Keresés

Részletes keresés

Aliceas21 Creative Commons License 2021.10.03 0 0 515

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni.
Koraszülöttségemből adódó rövidlátó vagyok, az inkubátor miatt rövidlátó vagyok bal szememre, jobb szememmel alig látok, csak fényeket, formákat, színeket, stb. Retinám könnyen leválhat, vigyáznom kell, hogy ne emeljek nehezet, ne ugorjak magasból, stb. Így évente kell járnom szemészetre ellenőrzésre. 1-2 éve szürkehályoggal gazdagodott diagnózisaim repertoárja, azonban látó szememen rizikós a műtét, jobb szememen nem lenne sok értelme, mert nem látnék jobban.
2021 augusztusában kezdődött idegen test érzés jobb szememben, napokig tartó fejfájás, szem környéki fájdalom.
Szemnyomásom 30, orvosom 1 hete lézeres kezelést végzett mindkét szememen, hogy szivárványhártyán vágást ejtve csarnokvíz elvezetődjön, 28-ra ment le a szemnyomásom 15 perc elteltével a kezelés után. Lézerezés után 2 hétig Voltaren cseppet kell használom mindkét szembe napi 3x1 cseppet, jobb szememre napi 2x1 Cosopt cseppet kaptam.
Decemberben kell visszamennem kontrollra.
Kérdésem, reggel és este, mikor 2 cseppet kell használnom, a cseppek sorrendje mindegy vagy melyiket kellene előbb használni?
Cosopt csepptől én is könnyezni szoktam, kicsit csíp is, ez baj? Ilyenkor nem könnyezem ki a szemcseppet a szememből?
A nyílás a szivárványhártyán vajon összeforr?
Ha nem csökken a szemnyomás, szokták ismételni ezt a lézeres kezelést?

Szent János kórház szemészetének osztályvezető orvosához dr. Gombos Katalinhoz járok, valaki ismeri és jár hozzá, mi véleményetek róla? Szerintem nagy tudású orvos csak rengeteg betege és kevés idő 1 betegre.
Köszönöm a segítséget, információkat.

murray Creative Commons License 2021.01.18 0 0 514

Nekem múlt héten diagnosztizálta az orvos a glaukomát. egyik szemem már csak 50%os. Taflotant kezdtem el csepegtetni . vörös volt a szemem és fájt.  szerintem nem volt jó. 

ma voltam nála adott Taptiqom cseppet.  

kérj másikat te is 

Előzmény: Kristof Frederika Marian (512)
gika19 Creative Commons License 2020.02.04 0 0 513

Sziasztok!

Anyukámnak yag kezelést javasoltak és dr. Mészáros Franciskát ajánlották a Budai Szemészeti Klinikán. https://www.budaiszemeszet.hu/zoldhalyog-glaukoma

Van valakinek tapasztalata a doktornővel? Esetleg valaki volt ár itt ilyen kezelésen?

Kristof Frederika Marian Creative Commons License 2020.01.08 0 0 512

Sziasztok fel éve diagnosztizáltak nálam a glukomat .... Jelenleg Taflotan csepeket használok. . Valaki tapasztalatok ével szemcsepel....Gyakran faj a szemem fejem vörös is szemem fajdolgal ...... Ijen problémát tapasztalt más is ...Elöre is köszönöm. Segítséget .....Hejesirase elnézést kérek szlovák vagyok 

 

Emi01 Creative Commons License 2019.12.17 0 0 511

Sziasztok!

 

Nekem egy hónapja diagnosztizáltak zöldhályogot, de alacsony szemnyomás mellett, szemcseppet írt fel az orvos. Van még valaki hasonló helyzetben, alacsony nyomású glaukómával? Elindult v.milyen vonalon, hogy mi okozhatja a rostkárosodást, ha nem a magas szemnyomás? A korábbi hozzászólásokból a Semmelweis klinikát javasolják a legtöbben. A glaukómás szakrendelésen Prof. Dr. Holló Gábor és Dr. Kóthy Péter rendel. Szeretnék bejelentkezni, kit javasoltok, milyen tapasztalatok vannak? Köszönöm előre is az infókat.

