Keresés

Részletes keresés

Csabesz:) Creative Commons License 15 órája 0 0 19245

Először is hazabeszélnék (bocs minden szentnek maga felé hajlik... ) az általam forgalmazott Sorion, lentebb találsz képet egy térdről illetve itt (https://www.facebook.com/pikkelysomorkihivas/ ) többet is, csináltunk egy tesztet a facebookon és hétről hétre dokumentáltuk képekkel kinek mennyit javult. Aztán ott van a Psoratinex lánykori nevén DR. Michaels, az is sokaknak tünetmentességet hozott. Psorioderm a harmadik, ezt én speciel nem próbáltam de facebook csoportokban vannak olyanok akiknek bevált. Az utsó de az egyik legjobb a Psoricur olaj. A fórumon rákeresve találsz róla infókat, régebben ki lett tárgyalva. Plusz 1 a Tomesa fényterápia, az is hatékony sokaknál. Én a felsoroltakból 4-et magam is kipróbáltam és tünetmentessé tett. Sajnos azért kellett váltogatni mert volt olyan ami egy idő után már nem hatott, vagy macerás volt a kezelésre járni (Tomesa). Tudom, hogy mindegyikre lesz jelentkező aki majd elmondja hogy neki ez vagy az nem hatott úgyhogy szar. De ez rossz hozzáállás, az a lényeg hogy másoknak hatott úgyhogy lehet hogy neked is fog. Próbálkozni kell nincs egyetemes megoldás. Úgy tudom még a biológiai terápia is "csak" 80%-ban hatásos.

Előzmény: Toto07 (19238)
Ficzek Úr Creative Commons License 15 órája 0 0 19244

Itt vannak a képek a kézfejeimről. Látható hogy lesz dolga a Sorionnak.

Ficzek Úr Creative Commons License 15 órája 0 0 19243

Itt vannak a képek a kézfejeimről. Látható hogy lesz dolga a Sorionnak.

B.GY Creative Commons License 3 napja 0 0 19242

Én is voltam.Rám semmi hatással nem volt.Ugyanúgy jöttem el 25 alkalom után,mint ahogy odamentem.

Előzmény: Lolliii (19240)
Mackóbogár Creative Commons License 3 napja 0 0 19241

Szia :-)

én már 3-szor voltam a Tomesa klinikán fény-fürdő kezelésen, és nálam határozottan hatásos volt. Az elején semmi változás, a 10-12. kezelés után (évente össz. 25 alkalommal jár a TB támogatás) kezdett halványodni, majd a végére tökéletesen eltűnt. Ártani nem árt, az tuti, csak sós tenger vizet, illetve napfényt imitálnak, abból baj nem lehet :-)

Előzmény: Lolliii (19240)
Lolliii Creative Commons License 4 napja 0 0 19240

Sziasztok, semmi közöm hozzá, de hátha valaki már kipróbálta és bejött:

http://www.pikkelysomorkezeles.hu/

hul Creative Commons License 4 napja 0 0 19239

Ezerszer elmondott sajátosság, hogy nem egyformán néz ki és jön elő a ps. A gyógyír sem egyforma hatású, legyen biopton lámpa v kenőcs. 

Tehát a tünetmentesség nem általános, hanem ez is egyedi - viszont tényleg érdemes kipróbálni mindent, a tengeri sóval kevert vízes fürdőig, hogy mást ne mondjak. A fórumon is kiderült és személyes a tapasztalatom, van ami használ, javul a "jelenség", majd egyszercsak már nem. Mondok egy pl-t. Használtam a kénes sampont. Gyönyörű lett a fejem (amúgy is az, csak ps-ses.) Majd 3 hónap múlva rohadtul előjött, és elkezdtem egy kenőcsöt. Javult, majd visszajött... Nizoral. 2 hónapig eltűnt! a fejemről és kvára örültem: na ez az, ami kell nekem! Újabb 2 hónap, és nulla a hatás, a ps kijött ismét. Úgyhogy csak előre a lenini  ps elleni úton, próbálni kell!  

Előzmény: Toto07 (19238)
Toto07 Creative Commons License 4 napja 0 0 19238

Sziasztok. Engem érdekelnének azok a természetes készítmények, amik,, tünetmentessé" teszik a ps-t. Csak kb hüvelykujjnnyi foltjaim vannak, meg sok kicsi, de azokat fénnyel el tudom nagyjából tüntetni. Szerintem ha az ember nem iszik sok szeszt, normálisan eszik akkor lehet javítani a dolgon, legalábbis nálam javulás volt ilyenkor 😀

Előzmény: Csabesz:) (19225)
hul Creative Commons License 2017.04.16 0 0 19237

Azt tudom a saját tapasztalatból, hogy az injekció kimaradása + 10 nap... és a derekamon előjött. Tudod, apró, viszket, pikkelyes... Ide az kell, vagy a nő karmai vagy -ha régi a házasság... - a hosszú nyelű fakanál.

