Keresés

Részletes keresés

LUCzI FERencz Creative Commons License 2011.09.02 0 0 105

Ezt a kóser vágás 40-es évekbeli tilalmával kapcsolatos kijelentésedet kétségbe kell vonnom.

Apám, aki 31-es születésű (mellesleg református 300 évre visszamenőleg) a 40-es évek elején Debrecenben a Hatvan utca elején lakott kollégiumban. A következő sarok a Pásti utca. Abban az időben még létezett a Pásti utcán a zsidó hitközség kóser hentesboltja. Annak a kirakatában látott kitéve _kóser szalonnát_!!!!

Előzmény: kaleb (42)
Berlusz Móni Creative Commons License 2011.06.29 0 0 104

plusz még iszlamofób is!

 

:)))

 

 

Előzmény: targyík (102)
Törölt nick Creative Commons License 2011.06.29 0 0 103

Majd nálunk lesz a kóser vágás,aztán viszik innen a húst .

Előzmény: targyík (102)
targyík Creative Commons License 2011.06.29 0 0 102

http://nol.hu/kulfold/nem_lesz_koser_vagas_hollandiaban

 

Antiszemita volna a holland törvénykezés?

Z757 Creative Commons License 2010.05.07 0 0 101
A négymancs tudja, hogy ha beugat a zsidóknak, akkor megdöglik.
Csóri Magyarország meg kídonok helyett, ráküldi a Juszt Lacit.
Mekkora különbség...
Előzmény: Törölt nick (98)
Éhesló Creative Commons License 2009.10.02 0 0 95
Haha, hagyták süllyedni az urak, helyette szegény malacok kapcsán nyomorgatják a népet.
Sehol egy sohet, egy samesz?
Éhesló Creative Commons License 2009.09.30 0 0 94
Semmi nem lesz.
A kóser vágás az kóser, a disznóvágás meg nem.
És a libatömés sem kóser.
Ezt ők mondják meg, mi meg nézzük, meg végrehajtjuk.
Vagy nem.
Előzmény: Somoza (-)
horex Creative Commons License 2009.09.30 0 0 93

Ha betévedne a konyhádba egy szakadt koszos, láthatóan beteg ember, te hagynád hogy kotorásszon a kajáid közt?

 

by horex

Előzmény: Törölt nick (74)
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.24 0 0 92
Halló - 4Mancs most mii van?
abdhulbin Creative Commons License 2008.11.24 0 0 91

Én is szeretem a húst, de TE minden kajád előtt gondolj erre:

http://szentkoronaradio.com/node/8155

Előzmény: kiski (83)
macmester Creative Commons License 2003.05.30 0 0 89
Én is kevergek...
Mivel az simaüveges is harsogja hogy ő az eredeti...
Amúgy ha jól emlékszem ebből anno nagy pereskedés is volt...
Előzmény: Törölt nick (88)
Bovaryné Creative Commons License 2003.05.30 0 0 87
Traubi? Almalé bázison?
Tényleg? Akkor miért nem Apfli?
Előzmény: Törölt nick (84)
macmester Creative Commons License 2003.05.30 0 0 86
És a sima üvegű/kóser a jobb szerintem...
Annak eredetibb az íze, főleg a balatonválágosinak...

A debreceni hát az elég gyenge...

Előzmény: Törölt nick (84)
macmester Creative Commons License 2003.05.30 0 0 85
Azért a koser vágás jó üzlet...
Az EU/USA kvoták a kóser termékekre nem vonatkoznak...
Régen úgy 1940-ig Magyarország volt a legnagyobb kóser kaja exportőr...
Mivel a magyar kóser kaja kíválló minőségű volt (meg most is az)...
Amúgy meg drágábban eladható a piacon...

Mentsük meg a magyar mezőgazdaságot, áljunk át kóser termékekre...

Ez sajnos a disznótenyésztőkőn nem segít...

