Keresés

Részletes keresés

endru Creative Commons License 2004.02.06 0 0 44
Mit csináltál a Ficus b. többi levelével? Mekkora a fa? Mióta neveled?
Nekem a F.b-nák és változatai szépen fejlődnek, nagy baja van viszont a F.deltoidesemnek. Ugyanúgy és ugyan ott tartom mint a többi 8 fajtát és mégis....
Mint egyszer már irtam, nem vagyok fikusz szakértő meg kertész sem, már elég fényt kaphat hacsak nem ssötét a szobád. Biztatlak a metszésre és amit mindig ajánlok a betegeskedő növényeknek, az elsősegélyt. Már sokszor leirtam különböző helyeken. Ha nem sáros, túlöntözött a földje (a F.b. utálja a sok vizet)akkor adj neki egy kis vizet, tedd be a fát egy átlátszó nejlon zacskóba, (a levelei, mind az 5 benn legyen) majd kösd jól be. 3 nap múlva bontsd ki, ha kell adj neki egy kevés vizet, majd kösd vissza. Tedd világos és 20 fok körüli helyre. Tartsd igy amig vagy kibújnak a levelei, vagy megpenészednek az ágai. Ha él a fa akkor a 3 naponkénti szellőztetés megakadályozza a penészedést.
FONTOS. Ne legyen a fán kártevő egy darab se. Erős nagyitóval gondosan végig kell nézni a leveleket, fonákjukat, levélnyeleket, ágelágazásokat. Jól észrevető a 2-3 mm pajzs alakú, kissé domború, lekaparható pajzstetű, egy-egy levélen fényes, esetleg ragadós bevonat, röpködö mini legyek, pókhálószerű, szabad szemmel alig látható képződmének, piros vagy fekete tizedmm-es pókok.
Előzmény: felixanyul (42)
endru Creative Commons License 2004.02.06 0 0 43
Mit csináltál a Ficus b. többi levelével? Mekkora a fa? Mióta neveled?
Nekem a F.b-nák és változatai szépen fejlődnek, nagy baja van viszont a F.deltoidesemnek. Ugyanúgy és ugyan ott tartom mint a többi 8 fajtát és mégis....
Előzmény: felixanyul (42)
felixanyul Creative Commons License 2004.02.06 0 0 42
mar csak 5 levele van a ficus benjaminamnak. mikor nyessem meg?
pireisz Creative Commons License 2004.01.30 0 0 41
Helló!
Próbálgatom ezt az egyenesítést, talán fog sikerülni, de muszáj átültetnem, mert így nincs hely. Igencsak erős karót kell mellétenni, mert nemigen hagyja magát. De hogy fog így kinézni?!
Előzmény: taramiram (40)
taramiram Creative Commons License 2004.01.29 0 0 40
Lassan próbáld. Egy erős karóhoz kicsit feszítve, fokozatosan emelve hátha sikerül.
Előzmény: pireisz (39)
pireisz Creative Commons License 2004.01.29 0 0 39
Helló Sfnx!
Én próbáltam kiegyengetni, de egyszerűen nem hagyja magát.
Úgy is csináltam, hogy forgattam a növényt.
Szinte elfekszik a cserépben.
A kolléganőmnek az irodában meg olyan egyenes, mint a szálfa.
Előzmény: sfnx (38)
sfnx Creative Commons License 2004.01.28 0 0 38
hallotam, ha a ficus elasica-t (biztosan ezért elastica :-) 1 hétig nem öntözöd alakíthatóvá válik anélkül, hogy eltörne
nem tudom mi igaz belőle, ha mégis eltörik 1 növéyből 2 lesz...
Előzmény: pireisz (37)
pireisz Creative Commons License 2004.01.27 0 0 37
Sziasztok!
Van a fürdőszobában egy fikuszom. Vastag, nagy, sötétzöld levelű. Mivel az ablak nem túl világos a lámpa irányába teljesen elhajolt. TEljesen görbe, majdnem vízszintes. Nem sikerül kiegyenesítenem. Arra gondoltam, hogy átültetem egy sokkal nagyobb cserépbe és egy bottal próbálom helyrehozni a dolgot. Mit tanácsoltok?
szilkszilky Creative Commons License 2004.01.25 0 0 36
Igen, mikor azt irtam, hogy nem tipikus, akkor arra gondoltam, hogy sokkal kisebb levelü, mint az alapfaj, könnyebben ágazik el és tömöttebb. Sajnos most látom csak, hogy a beszúrt kép túl kicsi, nem látszik, vagy alig, hogy igen, új ágat hoz, kettőt is. Aki nem rest és érdekli, a kép.táron uezen a néven megtalál és ott nagyon jól látható.
Előzmény: sfnx (35)
sfnx Creative Commons License 2004.01.25 0 0 35
nekem úgy tűnik, hogy a példányodnak kicsik a leveli és sűrűn nőnek
a meglepetés az a fehér pont, ahol majd másik ága fog nőni?
a munkahelyemen van egy idősebb fikusz és a törzsének alsó részén van egy sokkal vékonyabb oldalág, könnyen leht, hogy az is 8 éves kora után nőtt oda
Előzmény: szilkszilky (34)
szilkszilky Creative Commons License 2004.01.24 0 0 34
Ha már az elastica-ról beszéltek, hadd mutassam be nektek az én több, mint 8 éves példányomat. Tudom, hogy nem tipikus, de
ez a növény