Kétszer maradt ki, mert nem volt utánpótlás és bizony előjött. Persze nem lep el és nem tudom 3 hét múlva mi lenne.

Előzmény: csr23 (19236)
csr23 Creative Commons License 2017.04.16 0 0 19236

A metotrexan abbahagyása után mennyi ideig tart a tünetmentesség? Nálam az acitretin után 2-3 hónappal majdem ugyanolyan volt a helyzet, mint azelőtt.

Előzmény: hul (19235)
hul Creative Commons License 2017.04.14 0 0 19235

Az új szuri: Ebetrexat 15 mg hatóanyaggal. 2x akkora doboz, fecskendő, külön tű, amit fel kell csavarni. Néhány nap múlva az első jön, kíváncsi vagyok. A metotrexantól eddig nem voltam rosszul, hát..az adagot nem emeltük, kicsi számtan kellett, mert persze nem ugyanannyiban van ugyanannyi hatóanyag. 

Valakinek tapasztalat? 

Előzmény: hul (19232)
B.GY Creative Commons License 2017.04.13 0 0 19234

Ezt eljátszották az asztma sprével is jó 10 éve.Megszüntették a támogatást a Pulmicortra. Aztán írtak helyette Symbicortot. Elvileg az is ugyanaz,de mégsem.

Előzmény: hul (19232)
Szinapszis Kft. Creative Commons License 2017.04.13 0 0 19233

ONLINE KUTATÁS MEGHÍVÓ

A Szinapszis Piackutató és Tanácsadó Kft. korábban megosztott pikkelysömörrel kapcsolatos kutatása jövő hét kedden véget ér!

A kutatás végéhez érve immár minden beteg válaszát örömmel fogadjuk, a szisztémás és biológia kezelésben részesülőkön túl a szisztémás kezelést nem kapó emberekét is!

A kutatásunkat sikeresen kitöltők sorsoláson vesznek részt, melynek 2 nyertese választhat a következő nyeremények közül:
- Media Markt ajándékutalvány
- Pharma Plaza ajándékutalvány
- Tesco ajándékutalvány
(A nyeremények összértéke 40.000 Ft)
Ezen kívül minden sikeres kitöltő 1000 Ft értékű Pharma Plaza kuponban részesül!

Amennyiben jelenleg kap valamilyen szisztémás gyógyszeres kezelést vagy biológiai terápiát, kattintson erre a linkre:
http://kerdoiv.egeszsegpanel.hu//SE/1/SZ170209REC/

Amennyiben még nem részesült szisztémás kezelésben, kattintson erre a linkre:
http://kerdoiv.egeszsegpanel.hu//SE/1/SZ170209B/

Segítségét előre is köszönjük, 
Szinapszis Kft.

hul Creative Commons License 2017.04.13 0 0 19232

A trexan inj. kiemelt támogatása megváltozott. Az egekbe ment az ára. 

Van helyette más... de problémás a beszerzés és variálnak az árral, meg ki tudja mennyire fogom bírni. 

Elvileg nem más, de biztos más mégis.

Volt évekig egy JÓ megoldás, át most átvariálták -az egész nem az egészségvédelem okán, hanem hogy ki mit tud nagyobb tömegnek eladni. Biznisz. 

Majd mondom, mutatom hol tart a dolog.

Előzmény: hul (19231)
hul Creative Commons License 2017.04.13 0 0 19231

Pontosan. Ha nem katasztrofális az összkép, akkor már menni kell. Mert a nap az jó. 

És nem érdekel, szteroidos, nem az, ha használ, javítja az életminőséget. 

Értelmezni kell és ha lehet élni.

Ez a feladat.

veressandor32 Creative Commons License 2017.04.12 0 1 19230

Üdvözletem! Megértem hogy szkeptikus, de a képek egy térdről készültek!

