Keresés

Részletes keresés

micck Creative Commons License 2018.12.01 0 0 5449

sziasztok!

 

járt már valaki marokkóban aki hozott haza lámpát vagy szőnyeget repülőn?

ennek mi a módja? Szőnyeg gondolom egyszerűbb, + csomag. Lámpát nem szívesen tenném egy táskába amit dobálnak(mondjuk más módot  nem nagyon tudok a hazahozatalra, jól be kell csomagolni)

mindig tetszettek a marokkoi lámpák, most itt a lehetőségem megvenni.

Van valakinek ötlete vagy tapasztalata?

köszi,

m

Pécsi Szilvi Creative Commons License 2018.11.24 0 0 5448

javaslom a facebook : Utazómajmok csoportot !!! Kíváló! 

valamint a : Marokkóban üdülő magyarok csoportot :)

 

 

Előzmény: mangolime.n (5445)
Pécsi Szilvi Creative Commons License 2018.11.24 0 0 5447

..ha gondolod vegyük fel a kapcsolatot... utazunk...(idő és hely stimmel) :) jancsa.szilvia@freemail.hu

Sok kérdésedre tudok válaszolni.. :)

Előzmény: Eruthaliel (5300)
Pécsi Szilvi Creative Commons License 2018.11.24 0 0 5446

...ha gondolod vegyük fel a kapcsolatot... utazunk...(idő és hely stimmel) :) jancsa.szilvia@freemail.hu

Sok kérdésedre tudok válaszolni.. :)

Előzmény: mangolime.n (5445)
mangolime.n Creative Commons License 2018.11.23 0 0 5445

Sziasztok:)

 

Dec.10-15-én megyünk Marrakeshbe egyéni szervezésben. Nagyjából már megvan minden, még a nettel vagyunk kicsit bajban. Nem létszükséglet, mert offline térkép letöltve stb, de a biztonságérzetünknek sokat adna, ha lenne netünk:) Amúgy is ha a szállásadóval kellene beszélnünk (Airbnb) vagy a kinézett túrákhoz a túravezetővel, akkor jól jön ha nem kell wifit vadászni.

Olvastam, hogy az a legjobb, ha ott veszünk SIM kártyát.

Ezzel kapcsoltban, van valakinek valami jó tippje?

Hol/mifélét vegyünk, kb. mennyibe kerül?

Mennyire megy egyszerűen?

/Gondolok itt ilyenre is, hogy Franciából nem vagyok perfekt, angol az jó, de azzal ugye nem sokra megyünk:)/

 

 

Ezen kívül is mindenféle ötletet, tapasztalatot, tanácsot nagyon szívesen fogadok:) 

Gadogado Creative Commons License 2018.11.18 0 0 5444

Köszönöm szépen, készülünk akkor B tervvel :)

Előzmény: amaszat (5443)
amaszat Creative Commons License 2018.11.18 0 0 5443

Hitelkártya nélkül eleve kevesebb helyen lehet kocsit bérelni, letét nélkül jó áron meg szinte lehetetlen. Ha nem zárolják a kártyádon a deposit összegét akkor full biztosítást köttetnek, ebben az esetben azért jóval magasabb a kölcsönzési díj.

 

 

Előzmény: Gadogado (5442)
Gadogado Creative Commons License 2018.11.18 0 0 5442

Még egy kérdés: Marrakesh-ben is tudtok kedvező feltételű autóbérést ajánlani? Jó áron, letét és hitelkártya nélkül, normális biztosítással, ami megbízható, nem lehúzós.

Nagyon köszi! :)

Előzmény: Nyakas István (5420)
Gadogado Creative Commons License 2018.11.17 0 0 5441

Sziasztok,

Mi is pont november 19-én utazunk Marrakesh-be Ryanair-rel :)

A sim kártya vásárlás engem is érdekelne, azt olvastam, hogy kisebb boltokban is lehet kapni feltöltőset. Én a Maroc Telecom-ot néztem ki, de fontos szempont lenne a minél gyorsabb és nagyobb lefedettségű internet (távmunka miatt), ha a szálláson nem lenne elég jó a wifi. Ebben tudtok segíteni?

Másik kérdésem pedig nekem is a pénzváltáshoz kapcsolódik: kell-e valamire kifejezetten figyelni az árfolyamon kívül?

