Keresés

Részletes keresés

Dzsibzon Creative Commons License 3 napja 0 0 28194
btamas70 Creative Commons License 2017.10.31 0 0 28193

Hogy éjjel se unatkozzunk, ezt tessék kicsit mexagérteni!;)

Előzmény: Inzsinyer (28192)
Inzsinyer Creative Commons License 2017.10.31 0 0 28192

Ha nem tűnt volna fel számodra, saját céljai elérése érdekében teszik mindezt...../csak utánna kellet volna nézni :).De nem akarlak megzavarni semmi ilyen önelégült reflektálásban, mert se a minősítést, se mások lealegálása, nem az én szintem lenne! Jó, ha saját maga jön rá, hogy gyagya, meggondolatlan, hülye volt és nem nézett utána, ha viszont ráfaragott-így járt !.......Ennyi és nem tőbb !!!!!

Nekem 200e-be került a rendszerből csak a napelemhalom, melyet 2,5 - 2,8 ért hírdetnek, felszerelve, beizzítva, stb. Köszike, de én nem kérek az Eon törvénysértéseiből, önirányításából, önhatalmából, engedélyéből. A nyilatkozók látszik és tapasztalható is az, hogy eddig ezt nem tapasztalták, mármint a törvénysértéseket, amik tudatlan forumtársaknak fel sem tűnnek, azon átlépve minősítenek olyanokat, akik ezen tudással élve, kifújják a 'csoda szolgáltató' orrát. Érdekességként az Eon 164.ezres tartozását, most hajtom be :) Figyelembe véve sz akármilyen Kft.-jük ökörségét. Ez egy 8-10 éves játék a részemről, tehát szerinted ?

Előzmény: tibtiborkaba_new (28187)
AudiJo Creative Commons License 2017.10.31 0 0 28191

A kezdeti időszakot kivéve sohasem szerettem a Piramist, de azért RIP!

AJ

Előzmény: Ebesi Gyuri (28190)
Ebesi Gyuri Creative Commons License 2017.10.30 0 0 28190
venuto Creative Commons License 2017.10.24 0 0 28189

Kedves  Ti. 

Volt  a 32-éves  kocsimnak -- ami úgy néz ki , mintha  ezen  a héten gyártották volna -- egy  kellemetlen  baja , úgy 25--30 perc múlva  kiverte mindig  a 16A-es  biztosítékját . Lett  egy  pasi , akit  ajánlok : Timár  Zoltán  tegnapra  megcsinálta ( 5000-ért ). Bp., XIII. ,Tüzér  utca 43., T= 06  207 772 180 .

Minden  jót . Szeretéssel : sapirico--tok

btamas70 Creative Commons License 2017.10.12 0 0 28188

"Szóval már nem csak az Ikeában kapni napelemet...

:)"

Azt csiripelik a verebek, h a világhírű Pécsivásárban akciós, kilós áron adják - csak most, csak Lötyinek!;P))

Előzmény: tibtiborkaba_new (28187)
tibtiborkaba_new Creative Commons License 2017.10.12 0 0 28187

A vicc az, hogy nálunk az áramszolgáltató maga kínálja az alternatív energia hasznosítást, és tevékenyen segédkezik is benne...

https://www.bkw.ch/privatkunden/waerme-gebaeudetechnik/home-energy/

Szóval már nem csak az Ikeában kapni napelemet...

:)

Előzmény: btamas70 (28186)
btamas70 Creative Commons License 2017.10.11 0 0 28186
Előzmény: tibtiborkaba_new (28185)
tibtiborkaba_new Creative Commons License 2017.10.11 0 0 28185

Lötyikém, drága trubadúrom, próbáltam egyszerűen fogalmazni, hogy megértsd, de látom a "pufferelés" kifogott a mindenhez is értéseden. 

Pontosan arra lettem volna kiváncsi, hogy hogyan tárolod a megtermelt energiát, dehát már megint csak személyeskedésre futotta a szakmai kérdésre válaszul. Nyilvánvaló, hogy szigetüzem éri csak meg, hiszen villamos energiából túlkínálat van, legalábbis nálunk, miért is venné az áramszolgáltató, ha még azt sem tudja eladni, ami van neki.

Még jó hogy pénzt kér a rendszerhasználatért, miért, mit gondoltál, a két szép, célra bandzsító szemedért húzzák a vezetéket azokra a délceg oszlopokra a házad előtt???

Persze szigetüzemre is van pár megoldás, van élet az akkumulátorokon túl is...