ma evvel lepett meg.

Előzmény: felixanyul (32)
sfnx Creative Commons License 2004.01.21 0 0 33
igen az elasticaról van szó
az enyém hidrokultúrás, mindíg kell öntözni, ha minimumra csörren a vízszint (szerintem elég sokat iszik) tápoldat is mindíg kell a vízbe, mert máshonnan nem tud hozzájutni a tápanyaghoz
Előzmény: felixanyul (32)
felixanyul Creative Commons License 2004.01.21 0 0 32
az elasticarol beszelunk ugye? mert ha igen, akkor igen, uaolyan erosek es nem konyulnak le. viszont lassabban nonek, mint nyaron. az elastica titka, h ritkan es keveset kell locsolni, tapozni csak nagy ritkan szoktam, azt is inkabb a vidamabb evszakokban.
Előzmény: sfnx (31)
sfnx Creative Commons License 2004.01.20 0 0 31
és a télen nőtt levelek ugyanolyan nagyok és erősek, mint a nyáriak, nem konyulnak le a széleik?
Előzmény: felixanyul (30)
felixanyul Creative Commons License 2004.01.20 0 0 30
az enyem noveszt uj leveleket
Előzmény: sfnx (29)
sfnx Creative Commons License 2004.01.19 0 0 29
endru Creative Commons License 2004.01.18 0 0 28
Nen vagyok fikusz szakértő, csak kedvelem. Kiváncsi lennék milyen fajtád van, hiszen minálunk legkevesebb 40 faj, fajta, változatot tartank. Másodsorban ne várj a fikusnál szép szines szirmú virágokat, a peporzás is lehet sajátmagától.
Előzmény: Mániákus (27)
Mániákus Creative Commons License 2004.01.18 0 0 27
Sziasztok,
nekem a fikuszom kb nyolc éve van meg, amikor ajándékba kaptam már kb 130 cm magas volt. Soha semmi baja nem volt, nem hullott a levele, stb. Eddig egyszer ülettük át rendes virágföldbe, teljesen boldog volt tőle, néha (kb egy évben kétszer) kap táprudacskákat jól el van. Egyszer vissza is vágtuk, hogy ne nője ki a lakást. A lényeg: kb két hete észrevettem rajta egy zöld golyócskát, azóta nő, most kb dió nagyságú. Ma fedeztük fel az ötödik kis golyót rajta. A levél tövénél egy kis száron nőnek, roppant aranyosak. Fogalmunk sincs mi lehet, termés nem, mert ahhoz előbb virág kellett volna az meg nem volt. Lehet, hogy ha kinyilik a bogyó akkor lesz a virág belőle? Ha valakinek volt már ilyen vagy ötlete van nagyon örülnék.
felixanyul Creative Commons License 2004.01.17 0 0 26
az enyem is benjamina, volt. arra gondoltam, mi lenne, ha tavasszal visszavagnam? nagy hujeseg?
Előzmény: rferi (22)
sanyimanyi Creative Commons License 2004.01.15 0 0 25
Sziasztok!
F. Moniqe gold-ot keresek!Hol lehet kapni kissebb méretben?Már voltam a nagyobb kertészeti áruházakban,nem volt.
rferi Creative Commons License 2004.01.15 0 0 24
Nekem még van baumaxban vásárolt komplex drazsés.Abban van minden, meg ráadásul önadagolós, szal elvileg mindent tud.Én ellenben nem, mert fogalmam sincs, mi a fene baja van a fikuszomnak.
Előzmény: sfnx (23)
sfnx Creative Commons License 2004.01.14 0 0 23
őszel gyökereztetett hidrokultúrás Ficus elastica 'Robusta' az új körülményei közöt két levelet növesztett, amiknek a széle nemsoká alágörbült a szinük normális maradt, de a hajtáscsúcs nagyon kivilágosodott talán káliumhiánya lehet