Előzmény: Törölt nick (78)
kiski Creative Commons License 2003.05.30 0 0 83
Szeretem a jóféle húsételeket. Nem érdekel, milyen trükkök alkalmazásával mészárolják le az állatot, csak mészároljanak le elegendöt, hogy jóllakhassam.

A kóser vágást pedig nem szabad betiltani, amíg vannak olyanok, akik másféle módon vágott állat húsát nem eszik, és vegetáriánusok sem akarnak lenni.

-invitromatyk dezygn- Creative Commons License 2003.05.30 0 0 82
de a tisztaság, stb, hogy nincsen benne mindenféle adalékanyag... a kóserság járulékos előnyei. én speciel nem ennék ilyen "kóser" disznóhúst, de kapásból tudnék két ismerőst mondani legalább, akik vevők lennének az ötletre. nyilván nem a vallásosak fogják enni ;] de lenne piaca. szóval nem feltétlenül hülyeség, a gyártó szempontjából. (halachikusan nonszensz, az oké.) olyan országban érné meg, ahol nem okozna nagy árkülönbséget az eljárás. pl. izrael :]
Előzmény: Törölt nick (39)
-invitromatyk dezygn- Creative Commons License 2003.05.30 0 0 81
ostap, vigyázz, kétféle traubi van, az egyiken van hechser, a másikon nincs! habár ahogy látom, a kajáért úgyis gala felelős... :]
Előzmény: Törölt nick (59)
Bimbum Creative Commons License 2003.05.28 0 0 80
Láttál már házi disznóvágást Magyarországon?
Előzmény: Törölt nick (78)
Gróf Úr Creative Commons License 2003.05.28 0 0 79
Ezt nem tudom, elképzelhető.
Előzmény: Törölt nick (75)
Törölt nick Creative Commons License 2003.05.28 0 0 78
Persze-persze, de azért nézzé má meg egy kóservágást, egyik nap mutatták egy csatornán, hányingerkeltő, ehhez képest a vágóhídi kábítás szinte humanizmus.
Szal csak azt akaram mondani, hogy a kóservágás szélsőségesen primitív és kegyetlen, akik ezt helyeslik, rossz úton járnak, és általában tényleg vallási szélsőségesek.
Előzmény: paréj (77)
paréj Creative Commons License 2003.05.28 0 0 77
ezért is olyan sok a rasszista judeonáci vadállat a kósertartó ortodoxok közt?

valószínűleg igen, hogyne, persze. azt hiszem a génkezelt szemetet zabáló keresztyénfundináci amerikaiak is a kajájuktól rasszisták

a magyarnácifasiszták pedig a pakurából erjesztett szeszesitaltól vadulhatnak, meg a véres hurkától, esetleg a töméstől megbomlott agyú libák májától

(aki soraimban iróniát vél fölfedezni, nem jár messze a valóságtól)

Előzmény: Törölt nick (76)
Törölt nick Creative Commons License 2003.05.28 0 0 76
Spéci én sem eszem húst(de halat igen), de azért mégsem mindegy, hogy percekig kínoznak egy állatot, vagy elkábítják.
Sokan mondják, hogy a vágóállat úgyis megérzi, hogy megölik, ezért a stressztől méreganyagok szabadulnak fel a szervezetében, ezt eszik aztán az emberek. Ha ez igaz, a kósernál hatványozottan igaz, mert még többet szenved. Kis túlzással kérdezhetnénk, ezért is olyan sok a rasszista judeonáci vadállat a kósertartó ortodoxok közt?
(és akkor még nem szóltunk arról, hogy a húsüzemekben, mindegy milyenek, általában miféle anyagokkal, hormonokkal etetik a jószágot).
Előzmény: paréj (73)
Törölt nick Creative Commons License 2003.05.28 0 0 75
Hazugság, sokszor két percig is szenved az állat, erről komoly brit lapok is írtak mostanság.
Előzmény: Gróf Úr (67)
Törölt nick Creative Commons License 2003.05.28 0 0 74
Plusz fajtisztátlan gojok nem érinthetik a toleráns zsidók kósher cuccát, mert akkor az már tisztátalan. Egy magyarnyelvű zsidó rasszista honlapon is olvashatsz erről a zsidó.com-on, fertelmes.
Előzmény: Törölt nick (59)
paréj Creative Commons License 2003.05.28 0 0 73
magam részéről 16 éves korom óta, mikor volt szerencsém egy echte ungárische disznóvágást látni, vega vagyok. de nem ezt akartam mondani, csak hogy a kóser vágást szerintem húsevők morális alapon ne ítéljék el. egy állat számára semmilyen levágás nem orgazmus. álszent (és bizony antiszemita) moralizálásnak tartom, ha pont a kóser vágás fáj valakinek. érdemes elmenni szegedre a pickbe gyárlátogatásra, hogyan ölik le az állatokat. vagy éppen az elkábított állat amikor csak elbambul, de nem veszti eszméletét, mit művel szrencsétlen a futószalagon a halálára várva*