Előzmény: Inzsinyer (28181)
btamas70 Creative Commons License 2017.10.11 0 0 28184

Ismét tévedni teccik:)

Nem többen büszkék a tudatlanságukra, hanem csak egyvalaki. Az alábbi ábrát helyesen értelmezve nem kérdés, ki az))

/Kiszámolta egyáltalán, hogy egy keményebb télen hány GJ-t kell majd áramdíjként kifizetnie, és az hogyan aránylik, mondjuk a fatüzelés költségéhez? Félreértés ne essék, így is határozottan jobb a semminél, főleg, ha mesébe illő pécsivásári(:-)) árakon sikerül beszerezni a napelemeket és az invertert. Mellet döngetni, követendő példaként beállítani azért talán mégse kéne./

Előzmény: Inzsinyer (28181)
btamas70 Creative Commons License 2017.10.11 0 0 28183

Nem kettő, hanem háromféle van: 1) levegő-víz 2) víz-víz 3) talajkollektoros. A talajkollektor kör szokásos fektetési mélysége 1.8-2.0m - aki fúrni akarja, annak feltehetően nincs ki a négy kereke;)

(Mikor esik le végre, hogy épületgépészeti kérdésekben nem ajánlatos okoskodnod, kedves "értelmiség"?:))

Előzmény: Inzsinyer (28182)
Inzsinyer Creative Commons License 2017.10.11 0 0 28182

Már meg ne haragudjon, de Ön olyan sötét, hogy fel sem tudja fogni. Illetve úgy tűnik olvasni sem tud, azt is csak foghíjasan !

Hőszivattyú 2 féle lehetne :

1., Több apró fórással, de ebből igen sok kell - kellene a kéglihez. mármint 250 négyzetméterhez..... - egyesítve, mindezt duplán kivitelezve.

2., mélyfúrás, mely igen drága és összesen kettő kell. Egy a kinyerésre, egy a visszapumpálásra. A mélyfúrás 1-1,5 misi/kút, tehát tsokolom 3 misiből összehozza a két kutat, mely ellátná a kéglit, de még nincs miből cirkuláltatni - visszapumpálni a vizet, mivel sem keringetés, se kialakított rendszer, se semmi Ön számára nincs, csak egy üres - megalapozatlan - gyakorlatlan ötlet.

Szóval ajánlom azzal foglalkozzon, ami Önnel azonos idővel rendelkezik, mivel annak több eredménye lenne, saját maga számára.

Engem pedig hanyagolni szíveskedjen, amit már több ízben kértem is Öntől, mert.......azért. Mert drága az időm, erre a mihaszna időfecsérlésre, ami teljesen felesleges. Önnén főleg !

Előzmény: btamas70 (28174)
Inzsinyer Creative Commons License 2017.10.11 0 0 28181

Tetszik tudni, ez a tudatlannul tett reflektálás alapesete lenne-de miért is ?! Mert ha érdemi kérdés is lett volna Öntől, akkor az a sziget - illetve a hálózati termelés témakört érintette volna - a témát ismerőkben, ez merült volna fel :) ! De ez Önben nem merült fel, sajnos !!

Már 1000+1 bocsánat-és-elnézés a kifejezésért, de itt tényleg ekkora lenne a sötétség a témában ? ( nem személyeskedve, nevesítve, csak tapasztalva mindezt és csak kérdezve !? Mivel tényleg nem értem, hogy jöhet össze ennyi tudatlan - egy helyen, akiket nem érdekel a téma, de fikázni, mást lealegálni pedig maximálisan képesek úgy, hogy meximálisan tudatlanok a téméához, de elvárva goldolják, elismerik Őket, de miben is ? )

És még erre bűszkék is itt sokan, a tudatlanságukra ? ( nem akarok - nem a világom személyeskedni, sem nevesíteni senkit ) Tényleg ennyire tudatlanok lennének az itteniek ezen témához ?? Tán utána kellene - kellett volna nézniük, Nekik is, mielőtt nyilatkoznának, érdemben próbálkoznának a témakörben! -> de nem tették, nekik ez másodlagos kérdés, felesleges időtőltés, tehát ennyit tudnak, hogy egy órát felejthetnek is, na ezt képviselik, szentjeim.....