Anthisthenes Creative Commons License 2019.11.25 0 0 510

Van itt olyan aki glaucoma műtéti megoldásáról tud valamit? Orvost tud aki esetleg műti ezt? Netán olyan valakit akit műtöttek és sikerült?

Fklara77 Creative Commons License 2019.11.07 0 0 509

Sziasztok

 

segitseget kérek. elfogyott a taflotan szemcseppem és a patikákban sehol nincs hianycikk átmenetileg. 

akinek van kérem segitsen atvenném. sürgös!

06 20 533 79 12

köszönöm

rita

Szobi02 Creative Commons License 2019.05.14 0 0 508

Sziasztok

glaucoma szinten tartásában,romlás megállításában kinek milyen tapasztalata van?

nekem ma derūlt ki a látótèr vizsgálaton hogy mind két szememen kezdōdō állapotban van.

Nincs mèg komoly tünetem,csak szūrō vizsgálaton lett gyanus valami az orvosnak,illetve hogy magasvérnyomás betegsègben szenvedek,szívmūtött is vagyok.

Anyai-apai ágon van zöldhályog.

eric.kitty.89 Creative Commons License 2019.05.02 0 0 507

Sziasztok! 3 napja betegedtem bele amit az 5 éves kisfiam szemészeti leletére írt a doktor...  :( születési rendellenességet lát az egyik szemében. "Jelenleg kísérő Glakomára elváltozás nincs". 

Azt mondta, amit lát a szemében, abból alakulhat ki a zöldhályog. 

Évente kontroll. Szóval most várjam, hogy mikor alakul ki? :(Volt már valakinek a gyermeke hasonlóan? :( 

 

Rita 666 Creative Commons License 2019.04.01 0 0 506

Glaukóma segitő csoport nem vagy egyedül                                                                                                                                                                                     https://www.facebook.com/groups/133658150585420/

Semantic Creative Commons License 2019.03.30 0 0 505

Köszönöm szépen! :-)

Előzmény: Rita 666 (504)
Rita 666 Creative Commons License 2019.03.30 0 0 504
Semantic Creative Commons License 2019.02.17 0 0 503

Kedves Fórumtagok!

 

Ha valakinek pl. váltás miatt fel nem használt, vagy kimaradt, bontatlan (DuoTrav) szemcseppje van talonban, azt *vényköteles áron átvenném.
Legközelebb júniusba jutok orvoshoz így nem tudok a szokásos módon felíratni és S.O.S szükségem lenne

legalább 3 db flakonra. 2 még van.

 

Köszönöm!

 

Elérhetőség: levelezo12@hotmail.com

mickey75 Creative Commons License 2018.11.30 0 0 502

Én is mindkettőt használom. :-)

Előzmény: Lora1213 (501)
Lora1213 Creative Commons License 2018.11.30 0 0 501

Én Cosopt unót használok. Ez tartósítószer mentes egy adagos ampulla.  Könnyebb magamnak cseppenteni mint egy nagyobb tartályból.E mellett nekem van Taflotan, ez is egy adagos kiszerelésben.

Előzmény: szigrid (500)
szigrid Creative Commons License 2018.11.30 0 0 500

Szia! Nagyon köszönöm az információkat. Én most a Cosopt Ocumeter Plus 20mg/ml+5mg/ml oldatos szemcseppet használom. Sajnos ez tartalmaz tartósítószert. Rá fogok kérdezni a dokinál az általad használt típusra. A műkönnyeket is nézegettem már, de nem tudtam mi alapján válasszak, így csak arra figyeltem, hogy tartósítószer mentes legyen. Korábban, még a glaukóma előtt a Visine-t használtam, de a kezelőorvosom is említette, hogy annál jobbak is vannak a piacon, viszont nem javasolt alternatívát. Kipróbálom az általad javasoltat. Köszi még egyszer! :) Írok majd privátban, én még nagyon "újonc" vagyok a témában, de sajnos meg kell barátkoznom a ténnyel, mivel mostantól végigkíséri az életem.