amúgy a kóser cuccoknak egy előnyük azért van: amelyik boltban (pl. madách téri rotschildban) van kóser pult, egész jó vega kaják is vannak, csak rohadt drágák

* ha már moralizálás**, az ipari vágóhidak kb. olyan halálgyárak, mint a kz-k. az eu-s szarakodás, hogy most legyen kaparófája a tyúknak bábolnán olyan, mintha az ss kockacukrot osztogatott volna a tusolóba menő gyerekeknek...

** moralizálás2: olvassátok swift szerény javaslatát. akár eu-direktíva is lehetne, amennyiben sikerül szabványosítani a kesztyűk angolszász, francia, kontinentális méretezését...

Előzmény: Big-B (64)
deus Creative Commons License 2003.05.28 0 0 71
Hét én nem akarok hozzászokni, elvagyok a kis eurokajámmal :) sertést, marhát ugyan nem szoktam enni, ma viszont príma pulykamellett ettem, vegyes salátával...
:))

Nekem még az se megy, hogy az elvben betartandó pénteki húsböjtöt megtartsam...

Előzmény: Törölt nick (69)
Gróf Úr Creative Commons License 2003.05.28 0 0 70
Érdekes felmérés lenne...
Előzmény: Bovaryné (68)
Bovaryné Creative Commons License 2003.05.28 0 0 68
Talán az állatokat kéne megkérdezni, mint legilletékesebbeket, hogy melyik módszer a jobb nekik.
Előzmény: Gróf Úr (67)
Gróf Úr Creative Commons License 2003.05.28 0 0 67
"A rituális vágásnak az a célja, hogy minél kevesebb szenvedést okozzanak az állatnak, és minél több vért távolítsanak el belőle. A nyak gyors oda-vissza mozdulattal történő átmetszéséhez megfelelő hosszúságú, tökéletesen éles, hibátlan pengéjű kést használnak. A kés a másodperc törtrésze alatt elmetszi a légcsövet, nyelőcsövet, a bolygóidegeket, a nyaki verőeret és vénát. Az eszméletvesztés majdnem azonnal, két másodpercen belül fájdalommentesen bekövetkezik, így a vágás már nem okoz szenvedést: gondoljunk csak arra, hogy ha borotválkozás közben megvágjuk magunkat, nem abban a pillanatban érezzük a fájdalmat, és a vér is csak később serken ki. A világ legjobb fiziológusai, patológusai és egyéb tudósai abszolút humánusnak ismerik el ezt a módszert.
Az elkábítás, amit az állatvédők javasolnak a szenvedés csökkentésére, tréflivé teszi az állatot. A nem kóser vágás kegyetlen és fájdalmas módszereivel mindegy, hogy kapott-e bódítószert az állat, de a kóser metszés maga is egyfajta elkábítás, mert azonnali érzéketlenséget okoz."
Gróf Úr Creative Commons License 2003.05.28 0 0 66
Macerásnak hangzik. De a katolikus hit szabályait betartani sem könnyű, vagy a moszlim Hit Öt Oszlopát...
Előzmény: deus (65)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!