Keresés

Részletes keresés

TopáZ Creative Commons License 2005.03.30 0 0 236
Nekünk az A épülethez már kb 2 hónapja megküldték. azóta semmi.
Előzmény: alorinc (235)
alorinc Creative Commons License 2005.03.30 0 0 235
Elküldték a műszaki egyeztetés utáni elszámolást. Anyagbehozatal, illetve felárak, stb.
szomi_szomi Creative Commons License 2005.03.25 0 0 234

Amit megfigyeltem az elmúlt 2 évben, hogy az építkezések sebességének minimális köze van az idöjáráshoz. Elég sok szerkezetet gyakorlatilag télen, hóban, fagyban, sötétben húztak föl és gyönyörü napsütéses idökben meg többhónapos üresjáratok voltak.

 

Amit a mult héten láttam: Az A külsejét szigetelték az alapoknál, a D-be raktak be ablakokat, tereprendezgetés az AB körül. És a Negyedik ütem felénél elérték a földszintet. A szomszédos Kornélia rezidencia építésén nagyobb a nyüzsgés az biztos.



palatine grove Creative Commons License 2005.03.21 0 0 233

Ajaj, másfél hónapja még augusztust mondtak :-(

 

Hétvégén körbesétáltam a helyszínt, az A és B épület közötti részt "parkosították" - homokszínű murvával szórták fel.

Előzmény: kerub1 (232)
kerub1 Creative Commons License 2005.03.20 0 0 232

Szeva

 

Nekem kb 3 hete, mikor kint voltam, Bartha András azt mondta, szeptember előtti költözést ne nagyon tervezzek.

Előzmény: grunfeld (229)
joc_ Creative Commons License 2005.03.19 0 0 231

Innen a 2. ütemből nézve a 3. ütemen november óta nem sok történt, talan az őrökön kívül más nem is járt arra - na jó, egy kis tereprendezés történt. Hogy belső munkák voltak-e az nem nagyon látszik, de munkazaj sem nagyon volt.

Viszont a hét elején ahogy megjött a jobb idő, már láttam komplett csapatokat megérkezni és dolgozni. Szerintem remélhetitek, hogy vége a téli szünetnek.

Előzmény: grunfeld (229)
palatine grove Creative Commons License 2005.03.18 0 0 230

A "B" áll, a szó minden értelmében, kívülről semmi változás nem látszik.

Utolsó látogatásunkkor (kb. egy hónapja) augusztusi beköltözést ígértek, ez megegyezik a szerződésben vállalt időponttal. A radiátorok állítólag az 5-6. emeleteken még nincsenek a helyükön, nálunk már felszerelték őket.

Grünfeld szomszéd, te hányadikra költözöl - jól sejtem, a B-be?

PG

Előzmény: grunfeld (229)
grunfeld Creative Commons License 2005.03.18 0 0 229

Nincs itt senki a III. ütemből? Mit tudtok, hogy halad a project? A B épület hogy áll?

 

Üdv, Grünfeld

agha Creative Commons License 2005.03.11 0 0 228
[off]
Úgy tudom, elég sokan vagyunk informatikus vénával a környéken.
Jómagam a BME-n, infó szakon épp a diplomamunkám írom. Ehhez készítettem egy kérdőívet, amelyet szoftverfejlesztőkkel, IT projektmenedzserekkel, fejlesztési vezetőkkel stb. szeretnék kitöltetni.
A kérdőívről bővebb leírást és a pontos elérhetőséget itt találjátok.
Előre is köszönök minden segítséget!
[on]
alorinc Creative Commons License 2005.03.07 0 0 227
Jártam a B felé, az elmúlt 2 hónapban semmi változás kívülről, de bízom benne, hogy be lesznek tartva a határidők.
szomi_szomi Creative Commons License 2005.03.07 0 0 226
Ugyszintén.
Előzmény: agha (225)
agha Creative Commons License 2005.03.06 0 0 225
Szia,
Az itt található e-mail címemre írj nyugodtan, azon elérhető vagyok.
Előzmény: Bony55 (224)
Bony55 Creative Commons License 2005.03.06 0 0 224
hello szomi szomi és agha,

Informatikával kapcsolatban szeretnék beszélni veletek.
Kérlek, adjátok meg elérhetőségeteket.
Bony55
Előzmény: agha (187)
Bony55 Creative Commons License 2005.03.06 0 0 223
hello szomi szomi és agha,

Informatikával kapcsolatban szeretnék beszélni veletek.
Kérlek, adjátok meg elérhetőségeteket.
Bony55
grunfeld Creative Commons License 2005.03.03 0 0 222
A B épülethez csak lépcső vezet, baba/tolókocsi feljátó nincs. Ha jól emlékszem kb. 8-10 lépcső van, azt megmászni igen nehéz a fenti járművekkel. Üdv
Előzmény: alorinc (221)
alorinc Creative Commons License 2005.03.01 0 0 221
Miért nem lehet bemenni?
grunfeld Creative Commons License 2005.02.25 0 0 220

Sziasztok,

és ahhoz mit szóltok, hogy a B épületbe nem lehet baba/tolókocsival bemenni? Nem középület, ezért nem kötelező, de azért mégis barátságosabb lenne. Nem tudhatjuk, mikor lesz erre szükségünk.

Üdv, Grünfeld

alorinc Creative Commons License 2005.02.17 0 0 219
A garázs illetéket mi már tavaly kifizettük. Szerintem részben az az oka, hogy egyszerre akarják a használatbavételit kiadni a négy épületre, illetve az is lehet, hogy muszáj nekik így eljárni. Illetve elkezdődött a IV. ütem, oda is kell ember.
szomi_szomi Creative Commons License 2005.02.16 0 0 218

Megmondtam elöre, hogy csúszással számoljatok.