Előzmény: mickey75 (499)
mickey75 Creative Commons License 2018.11.27 0 0 499

Szia!A "legjobb" a gyógyszerpiacon jelen pillanatban.Évek óta használom,másmilyen gyártókéit is néha kénytelen voltam,de a Cosopt a legjobb ,mert tartósítószer-mentes, kevesebb szemirritációt (vörösödő szemkörnyék,szivárványhártya elszineződés - hosszabb használat utrán) okoz!!Igazából nekem a Cosopt Uno vált be ami nem egy darab 5ml-es tartály, hanem egy nagy dobozban 15-ösével 4db egyenként letörhető,műanyag-ampullás szemcsepp, vagyis 60db "tartály található, de EZ A FAJTA NEM MEGY KÖZGYÓGYELLÁTÁSRA kb. 2 000Ft/doboz (60 csepp) kell fizetni érte.A "sima" 5ml-es Cosopt megy közgyógyra,ha van rá jogköröd. Fontos tanács glaucoma-ra...a glaucoma-ellenes szemcseppek nagyon szárítják a szemet...és a szaruhártyát...évekig,évtizedekig használva problémát okozhatnak...MŰKÖNNY rendszeres használata erősen javallott mellettük... de olyan kell,ami nem víz, hanem lipid-bázisú,tehát nem párolog el a szemfelszínről,mert az semmitt sem ér...a Visine sem ér semmit e célra. A jó műkönnyek nem vénykötelesek,és nem adhatók közgyógy-igazolványra sem ,sajnos... Teljesáras,patikában megvásárolható termékek... Áruk2 000-6 000 Ft közt mozog, de ezek valóban kiemelkedő minőségű termékek szemszárazság ellen. A Cationorm a létező legjobb,patikája válogatja, de már 2 500 Ft körül beszerezhető... 25 éve van nyíltzugú secumder glaucoma-m,van bőven tapasztalat,sajnos... :-( Még mielőtt bárki azt hinné, hogy mögöttes célból írtam konkrét márkákat,végigpróbáltam mindent,pusztán segíteni szeretnék...EZEK A LEGJOBBAK...! Ha bármi kérdés van keress nyugiodtan,publikus mailcímem van...ha tudok,segítek!

Előzmény: szigrid (498)
szigrid Creative Commons License 2018.11.24 0 0 498

Sziasztok!

A napokban diagnosztizáltak nálam elsődleges nyílt zugú glaukómát. Szemcseppes kezelést írtak elő, használja valaki a Cosopt szemcseppet? És mi a tapasztalata ezzel kapcsolatban? Köszi a válaszokat!

Lora1213 Creative Commons License 2018.11.15 0 0 497

Én 20 éve kapok szemcseppet zöldhályogra.  Noha a látásom(látóterem ) folyamatosan romlik, még mindig látok !    Köszönet érte Kóthy Péter doktornak !

Előzmény: Barbi43 (496)
Barbi43 Creative Commons License 2017.11.30 0 0 496

Sziasztok! Nekem tegnap állapították meg a zöldhályogot. 27-es belnyomást mértek. Egyenlőre Cusimolol szemcseppet kaptam. Véleményetek a gyógyszerről?

Xider00 Creative Commons License 2017.11.03 0 0 495

Szia igen bocsi nem nagyon jártam erre xider92@gmail.com ha esetleg tudok még segiteni valamiben!

Előzmény: szedám (493)
luca2014 Creative Commons License 2017.09.28 0 0 494

szedám Creative Commons License 2017.08.20 0 0 493

Xider00, a kisfiam is műszemet fog kapni, nem tudják levinni a szemnyomást. Mivel nekünk semmi tapasztalatunk nincs, így kérdeznék Tőled, ha tudsz egy e mail címet adni. Köszönöm!

