Keresés

Részletes keresés

Real Putyur Creative Commons License 2014.12.26 0 0 25666

Mert altalaban nem azt reklamozzak, hanem a dragabb konstrukciot. :-)

En az elso laptopomat 2006-ban Linux oprendszerrel vettem. Amit iden tavasszal kapott a lanyom, az is volt Linux-szal, valamivel olcsobban; de neki (a jatekai miatt) kellett a Windows.

Előzmény: maxell_UD (25664)
btamas70 Creative Commons License 2014.12.26 0 0 25665

Vita helyett kicsit jobban körül kellene nézni, mert van bőven ilyen laptop, sőt, a felhasználói érdeklődésnél jóval nagyobb arányban.. (Nem szeretnék ide hirdetéseket linkelni, majd ha fizetnek érte:))

Előzmény: maxell_UD (25664)
maxell_UD Creative Commons License 2014.12.26 0 0 25664

Témyleg nem a további gyerekes, felesleges vita kedvéért, de hagy jegyezzem meg. A töméntelen számítógép hírdetés között egyetlen egyet sem találni, ahol az eladásra kínált készülék operációs rendszereként a LINUX lenne megjelölve.  ???

Előzmény: Real Putyur (25663)
Real Putyur Creative Commons License 2014.12.26 0 0 25663

Osszeveszesrol szo sincs. 

Te azt allitottad, hogy a Linuxnak tobb hatranya van, mint elonye; valamint hogy a gepgyartok (?) nem tamogatjak. Tetted mindezt ugy, hogy bevallottan sosem hasznaltad ezt az oprendszert. En - mint a rendszer megelegedett hasznaloja, es valamelyes szintu ismeroje - cafoltam ezeket a negativ velemenyeket es kijelenteseket. Ennyi tortent, nem mas...

Előzmény: maxell_UD (25662)
maxell_UD Creative Commons License 2014.12.26 0 0 25662

Egyrészt: Kitüntető részemre, hogy ilyen figyelemmel kisérted korábbi hozzászólásaimat.

Másrészt: Valóban eddig sohasem használtam a LINUX operációs rendszert, de ezt nem is állítottam. Csupán azért, hogy elkerüljek egy esetleg felesleges és időtrabló átprogramozást, átolvasgattam az itt a netten elérhető - a LINUX-szal kapcsolatos - használói véleményeket, valamint a rendszer születésének, fejlesztésének és jelenlegi állapotának ismertetését.

Azt ugyan magad is elismerted, hogy a LINUX op.rendszer használói jelentős kisebbségben vannak a Windossal szemben, nyilvánvalóan ennek is lehet valami kézzelfoghatő oka.

De ha kérhetlek ezen ne vesszünk össze, azt én is elismerem hogy távolról sem vagyok a számítógép technikának virtuóza.....:-)

Előzmény: Real Putyur (25661)
Real Putyur Creative Commons License 2014.12.26 0 0 25661

Idézek két hozzászólásodból:

 

"Amennyiben nem értessz valamihez és nincs kellő gyakorlatod sem, ne kezdj vitatkozni."

( http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=132373239&t=9121216 )

 

"Minden esetre az is valami, ha valaki a saját tapasztalatain alapuló véleményekre tud hivatkozni és (ahogyan már többször szóvátettem) nem innen onnan kiollózott információkkal próbálkozik észt osztani....."

( http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=132290673&t=9121216 )

Előzmény: maxell_UD (25659)
Real Putyur Creative Commons License 2014.12.26 0 0 25660

Nagykepuseg nem volt benne, csupan annak furcsallasa hogy a legalapvetobb fogalmak ismerete nelkul vakon ledegradalsz valamit. Nagyon sajnalom, ha te ezt lehulyezeskent fogtad fel. (Nem mindenki hulye, aki esetleg hulyesegeket ir/mond - ha talan ezt a felmondatomat akarnad felremagyarazni.)

Mint mondottam volt, nem akarok senkit megteriteni. Csak ne nyilatkozzunk olyanrol (legfokeppen ne negativan) amit egyaltalan nem ismerunk. 

 

Nem tagadom, hogy lenyegesen kevesebben hasznalnak Linuxot mint Windowst (bar nem latom ennek hatranyat). Ennek egyszeru magyarazata van; a jatekokat Windowsra fejlesztik, tehat a gamereknek nincs valasztasi lehetoseguk. Ezek lobbierdekek, es a Linux kozosseg nem tud es nem is akar tenni ellene. Az viszont vitathatatlan, hogy a kulonfele Linux disztribuciok sokkal stabilabbak es megbizhatobbak; raadasul tulnyomo reszuk teljesen ingyenes; a bennfoglalt komplett irodai programcsomaggal, kep/hang/video-manipulatorokkal, DVD-szerkeszto/iro programmal, kulonfele lejatszokkal, stb. egyetemben. 