 

Elvileg akkor szabadna csak beköltözni ha megvan a _használatbavételi engedély_!!!

Ez egy családi házban nem gond mert egy lakásra nézve minimálisak a követelmények, de egy társasháznál csak akkor adják meg ha _minden_ lakásra és közös helységre teljesülnek a minimum feltételek.

 

Persze beköltöztünk/beköltöznek elöbb, mert rossz a szerzödés és nincs türelme az embernek várni. Ez egy elég undorító dolog az építőiparban és hálistennek visszaszorulóban van. De ehhez az kell, hogy a vételár nagyrészét használatbavételi után fizesse a vásárló.

 

Közös ktg nálunk kb 90 nm-re kb 12000 Ft garázs közös ktg nélkül (nincs garázsunk). Ezen felül jön még minden egyedi fogyasztás ugye (áram, víz, melegvíz, fütés stb).

grunfeld Creative Commons License 2005.02.16 0 0 217

Sziasztok,

a napokban jött ki az illetékkiszabás a garázsra. Ti is kifizettétek az illetéket sokkal korábban a beköltözésnél? Vagy el lehet könnyen tolni? Üdv, Grunfeld

 

grunfeld Creative Commons License 2005.02.16 0 0 216

Szisztok,

 

Örülök, hogy rátaláltam erre a fórumra, éppen nyitni akartam már újat. Én a III/B-nek leszek a lakója és az utóbbi időben meglepett a késlekedés. Nekem tavaly azt mondták, hogy az év elején lehet költözködni, 2 hónapja még tavaszt, 1 hónapja júniust, most meg szeptembert emlegetnek. Nem tudjátok, hogy mi ennek az oka? A ház jól áll, ha akarnák, szerintem biztosan át tudnák adni hamarosan. Nekem feltűnt, hogy a B épület előtt nincs babakocsi ill. tolókocsi feltolási lehetőség. Ti tudtok erről? A fűtési rendszerről (költségek ill. mérési módszer) tudna valaki tapasztalatokat mondani?

 

Üdv,

   Grünfeld

TopáZ Creative Commons License 2005.02.16 0 0 215
Persze, hogy viselem a terheket. Én azt nem értem, hogy ha birtokba veszem, miért nem költözhetek be?
Előzmény: alorinc (214)
alorinc Creative Commons License 2005.02.16 0 0 214
Én úgy gondolom, hogy a birtokbavétel történhet a műszaki átadás-átvétellel egyidőben, de akkor innentől kezdve viseled a terheket is.
TopáZ Creative Commons License 2005.02.16 0 0 213

Hello,

 

Nekem most azt mondták, hogy már márciusban elkezdik átadni, de költözni csak május 30 után lehet, mert az van a szerződésben. Én megnéztem a szerződést és az van benne, hogy ha kifejezetten kérem, akkor a birtikbavétela műszaki átadással egyidőben történik. Szóval én ezt nem értem.

 

Előzmény: alorinc (211)
alorinc Creative Commons License 2005.02.15 0 0 212
A közös költség mennyi nálatok (i. és II. ütem)? Mi lett a vége az állítólagosan jogtalanul eladott 2x60m2-es tárolók ügyében?
alorinc Creative Commons License 2005.02.15 0 0 211
Egyébként mindenkinek üdvözlet!

Én is új lakó leszek B épület, III. ütem. Ha információim helytállóak, akkor az A épületet május környékén kezdik meg átadni.

A penészedés, párásodás elszomorít, de az ilyen modern ablakokkal vigyázni kell, ha hoszabb időre eultaztok, akkor gondokodni kell a szellőzésről, mert túl jól szigetelnek.

A konyhát a Tormával terveztetjük. A MAFC (nem BEAC?) sprotpályára nézünk rá, így szép zöld a kilátás - remélem nem tervezik az eladását.

alorinc
alorinc Creative Commons License 2005.02.15 0 0 210
Szerintem elég drága lesz, olyan 20-22 millió, az OC árult lakást, szintén vmi 340-360e t-os m2 áron.

kereső2005 Creative Commons License 2005.02.15 0 0 209

Sziasztok!

 

Eladó lakást keresek a Nádorligetben. 50 nm körülit.

Olyat ami hamarosan beköltözhető.

Tudtok ilyet?

agnusasszony Creative Commons License 2005.01.31 0 0 206
Á, szerintem meg tök cukik az értékesítők, főleg persze a pasi. Érdekes, velem nagyon kedves volt...vajon miért :-) szóval azt hiszem, megyek majd mégegyszer hozzá :-)
l_bndi Creative Commons License 2005.01.29 0 0 205

Hogy azért legyen némi jó tapasztalat is:

Én már háromszor költöztem egy régi munkakapcsolatból adódó ismeretségbol jövo szállítókkal. Dekorátorként dolgoztam egy antikbútor kereskedonek és amikor az elso komolyabb költözésünk volt, akkor megkérdeztem  a tulaj szállítóit, hogy vállalnak e sima költöztetést is. Mondták, persze igen. Megegyeztünk, jöttek idoben (szombaton) összesen hárman. A cuccokat körbetekerték cégnévre logózott plédekkel, mindent kikötöttek ripsz-ropsz átvitték a régi szakadt gyerekbútoraimat (réka ;)) és amikor kiderült hogy egy tölgyfa szekrény nem fér be a bejárati ajtón, felajánlották, hogy hívnak bútorasztalost és szétszedi-összerakja, persze nem két fillérért. Ide, a Nádorligetre is ok hozták a cuccainkat... Anekdotaként róluk még annyit, hogy amikor az egyik antikbútor szállításnál belement valamelyik srác kezébe egy szálka, a kereskedo csak annyit mondott: ne lopd a bútort ;))

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!