Keresés

Részletes keresés

SilentHeart Creative Commons License 2013.02.21 0 0 154

Sziasztok!

A minap vásároltam egy ficus exotica névre hallgató növénykét.  Próbáltam információt gyűjteni róla, de ilyen néven nem találtam semmit, egy helyen találtam olyat hogy ficus benjamina. Véleményetek szerint ez a két növény egy és ugyanaz? Mert gyanítom hogy igen, de azért nem lennék biztos benne 100%-ig mert sokéféle fikusz fajta van.

kicsikacs Creative Commons License 2013.01.07 0 0 153

Tisztelt Fórum!

Egy sajnálatos problémával fordulok Önökhöz. 

Nagy valószínűséggel a faméretű Ficus bennendijkii-m huzatott kapott, és 2 hónap alatt csaknem a teljes levélzetét ledobta. Egy-két ágvégen új hajtások szép egészséges levelek nőttek, de nem mindenhol.

Kérdéseim ezzel kapcsolatban: Mit tehetnék, hogy rendbejöjjön? Mikor kell (ha kell) megmetszeni? Rendbe fog e jönni egyáltalán? 

A helyét megváltoztattam, de csak olyan huzatmentes helyet tudtam találni, ahol kevesebb fény éri. 

Segítségüket előre is köszönöm.

Üdvözlettel:

Egy lelkes amatőr.

Törölt nick Creative Commons License 2011.10.16 0 0 152

Növény csere-bere - Ne vásárolj semmit nap

Dátum:
2011. november 25. 16:00 - 20:00
... Klebelsberg Kuno Művelődési, Kulturális és Művészeti Központ
Cím: 1028 Budapest, Templom u. 2-10.

Vezeti: Messzelátó Egyesület

Hozd el megunt, túlburjánzott, ajándékba szánt növényeidet, vagy kedvenc magjaidat.
A börzéről mindenki annyi növényt vihet haza, amennyit csak szeretne.

A programon való részvétel ingyenes.

Információ: Reök Cecília Tel.: 06202991040,
e-mail: reokcecilia@kulturkuria.hu

mardelboy Creative Commons License 2011.09.20 0 0 151

Írtam mailt!

Jó étvágyat az ebédhez :P

Előzmény: Törölt nick (150)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.20 0 0 150

Előbb ebéd :-)

(Addig írhatzs emailt ;-))

Előzmény: mardelboy (149)
mardelboy Creative Commons License 2011.09.20 0 0 149

Na, csere?????

Előzmény: Törölt nick (148)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.20 0 0 148

Ó, ezek nagyon kis édesek :-)

Vajon mitől ilyen macerás ez a fajta? Az enyém -vízben legalábbis- mindig gyönyörűen meggyökerezik, de a földben gyökereztetést nem annyira jól viseli.

Előzmény: mardelboy (147)
mardelboy Creative Commons License 2011.09.20 0 0 147

Az enyém ilyen: 

Igaz, hogy még nem nagyok, de legalább gyökeresek, és nem kell azon félni, hogy nem ereszkedik meg a gyökere! Én akár hányszor kaptam ebből a fajtából, sosem volt sikerem! De hála istenek, bolban találtam ezt!

Te tudod, hogy kell- e ! Én szívesen elcserélem, ha gondolod!

Előzmény: Törölt nick (146)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.20 0 0 146

Ilyen. Tudsz betenni képet a tiédről? Érdekel csere is esetleg, de amikor egyébként is vágok, van anélkül is :)

Előzmény: mardelboy (145)
mardelboy Creative Commons License 2011.09.20 0 0 145

az a sima igaz? olyan a levele mint a tarkáé, csak sima zöld! Ha gondolod csrélhetünk egy tarka levelűre!

Előzmény: Törölt nick (144)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.20 0 0 144

Én cska kislevelűt tudok adni.

Előzmény: mardelboy (143)
mardelboy Creative Commons License 2011.09.20 0 0 143

Értem, viszont nekem sajna nincs 5e-rem egy növényre, ezért gondoltam egy hajtásra, vagy cserére!