Előzmény: maxell_UD (25659)
maxell_UD Creative Commons License 2014.12.26 0 0 25659

......Kinek a pap, kinek a lánya.....

Te is azt a rendszert használod, amelyiket akarod, bár azt hiszem a Linux-szal a kisebbséget képviseled.

Emellet azonban én viszont nem hülyézlek le.

Baráti (és egyben nagyképű) megnyilvánulásod kissé meglepett, de teszek rá...:-(

Előzmény: Real Putyur (25658)
Real Putyur Creative Commons License 2014.12.26 0 0 25658

Hat, ebbe inkabb ne menjunk bele. En 2009 ota Ubuntu Linuxot hasznalok, es soha tobbe Windows; ezt kb. 1 het alatt eldontottem. Szamomra sokkal egyertelmubb, logikusabb - es vitathatatlanul stabilabb es megbizhatobb oprendszer. Raadasul ingyen van, es felevente kapsz egy teljesen uj rendszert (kb. mintha a '98 utan ingyen megkaptad volna az XP-t, aztan a Vistat, aztan a Win7-et, aztan a 8-at, es igy tovabb az orokkevalosagig).

De en nem akarok senkit megteriteni (bar nehanyan mar hittek nekem, es nem bantak meg); vegulis nem eroszak a disznotor... :-) Csak jo lenne, ha akkor nyilvanitanal ilyen lesujto velemenyt, ha mondjuk kiprobalnad egy honapig legalabb... :-/ (Tenyleg; lattal/hasznaltal mar Linuxot? Mert en Windowst igen - '95/'98/XP. Igy mar van jogom es alapom osszehasonlitani es nyilatkozni. Raadasul hardcore modon - ertsd napi 6-7 ora - ulok a gep elott. Ja, es magam epitem/telepitem/tartom karban a gepeimet - mind a hatot.)

 

(Az viszont netto hulyeseg - jobban mondva tajekozatlansag - hogy a gepgyartok nagy resze nem tamogatja a Linuxot - eleve nem a hardvergyartonak kell az oprendszert tamogatnia, hanem forditva; tehat ez a kijelentes egy kicsit kepzavar is... Nemely Canon scannerekkel elofordul kompatibilitasi problema, de a legflancosabb videokartyahoz, es a legegzotikusabb digitalizalokartyahoz is letezik zart meghajto; ugyhogy ebben az ugyben olvasott forrasodat en totalisan hozza nem ertonek es megbizhatatlannak nyilvanitom...)

Előzmény: maxell_UD (25657)
maxell_UD Creative Commons License 2014.12.26 0 0 25657

A Linuxal nem is próbálkozom, jóval több hátránya van mint előnye. A gépgyártók nagy része sem támogatja hsználatát, de köszönöm a tanácsaidat. BUÉK!

Előzmény: Real Putyur (25656)
Real Putyur Creative Commons License 2014.12.26 0 0 25656

Jok azok az EEE PC-k, csak bonyolultabb weblapot ne nyiss meg vele, mert belefagy (meg akkor is, ha Linuxot hasznalsz, plane Windows alatt)... :-)

Előzmény: maxell_UD (25655)
maxell_UD Creative Commons License 2014.12.26 0 0 25655

Na, kinek mit hozott a Jézuska? Nekem ezt az aranyos mini ASUS Laptopot, amellyel már az ágyból is tudok internetezni, akár hajnalban vagy akár éjféltájt is.  :-)

big-dewil Creative Commons License 2014.12.24 0 0 25654

Békés boldog karácsonyt kiwánok az öxxes ide ironak, illetwe olwasonak, még a Spaccnak is. )))

 

Poltorato Creative Commons License 2014.12.23 0 0 25653

krizsi_l Creative Commons License 2014.12.22 0 0 25652

Elment

Meghalt Joe Cocker

Az énekes 70 éves volt. Tovább »

forrás: Index.hu

 

estrella negra Creative Commons License 2014.12.21 0 0 25651

Majd lesz, ha Spaci visszajön. ;-)

 

-Mutatkozzál be, kedves Feri!

-Feri.

-Miért állsz itt kint? Nem engednek be?

-Nem.

-Van bent valami balhé?

-Nincs.

-Akkor miért nem engednek be?

