Keresés

Részletes keresés

B.GY Creative Commons License 2017.11.11 0 0 19669

Dehogy írtad azt.Én anorexia nervosa  vagyok.A tomesába vékonyabb fickók voltak.Majdnem befeküdtem mellé a kádba.Azt hittem nincs ott senki :)

 

Előzmény: Ficzek Úr (19660)
hul Creative Commons License 2017.11.11 0 0 19668

Egészen vad teóriákat hoztok. Tisztán kéne látni, a ps a rendes 23 nap helyett 3-4 napos sejtosztódás miatt alakul ki, lesznek a pakkok és ott az izületi gyulladás, ami vagy van, vagy nincs ill. még az is lehetséges, hogy VAN izületi gyulladás, de bőrtünet nincs. Ha a génprobléma nem lesz aktív és nem tör elő a ps, akkor nincs. A paciensnél rossz hatással van az életmód, a táplálkozás, a stressz mint provokáló tényező. Nem ragályos, elkapni nem lehet és lehet valaki kövér és piás és stresszes, ha nincs meg a génhiba, nem lesz ps-es. És ha benne van, akkor meg provokáló dolgok nélkül is ps-es lehet. Ami ráadásul fellángol és majdnem elmúlik, enyhül...vagy őrületesen megnehezíti az életet. Sok bőrgyógyász csak tanulja a dolgokat minálunk, de komoly irodalma van, pl. a neten bőséges olvasnivaló van jelen... 

Az orvostudomány keresi az okokat és meg is van. A megoldást is keresi, de nem egyszerű és ne keverjük ide a tyúkszart dobozolva áruló vállalkozókat, jó vagy gyenge marketinggel, meg a szomszéd marikanéni tuti megoldásait, valóban többféle valódi segítség létezik, viszont nincs mindenkire érvényes, azonnali és végleges megoldás. (Kenőcsök, fényterápia, trexan, biológiai terápia stb.)

Ami a szervezet számára jó, a diéta, a no alkohol, a súly leadása, a mozgás, a stressz csökkentése, az jó a ps-nek. Nem kell viszont mögé bújni, amiért dagadunk, és orvosi összeesküvést sem kell kitalálni. A nyerészkedők a csodaszereket árulók között vannak, tisztában kell lenni, hogy vannak dolgok, amik használnak, akinek használnak és akkor is kb. ideig-óráig. Más szerek meg csak üzleti vállalkozások.

Szóval a kenőcstől nem hízik senki, és a szteroidok is más mellékhatásuak általában. Jómagam 20 kg körül adtam le trexannal és szteroidosl kenőcsökkel, egy időben, viszont írtam a szénhidrátot... Ok mindenkinél más, tényleg nehéz átlátni, kinél mi hogy van... 

 

 

 

Ficzek Úr Creative Commons License 2017.11.11 0 1 19667

Nem tapogatóznak,pár hónapja feltettem egy cikket miszerint amerikai rákkutatók 2005-ben megtalálták a ps ellenszerét. Állatoknál 90%-os eredménnyel. Valaki feltette utána hogy az emberkísérletekben hasonló eredmény volt 2010-ben. Mindjárt 2018 van. Hol a szer? Egy orvoslátogató mondta hogy a gyógyszergyárak nem a gyógyulás irányába kutatnak,hanem abba hogy a beteg a szerekkel jobb életminőséggel tudjon élni. Gondold el hogy megtalálnák a pánikbetegség gyógyszerét. Tragédia lenne. A gyógyszergyáraknak.Mert most a beteg élete végéig szedi a gyógyszereket,és enyhébb rohamokkal megússza ami elviselhető.Ő jobb életet él,a gyárnak meg megvan a profitja.Ugyan ez a ps-re is vonatkozik. Szedi a Trexant ha tudja,és ő jobban van a gyárnak meg cseng a bevétel. De ha abbahagyja ...... . Ilyen egyszerű az egész.