Azért köszi szépen!

Előzmény: Törölt nick (142)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.20 0 0 142

Pont most hallottam a szomszédban, h eladó az egyik nagy 5e-ért (többet ér, tényleg nagy).

Előzmény: mardelboy (141)
mardelboy Creative Commons License 2011.09.20 0 0 141

Szia 5w

Gyönyörű az a nagy levelű fikusz! Ha jól tudom bambinot.

Az lenne a kérdésem, hogy esetleg nem lehetne belőle egy hajtást kapni vagy cserélni????

Nagyon szeretnék egy olyat! 

Nekem a tarka csügő ágú fikuszból van gyökeres tövem! Nem túl nagy még, de megmarad!

Bocsi, ha kellemetlenkedtem!

Előzmény: 5w (140)
5w Creative Commons License 2010.01.12 0 0 140
hoztam énis képeket:) de kihalt e topik:(

-Csabesz- Creative Commons License 2009.08.13 0 0 139
A fikusz erős növény, jól bírja a szétválasztást. Éles késsel vágd szét a földlabdát 3 felé, ügyelve arra, hogy mindhárom szárnak maradjon elegendő gyökere. Ezután mehet virágföldbe, és egy ideig tartsd árnyékban, nedvesen, hogy pótolni tudja a gyökérzetet.
Nem árt ha már most eltávolítod alulról az oldalágakat, így kevesebbet fog párologtatni, és azonnal lesz egy kis törzse. A felső ágakat meghagyod, illetve ki kell választani egy vezérágat, melyet karóhoz kötve egyenesen nevelgetsz. Ez adja majd a fa magasságát. Az oldalágakat évente érdemes levágni alulról, így nem lesz rücskös a fácska törzse, és gyorsabban nő majd felfelé, valamint a megmaradt lombja.
Ha már elérte a kívánt magasságot, már csak arra kell ügyelni, hogy időnként visszacsípve a hajtásokat sűrűsödjön, és gömb alakú maradjon.
Előzmény: Phnx (137)
Parducbogyo Creative Commons License 2009.08.13 0 0 138
Sziasztok!
Hátha valaki olvassa még a topicot.
Szeretnék jó helyett találni a ficis elasticusomnak. 1955- ben lett ültetve.
Phnx Creative Commons License 2009.07.18 0 0 137
Sziasztok!

Nagyon régi a topik, de hátha olvassa még valaki... :)

Vettem kedvenc fikuszomból egyet, mert a T betűs nagy láncnál meglepően szép, egészséges, fiatal példányokat lehetett kapni 500,- Ft körüli pénzért (ugyanez az áruház boltsorán lévő virágüzletben 1950,- Ft, direkt megnéztem...).

Egy cserépben 3 "tő" fikusz van ültetve.

Azt szeretném kérdezni, hogy szétültethetem őket? Igazából fa formára szeretném majd idővel nevelni/metszeni őket, ezért nem túl szép, ha 3db hajtás is van egy cserépben.

Hogyan végezzem el a szétválasztást?

Vagy mit javasoltok? Hagyjam őket egybe, így is lehet szép fa szerűre formázni őket?

Általában sajnos mindig 2-3 tövet ültetnek egybe, még nem láttam fiatal, kicsi fikuszt egyedül árulni... Nyilván és egyértelműen azért, mert úgy egymagában egy kis fiatal hajtás nem túl formás és szép, mert kevés fő ága és levele van... de idővel úgy is megnőnek.

Ha olyan formára szeretnék alakítani egy fikuszt, hogy nagyobb korában úgy nézzen ki, mint egy kis fa, akkor hogyan metszem meg? Teljesen vágjam le az oldalhajtásait?
Tartomo Creative Commons License 2008.11.08 0 0 136

Szia!!

Nagyon jó lenne ha betennél 1 képet, mert  így elég neheéz, még csak tippelni is. És  a körülményeket is megírhatnád. Mikor locsolod, hány naponta, tápozod is, milyen időközönként, hol tartod, milyen meleg van a szobában, vagy a helységben, mennyi fényt kap?  Én először   foszforhiányra tippelek így láthatatlanban, mert az okoz antociános(vöröses) elszíneződést.