-Mer' akkor lenne.

(H. Géza)

Előzmény: Ebesi Gyuri (25649)
AudiJo Creative Commons License 2014.12.21 0 0 25650

Pedig igény lönne rá!:)))) Nekem -mint kibicnek - semmi sem drága!:))))

AJ

Előzmény: Ebesi Gyuri (25649)
Ebesi Gyuri Creative Commons License 2014.12.19 0 0 25649

De már napok óta nincs veszekedés! :)

 

Gy

Előzmény: quad (25647)
maxell_UD Creative Commons License 2014.12.19 0 0 25648

Köszönöm!

Előzmény: quad (25647)
quad Creative Commons License 2014.12.19 0 0 25647

Szerintem csak nem idegesíti magát a sok veszekedéssel, ami itt folyik :-) Én tegnap beszéltem vele telefonon.

Előzmény: maxell_UD (25646)
maxell_UD Creative Commons License 2014.12.19 0 0 25646

spacc ismét eltünt a netről, ki tudja mi van vele?

Real Putyur Creative Commons License 2014.12.17 0 0 25645

Miert, most nem lehet...?

Előzmény: Ebesi Gyuri (25644)
Ebesi Gyuri Creative Commons License 2014.12.17 0 0 25644

Ugye tudjátok, hogy már csak egy hét, és lehet ismét kacsasültet enni!

 

Gy

maxell_UD Creative Commons License 2014.12.16 0 0 25643

      :-DDD

Előzmény: venuto (25642)
venuto Creative Commons License 2014.12.16 0 0 25642

https://www.youtube.com/watch?v=vJx5fO-Ml2k

 

:-)

Előzmény: gabocza1 (25609)
viennetta Creative Commons License 2014.12.09 0 0 25641

Sziasztok! Engem az erdekelne, hogy egy FLAC 24bit/192kHz -> FLAC 16bit/44,1kHz konverzio jelent-e minosegromlast? Mi tortenik ilyenkor pontosan? Talaltam par angol nyelvu cikket a temaban, de nem eleg hozza a nyelvtudasom. Megkoszonnem, ha valaki segitene ebben.

gaborka8X8 Creative Commons License 2014.12.09 0 0 25640

 

https://www.youtube.com/watch?v=o5ZmnF7SCcU

 

estrella negra Creative Commons License 2014.12.07 0 0 25639
Cók-mókkal rakva, félve s
boldogan,
vitt, nyolcéves fiút, első
utam
Debrecen főutcáján.
Mindenütt
legendát vártam, hajdúkat
s velük
törököket, tűzvészt,
gályarabot,
s hogy jön Kossuth, s
megint beszélni fog
és de-tro-ni-zál... Azt
hittem, csupa
hős vesz körűl... Kisvonat
mozdonya
pöfögött fel s alá,
mesebeli,
guruló vaskocka s kocsijai:
micsoda játék!... S vágy s
való között
egyszer csak átléptem a
küszöböt:
egy bolt felett cégtáblát
láttam és
rajta, hogy: "ÓRIÁS és
ékszerész",
arany betűket...
Megnéztem megint:
Ó-R-I-Á-S?... Az!...
Istenem!... Eszerint,
gyúltam ki, itt egy Óriás
lakik,
s hirdeti, hogy mivel
foglalkozik!
...
Hatodnap
Öt napig vártam, öt teljes
napig.
Csak apa előtt mondtam
valamit
a titkomról, de oly
zavarosan,
hogy meg sem értett...
Restelltem magam
- úgy látszik - hogy olyan
avult csodák
érdekelnek, amiket meg se
lát,
meg sem említ már régi,
igazi
nagyvárosi ember,
debreceni.
Hatodnap aztán ott voltam
megint
a Fő utcán. Ami csak mese,
mind
emelt, röpített. Szárny-
nyitó gyönyör
volt látni, messziről, hogy
tündököl
az arany tábla!... S
odaértem... És
elszörnyedtem: "ÓRÁS és
ékszerész":
ezt mondta csak a csoda-
felirat.
Ki lopta el az Óriásomat? -
jajdult a szívem, szinte
hangosan...
Aztán csak álltam s
szégyelltem magam.

(Szabó Lőrinc)
estrella negra Creative Commons License 2014.12.07 0 0 25638
Szerintem tízből kilenc gyerek az én változatomat hallja ki belőle. (Valahogy jobban adja magát.)
Csak nem foglalkozik a dologgal.
estrella negra Creative Commons License 2014.12.07 0 0 25637
*röhög*

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!