait, talán segít.

Előzmény: RedJeans13 (18195)
RedJeans13 Creative Commons License 2018.01.08 0 0 18195

Sziasztok!

Úgy alakult, hogy ősszel nem tudtunk utazni, így május/júniusra tettük át a nyaralás időpontját. A szállás árakat tekintve, elég nagy különbség van május és június között, viszont mindenképpen szeretnénk strandolni, de a nagy tömeget is szeretnénk elkerülni. Ahogy néztem, tavaly már májusban is elég meleg volt, viszont a víz csak 20-22 fokos még ilyenkor (elég fázós vagyok). Mik a tapasztalatok? Érdemes május végén menni vagy várjuk júniusig? A szeptember lenne ideális, viszont addig már nem szeretnénk várni :)

Autót mindenképpen bérelünk és inkább nyugis helyet keresünk, ahol van némi látnivaló és ideális kiindulópont a kirándulásokhoz, így Port d'Alcudia, Playa de Muro, Cala d'Or és Can Picafort városokat néztem.

Köszi a hozzászólásokat!

dundalk Creative Commons License 2018.01.08 0 0 18194

Biztos, hogy lehet. Két dologra készülj, ha magadnak próbálod megszervezni, akkor jó sok időt és energiát kell valószínűleg belefektetni, ha megbízol egy esküvőszervezőt, akkor kb. 1000euróért letudja neked a hivatalost részt, egy kisebb buli a vendégeknek 3000-5000 euró körül lesz.

Talász szerintem magyar esküvőszervezőt is egy google kereséssel.

Előzmény: furiababy (18193)
furiababy Creative Commons License 2018.01.07 0 0 18193

Sziasztok! Egy kis segítséget szeretnék kérni Tőletek! Idén szeretnénk házasodni a párommal Mallorca-n, de nem igazán tudom, ennek mi a menete, hol kéne érdeklődni vagy utána járni a dolgoknak, illetve külföldiek számára is tartanak hivatalos szertartást?

Szuper lenne, ha tudna valaki segíteni!

Előre is köszönöm!

felho10

Htomas79 Creative Commons License 2017.12.31 0 0 18192

Helyes! :)

Előzmény: Flower2000 (18191)
Flower2000 Creative Commons License 2017.12.31 -1 0 18191

BUÉK. Mallorcai jegy már bespájzolva nyárra.

Előzmény: Htomas79 (18190)
Htomas79 Creative Commons License 2017.12.31 0 2 18190

Szintén nagyon boldog új évet kívánunk mindenkinek!

A mostani december kicsit hűvösre-szelesre sikeredett, de azért volt bőven napsütéses, jó idő..

Ha jól tudom a 2017-es év rekordot döntött mind az össz. turista számban, mind a szigetre utazó magyarok tekintetében.

Idén sajnos nem tudok gyönyörű naplementés képpel szolgálni, de pár mai esti kép,

Es trenc:

Bruna1983 Creative Commons License 2017.12.31 0 0 18189

Nagyon boldog új évet kívánok minden Mallorca rajongónak :)

Ha minden jól megy, jövőre is visszatérek! Nagyon megszerettem a szigetet :)

Htomas79 Creative Commons License 2017.12.29 0 0 18188

Jó lenne egy kis szélcsend már végre, ilyen hűvös tél már évek óta nem volt...

Nem is igazán hideg, de nagyon szeles, napközben is kell a kabát...

Előzmény: loksi-67 (18187)
loksi-67 Creative Commons License 2017.12.29 0 0 18187
martez Creative Commons License 2017.12.19 0 0 18186

Gabesz: első útra ne Sollerbe menjetek !

Igaz hogy jó hely, szép a környék, de a 7 éves gyereket nem fogja érdekelni sem a sok szerpentin, sem a hegyek. (akárhová indulsz onnan autóval, előtte kb. 20 km szerpentint le kell küzdeni)

Inkább válaszd a keleti partot, (cala D' Or  és környéke) vagy északabbra can Picafort, Alcudia, - vagy a déli részen Santa Ponsa, Paguera). A főváros is, meg a "calák" is közelebb lennének a szép homokos partjaikkal. (bár én a sziklást kedvelem, de gyerekkel semmiképpen ... )

Ráadásul a reptérről Soller kb. 2 órás út még autóval is. (fénysebesség alatt :) )

Előzmény: A_Gabesz (18184)
'szti Creative Commons License 2017.12.18 0 0 18185

gyerekkel tengerpart közeli olcsóbb szállást foglalnék és bérelnék autót a teljes időtartamra. tudom ez nem volt opció :-)

port de alcudiát és can picafortot nézted? 

