Keresés

Részletes keresés

TLLaci Creative Commons License 2024.02.24 0 1 5672

Miánóban be lehet csekkolni online is. Ez csak a visszafele útra vonatkozik azaz amikor Marrakeshből jössz haza.

Előzmény: RenatoPécs (5671)
RenatoPécs Creative Commons License 2024.02.24 -1 0 5671

Sziasztok!

 

A segítségeteket szeretném kérni. Marrakeshbe utazunk az alábbiak szerint:

Budapest - Milánó (Wizzair)

Milánó - Marrakesh (Easyjet)

 

Feladott poggyászunk nem lesz.

 

Az Easyjet ezt írja:

A(z) Marrákes repülőtéren érvényben lévő helyi szabályozások miatt a beszállókártyákat ki kell nyomtatnod, mielőtt megérkezel a repülőtérre, mivel a mobil vagy digitális beszállókártyákat nem fogadják el. A repülőtérre érkezéskor neked és mindenkinek, akikkel együtt utazol, az easyJet Csomagfeladási pultjához kell mennetek, még akkor is, ha csak kézipoggyásszal utaztok, hogy megkapjátok a kinyomtatott beszállókártyára az érvényesítési bélyegzőt, mielőtt a biztonsági ellenőrzéshez mentek. Javasoljuk, hogy szánj erre elegendő időt. Kérjük, utazás előtt ellenőrizd a vízumkövetelményeket is.

 

Van ezzel kapcsolatban valakinek tapasztalata? Az odafele úton a Milánói repülőtéren akkor ki kell jönni a terminálról, az Easyjet check-in pultnál pecsételtetni majd visszamenni a terminálra újra a security checken keresztül?

 

Nagyon köszi a válaszokat!

pannn Creative Commons License 2023.12.12 -1 1 5670

Jó tudni. Köszi.

Előzmény: garass (5669)
garass Creative Commons License 2023.12.12 -1 0 5669

A menedékház mellett/alatt van sátrazásra alkalmas tereplépcső.  

Előzmény: pannn (5668)
pannn Creative Commons License 2023.12.12 -1 0 5668

Hol sátraztál? Nem csak a menedékházban lehet megszállni?

Előzmény: garass (5667)
garass Creative Commons License 2023.12.12 0 0 5667

Hát, az egynapos út csak arra jó, hogy kipipáljuk. Nekem nyári időben, sátrazva két nap volt, hogy élvezzem az út minden részletét. Egy ilyen hegy megérdemli, pedig nem ez az első négyezresem.

Előzmény: pannn (5666)
pannn Creative Commons License 2023.12.08 -1 0 5666

Igazabol pont a teli idojaras miatt ugy is indultunk hogy nem megyunk Imlil-be, de igy utolag latva hogy mennyire gyorsan lehet haladni, ha eljovunk a vizesestol mondjuk delben akkor a kovetkezo teljes napot Imlilben tudtuk volna tolteni es ott maszkalni pl a menedekhazig. Amugy elmeletileg Imlil-bol meg lehet maszni a Toubkalt egy nagyon hosszu nap alatt, nyilvan nyaron, jo idoben hagovas nelkul. De ami kesik nem mullik.

Előzmény: garass (5665)
garass Creative Commons License 2023.12.08 0 0 5665

Sokrétű, gazdag program volt. Nem tudom hogy számoltál, de Imlil-Toubkal-Imlil az két teljes napos program. Sőt, ha nagyobb hó van fenn, akkor még több is lehet. Köves hegyi ösvények és a csúcstámadásnál hosszú, meredek emelkedőkkel.

Előzmény: pannn (5662)
pannn Creative Commons License 2023.12.08 -1 0 5664

Ha a Dades-be mesz es a kanyonban akarsz setalni (egyik legjobb elmenyunk volt, kihagyhatatlan), szolj mert van ket trukkos resz ahol ugy tunik vege a setanak, de nem, vegig lehet menni.

Voltunk Egyiptomban, nekunk pont olyan laza volt mint Marokko. Ne felj tole, jo lesz.Kb nulla zaklatast tapasztaltunk. Abydos-t es Dendara-t ne hagyjatok ki.

Előzmény: kirgizke (5663)
kirgizke Creative Commons License 2023.12.08 -1 0 5663

Köszi a beszámolót. Megnézegettem a szállásokat, a zagorai tetszett a legjobban.

A Dadesbe ill. Toubkalra, Imlilbe én is mennék szívesen, de még É-Marokkóba is... tájképileg és építészetileg is nagyon változatos ország, nekünk nagyon bejön.