Szomorú........., hogy nem tették mindezt, számomra legalábbis az, ha tudatlanokkal kellene érdemi löncsöt folytatni ! Bocsika - köszike, de kihagyom-kihagynám :) :) - ha lehet :) :). Én valahogy értelmesebb beszélgetésre vágyom, melyet máshol megtaláltam már :)

A sziget - saját lakóhely ellátása, aksikkal, napelemekkel, fogyasztókkal, inverterekkel, stb. Mint ahogy adja is magát, ez egy 'sziget' lenne, mely él a saját forrásaiból, ahogy tud, önálló erőforrásokkal- azokat kihasználva.

A hálózati rendszer pedig az E-on - általi engedélyköteles és általa jóváhagyott és kivitelezéssel-általuk kreált engedélyekkel - hálózattal - egyéni szabályokkal telített útvonal lenne, az E-on kivitelezésében, ragozzam tovább mindezt ??, miért is választottam az elsőt ? Azért, mert tsokoltatom az E-ont és oda menjen, ahova gondolom !

Itt még azért is fizetni kell E-onnál, hogy a hálózatukat használjuk :) Ők pedig semmit nem fizetnek azért, hogy a mi - saját - család hálózatát használják, pedig a törvények, kicsit - hangyafülnyit mást írnak ezen témakörben, számunkra, ami Őket nem érdekli. tehát egy nem jogkövető szervezet engedélyére - illetve hozzájárulására apelláljak én és a család, bennünket lenyúlva, hogy nekünk jó legyen :) Vicces gyerekek, vicces elképzeléssel !

Tehát ha végiggondolod, Neked megérte válaszolni, belátható kinek - mi is lenne az előnyös és kifizetődő......mindez. Nem te lennél az első helyen, hanem a lobbis szolgáltató, mert fizetnek annyit, hogy azt modják számodra, megéri, sőt jobban is jársz, pedig dehogy jársz !

Amúgy Löki is készül a II.-fejezettel, mivel azzal adós maradt, az itteniek normálisabbjának........ Igaz ideje korlátozott, 2-3 apon belül ismét elmegy külhonba, így bele kell húznia :)

Pettinghuszárok - kötözködő tudatlan ittélők, nagy örömére......, de kit is érdekelnek ? Ők maradjanak a kaptafánál, mivel ez lenne a világuk.......

Előzmény: tibtiborkaba_new (28178)
Mono SE Creative Commons License 2017.10.10 0 0 28180

"revox-lakatos"

Korszerű tudás - új szakma! 

btamas70 Creative Commons License 2017.10.10 0 0 28179

Belegondoltál, mi lesz, ha téged is megtsókol, és békává változol?:ppp)))))

Előzmény: tibtiborkaba_new (28178)
tibtiborkaba_new Creative Commons License 2017.10.10 0 0 28178

Hiányolom a pufferelést, azt hogy oldottad meg? Nem gondolnám, hogy csak akkor világítasz, ha süt a nap. Ha jól tudom, hálózatba visszatermelni nem igazán éri meg...

Előzmény: Inzsinyer (28169)
btamas70 Creative Commons License 2017.10.09 0 0 28177

A hőszivattyús kutadat inkább ne mutogasd szakmailag illetékes elftársnak, ha nem szeretnéd, hogy sírva röhögjön rajtad:))

Előzmény: Inzsinyer (28176)
Inzsinyer Creative Commons License 2017.10.09 0 0 28176

Köszönöm kedvességét és hozzászólását is, majd az illetékes -> ha ráér és elbírálja :) Van ez így, vannak olyan hozzáértőek itt, melyek kivizsgálják és értékelik, minősítik a hozzászólást, helyzetet, úgy, hogy az állítólag értékelhető is lenne :)

Na ebben toppon vannak, tehát hajrá :)

ÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓ ez még, csak a kezdet :)))

Inzsinyer Creative Commons License 2017.10.09 0 0 28175

Drága Úram, egy előző szösszenetemet kívánnám idézni, a hozzászólása gyanánt, mert úgy tűnik, teljesen nincs képben, képvesztett lett, avagy olvasni sem tud, ki tdja...... :

"A prosztata gondokkal küzködők szösszeneteik nem igazán mérvadóak a számomra, illetve nem is igazán érdekelnek – mondhatni viccesek-szórakoztatóak. Én köszönöm és a család is jól van !"