Előzmény: Nszniki (19211)
csr23 Creative Commons License 2017.04.12 0 0 19229

Teszek vele egy próbát, ha sikerül összehozni és beválik, majd megírom a fejleményeket. :)

Előzmény: B.GY (19224)
B.GY Creative Commons License 2017.04.12 0 0 19228

Az már biztos :)

Előzmény: hul (19227)
hul Creative Commons License 2017.04.12 0 0 19227

A csajok maga a gyógyszer. :-) 

Előzmény: B.GY (19226)
B.GY Creative Commons License 2017.04.12 0 0 19226

Én sokféle természetes készítményt kipróbáltam.Egy sem használt.Én úgy is kimegyek a strandra ha nem vagyok tünetmentes.Mondjuk nem tudom minek,hisz úszni sem tudok :) Max.a csajokat nézegetem :)

Csabesz:) Creative Commons License 2017.04.12 0 0 19225

Szerintem ez nem ilyen egyszerű, hogy a hatékony vagy annak gondolt összetevőket összekevered és megvan a megoldás., ráadásul ingyen. Én nem hiszek az "ingyen ebédben" de ne legyen igazam. Egyébként ahogy te is írtad több olyan természetes készítmény van ami tünetmentesíteni tudja a sömört, és utána úgy is tudja tartani. Én legalább 4 félét tudok amelyek itthon is kaphatóak, ebből 3 könnyen beszerezhető 1 nem. Én kb.15 éve nem voltam bőrgyógyásznál és ezalatt a 15 év alatt nagyrészt tünetmentesen éltem és élek, szteroidot csak nagyon ritkán tűzoltásnak használtam. Mondjuk az hozzá tartozik, hogy kinek mi a tünetmentesség. Nekem mondjuk az ha ki tudok menni a strandra úgy, hogy nem mondja meg senki, hogy sömörös vagyok. Szóval ha van egy 5 ft nagyságú pirosas folt a lábamon, azt pont leszarom, attól én még tünetmentesnek érzem magam. :)

Előzmény: csr23 (19222)
B.GY Creative Commons License 2017.04.11 0 0 19224

Én voltam magán bőrgyógyásznál.Annál kezdtem 15 éve aztán egy másiknál be is fejeztem:)Annyit mondott hogy nem tudom magát meg gyógyítani.Mondtam neki,hogy én meg nem tudom magát kifizetni.Azt mondta vegyek ureás kézkrémet meg menjek napra :)Hiába mondtam neki hogy ezeken már túl vagyok.Nekem nem használ se a napse a fényterápia.Aztán elmentem inkább a bőrklinikára.

hul Creative Commons License 2017.04.11 0 0 19223

Az út elején jársz:-) és a jószándékkal van kikövezve a ps nyomorához, az izületi problémákhoz vezető út is.

Ha visszaolvasol itt, sok kérdésedre megvan a válasz, sok naivitást már pro-kontra kitárgyaltak a fórumozók, és bizonyos álmokat már eloszlattak. Sőt, megtalálod a kuruzslókat, a csodaszereket árulókat, a megoldást leírókat -csak a ps erről nem vesz tudomást és pereg, meg hámlik.

A magánorvos és a nemmagánorvos között az a különbség, hogy mikor ki hol rendel. Az élelmesebb magánban is, mert jól lehet keresni. Az okosabb tájékozottabb, sokkal gondosabb és tartja a lépést a saját szakmájában. Kell egy kis szerencse, hogy megtaláld az orvosod és azon keresztül azokat az eljárásokat és gyógyszereket, amelyek javulást-szintentartást hozhatnak. Legjobban azzal tudunk hozzájárulni, ha mozgunk, ésszerűen táplálkozunk, nem, v nagyon keveset iszunk mi psesek, mert provokáló az alkohol. Szóval akkor sincs garancia, hogy valami pont nekünk használ vagy jobb lesz tartósan, mindenesetre a stressz egyértelműen ront az állapotokon. 

Szóval nincs varázsszer és rendes tőled, hogy felajánlod, kipróbálod magadon és majd ajánlod... de tudnod kell, ami neked beválik, lehet holnap már nem lesz elég, és másoknak meg egyáltalán nem hoz javulást. 

Persze nem adjuk fel.

csr23 Creative Commons License 2017.04.10 0 0 19222

"Ezt te így gondolod, csak éppen a hozzáértők, évekig erre készülő és ezt tanuló orvosok, gyógyszerészek eddig nem tudták megcsinálni. Szerinted miért nem? Rosszaságból, titkolódzásból, esetleg nem voltak képesek arra, amire te?"

Nem értem miért írsz így rólam, és miért akarsz kioktatni a betegségemmel kapcsolatban, de mindegy. Egyébként az idegeskedés is rontja a sömi állapotát.:) 11 éve van pikkelysömöröm, és lehetőségeket keresek, ahogyan itt mindenki, nem adom fel. Kaptam már Neotigason tablettát, PUVA kezelést, és még sorolhatnám, nincs bajom egyikkel sem. Jelenleg szteroidos cuccokat használok(Diprosalic kenőcs, oldat), a bőröm egy idő után hozzászokik, és nem használ semmit, ez szerintem mindenkinél így van. Ilyenkor szünetet kell tartani, de ez idő alatt ismét terjed a sömör...