Előzmény: virágom-virágom (133)
Carlo22 Creative Commons License 2008.11.08 0 0 135

Köszönöm a választ!

Egy kicsit későn, de észre vettem.

Azóta próbáltam már ezt is, átültettem nagyobb cserépbe, de ott is kidugta volna a gyökereit már, de raktam a víz elvezető lyukakra szunyoghálót, az megfogta!

Üdv, Carlo...

Adika1981 Creative Commons License 2008.09.20 0 0 134

Szia!

Én úgy tudom, hogyha kinőttek a cserépből a gyökerek, azt eggyel nagyobb cserépbe kell átültetetni!

Én ezt tenném. remélem olvasod majd az üzit!

Előzmény: Carlo22 (130)
virágom-virágom Creative Commons License 2008.09.15 0 0 133

Hello!

valaki tudna segíteni?

A lantlevelű fikuszom (ficus lyrata) hozott a tetején egy új levelet, és sajnos piros pettyek vannak rajta sűrűn.

Eddig szép, tiszta zöld leveleket hozott, ami világos zöldből sötétzölddé változott.

Mit csináhattam roszul?

-tacsi- Creative Commons License 2008.08.10 0 0 132

sziasztok!!

helyhiány miatt költöztetnem kellene a növényeimet.. Eddig egy déli fekvésű ablaktól kb fél méterre voltak, most ugyanattól az ablaktól kb 3 méterre kerülnének. Szembe az ablakkal, világos hely, de közvetlen napfény nem igazán éri szerintem szinte soha. Kérdés,hogy a Fikuszok hogy bírnák ezt vajon?

Dusi59 Creative Commons License 2008.07.01 0 0 131
Lassan kinövi a szobám!  :)
Carlo22 Creative Commons License 2008.05.05 0 0 130
Sziasztok!
Bár látom, hogy régóta nem szóltak hozzá ehez a fórumhoz, mégis kéne egy kis segítség.
Két hónapja kaptam egy ficus microcarpa ginsenget, egy kerámia tálban(tehát nem cserépben és úgy kaspóban, csak simán egy kerámia tálban, a földje elég száraz volt). Ezután azonnal átültettem (a gyökerekről nem szedtem le teljesen a földet, sőt talán egy kicsit sokat is hagytam rajta), azóta nagyon szépen fejlődik(van egy pár új és szép levele).
Viszont a mai nap folyamán kivettem a cserepet a kaspóból és a cserép alján a kis vízelvezető lyukakon észrevettem, hogy elég hosszú (2-4cm) hosszú gyökerek lógnak ki.
A kérdésem az lenne, hogy ugyanúgy visszametszhetem mint egy bonsai növényt, vagy van valamilyen különleges dolog amit tudnom kéne?
Előre is köszönöm a segítséget!
Üdv, Carlo...
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.20 0 0 129
Nemtom, ilyenkor lehet-e fikuszt metszeni, de ma megtettem. Aztán majd kiderül, h a nyesedék meggyökerezik-e :-)
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.24 0 0 128

Fikusz -exotica vkinek?????

Bmilyen infóért hálás lennék, ami nemcsak fikusz általában, hanem kifejezetten az exoticáról szól.

zozimo2 Creative Commons License 2007.01.01 0 0 127

Szia!

Leszedtem a viaszt" a tetejéről és agyaggal zártam le, majd átszurtam az ágacskát rajt és tettem mellé egy kis csövet az öntözéshez. Az oldalába is raktam, de az nem maradt meg. Ennyi!

Előzmény: Törölt nick (126)
Törölt nick Creative Commons License 2007.01.01 0 0 126
Hogy ültetted bele?
Előzmény: zozimo2 (125)
zozimo2 Creative Commons License 2007.01.01 0 0 125

Majdnem lemaradt: elpusztult jukka, frissen levágott fikus hajtás beültetve, kb. fél éve.

Közben a jukka kihajtott alulról. (talán büszkeségből)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!