Köszi!

Előzmény: Laurcsi04 (5424)
csamparev Creative Commons License 2018.11.16 0 0 5440

Még nincs menetrend.

 

Előzmény: lili0010 (5439)
lili0010 Creative Commons License 2018.10.28 0 0 5439

Létezhet az, hogy a nyártól a WIZZ AIR Agadírba és vissza nem indít járatokat?

lili0010 Creative Commons License 2018.10.25 0 0 5438

:-)))

Előzmény: bandogo52 (5437)
bandogo52 Creative Commons License 2018.10.25 0 0 5437

Szia,

Mi idén augusztusban voltunk, természetesen meleg volt, de nem volt melegebb, mint akkor itthon. Amikor délután leszálltunk Marrakeshben, ott 35 fok volt, Pesten 37. A sivatagban valóban nagyon nagy a forróság, 42 fok volt, de hidd el, ki lehet bírni. Persze, jobb a tavaszi szünet ideje, de ha nincs más választás, az augusztus ne tántorítson vissza. Egyébként a tengerparton kifejezetten kellemes az idő nyáron is, ott még a klímát sem használtuk, éjszaka 20-21 fok volt, napközben 32 körül, de mindig fújdogál a szél. Az óceán elég cidris, rendesen hűti a levegőt. A lényeg, annyira nagy élmény volt, hogy ezek mellett elenyésző a meleg okozta kellemetlenség. Az itthon is van.

Előzmény: lili0010 (5432)
logami Creative Commons License 2018.10.24 0 1 5436

Talán érdemesebb lenne az őszi szünetre időzíteni a marokkói utazást (-:

Előzmény: lili0010 (5434)
logami Creative Commons License 2018.10.24 0 1 5435

Átgondolnám ezt a helyedben, mert afrikai országba augusztusban európai emberek nem mennek. A gyerekes családok még most az októberi 28-30 fokban is csak 15 óra után jöttek le a medence partjára. A 40-45 fok nem túl kellemes egy nyaraláshoz.

Előzmény: lili0010 (5434)
lili0010 Creative Commons License 2018.10.24 0 0 5434

Sejtettem, de mivel nem hozzánk igazítják a nyári szünetet, megkel birkóznunk a meleggel :-(

Előzmény: logami (5433)
logami Creative Commons License 2018.10.23 0 0 5433

Szia!

A marrakeshi házinénink július-augusztus hónapban bezárja a riadot és Franciaországba megy, mert elviselhetetlen a meleg.

Előzmény: lili0010 (5432)
lili0010 Creative Commons License 2018.10.23 0 0 5432

Sziasztok!

Jövőre terveznénk egy Marokkói nyaralást, az iskolai nyári szünet, azon belül augusztus jöhet szóba. Gondolom fázni nem fogunk, de nagy bátorság augusztusra tervezni?

logami Creative Commons License 2018.10.23 0 7 5431

Sziasztok!

Vasárnap jöttünk haza egy tíz napos, egyénileg szervezett marokkói útról. (Két 50 éves nő) Eddig még nem voltam fenn ezen a fórumon, de olvastalak titeket, mielőtt indultunk és sok hasznos infót szereztem tőletek. Én is megosztanám veletek az élményeimet és tapasztalataimat.

1. Érkezés Marrakeshbe: a Ryanaron keresztül rendeltük meg a transzfert, de ez hibás döntés volt. Többszöri telefonálás után, 1 óra várakozással végül egy taxissal vitettek el minket. A Riad pár EUR-ral többért, de személyre szabottan intézte volna el ugyanezt. A medinában foglaltunk szállást, ami több hátránnyal járt: a taxis nem tudott bemenni a sikátorokba, így este a bőröndöket húzgálva még egy 10 percet kanyarogtunk a recepciós segítségével. Az egy dolog, hogy nem tudtuk elsőre megjegyezni ezt az útvonalat, de ezekben a szűk utcákban, kb. két méter szélességen osztoznak a gyalogosok, az árusok, a teherautók és a motorosok. Este 9-kor lezárják a gyalogos kapukat, tehát ha már nagyjából tudod, hogy kellene hazamenned, akkor ebbe még bele kell kalkulálni, hogy melyik kapun fogsz tudni hazajönni. Ezeket a "széles" utakat avenue-nak becézik, de felismerhetetlen, hacsak nem figyeled a taxisok mozgását, mert ők csak ezt használják. Mindenképpen megéri este bemenni a Jamaa el-Fna térre, mert különleges élmény, de készüljetek fel arra, hogy a hazajutás késő este erős kihívás. Minket nem inzultáltak, csak nyíltan megbámultak és néhány határozott nem után nem is kísérgettek tovább. Tehát rossz tapasztalatom nem volt, de aki kicsit is tart ettől a világtól, az jól válasszon szállást.