(Rövidesen Egyiptomba megyünk - ettől egyébként én is tartok kicsit - nem jó hasonlítgatni, de majd meglátjuk...)

Előzmény: pannn (5662)
pannn Creative Commons License 2023.12.07 0 2 5662

Marrakash-ben kezdtünk, majd mentünk Quarzazate felé de lefordultunk Teluet irányába és azon az úton mentünk Ait Benhaddou.-ig. Itt volt a második éj. Köv. nap Quarzazate, Fint oasis, Skoura és végül Dades, itt aludtunk 2 éjszakát. Túráztunk a kanyonban, ezt nagyon ajánlom. Majd Todra gorge, itt is túráztunk majd tovább Merzouga. Itt két éjszakát töltöttünk. Majd Zagora-ban tőltőttük az éjszakát. Majd Tamnougalt, Agdz, Ouzoud. Itt éjszakáztünk kettőt. Ezt máshogy csinálnám. Elég a vízesésre egy délelőtt és délután tovább lehet menni. Végül vissza Marrakash.

Amit sajnálok az a Toubkal/Imlil és bele is fért volna nem maradunk egész nap a vízesésnél.

Marrakash-ben tömegközlekedtünk, tökéletes volt. A 11 és 12.-s busz jó a reptértől a Koutobia-ig. Mindössze 4 dh.

Szállások: Marrakash: Araf house és Flashback house, midkettő tökéletes

Ait BenHaddou: Etoile Filante D Or, tökéletes

Dades: Jardin du Dades, tökéletes

Merzouga: Les Roses des Dunes, a legtökéletesebb

Zagora: Le petit kashba, ez is jó volt

Ouzoud: Dar Bourjani, teljesen jó

Szóval én mindegyiket tudom ajánlani. 20-30 EUR között mozogtak

Összeségében annak ellenére hogy soha nem volt tervben Marokkó nagyon örülök hogy megnéztük, sokkal szebb volt mint gondoltam. Érdemes elmenni. Mi sehol nem tapasztaltuk azt amit sokan írnak: sok koldus, kéregetés, rendszeres átvágás (ilyen volt talán kettő de mindkettőt tudtam és így is megérte), senki nem volt nyomulos, agresszív, mindenki elsőre megértette a nem-t, senki nem tartotta a markát ha segített. Előítéletekkel mentünk az itt és máshol olvasottak alapján de pontosan az ellenkezőjét tapasztaltuk. 

 

Előzmény: kirgizke (5661)
kirgizke Creative Commons License 2023.12.07 0 0 5661

Mondtam, hogy városon kívül nem tűnt veszélyesnek. :-)

 

Mik voltak végül az állomásaitok az út folyamán? Szállás hol? Van, amit ajánlanál?

Köszi, ha írsz pár gondolatot a tapasztalataitokról.

Előzmény: pannn (5659)
pannn Creative Commons License 2023.12.06 -1 0 5660

Megmaradt 165 MAD ha valakit erdekel.

pannn Creative Commons License 2023.12.06 0 2 5659

Ha valaki autot akar berelni Marokkoban. Tobb mint 1500 km-t vezettunk, ketszer keresztul Marakkash-n. A Marakash-ben figyelni kell, mindenki !egy mindenfele, de nem tul veszes, odafigyelnek a masikra, sokkal jobb a kozlekedesi kultura es konyebb vezetni mint Budapesten. Ha kimesz Marrakash-bol akkor a vezetes elmennye valik, auto alig, a tobbsege nem siet, a szabalyokat betartjak, az utak kivalo minoseguek, kiveve az RN23, ninvsenek olyan elmebetegeknaz utakon mint otthon. Osszesegeben Marokkoban sokkal konybb vezetni mint Magyarorszagon.

Egy Dacia Logan megteszi. A dizel literje 14 MAD korul van. Az auto kolcsonzo meg azt sem nezte meg hogy mennyi uzemanyag van az autoban. Szoval nagyon is erdemes autot berelni.

pannn Creative Commons License 2023.11.30 -1 1 5658

Koszonom mindkettotoknek. Valoszinu a vizeses lesz egyszerubb megkozeliteni a sivatag felol.

kirsan Creative Commons License 2023.11.29 -2 0 5657

Végül is biztos igaz, hogy abban van a baj, akinek gondja volt! Mi negyedszerre voltunk, amikor a bazárban kiraboltak. 4 bátor helybéli hátulról lerántott, lefogott, az 5. pedig kirabolt. A bazárban a tömeg pedig körbeállt, és szurkolt a rablóknak, hiszen, ezek csak hülye túristák, minek jönnek ide. Gondolom rendőrökkel is találkoztál, és láttad mennyire "jól" beszélnek angolul, mennyire segítőkészek. Tudod semmi baj, hogy odavagy értük, ez a Te dolgod, de ne írd azt, hogy abban van a hiba, akinek gondja volt, mert az első 3 alkalommal nekünk sem volt, de többet nem is megyünk!

