Keresés

Részletes keresés

szvl Creative Commons License 2008.06.30 0 0 834
Sarkos a találkozás. Köszi a tanácsokat.
Előzmény: Masgas (833)
Masgas Creative Commons License 2008.06.30 0 0 833
Tudni kellene hogy a menyezet és a fal találkozása sarkos, vagy köríves(holkeres).
Ha sarkos akkor előbb a menyezetet készrefesteni jó alaposan ki kell kenni a sarkot, elhúzni hogy ne follyon le a falra, átkenni azért érdemes egy kicsita falra.
Utána az oldalfalnál a sarokba fektetett vízszintesen tartott ecsettel egyenletes nyomással határozott párhuzamos ecsetvezetéssel tudsz snájdolni(élezni). Ha nem vagy biztos magadban akkor kezdjed a saroktól lejjeb néhány mm-el és úgy közelíts a sarokhoz.

Ha holkeres akkor azt kell kitalálni hol akarod elválasztani és ott kell leragaszani.
Ha ez a második eset van akkor a leendő találkozási vonalnál egy korongecset szélességben alapozóval lekenni(higy falfix, fixatív, diszperziós ragasztós víz....)
Utána a menyezetfestés Sarkoknál bejelölni a menyezettől a magasságot, kicsapni zsinórral, vigyázva ne legyen túl festékes a zsinór mert akkor ráporol a menyó színre.
Utána öntapadós festőszalaggal a kicsapott csík felett kb 1-2 mm el végigragasztani, hogy a szalag egy újjnyival nem szélesebb sávban ragadjon a falhoz. Nem túl erősen odanyomni. Szalagot nem túl feszesen tartani mert akkor ez egyenes helyett ívet ragasztassz. Készrekenni az oldalfalat majd az utolsó kenés után közvetlen míg nedves a szalag óvatosan lehúzni hogy ne tépje le a felkent menyezetszínt.
Hirtelen ennyi jutott az eszembe:)
Előzmény: szvl (827)
szvl Creative Commons License 2008.06.30 0 0 832
No és panellakásban tele csövekkel, ajtókkal, ablakokkal, kis felületekkel?
Előzmény: ponex (831)
ponex Creative Commons License 2008.06.30 0 0 831
Természetesen, nem mindennapos teljesítményről beszélek, és nem mindenki teljesítményéről. Különbözőek vagyunk, különböző teljesítőképességgel! De ha nem csinálsz mást, csak gurítassz, 400 négyzetmétert lenyomsz egy nap, az tuti !!!!!!!
Ha kicsit könnyebb, megvan a 600!!!! Én nagyon jó körülmények közöt gurítottam már 1000-et egy nap. összeszartam magam estére, de meg volt!!!!!!! De ez nem a laikus teljesítménye, természetesen !!!!!!!
Előzmény: Masgas (828)
ponex Creative Commons License 2008.06.30 0 0 830
Úgy van, hogy ha meghígítod, nem takar semmit, ennél fogva ez az anyag, nem alkalmas fújásra !!!!