reklamáltam is az OBIban a Plantiana hidrokultúrás tápra, az eladó elképzelhetőnek tartotta a káliumhiányt, mert a tápoldatban nincs kálium, csak káliumszármazék
fogalmam sincs, hogy honnan adjak neki káliumot, mert amennyire tudom csak műtrágyában lehet kapni, amit nagy zsákokban árulnak
lehet máshonnan növényeknek való káliumot szerezni?
a benjamina milyen tápot kap?
Előzmény: rferi (22)
rferi Creative Commons License 2004.01.12 0 0 22
Az én benjaminám ugyanezt csinálja.
Vízkultúrás, nincs semmi élősködő, nem issza a vizet (!), és alig maradt már levele.Lövésem sincs mi baja van!Most áttettem világosabba, és hűvösebbe.Remélem túléli a telet azért.
Előzmény: felixanyul (19)
endru Creative Commons License 2004.01.09 0 0 21
Nekem is jól jönne egy fikusz szakembró. Kb 10 féle aprólevelü fikuszom van (F. benjamina, F.b."Nnatasa", F.b."Monique", F.retusa, stb) Mindegyik jól van, de a F.deltoides úgy hullaja a levelét mint a tied.
Előzmény: felixanyul (19)
taramiram Creative Commons License 2004.01.09 0 0 20
Ahogy írtad, melege van. Nézd meg, nincs-e vmi élősködője. Most az enyém is potyog, szerintem száraz neki a levegő. A tápoldatot lehetne szüneteltetni márciusig. Próbáld langyos vízzel locsolni. Lehet, hogy az átnedvesedett földje hűl ki nagyon, és azon keresztül fázott meg kicsit. Mióta szárazabban tartom a földjét, kevésbé hullik.
Több ötletem nincs.
Előzmény: felixanyul (19)
felixanyul Creative Commons License 2004.01.09 0 0 19
a tel bealltaval a cca 120 cm-es fikuszom vetkozni kezdett, alig van mar rajta level. nem eri huzat, uannyi vizet kap, mint elotte, es neha kapott alt. tapoldatot is. mit csinaljak vele?
sfnx Creative Commons License 2003.09.07 0 0 18
én tavasszal nagyobb cserépbe ültettem, VitaFlóra általános tápoldattal öntöztem és szép egészséges, a korábbinál nagyobb levelei lettek
itt van pár hasznos link
a fikuszról:
http://www.kertpont.hu/index.php3?menu=rtermek&t_id=125
http://www.edenkert.hu/showcikk.php?idx=527
a gondozásról általában:
http://www.kertpont.hu/index.php3?menu=enci&os_id=675&gyoker=47&page=enciklopedia/almenu
http://www.edenkert.hu/cikk.php?rovat=9&alrovat=72
Előzmény: PALOMA (16)
sfnx Creative Commons License 2003.09.07 0 0 17
szia bullocK, egy dolgot árulj el kérlek: ha nem ismerted pontosan fikuszod technológiai paramétereit, hogyan gondoztad? úgy értem csak csapvízzel locsoltad + nyáron hetente télen kéthetente raktál az öntözővizébe valamilyen szokványos szobanövénytápoldatot?

Előzmény: bullocK (15)
PALOMA Creative Commons License 2003.08.05 0 0 16
Sziasztok!

Nemrég vettünk egy fikuszt, kb. 150 cm magas, tehát nem "kisgyerek". A boltban mondták, hogy az áthelyezés miatt lehullathatja néhány levelét. Ez meg is történt. Tudtok olyan tápoldatot javasolni, amivel segíteni lehet az alkalmazkodást? + esetleg rávenni, hogy több levelet hajtson, mert szegény nyurga, de elég ritkás. (alapállapotban ritka, nem azért, mert annyi levele lehullott)

Köszi:
P.

bullocK Creative Commons License 2003.08.05 0 0 15
Nagyon köszi, akkor egyenlőre nem is ültetem át.
Előzmény: rferi (14)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!