Előzmény: Szeszi50 (19666)
Szeszi50 Creative Commons License 2017.11.11 0 0 19666

Értem. Annyira tapogatóznak még mindig csak. Egyszer egy fórumozo jól írta: szerveket növesztenek, világűrbe mennek, klónokat csinálnak és egy ilyen egyszerunek mondható betegségre nem találnak megoldást. Mi már nem hiszem, hogy megérjük a nagy felfedezést ami gyógyítja. Persze a jövőben akár ki is " vehetik" a hibás mutációt ami okozza mondjuk már az ükunokainknal. :-) Addig képezzük magunkat ahogy tudjuk. Szerintem sok múlik ezen is, mivel a lakosság kis %- a beteg ebben nem túl sok pénzt ölnek a kutatásokba. 

Lásd, biológiai terápiánal is véletlenül jöttek rá, hogy erre is jó. 

Előzmény: Ficzek Úr (19665)
Ficzek Úr Creative Commons License 2017.11.11 0 0 19665

Én egy olyan kutatás eredményéről írtam,ami több évig tartott. Abba annyi volt hogy nem a hízás okozza a ps-t hanem pont fordítva.Mert valamije blokkolja azoknak az enzimeknek (ha jól emlékszem enzimekről volt szó) a működését,melyek a zsír lebontásáért felelnek.Így a zsír marad. Persze lehet hogy a következő kutatás eredménye ezt cáfolja. Mint ahogy az idén már azt olvastam hogy a napozás árt a ps-nek,mert irritálja a bőrt. Eddig meg mindenhol azt írták hogy napozni kell mert az segít. Ki érti ezt?

Előzmény: Szeszi50 (19663)
Szeszi50 Creative Commons License 2017.11.11 0 0 19664

No, és persze a máj, epe, és a többi szerv működését sem felejthetjük el. Ez mind hatással van odavissza. Felsorolni is képtelenség. 

Előzmény: Szeszi50 (19663)
Szeszi50 Creative Commons License 2017.11.11 0 0 19663

Erről több helyen olvastam én is. A sömör miatt sok minden megváltozik némelyekben. A legtobb ember mint egy fertőző betegre úgy tekint ránk. Ezért kerüljük pl az uszodát, strandot, sportlétesítményeket. Depressziós, otthon ülök leszünk. Ha ehhez társul a rheumatoid artritis is az meg mozgásban is korlátoz. Aztán a gyógyszerek Medrol ami hízásra hajlamosító, szteroidok. Természetesen ezt sem egyformán éljük meg de az emberek nagyrészére ez igaz.

Ok okozati összefüggés szerintem.

Előzmény: Ficzek Úr (19660)
K 1 Creative Commons License 2017.11.11 0 0 19662

A hízásnak egyik oka a steroid krém használata . Én egy időben, sok dermovátot kentem magamra , híztam is tőle rendesen .

hul Creative Commons License 2017.11.11 0 1 19661

Alapos a gyanu, hogy a hízásnak más okai vannak és nem a ps. 

 

Előzmény: Ficzek Úr (19660)
Ficzek Úr Creative Commons License 2017.11.11 0 0 19660

Azt írtam volna hogy mindenki meghízik? Gondolom a sömör nem mindenkinél egyforma,nálam ez is megtörtént,másnál nem. Nem vagyunk egyformák.

Előzmény: B.GY (19659)
B.GY Creative Commons License 2017.11.10 0 0 19659

Én sömör előtt is 70 kg voltam meg most is.Fél kilót nem híztam :)

Előzmény: Ficzek Úr (19656)
Ficzek Úr Creative Commons License 2017.11.10 0 0 19658

Egy kutatás eredményét idéztem séróból. Az szerint összefügg,de feltehetően nem mindenkire vonatkozik. Ahogy a gyógyszerek sem egyformán hatnak mindenkire.

Előzmény: hul (19657)
hul Creative Commons License 2017.11.10 0 0 19657

A sömör és a hízás nem függ össze. A gyerek normál méretben, kicsiként is lehet ps-es vagy karcsú felnőtt ember is. A ps genetikai probléma, amit kiválthatnak lelki okok és egyéb betegségek is, pl. a cukorbetegséggel is összefügg. Innen az étkezés-kapcsolata, a szervezet általános állapota, valamint a máj reakciója a sok, vagy sokkal több alkoholra, ami szintén rossz hatással van a ps-re.