Előzmény: Róbert333 (5653)
kirgizke Creative Commons License 2023.11.29 0 0 5656

Az Ouzoud vízesésnél nem voltam, de Essa a kedvenc marokkói városom, szerintem különleges,egyedi hangulatú.

Előzmény: pannn (5654)
garass Creative Commons License 2023.11.28 -1 0 5655

Szerintem az Ouzouz vízesés. Az egy tömör természeti gyönyör, ha körbejárjátok az egészet. Essauria is látványos, de mint tengeri kikötő, ilyen máshol is található.

Előzmény: pannn (5654)
pannn Creative Commons License 2023.11.28 -1 0 5654

Ha esetleg valakinek van osszehasonlitasi alapja, melyik eri meg jobban az Ouzoud vizeses vagy Essauria?

Róbert333 Creative Commons License 2023.11.16 -2 4 5653

Most érkeztem meg Marrakeshből, friss élmények miatt tömören mire számíthat az utazó:

 

-az életképek, amik a medinában vannak elképesztőek, aki még nem látta az afrikai arab világot, és nem az európai hangulatot keresi, annak nem lesz csalódás :)

Maga az „Élet” van ott!

 

-központi Jemma téren: kihagyhatatlan gyümölcslevek, mutatvanyosok, kígyóbűvölők, majmok, fogsorárusok, koldusok...:)

A fórumokon többször említett Aladdin és a csodalámpa, és az 1001 éjszaka mesevilága nem túlzás a Jemma térre!

„Ami itt nincs az nem is létezik” (Fogsor árus is van a téren 😊)

a Jemma Tér fényei, ízei, azok az illatok örökre „marokkó illatai lesznek”

 

-Medinában (térről induló kis utcácskákban): bűz, kosz, motorok, szamarak, macskak, összevisszasag, káosz, nincs megoldhatatlan dolog... (akár az utca szélességénél szélesebb tárgyat is átvisznek, segítenek egymasnak, nem „anyáznak”, inkabb átpakolják az áruikat, csak hogy a kétszer olyan széles tárgy áthaladhasson a szukokban. De akár egy taxisnak is megteszik, ha a taxis kitalálja, hogy átmegy a kocsijával az alig szélesebb medinán😊

Van mit tanulnunk tőlük.

 

Javaslatok:

 

1/ egyéni utazóknak érdemes igazi marokkói hangulatú „RIÁD”-okban megszállni, közel a térhez.

 

2/ a tekintetekből, a káoszból senki ne jusson arra a következtetésre, hogy félni kell tőlük, a látszat csal!!

Ellent kell mondanom az „utikritikán” több alkalommal olvasott azon bejegyzésekkel, akik Marokkót soha senkinek nem ajánlják, „lehúznak, átvernek, gusztustalanok, soha nem mennék vissza”, stb...

Valószínű bennük van a baj, akik nem tudják feldolgozni azt, hogy valóban profi módon ürítik ki az európai zsebeket, és nem tudják ezért egyfajta „támogatásként” felfogni a valóban könnyelműen elszórt pénzeket

 

Én visszamennék bármikor. De kétségtelen kell egy kis utazási rutin az erőszakosnak, agresszívnek tűnő dolgok kezeléséhez 😊

 

3/ Jemma téren a kifőzdékről (ha valaki spórolásból akar ott kajálni):

 

Nagyon profin szó szerint „beénekelnek” az asztalig. Ott eléd teszik a menüt, amin jóval alacsonyabb árak vannak, mint az „elegánsabb” éttermekben. (70 dirham=7 €, míg az éttermekben 150 dirham=15 €)

Leülsz, eléd tesznek salátát, kis ezt, kis azt.

A kaja átlagos, vacak papírtányérban, rossz minőségű.

Majd a végén a számla a rendeléseddel nem egyezik. Számonkéred, és a kéretlenül mellé rakott saláta kis ez meg kis azt, amivel együtt valóban kijön a 70 helyett a 150 dirham.