Ha ennyire nincs képben, akkor az sajnálatos, miről szeretne beszélgetni velem (?) .... -sajnos még ezt sem tudja felfogni, hogy nincs miről is, tehát akkor miről is szóljon........a beszélgetés ? Vannak itt vannak a gondok és a problémák.. rendesen, de hagyjuk kivel is :) 

btamas70 Creative Commons License 2017.10.09 0 0 28174

A Drága Inzsinyér olftárs, azzal, hogy összekeverte a szezont a fazonnal (hőszivattyús kutat a talajkollektorral!) nincs abban a helyzetben hogy bárkit is kioktathasson geotermikus fűtés témában.

Másrészt, ha értene hozzá, akkor hülyeség helyett rögtön a legfontosabb hátrányról írt volna: egy ilyen rendszernek akkor lehet jó a hatásfoka, ha a fűtőkör viszonylag alacsony hőmérsékletű, tehát padlófűtésben (+falfűtésben) érdemes gondolkozni, ami csak új építésű házaknál nem okoz számottevő többletköltséget. Előnyök - hátrányok, mérlegelni, kalkulálni kell, ám ezt a feladatot, ahogy mondtam, hozzáértőre kellene bízni a mecsekaljai sarokcsiszolós Revox-lakatos fórumbetyár helyett :ĐĐĐĐĐĐ

Előzmény: Inzsinyer (28172)
Inzsinyer Creative Commons License 2017.10.09 0 0 28173

Elárulom : Új a mosógépünk, majd egy hónapos sincs és A+++-os is, de az asszony mosó masa mosodáját játsza vele :), mivel új és ami létező azt mosni kell vele számára........ De nem kell inverterre tenni mindezt, mert felesleges terhelés lenne, az inverter számára - kiszámíthatatlan terhelésekkel, melyet egy inverter nehezen visel el. Még úgy is, hogy új, és garancia nuku........

Ez az árban volt, tsokolom........, papír, az van, de tényleges garancia, az pedig kétséges.....

Fogyasztás pedig adott :) és kezelhető :)

Előzmény: btamas70 (28171)
Inzsinyer Creative Commons License 2017.10.09 0 0 28172

Drága Úram, egy előző szösszenetemet kívánnám idézni, a hozzászólása gyanánt, mert úgy tűnik, teljesen nincs képben :

"A prosztata gondokkal küzködők szösszeneteik nem igazán mérvadóak a számomra, illetve nem is igazán érdekelnek – mondhatni viccesek-szórakoztatóak. Én köszönöm és a család is jól van !"

Az Ön hozzászólása : " A talajkollektoros hőszivattyúnak ehhez képest több előnye is van " -> így látható és tapasztalható is, hogy " Ön életében nem csinált talajkollektoros kutat" nem fúratott életében, csak játszik a gondolattal kötözködésként, illetve dumál róla - teljesen feleslegesen.

Egy hőszívattyús kút furatása, melyből két fúrás is kell :) - 1., engedély köteles, 2., nem olcsó mulatság ( de ezt sem tudta ! ).  Tehát már elnézést, de nem akarok személyeskedni, de minek is minősítsem ? Egy fúrás cirka 1-1,5 misi, amiből kettő kell :)

Ön szerint több előnye is van, mi is ? A kivett talajvizet vissza is kell pumpálni a másik kútba - tsokolom ! Mi is a valóság és a tények, ebben az esetben :

1., a feljövő energia kinyerése, 2., a visszapumpált melegvíz tömege.

Nem véletlenül írtam a tanulást, okulást, tájékozódást az első szempontnak Tsokolom !

Ez a szólt, de minek kategória, az Ön számára........

Előzmény: btamas70 (28170)
btamas70 Creative Commons License 2017.10.09 0 0 28171

A 2800W-os mosógépedet nem ártana energiatakarékosra cserélni, a kerámia főzőlapot viszont megnézném:) Az 1 zónás játéknak drága, kiegészítőnek esetleg jó lehet a konyhába. A sütő nem elektromos véletlenül?

btamas70 Creative Commons License 2017.10.09 0 0 28170

"tanuljon már végre-valahára egy kicsit is, illetve ténykedjen érdemben a saját és a családja előnyére - érdekében"

Az a lehetőség nem jáccik, hogy "ténykedett", a villamos- és gázenergia-takarékossági megoldásait azonban -veled ellentétben- nem harsogja el kéretlenül egy audio-fórumon? :D

Az optimális fűtési megoldás kiválasztását, megtervezését célszerű szakemberre bízni, ráadásul a Dél-Dunántúlon az erős konkurrenciának köszönhetően a tervdíjak nevetségesen alacsonyak, már amennyire a szolgáltatói engedélyezések, stb. lehúzós díjai mellett lehetséges.