2. Desert Tour Merzouga: nekünk a Riad javasolta, hogy megszervezi számunkra, de ez hibás döntés volt. Ha egy irodánál rendeltük volna meg, akkor előre tájékozódhattunk volna a körülményekről és dönthettünk volna róla, hogy mi az, amit még be tudunk vállalni, milyen szolgáltatásra számíthatunk. A sivatagig két nap alatt jutottunk el, ez a része rendben is volt: szép helyeken álltunk meg, a szállás rendben volt és az ebédelési lehetőség is (jellemzően olyan helyen álltunk meg, ahol 3 fogásos turista menü volt 90-100 dirhamért). Erg Chebbi viszont nagyon nem volt rendben: szervezetlenség, kapkodás, nemtörődömség, lehúzás. Gyorsan felpakoltak minket egy-egy tevére, de még el sem helyezkedtünk és már indultunk is. Szerencsére a buszvezetőnk figyelmeztetett minket, hogy vegyünk vizet, mert a táborban semmilyen ivási lehetőség nem volt. A tevén olyan hevenyészett, rongyokból összetákolt ülés volt, hogy rém kényelmetlen volt 1 órán keresztül, mindenem fájt, ahogy a lábammal, karommal próbáltam fenntartani magam a hátán. A beígért naplemente a hátunk mögött volt, nem is láttuk, mert nem álltunk meg, hogy egy fotót csinálhassunk. Nem is értem, hogy miért siettünk, mert utána még 1 órát tébláboltunk a tábor környékén, mire meghozták a városból a vacsorát. A többszemélyes berber sátor nem volt meglepetés, arra számítottam, de arra nem, hogy egy koszos párnát és pokrócot kapunk éjszakára. Egy tiszta párnahuzat és egy lepedő bőven elég lett volna. Nem ártott volna egy hevenyészett WC-féleség, hogy a sötétben ne kelljen a dűnék között keresgélni egy megfelelő helyet, meg egy kis víz, hogy vacsora előtt kezet moshassunk.

És aztán jött a következő meglepetés: megkérdezte az egyik berber, hogy hogyan akarunk másnap visszamenni?

Két lehetőséget ajánlott fel: reggel 5-kor indulhatunk tevével (ismét kínlódás 1 órán keresztül), de akkor nem látjuk a napfelkeltét vagy fizetünk 100 dirhamot, és a napfelkelte után jeep-pel visszavisznek a buszunkhoz. Mondanom sem kell, hogy mindenki ez utóbbit választotta. 

3. Szavira: a Supratours jó minőségű távolsági buszával mentünk át Marrakeshből Szavirába (70 dirham + 5 dirham a feladott csomag). Ezt mindenkinek jó szívvel ajánlom, akár egy napos kirándulással is megoldható, de mi egy éjszakára megszálltunk Szavirában egy riadban, a bazár egyik utcájában. Bájos kis város, rendezett, jól átlátható bazárral, gyönyörű sziklás tengerparttal, szép házakkal, remek halvacsorával a kikötő kifőzdéinek egyikében. A reggeli halpiac pedig különleges élmény!

4. Agadir: szintén a Supratours-szal utaztunk tovább (80 dirham + 5 dirham a feladott csomag). Itt érdemes egy jobb szállodát választani medencével a parti sétánytól nem messze, mert az óceán nagyon hideg.Most októberben átlag 28 fok meleg volt, így sok időt töltöttünk a medence partján.  Napközben a sétányon rengeteg lehetőség van étkezésre, este pedig ott van az élet. Agadirban sok látnivaló nincsen: a belvárosi nagy mecset nem látogatható, az erőd egy romhalmaz, csak az elénk táruló panoráma miatt érdemes felmenni. 