Vagyis ugyanannyiért ettél, mint egy étteremben, csak jóval rosszabb minőségűt, ugyanazon az áron, egy piacon...:)

Ha számonkéred, csak néz, hogy lehet igazad van, és te salátát, meg kis ezt, meg kis azt nem kérted, de ha már megetted ki kéne fizetni😊

Mondom, hogy profik...

 

De a „hennánál” ugyanígy: szó szerint 3 másodperc alatt festi rá a kezedre. És ha már ott van, ki kéne fizetni!

Vagy a majom már régen a fejeden ül, hajlandó levenni rólad, de hát ideje lenne kifizetni a levétel díját 😊

Na igy fogy el a pénzed egy este alatt 😊

 

Vagyis rutinra van szükség: Előre a kajálásra beülést megelőzően mondani kell, hogy de csak „tajine”-t kérek, nem kérek mellé salátát!

 

4/ a nem túl közel lévő vízesés a majmokkal kihagyhatatlan élmény, főleg gyerekkel

pannn Creative Commons License 2023.11.14 -1 0 5652

Nem off road ut lesz. Mindenhop meg csak nem lepi el a homok az utakat . Mivel csak 9 napunk lesz es valoszinuleg ez egyben az utolso Marokkoi utunk is igy berelt autoval tudjuk a legtobbet kihozni belole.

Előzmény: Flower2000 (5651)
Flower2000 Creative Commons License 2023.11.14 -1 0 5651

Hát ha a homok ellepi az utat azt se tudod merre kell menni. Voltam én olyan helyeken ahol a fű is alig nőtt.

Előzmény: pannn (5650)
pannn Creative Commons License 2023.11.14 0 0 5650

En azt o!vastam hogy a nagyvarosokon kivul nem problemas a vezetes.

Előzmény: Flower2000 (5649)
Flower2000 Creative Commons License 2023.11.14 -1 0 5649

Bátor ember aki ott vezetni fog, olyan mintha a középkorban lennénk ott. Jelzótáblák is alig. Legalábbis igy emlékszem.

Előzmény: pannn (5646)
pannn Creative Commons License 2023.11.14 0 0 5648

Most próbálom összeszedni a látnivalókat. Eddig igazából nem volt tervben Marokkó de most hirtelen lett egy kis szabadidőnk és hát akkor menni kell. Marrakash iagazából csak az érkezés és hazaindulás, reptéren vesszk fel (és ott is adjuk le) az autót és megyünk is tovább. Kiváncsi leszek milyen lesz.

Előzmény: kirgizke (5647)
kirgizke Creative Commons License 2023.11.14 -1 0 5647

Tafraoute-ban voltunk 3x, elég jól bejártuk a környéket, de azóta is vágyunk vissza. Kocsival még lehetne pár helyet felfedezni. Legutóbb - bérelt kocsival sofőrrel - elmentünk egy Aït Mansour nevű kis oázisba/völgybe, szép volt, az Isten háta után kettővel :-). De Tafraoute környékén bármerre indulsz (akár gyalog), nagyon szép.

Az említett helyek közül még Marrakeshben és Quarzazate-ban voltunk, de szerintem ezek ki vannak vesézve az útikönyvekben.

Előzmény: pannn (5645)
pannn Creative Commons License 2023.11.13 -1 0 5646

Úgy néz ki hogy autóbérlés lesz.

Előzmény: Flower2000 (5644)
pannn Creative Commons License 2023.11.13 0 0 5645

Ugy néz ki bérlünk autót az idő rövidsége miatt. Marrakash-Ouarzazate-Dades völgye- Todra szurdok- majd vagy az Erg Chebbi felé vagy Zagora felé és akkor a Draa völgye és Erg Chigaga majd ha még lesz idő akkor tafraoute felé vissza Marrakash ha már nem lesz idő akkor Ouarzazate irányába vissza. Esetleg ha tudsz olyan látnivalókat amiket az útikönyvek nem említenek akkor azok jöhetnek. Köszi.

Előzmény: kirgizke (5643)
Flower2000 Creative Commons License 2023.11.12 -1 0 5644

Olcsó a taxi. Mivel alig van sok helyen tömegközlekedes taxival mennek. Úgy is hogy idegenek. Megall akkor is ha van utasa, te meg beülsz még. Az árat mindig beszéld meg mielőtt beülsz.

Előzmény: pannn (5640)
kirgizke Creative Commons License 2023.11.12 0 0 5643

Szuper, majd írd meg, hogy mi a terv, vagy ha kell szállásajánlás valahová.

 

 

Előzmény: pannn (5642)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!