Obis anyaggal különben sem érdemes foglalkozni!! Nem olcsóbb egy forinttal sem, a kis festék boltban vásárolt anyagnál, sőőőőt !!!!
Előzmény: szvl (825)
szvl Creative Commons License 2008.06.30 0 0 829
A való életben valóban a köszönés a jólnevelts;g jele, de a fórumok nem így szoktak működni. Na de mindegy, nem akarom szétoffolni a fórumot, ezért ezzel a témával nem is foglalkozok többet. Szeretnék inkább szobát festeni :-)
Előzmény: ponex (826)
Masgas Creative Commons License 2008.06.30 0 0 828
Kedves Kolléga !
Szvl olvtárs nem azt írta hogy csarnokot vagy irodaházat kellene gurítíania ahol a legrövidebb fal 15 m, brigáddal aki kiragaszt, takar, snájdol, majd kicsomagol előtte és utána. Természetesen bevásárlócsarnok minőségben.
Bár a fórumleírásban nincs leírva, de a fórumot olvasgatva nekem úgy tűnt ide leginkább hobbisták írnak tanácsért.
Én véletlenül tévedtem ide és úgy gondoltam, hogy a tapasztalataimat megosztom, más fórumon meg én kérek tanácsot.
Én bár nem vagyok festő de 16 éve lakásfelújításokból élek. Nos "irodaházban" nem vagyok versenyképes, de nem is akarok. Egyszer élünk és nem mindegy hogy a munkával töltött idő alatt mit csinál az ember.
Masgas
Előzmény: ponex (820)
szvl Creative Commons License 2008.06.30 0 0 827
Köszi az ötletet, a csövek mögötti rész megoldva. De a mennyezet és a fal találkozásánál a különböző színek találkozását hogy lehet szépen megoldani, hogy ne kenődjön szét, és a találkozás legyen szép egyenes?
Előzmény: Masgas (821)
ponex Creative Commons License 2008.06.30 0 0 826
Nem köszöngetünk állandóan, az igaz!!!
Akkor nem, amikor már jóideje, tagjai vagyunk egy közösségnek, de az első belépéskor, bizony köszönünk!

Sziasztok!

Nem nagy dolog, egy gesztus, és a jólneveltség jele!!

Szép jóestét neked is !!
Előzmény: szvl (823)
szvl Creative Commons License 2008.06.30 0 0 825
Hopsz, akkor van itt még egy gond. A festék, amit fel szeretnék hordani a falra OBI-ban kikavart (színezett) diszperzit. Az OBI-ban azt mondták, hogy nem szabad hígítani. Ezt kicsit furcsáltam, de ha nem szabad, hát nem szabad. Ha mégis a festékszóró mellett döntök, akkor ezek szerint mégiscsak szükséges lehet a hígítás. Akkor most hogy is van ez?
Előzmény: Masgas (821)
totya4 Creative Commons License 2008.06.30 0 0 824
Kösz az infót!
Előzmény: ponex (816)
szvl Creative Commons License 2008.06.30 0 0 823
köszönés hiányát pótólni!!!!!

Nem keveset fórumoztam már, és még sosem találkoztam olyan fórummal, ahol divat lett volna a köszöngetés. De ha ezen a fórumon ez boldogságot okoz, akkor minden fórumlakónak kívánok szép jó estét!
Előzmény: ponex (820)
ponex Creative Commons License 2008.06.30 0 0 822
Kolléga úr, a szappan és a timsó között van némi különbség!!!!
Előzmény: Masgas (819)
Masgas Creative Commons License 2008.06.30 0 0 821
Nagyon szépen gurítva cirka ha nem vagy túl gyakorlott 200 m2 egy rétegben és utána tuti az izomláz. A fújást én sem javaslom mire belejössz (festék sűrűség beállítás mennyire kell borítani etc.. elmegy fél nap legalább)
Szerintem gurítsd. Én úgy szoktam egy fal vagy kettő utána egy cigi pihenő, majd rögtön tovább. És gurításhoz be sem kell annyira csomagolni a szobát.
Ha nem túl magas a szoba(3m -nél alacsonyabb) akkor érdemes a falakat toldószárral kenni egyszerre lehúzva úgy gyorsabb.
Csövek mögé ajánlanám a kis zsinóros tedit.( az olyan újjnyi vastag, vékony de hosszú szárú nyéllel)
Előzmény: szvl (817)
ponex Creative Commons License 2008.06.30 0 0 820
Na akor elárulok neked egy kis titkot!

Ha nem húzza az időt szándékosan, 600 négyzetméter körül gurít egy festő egy nap, ha semmi más dolga nincsen persze. Ebben nincs snájdolás, meg egyébb kiegészítő munkák! Ne a laikus teljesítményedet számold, mi iparszerűen dolgozunk!

