Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

ctvi Creative Commons License 2016.06.05 0 0 7

Szia!

 

"Próbarendszámot kell-e vinni?"

 

A német és az "oszkár" rendőr nem ismeri el, ezért, ha megállít megbüntet 220-300 euró, leveszi és, akkor adja vissza, ha megérkezett a trailer, ami hazaviszi. Van olyan is, hogy elkobozza, akkor a bérbeadónak fizetheted ki a kb. 200 ezret is.

Láttam pár ilyen esetet, sőt engem is megbüntetek ezért, szerencsére nem vonták be, de 260 euróba került. Okoskodni, alkudozni nem érdemes, mert akkor keresztbe tesz, ahol csak tud. Ha nem működsz együtt a rendőrrel, akár 2160 europg is eljuthatsz...... Sőt a csehek sem kedvelik, de legalább nem veszik le, de ott majd más problémát fognak találni, amiért lehet fizetni. Egy 5000 koronás csekk nem számít ritkaságnak, ami kb. 60 000 ft.

Műszaki nélkül nem kapsz rendszámot Németországban, ott csak a tariler jöhet szóba.

Az okmányirodákban sokszor hosszúak a várakozási idők, és a nyitvatartási idők is elég változóak. Megfelelő német, esetleg angol nyelvtudás nélkül bátor vállalkozás...., a helyi közvetítőkkel pedig elég drága lesz.

Aktuális adatokat közlök, sokszor megfordulok az okmányirodákban Németország több pontján, tehát nem mások elmondása, és szóbeszéd alapján mondom ezeket!

Előzmény: Roland80 (3)
beregszasz1118 Creative Commons License 2013.12.02 0 0 6

sziasztok, miami-ból szeretnék hazahozatni egy 1985-ös évjáratú mercedes 380 sl-t. Ki tud segíteni a szállításban, akár a tengerentúlról, akár csak a traileres szállításban Rotterdamból vagy Bremerhavenből? Tanácsokat is örömmel veszek. Köszönöm

Laller 33 Creative Commons License 2010.08.27 0 0 5
Aki szeretne külföldröl autot behozatni,annak szivesen hozok!Megéri!
Ha érdekel hivj! Vagy irj e mailt!
Tel.:30/2764317
Email: verome@freemail.hu
donjon Creative Commons License 2007.10.17 0 0 4
Sziasztok

Németből szeretnék behozni egy autót mi a folyamata?

Előreis köszi:)))))
Roland80 Creative Commons License 2006.12.28 0 0 3
ez engem is érdekelne, én 1500-2500euró közti régi Youngtimert akarok behozni. De hogy mennyi a regadó rá, mi a menete nem tudom. Pl. próba rendszámot vinni kell-e, mivan ha nincs műszakija kint a kocsinak stb...?
pepedino Creative Commons License 2006.12.27 0 0 2

Sziasztok. Autót szeretnénk hozni németországból. Leírná valaki mi a folyamata????

 

Csokis Creative Commons License 2003.03.01 0 0 1
Na, ha a nullán túlestünk, akkor itt egy topik, ahol a profik minden kérdésed megválaszolják. Persze azért illik előtte egy kicsit olvasgatni, is, mert sok minden elhangzott már sokszor.
Előzmény: Törölt nick (-)
Csokis Creative Commons License 2003.03.01 0 0 0
EU-s gyártásra 0% a vám.
Előzmény: Törölt nick (-)
Törölt nick Creative Commons License 2003.03.01 0 0 topiknyitó
Szia mindenki

Ide várnék minden olyan embert aki hozott vagy hozatott be külföldről autót.

Mik a tapasztalatok? Megéri? Milyen a vám? Mennyit lehet nyerni rajta? Hova érdemes menni? Mit tegyek ha kinéztem a kocsit? Milyen macerára lehet számitani a hatóságok felől? Hogy szoktak a vámnál keresztbe tenni? Érdemes-e céget megbizni a behozatallal vagy csináljam én magam? Mik a jogszabályok? Mire kell vigyázni?

Ide várok minden tapsztalatot, trükköt, kibujási lehetőséget a törvények alól stb...

Rögtön egy kérdés az elejére: Ha csak páréves(6-7) autót hozok be akkor nem kell rá vámot fizetnem. De a Mehrwertsteuert visszaigényelhetem-e?

Üdv
Adept

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!