Programok Agadirból: hammam, quad vagy buggy - nagy élmény volt, Paradies valley - csalódás. Nincs átöltözési lehetőség, jó fizikum nélkül nem tudsz lemászni a sziklákon a vízhez, ami kb. 14 fokos. Biztos jó érzés a természet lágy ölén ugrabugrálni a sziklákról a vízbe, de a fenti okok miatt ezt nem tudtuk kipróbálni, csak néztük a fiatalokat két órán keresztül.

És amit még jó tudni, ha Marokkóba mész: a helyi utazási irodák által szervezett utakhoz nem tartozik idegenvezető - a sofőrök általában a "berber english"-t beszélik (kis szókincs, kevés nyelvtan) és ha szerencséd van, akkor mondanak pár szót a látnivalókról, de lehet, hogy csak elvisznek A pontból B pontba. Jó, ha te magad felkészülsz és/vagy viszel magaddal egy utikönyvet. 

Összegezve: jó idő volt,  nagyon szép az  ország, az emberek rendkívül kedvesek, sok jó dolgot megéltünk (a néhány hibától eltekintve), nagyon jó utazás volt. Az összes szolgáltatótól kaptam névjegykártyát, majd felrakom őket.

Miki1959 Creative Commons License 2018.10.17 0 0 5430

Sziasztok !

Jön valaki Agadirba október 21-én az Almoggar Garden Beach-be ?

BockyBp Creative Commons License 2018.10.11 0 0 5429

Sziasztok!

 

Engem is érdekel a bankkártyás fizetés és készpénzfelvétel ATM található e jellemzően Marrakeshben? Milyen kártyát fogad el az ATM?

 

Köszi.

Előzmény: Laurcsi04 (5424)
BockyBp Creative Commons License 2018.10.11 0 0 5428

Szia!

 

Tudod esetleg SIM kártyát hol lehet Marrakeshben kapni hogy lehet intézni?

Köszi.

Előzmény: Silerone (5425)
klemx Creative Commons License 2018.10.11 0 0 5427

klemx Creative Commons License 2018.10.11 0 0 5426

Ha jó és olcsó sofőrt szeretnél, bárhova, Rashid. Mi 5 000 km-t tettünk meg vele, szuper volt. Franciául nagyon jól, angolul érthetően beszél.

mail: rashidlbahi6@gmail.com

mobil: 00212 6 61 77 61 81

Marrákesben (Marrakech) lakik, a reptér mellett.  

Silerone Creative Commons License 2018.10.09 0 0 5425

Szia, ha esetleg még van 1 db sim-ed, akkor az érdekelne. 22-én utazunk :-)

lszi jelezz vissza köszi

Előzmény: naghirob (5402)
Laurcsi04 Creative Commons License 2018.10.07 -2 0 5424

Sziasztok,

 

november 19-én utazunk Ryanair-rel Marrakesh-be, 5 napot töltünk ott.

Ha van valakinek jó tippje, hogy mit érdemes megnézni, ne tartsa megába. :)

Továbbá érdeklődni szeretnék, hogy bankkártyás fizetésre van-e lehetőség, esetleg, ha használható az itthoni bankkártya kint, akkor a pénzkivétel automatából megéri-e? Többen írtátok azt is, hogy külön sim-kártya kell a telefonáláshoz.

Köszi.

 

Domcsa Creative Commons License 2018.09.21 0 0 5423

Köszönöm szépen! Minden szuper volt😊

Előzmény: Magdalena. (5422)
Magdalena. Creative Commons License 2018.09.17 0 0 5422

Busszal is el tudsz menni.Az Uniprix elől a szemben lévő oldalról indul.Ha jól emlékszem 16-os busz de ez nem biztos..A sétáló rendőröktől kérdeztem meg készségesen segítenek.Ugyanide érkezik is vissza.

Előzmény: Domcsa (5415)
klemx Creative Commons License 2018.09.12 0 0 5421

Bocs' nem vettem észre, hogy írtál, nos, nem, csak 2 személyes és úgy emlékszem 90 € volt két óra. Elnézést, remélem, hogy még nem késő.

Előzmény: MIZSOLT01 (5150)
Nyakas István Creative Commons License 2018.09.05 0 3 5420

Sziasztok, 

Sokszor kerestek bérautót. Itt a egy névjegykártya.Én egy hétre béreltem tőle. 30 euró /nap. Benne biztosítás. Letétet nem kért.

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!