És nem hordom magasan az orromat, viszont te nagyon alacsonyan hordod. Valahova bemész, alap, hogy köszönsz, de te erre nem voltál képes, úgyhogy nem beválaszolni kel haverkám, hanem bocsánatot kérni, és a köszönés hiányát pótólni!!!!!
Előzmény: szvl (817)
Masgas Creative Commons License 2008.06.30 0 0 819
Én kenőszappant szoktam
Előzmény: ponex (811)
szvl Creative Commons License 2008.06.30 0 0 818
nem árt, ha köszönsz, mikor belépsz egy idegen helyre.

Nem hordod egy kicsit magasan az ormányodat?
Előzmény: ponex (814)
szvl Creative Commons License 2008.06.30 0 0 817
Cirka 500 négyzetmétert gurítassz egy nap, nincs mit mellébeszélni:!!

Hát igen, ha az az 500 négyzetméter összefüggő, nincsenek sarkak és csövek, akkor le lehet gurítani 500-at. Festettem már hengerrel, ecsettel, és olyan nincs, hogy egy tipikus lakásban valaki 500 négyzetmétert lefessen egy nap alatt úgy, hogy az jól is nézzen ki.
Előzmény: ponex (814)
ponex Creative Commons License 2008.06.30 0 0 816
Más már 6 szor lekente volna kérdés nélkül :)))
Te valami mérnök vagy????????????????

Borzalmas amit művelsz :DDDDD

Ennyit szarakodni egy szaros mázolással, zománcozással:!!!!!!!!!!!!!!!
Előzmény: totya4 (815)
totya4 Creative Commons License 2008.06.30 0 0 815
Szia!

Igen, arra emlékszem hogy fehérre és színesre külön ecseted van, de én arra gondolok ha netán egy sárga festés után kéket kéne festened, akkor a higító színezéke csak megfogja kicsit az ecsetet ami miatt lesz egy kis színkeveredés.

Az az ecsetre tekert rongy kicsapáskor baromi jó ötlet! Nem csap két méterre mint első alkalommal :-)

80-as csiszolóvásznon úgy vettem észre szépen lehet koptatni az ecsetet, olyan mozdulatokkal, mintha festenék. Ugy vettem észre a szálak vége ilyenkor begöndörödik, gondolom ezért nem húz aztán majd olyan mély éles vájatokat festéskor, azaz mint mondád "szebben lehet vele zománcozni".

Irtal egy nagyon hasznosat lejjebb:

1. Az anyagot felviszed egyenletesen erősebb és sok oda viszza mozdulattal hogy befogja a felületet, egyszóval kapaszkodjon mindenhol a felületbe. itt még nem lényeges hogy ne legyen csíkos
2. Bemártott és kissé lehúzott ecsettel elhúzod kétszer könnyedén egymásra merőleges irányba ilyenkor lesz egyenletes a réteg. Ilyenkor már nem kell sok festéket felvinni. az utolsó elhúzásnál jóformán csak az ecset súlya legyen a nyomóerő.


Kérdeztem hogy mennyi idő teljen el a két pontod között, és ez újfent fontos lenne, mert ez roppant lényeges. Főleg hogy elég csíkos (ecsetnyomos) felületet produkálok.
Tehát mondjuk tenyérnyi felület egyes pont, aztán ugyanez a tenyérnyi felület kettes pont, vagy az egész felület egyes pont és utána egész felület kettes pont?

Ezek egyébként a 2 alapozásra és a zománcozásra egyaránt vonatkoznak?

Kösz szépen!
Előzmény: Masgas (808)
ponex Creative Commons License 2008.06.30 0 0 814
Cirka 500 négyzetmétert gurítassz egy nap, nincs mit mellébeszélni:!! Festékszórónak nincs értelme, mivelhogy laikus vagy hozzá :DDDD Elbaszni nem akarod, akkor hagyd a francba...