Előzmény: A_Gabesz (18184)
A_Gabesz Creative Commons License 2017.12.18 0 0 18184

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni.  Az első utunk lesz Mallorcára, 7 éves kislányunkkal megyünk 11 napra. Elég olcsón sikerült repülőjegyeket vennem a főszezonban. Viszont már most elég húzós árak vannak a szállásban, és nem tudom hogy döntsünk. Van egy magánszállás Sollerben ami elég olcsó sok pozitív véleménnyel. Viszont itt a környéken nincs olyan szép part, mint amiket ajánlottatok. A normálisabb szállások 300 ezertől indulnak, pl. _Chillout_ ahol volt Cala Millorban az Apartamentos Alborada (330ezer). Viszont autót ebben az esetben csak 2 napra tudnánk bérelni. Ha a Soller-i szállás mellett döntünk a különbözet miatt 11 nap kocsival lehetnénk, és nem lennénk helyhez kötve. Arról nem beszélve hogy amiket ajánlottatok látnivalókat,partokat, kb. 1-1,5 órás autózással lehet megközelíteni Sollerből + vissza, ami lehet sok lenne mindennap + a dugó ha szokott lenni. Érdemes lenne esetleg Sollerben 5-6 napot maradni, majd a maradékot máshol tölteni? Tudom hogy nekünk kell eldönteni, de hátha tudtok tanácsot adni, vagy bevált olcsóbb szállást ajánlani.

Köszi előre is.

sofia3 Creative Commons License 2017.12.13 0 0 18182

Szia. Mi Arenalban voltunk, de abszolút nem tapasztaltunk semmi kiabálást, ordibálást. Mondjuk lehet hogy csak szerencsénk volt. Viszont nagyon jó volt, hogy este nagyon sok hely közül lehetett választani, tengerparton ücsörögni közben. Persze, biztosan van az a bulis rész is, mi nem vettük észre, vagy csak nem sétáltunk tovább :) Persze láttunk kissé részegebb alakokat, de nem volt abszolút zavaró. Inkább a sok árussal volt problémám. Azért mentünk ide, mert be akartuk járni a szigetet és jó kiindulópont volt minden irányba.

Előzmény: sean85 (18180)
VAG Creative Commons License 2017.12.12 0 0 18181

Cala D'Or, Alcudia, Santa Ponsa, Peguera, Port de Pollensa, Cala Millor.

Az óbégató német/angol fitalaok 90%-ka Magaluf ás Arenal között tanyázik, máshol nem jellemző.

A kisebb helyek sokkal jobban nyugalom, tengerpart és a hülyék elkerülése céljából is, ha a fentebb írtakhoz vagy a városhoz közel vagytok, be lehet ugrani este vacsorázni vagy vegyülni, nem okvetlenül fontos ott lakni. 

Előzmény: sean85 (18180)
sean85 Creative Commons License 2017.12.12 -1 0 18180

Sziasztok!

Jövőre tervezek nyaralást a párommal Mallorcára de nem tudom melyik hely lenne az ideális végigolvastam itt a fórumon kb 30 oldalt tudom rengetegen leírtátok már ezt a kérdéskört,de nemjutottam 1ről a 2-re,ezért kérném a segítségeteket,Palma és környékét mindenki írta kb hogy nem túl jó vagy az angol vagy a német bulizó közönségtől,ami fontos lenne hogy szép homokos tengerpart legyen,este legyen egy kis élet gondolok itt a hangulatos utcákra és ne legyenek részeg óbégató angol/német túristacsoportok,és Palmába is viszonylag könnyen el lehessen jutni.Alcudiát írtátok sokan viszont kb vagy 20 oldal után írták hogy csatornaszag volt ez mennyire van így?Segítségeteket előre is köszönöm!

loksi-67 Creative Commons License 2017.12.01 0 0 18179
_chillout_ Creative Commons License 2017.11.29 0 0 18178

Hát nemdom, minket eddig mindig értesítettek (kétévente egy büntit azért behúzunk).

Előzmény: dundalk (18177)
dundalk Creative Commons License 2017.11.29 0 0 18177

De, simán levonják aztán értesítenek.

Előzmény: _chillout_ (18176)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!