Előzmény: Xider00 (492)
Xider00 Creative Commons License 2017.08.04 0 0 492

Sziasztok bocsi hogy nem jelentkeztem de azóta megmütöttek kivették és most müszemet hordok de sokal jobb érzés én szerintem legalábbis az elött nagyon sokat szenvedtem ha nehezet emeltem egyböl szúrt fájt meg át terjedt az egész fejre a fájdalom de most jó megjavult én csak azt tudom mondani ez az én döntésem volt azt mondják másoknak traumát okoz de én most már boldogabb vagyok az biztos úgyhogy a  semmelweis egyetemet bátran merem ajánlani! :) Ha valakinek segitség kell nyugodtan szoljon de pesten tényleg az a legjobb szerintem.

mickey75 Creative Commons License 2017.05.24 0 0 491

Szeretném ha tudnánk kontaktálni!Hasonló (majdnem ugyanilyen)utat jártam be,ugyanígy fiatalon. Szívesen segítek,ha tudok kérem/kérlek adj/on egy emailcímet,ahol felvehetjük a kapcsolatot!

Előzmény: Xider00 (485)
Csilla Homolya Creative Commons License 2017.05.16 0 0 490

Balesetben szerzett zolhalyog, emailom csillahomolya@gmail.com,, szeretnem ha jelentkeznek. 

Előzmény: Xider00 (485)
Piszra Creative Commons License 2017.03.28 0 0 489

Szia. Kislányom hozzátok hasonlóan glaucómával született. Örökletesség nálunk is kizárva. Születési rendelenesség jöhetett szóba, vagy az esetleges méhen belüli vírusfertőzést említették mint kiváltó ok. 7 naposan műtötték a Mária utcában 30-40 körüli szemnyomással. Azóta egy pár korrekciós műtét, folyamatos kontroll és Humatimolol szemcsepp. Most 3 évesek vagyunk és szemüvegesek. Egyik szeme minimálisan,a másik szeme kicsit jobban károsodott, de elméletileg az sem vészes. Szemnyomásunk határértéken belülire beállt, és reméljük a látása sem romlik tovább. Az elején minden egyes kontrollnál bódították, hogy a vizsgálatokat el tudják végezni, ez kicsit macerásabb volt. Azóta szerencsére erre sincs szükség, ébren el tudják végezni a vizsgálatokat. Mielőbbi jobbulást kívánok nektek és sok erőt ehhez az egészhez.

Előzmény: Szandika233 (488)
Szandika233 Creative Commons License 2017.03.28 0 0 488

Szia alexandra vagyok a kisfiam 2016.12.27 en glaucomaval szuletett es tanacstalan vagyok a szemeszeti klinikara jarunk bausz doktorno az orvosa de 26-30 a szemnyomasa mar volt egy mutete 8 naposan most lett volna a kovetkezo de beteg es a timogel hasznaljuk. En tanacstalan vagyok hogy szegeny mit lathat.
Te tapasztaltabb vagy kerlek nyugtass meg en elotte nem is ismertem ezt a betegseget

 

Előzmény: Napsugár81 (104)
Szandika233 Creative Commons License 2017.03.25 0 0 487

Sziasztok!

 

Nagy bizalommal fordulnek hozzatok a kisfiam veleszuletett zöldhalyogos es nem tudjuk mitol a csaladba nincs. Es volt egy mutetje 8 naposan igy a szemnyomasa legutobb 26-30 volt megegy mutet kellet volna de nathas. Es az a kerdesem mivel a kisfiam 2016.12.27 en szuletett hogy vajon lat ti nektek mi az eszrevetrletek?

 

Nagyon elvagyunk keseredve

Lora1213 Creative Commons License 2017.03.22 0 1 486

Budapesten a Mária utcai szemklinikán van Glaukóma szakrendelés. Kiváló orvosok dolgoznak ott. Úgy tudom beutalóval vidékről is fogadnak beteget.   Próbáld meg. Ha elfogadnak, jó kezekben leszel.

Előzmény: Xider00 (485)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!