A napelem sajnos éppen azokon a napokon adja le a legkevesebb energiát, amikor a fűtés a legtöbbet igényelne. A talajkollektoros hőszivattyúnak ehhez képest több előnye is van... persze a konkrét körülmények, adottságok, és nem utolsósorban, a megrendelő mondja ki a végső szót.

Inzsinyer Creative Commons License 2017.10.09 0 0 28169

Úgy tűnt számomra, hogy itt több fórumtársnak egyszerűbb a másik fikázása, mint az, hogy tanuljon már végre-valahára egy kicsit is, illetve ténykedjen érdemben a saját és a családja előnyére - érdekében !

A prosztata gondokkal küzködők szösszeneteik nem igazán mérvadóak a számomra, illetve nem is igazán érdekelnek – mondhatni viccesek-szórakoztatóak. Én köszönöm és a család is jól van !

Szóval, csapjunk akkor a lecsóba ( I., fejezet, az energia beszerzése, korlátozott szabadidő miatt bontottam több fejezetre a témát ), hogy egy kicsit, tanuljanak – okuljanak is szentjeim, ha már eddig nem tették :).

Majdnem ingyen fűtés ( fő témakör ), és teljesen ingyenes légkondicionálás témakört hozzácsapva került általam említésre. Számomra a fő témakör : 3 fajta variációja lett volna kivitelezhető :

1., Fekete csöves megoldásban, a nap energiájának – hő termelését kihasználva, azt lég-befúvással kivitelezni. Nem választottam ezen megoldást, pedig gyümölcs aszalásra pedig kiválló megoldás lett, mivel azt kipróbáltam, bevált !! Ezen megoldást nyomjuk a területen, mivel igen jó ! Garázsfűtésre is jó -> google a mi barátunk, erről is találhatnak az érintettek, jó néhány megoldást, az aszalás témakörben.

2., Jön a humuszos – komposztkazán, mely azért nem volt nyerő számomra, mivel macerás az üzemeltetése, illetve 2-3 havonta átpakolást – frissítést igényelne, sok cső kell hozzá, itt található, hogy lehet-lehetne megoldani :

http://www.humusz.hu/hirek/mi-az-komposztkazan/22905

https://www.youtube.com/watch?v=jV5J8p4TRu4

http://www.azolcsoenergia.hu/alternativ-futes/komposzt-kazan/

3., Na akkor jön az, amit választottam, azaz az elektromos-hőcserélős fűtés, ami majdnem ingyen van számomra. Mivel külhonban ténykedve, szeretem látogatni a piacokat, rátaláltam olyan napelem halomra - elfekvőben, melyek vevőért kiáltottak !

Vettem 80 db napelemtáblát, melynek paraméterei 16V/1,5A/db. No ezeket felcsaptam áramtermelésre, csak azért, hogy az áramszolgáltatót is csókoltassam és én se – család se járjon rosszul, ha már majdnem ingyen van. Na akkor számolgassunk is, egy hangyafülnyit a témában, de itt vannak a képek is, nehogy valaki úgy gondolja – rajzoltam, avagy kitaláltam az egészet :

Na akkor számolgassunk -> 80dbx1,5A = 120A -> Na ami viszont kezelhetetlen bárkinek is ( igaz az ideális és a lehetséges maximális teljesítményként figyelembe véve ), a mai technikai háttérrel, -> 4 részre kellett bontani – illetve összesíteni ezen napelem tömeget, mivel töltésvezérlőben csak ezt lehet kapni. Így lesz 4x30A, melyet a töltésvezérlő is le tud kezelni és látható is, mivel felteszem a képet erről is, hogy érthető legyen mindenki számára a megvalósítás folyamata ( teljesség igénye nélkül ! mivel azért itt repkednek az amperek, ezért vigyázni kell a használt vezetékek átmérőjére, a vezetékek terhelhetőségére, + az egyesítés sem egyszerű ! ) :

Na akkor ezen is túl vagyunk, ugorjunk tovább, akkor van már ingyen áramunk-feszültségünk –> teljesítményünk is megvan hozzá, sőt már dögivel, akkor mit is kezdjünk vele? Ekkor jön a hálózat építés – kivitelezés :

Ezen dolog több hálózatot igényel, 1., 12 V-os ( töltésvezérlő utáni ) kiépített egyenáramú, illetve 2., a 220-as külön inverteres hálózatot és 3., a hagyományos hálózatot.