Manapság nagyon sok drága szteroidmentes készítmény van a piacon, amelyek bizonyítottan tünetmentessé tudják tenni a pikkelysömört, de ezeket valamiért nem támogatja a TB, a legtöbbet országon belül nem is lehet beszerezni.

Az összetételük egyébként publikusak, viszont az arányokat nem írják meg, mert az üzleti titok. Vannak kutatások természetes anyagokról, amelyek bizonyítottan hatásosak pikkelysömör ellen pl. bioperines kurkuma, halolaj, D3 vitamin stb.

Szerintem ha kombináljuk őket, akkor a szteroidhoz hasonló hatékonyságú készítményt lehetne előállítani.

Én csak egy listát írtam, hogy a felsoroltak közül melyek azok az alapanyagok, amelyek felírhatóak közgyógyellátási támogatásra, így "ingyen" tudnék tesztelni egy szteroidmentes készítményt. És ha nálam beválna, akkor az Rp-t természetesen megosztanám itt a fórumon. De már gondolkodtam azon, hogy elmegyek egy magán bőrgyógyászhoz, hogy segítsen nekem ebben. Szerintetek megér egy próbát? Még soha nem voltam magán bőrgyógyásznál.

Előzmény: hul (19221)
hul Creative Commons License 2017.04.10 0 1 19221

"Pedig össze lehetne állítani egy hatékony szteroidmentes krémet, amely tünetmentessé tudná tenni a pikkelysömömört, káros mellékhatások nélkül."

Ezt te így gondolod, csak éppen a hozzáértők, évekig erre készülő és ezt tanuló orvosok, gyógyszerészek eddig nem tudták megcsinálni. Szerinted miért nem? Rosszaságból, titkolódzásból, esetleg nem voltak képesek arra, amire te? Azért nem, mert a ps egyénenként változó, genetikus eredetű tünetegyüttes, nem  csak bőrprobléma, és amelyre nincs tökéletesen egyformán, mindenkinek alkalmas gyógykezelés, megoldás. 

Ilyen alapon "össze lehetne állítani" a rák gyógyszereit is, látod mégsem megy. Próbálkozás, részeredmény van, de végleges eredmény -és főleg mellékhatások nélküli!! - az pedig nincs. 

Ha tényleg van kedved használni a netet, ne orvosságokat, krémeket akarj kreálni, hanem a pszoriázisról olvass el mindent, amit talász. Remek orvosi munkák is elérhetőek, még erre nem kiterjedő végzettséggel is meg lehet érteni a betegség mibenlétét és problémáit. Akkor már nem is olyan egyszerű, meglátod... 

Előzmény: csr23 (19218)
Ficzek Úr Creative Commons License 2017.04.09 0 0 19220

Egy újságcikket másoltam át. Egy "ismerőstől" származott az infó,arra hivatkoztak.

Előzmény: K 1 (19219)
K 1 Creative Commons License 2017.04.09 0 0 19219

Kiss Zoltán nem volt psoriasisos . Kezén lévő sportsérülését meg műtötték , elfertőződött , ez vezetett a halálához . 

Előzmény: Ficzek Úr (19193)
csr23 Creative Commons License 2017.04.08 0 0 19218

Szia!

Köszönöm a válaszod. Nem nagyon értek a dologhoz, ezért kérnék segítséget. Ez nem egy Rp, csak egy lista néhány alapanyagról, amit neten találtam. Tudom, hogy meg kell határozni melyik anyagból mennyi kell, tudni kell a latin nevét stb...

Pedig össze lehetne állítani egy hatékony szteroidmentes krémet, amely tünetmentessé tudná tenni a pikkelysömömört, káros mellékhatások nélkül. A magisztrális készítményeket egyébként is titok övezi, gondolom ezért nem akarnak segíteni ebben. 

Előzmény: eukariota (19217)
eukariota Creative Commons License 2017.04.08 0 0 19217

csr23 !

Szia !

A "közgyógy" nem attól függ, h milyen egy adott Rp-ben szereplő összetevők..A Calendula flos nem nem olaj, hanem levél..a te Rp-det egy gyógyszerész csakugyan nem veszi komolyan, és okkal. Az általad leírt cuccok-ból senki sem fog készíteni semmilyen gyógyszertári terméket még közgyógy nélkül sem, és én velük értek egyet..

Ficzek Úr Creative Commons License 2017.04.07 0 0 19216

Igen,a tesztelés miatt a kézfejemet naponta kétszer,a viszketés miatt a lábamat is amikor muszáj volt.

Előzmény: Csabesz:) (19214)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!