Keresés

Részletes keresés

scorpion666 Creative Commons License 2013.08.02 0 0 17

Sziasztok! Valaki tudna nekem scannelni egy játékszabály füzetet a ki az úr a tengerenhez? Vagy fényképet vagy valamit mert sajna mi elhagytuk még évekkel ezelőtt és mostmár nem vágom hogy kellett játszani... Köszönöm annak aki segít!! 

zsana0630 Creative Commons License 2013.01.15 0 0 16

A kontinenseket összekötő szállításért ádáz csata dúl a hajózási vállalatok között. Ki kit győz le, ki képes nagyobb kereskedelmi hatalomra szert tenni a tengereken. A hajózóknak persze ezer veszéllyel kell megküzdeniük: viharral, kalózokkal, járványokkal és még ismeretlen vagy éppen váratlan veszélyekkel. Erről a küzdelemről és vállalkozókedvről ad ízelítőt e kalandos, ám kereskedelmi logikát is fejlesztő társasjáték. Játékelemei látványosan idézik az akkori idők színezett metszeteinek képi világát, így fokozva az izgalmas és fortélyos játék felejthetetlen hangulatát.

Nagyon jó társasjáték.

Kihasználatlansága miatt eladó vagy scrabble-re cserélném.

Személyes átvétel és postázás is megoldható. 

 

Ár: 4700 FT 

 

zsana0630@citromail.hu

jniki82 Creative Commons License 2012.10.30 0 0 15

Sziasztok!

 

A kísértetvár társasjáték ill. a hozzá hasonló piramis kincséről van véleménye valakinek?

Köszi

jniki82 Creative Commons License 2012.10.30 0 0 14

Köszi szépen a segítséget!Hasznos infók ezek.Ez kilőve azt hiszem, mert még nem tud ezres számkörben számolni.

Köszi

Előzmény: _midnite (13)
_midnite Creative Commons License 2012.10.30 0 0 13

 

Alapvetően úgy működik, hogy egy pályán kell lépkedni kockadobás alapján, amin kikötőket jelképező megállók vannak.

Minden kikötőben van egy valami amit az árnál drágábban vesznek meg, és egy másik amit olcsóbban adnak el.

 

A játék lényege, hogy olcsón veszünk valamit, és addig tartalékoljuk amíg drágán nem tudjuk eladni.

 

 

Két dolgot tudok megemlíteni ami fontos lehet 6 évesnél:

- ezres nagyságrendben kell tudni szorozni/osztani

- egyértelműen a szerencsén múlik a játék, ezt nem mindenki szereti

 

 

 

Szerintem nézz utána a "Carcassone gyermekei"-nek, nálunk a kicsit azt szeretik a legjobban. (a kicsit idősebbek - 9től 61ig - pedig a Bang!-et)

Előzmény: jniki82 (12)
jniki82 Creative Commons License 2012.10.29 0 0 12

sziasztok!

 

Nem tudom, hogy olvassa-e valaki még ezt a topikot, remélem igen.Légyszi osszátok meg velem véleményeteket erről a játékról!Karácsonyi ajándéknak szánom egy 6 éves kisfiúnak.Tudna vele játszani?

köszi

D81 Creative Commons License 2008.05.30 0 0 11

Sziasztok!

 

Szeretnénk hozzájutni egy ilyen társasjátékhoz (Ki az úr a tengeren?), akár használtan (nyilván újonnan ezt már nem lehet beszerezni) is.

Természetesen kifizetem a megbeszélt árat és a postaköltséget is, ha valaki tudna szerezni.

Esetleg van valakinek ötlete, hogy hol lehetne érdeklődni ez ügyben? Melyik boltban, cégnél, vagy fórumon?

 

Köszi a segítséget.

 

Mail címem: luptovics.dezso@fundamenta.hu

ElCavillo Creative Commons License 2008.04.25 0 0 10
De de, feltennéd?
Előzmény: Leslie Striker (9)
Leslie Striker Creative Commons License 2007.08.12 0 0 9
Ha nem, nem. Pedig megtaláltam, és játszottam vele egy jót :)
Előzmény: Leslie Striker (8)
Leslie Striker Creative Commons License 2007.08.08 0 0 8
Unokatesómnak volt meg anno, én pedig megpróbáltam C64-en rekonstruálni akkoriban. Elég jó lett, és lehet, hogy valahol még megvan D64 formátumban. Ha kell, utánanézek. (Ugyanaz a feladat, csak nem kell dobókocka, és az árak folyamatosan változnak a kereslet-kínálat függvényében)
Előzmény: ElCavillo (7)
ElCavillo Creative Commons License 2007.08.02 0 0 7
Esetleg nem volna valakinek megint eladó példány? Nagy rajongója voltam anno, de sajnos nekem nem volt meg...
Előzmény: gauloises (6)
gauloises Creative Commons License 2003.02.17 0 0 6
Kedvenc játékom volt anno. :-)
Először mindig Hong-Kongba kellett eljutni és ott egy adag teával vissza Londonba.
Onnantól anyagilag sínen(!) voltál... :-)

Ha megvenni nem is biztos, hogy lehet, de egy meglévő példányból biztos lehetne reprodukálni...

Zsoldos Creative Commons License 2003.02.17 0 0 5
:o)))
Látod erre nem is gondoltam...
Előzmény: Duhimar (4)
Duhimar Creative Commons License 2003.02.17 0 0 4
A nullázás szép volt!

Zsoldos!
Ha erre a játékra emlékszem, akkor azt is tudom, hogy Dimitrov tér és a Tolbuhin körút merre fut! :-)

Átkozott történelem....

dhm

Zsoldos Creative Commons License 2003.02.17 0 0 3
Na igen, természetesen a Ferenciek tere és a Fővám térről van szó...
Előzmény: Zsoldos (2)
Zsoldos Creative Commons License 2003.02.17 0 0 2
Van valami játékantikos a Váci utcában, a Dimitrov- és a Felszab tér között. Nézd meg ott.

Nekem megvolt és azóta érzem, hogy a Világ Ura vagyok.

Előzmény: Duhimar (-)
csibekicsi Creative Commons License 2003.02.17 0 0 1
Nekem van, de nem adom :)))

rover Creative Commons License 2003.02.17 0 0 0
Nekem 0 példányom van.
Előzmény: Duhimar (-)
Duhimar Creative Commons License 2003.02.17 0 0 topiknyitó
Ez egy régebbi társasjáték, nem tudjátok honnan szerezhetnék ilyet?

dhm

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!