Nem véletlenül bontottam több fejezetre a témakört, mivel igencsak nem egyszerü - átgondolást igényelnek a megoldások, felmérve - meggondolva azt, mi és mennyire kell, mit és hogyan, mennyire használunk, illetve melyek a domináló fogyaztók, melyeket érdemes üzemeltetni.

1., Beszerzünk és kivitelezünk olyan rendszereket, melyek elvárásainkat, illetve kényelmünket szolgálják 12V-osan.

A., Az egész emeleten, egyenáramú és energiatakarékos ’Led’ világítást került kivitelezésre, amit már elregéltem – zavarmentes, nincsenek felharmónikusok sem, mivel egyenáram, képek :

Haladjunk : 

B.,szökőkút forgatás szivattyúja, is 12 V-os,

C.,szökőkút világítása – ledes, 12V-os,

D.,medence forgatás szivattyúja, is 12 V-os, fűtése is az,

E., kültéri világítás – ledes, 12V-os……., stb., mind – mind ingyen üzemeltetett, egyenáramú fogyasztó.

Ha valaki kívánja, ezeket is lefényképezem, de szerintem felesleges lenne......

2., A beszerzett áramátalakítók - inverterek, amiből 4 db kellett számomra, a teljes ház, majdnem önálló ellátására. A kerámialapos és a mosógép az, ami nem játszik, mivel mindkettőnek 2.800W a felvet teljesítménye, mely előállítása necces, illetve a határon mozognának az inverterek, amivel viszont nem jó játszani. Az inverterek sem mindegy, hogy az 500/1000, avagy 1000/2000W-osak, avagy 750/1500, vagy 1500/3000W-osak. Amit a fényképen láthatóak, azok 1000/2000W-osak és 1500/3000W-osak, mivel az volt a nyerő, számomra :

Szóval ami adott lett így számomra az a, 13-14 V / 4x30A egyenáramban, váltóban 220V, 2x1 KW és 2x1,5 KW teljesítményben ( stabilan (!), csökkentett ideig 2x2 KW és 2x3 KW) mint kiinduló lehetőségként, mely túlterhelhető – bizonyos szintig és ideig, paraméter függően :))).

Na akkor térjünk át az ingyen…….akkor……mire is először ? Na ez lesz majd a következő fejezetben, mivel így is elég hosszúra sikeredett az előzmény, azaz a majd elhasznált energia megtermelése, illetve létrehozása.

A végére maradnak a száraz tények, melyek pedig a következők - hálózati áram - fogyasztásunk a negyedére esett vissza, így 10.000.-Ft helyett, 2-3 ezret fizetünk. A hálózati gáz - fogyasztásunk pedig az évi 2500 köbméter helyett, 150-200 köbméter lett évente, ami rásegítése a fűtésnek, mivel borús napokon is van áram termelés, csak töredéke az ideálisnak- szórt fény is ad energiát. Tehát ahogy állítottam, majdnem ingyen megy a fűtés és a légkondicionálás pedig teljesen ingyen. Na így lehet megoldani mindezt, tisztelettel és fikázás mentesen :). - de majd a II. részben képekkel elregélem, hogy is lehet egyszerűen megoldani a fűtést, illetve a hűtést, egy 250-négyzetméteres kégliben, illetve ellátni a családot - az igényelt - elvárt energiával, kényelmük érdekében.

I. fejezet vége :)

venuto Creative Commons License 2017.09.19 0 0 28168

Nagyon  szépen  köszönöm  a  Válaszokat .

Mélyek  voltak . Komolyan . Gondolkodó  Rovat  ez . De  azért  mindannyian  sajnáljuk  a  hi-fi , avagy  high-end boltok  eltűnését..

sapiricotok

Előzmény: venuto (28134)
Dzsibzon Creative Commons License 2017.09.17 0 0 28167

Szerencsére fix áras - így nem kell gondolkodnom, hogy esetleg adja-e érte 490 ezret :

http://www.vatera.hu/megkovult-csigahaz-2527021382.html

ex-kristikoma Creative Commons License 2017.09.01 0 0 28166

http://forum.index.hu/User/UserDescription?u=894337

Nem tudom, hogy működik-e. Egy próbát megér.

Előzmény: mohinger (28165)
mohinger Creative Commons License 2017.08.31 0 0 28165

Kedves fórumtársak! Csányi Tibor BRG gyűjtő elérhetőségét meg tudná adni valaki? A retronom.hu-n láttam a gyűjteményét.

Előre is köszönöm!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!