Ezen túlmenően, nem árt, ha köszönsz, mikor belépsz egy idegen helyre.
Előzmény: szvl (812)
szvl Creative Commons License 2008.06.30 0 0 813
A mennyezetet és a falakat más-más színűre szeretném festeni. Ahhoz, hogy a találkozás szép egyenletes legyen egy megoldás, hogy a mennyezet lefestése és megszáradása után egy szalagot ragasztok a mennyezetre a falak találkozásához, majd lefújom a falakat is (más színű festékkel).

De aggódok, hogy a szalag alá beszívárog a falra fújt festék. Van valakinek ezzel tapasztalata? Esetleg van erre a problémára valami tuti megoldás?
szvl Creative Commons License 2008.06.30 0 0 812
Nagy felületet (kb. 220 négyzetméter) kell gyorsan (2 nap alatt) lefessek diszperziós festékkel 2-3 rétegben. Arra gondoltam,hogy bérlek egy festékszóró gépet, hogz időben végezzek. A kérdésem: mire kell ügyelni a festékszóró géppel való munka közben? Van-e hátránya a festékszórónak a hengeres-ecsetes felhordásshoz képest?
ponex Creative Commons License 2008.06.30 0 0 811
Isosalc a neve, gyakorlatilag timsó :)))
Előzmény: KerIsu (810)
KerIsu Creative Commons License 2008.06.30 0 0 810
A Düfának van egy szigetelő sója ami meg fogja a nikotint is
Előzmény: Masgas (809)
Masgas Creative Commons License 2008.06.29 0 0 809
Nem a szag szokott gond lenni a dohányzásnál hanem az új festéken átsárgulás.
A szag el szokott tűnni.
A tapétázásnál vigyázni mert ha papírtapétát raksz régi felületre nagyon nagy az esélye az átsárgulásnak. Ugyanis a tapéta ragasztó nedvessége kioldja a kátrányt és szépen kimászik az új tapéta felületére.
Ilyenkor csak a kaparás és új glettelés segíthet.
Előzmény: pvinyo69 (807)
Masgas Creative Commons License 2008.06.29 0 0 808
Mint említettem az előzőkben van fehér és színes ecsetesem. Általában fehérrel szoktam kenni kb az estek 90 %-a.
Hígitás kis lépésekben kb 1/4 dl- enként adagold a hígitót.
Előzmény: totya4 (805)
pvinyo69 Creative Commons License 2008.06.29 0 0 807
Sziasztok!
Egy kis segítségre lenne szükségem! Adott egy lakás amiben iszonyatosan büdös dohány, szellőzetlenség, stb szag van. Festés, tapétázás után mennyi az esély, hogy a szag megszűnik.
köszi : pvinyo
totya4 Creative Commons License 2008.06.29 0 0 806
Ja, és kösz az infókat!
Előzmény: Masgas (804)
totya4 Creative Commons License 2008.06.29 0 0 805
Én még ki sem szoktam mosni az ecsetet, amunka végén kicsit lehúzom a kéziedény szélén és bele az ecsetesbe.

Gondolom akkor te mindent egy színnel festessz... :-)

Kösz, akkor a hengert hanyagolom.

Nem igazán tudod túlhígitani a festéket, nekem még nem sikerült:)

Akkor rossz infót kaptam, bár biztos nem rossz szándékkal. Akkor higítom nyugodtan. Kár hogy pont az alapozó dobozán nincs ott a higythatóság mértéke, legalábbis kitöltve nincsen. A zománc 150ml-t ír max ecsetre, szerintem ilyesmi nagyságrend állhat az alapozóra is.

Olyan rohadt melegek vannak, pláne délutánonként, és alant írva lett hogy túl melegben nem érdemes festeni, mert hamar húz. Legközelebb akkor jelentkezem ha haladtam végre. ponex mester igen csendben van, szerintem fekszik valami kórházban az idegosztályon, és csak annyit tud mondani "totya...totya...ááááh" :)
Előzmény: Masgas (804)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!