 

Előzmény: Ficzek Úr (19656)
Ficzek Úr Creative Commons License 2017.11.10 0 0 19656

Talán tavaly olvastam egy több éves  skandináv kutatás eredményét,miszerint nem a hízás okozhatja a sömört,hanem a sömör a hízást. Ugyanis amikor kitör az emberen a retek,akkor valamelyik része blokkolja azokat a dolgokat amik a zsír eltüntetéséért felelnek. Valami lehet a dologban,mert először lettem én sömörös,utána zsíros.

Előzmény: hul (19653)
Laciren Creative Commons License 2017.11.08 0 0 19655

https://www.youtube.com/watch?v=odBcTRXSiYs&t=77s vagy ez ha jobban tetszik . Egy ismerősöm gyerekkora óta excémákkal küzdött rajta segített , Persze azóta is szedi a bogyókat . Pikkelysömörre is hirdeti , egyenlőre kicsit bonyolult a beszerzése

Előzmény: Laciren (19654)
Laciren Creative Commons License 2017.11.08 0 0 19654

https://www.youtube.com/watch?v=3dW8ENff2Mo nézzétek meg . esetleg van e tapasztalata ezzel?

hul Creative Commons License 2017.11.06 0 0 19653

Nagyon zavaró, hogy "ami jó lenne", ha megadnák mások, ha meg tudnánk beszélni.. ez mind tőlünk független. Nem rajtunk múlik. Sem az, hogy hogyan legyen, sem az, hogy tudunk-e beszélni róla...

Nem várhatjuk el, hogy mások megértőek legyenek, szeressenek stb. Jól esne, de nem rajtunk múlik. Az múlik rajtunk, amit mi teszünk. 

Mindenkinek a saját útját kell járnia. 

Nem védhet meg senki- magunkat kell képviselni és megvédeni is. 

A ps-ről van szó... a kiváltó/nehezítő lelki tényezők, a stressz, a kis és nagyobb közösségi problémákhoz való hozzáállás. Szerintem fél siker, ha a kezébe veszi az ember az életét.

De nem elég verbálisan (mint a fórumon most:-) ténylegesen így kell élni. 

 

A lelkin kívül a táplálkozásban, a piában, a szokásainkban, a súlyunk nomalizásásában.

 

Előzmény: ma-lőr (19652)
ma-lőr Creative Commons License 2017.11.06 0 1 19652

Tagadhatatlan, hozzáállásunkon tudunk leginkább változtatni!

 

 Az biztos, hogy vannak, akik mindenen lelkiznek, mindent magukra vesznek, másokról minden lepereg. Hozzáállásunkkal nem tudunk minden helyzethez igazodni, mert ahogy a táplálkozásnál, úgy lelki szükségleteinknél is vannak minimum határértékek, amely alá ugyan mehetünk, de meg fogja bosszulni magát testi-lelki nyavalyák megjelenésével.

 

Figyelemre, odafordulásra, érdeklődésre, együttérzésre, …, bizony vannak alsó határértékek, ezek alatt nem élhető egy kapcsolat, pontosabban már nem nevezhető kapcsolatnak akár társas, rokoni, baráti is az.

 

Már az is tanulságos az önismeret és a kapcsolatok jellegének, minőségének felismeréséhez, amit pár jó könyvben lehetett olvasni: meg tudjuk-e fogalmazni, illetve fontos lenne megfogalmazni kapcsolatainkban azt a három dolgot, ami nagyon fontos nekünk abban a kapcsolatban, hogy teljesüljön, mindig jusson rá elég idő, figyelem, mert ezek alapvető szükségleteinket érintik. A másik három megfogalmazandó arról szólna, amit nem szeretnénk, ami rossz érzést, bizonytalanságot, fájdalmat, bánatot,…, okoz.

Ezeket kölcsönösen leírni, figyelembe venni, időnként újrafogalmazni, segíti, alakítja támogatóan az emberi kapcsolatokat.

Előzmény: hul (19649)
B.GY Creative Commons License 2017.11.05 0 0 19651

Érdekes mert nekem meg a vérnyomásom magas.Illetve annyira nem de több mint régebben volt.A doki azt mondta azért van mert öregszem és már nem olyan rugalmasak az erek.140/90 körül szokott lenni.a pulzusom meg 60-70 között.Nekem akkor is jó volt a hemoglobinom mikor lement a vas szint.Nem tudom mi lenne ha 10 est szednék.Valószínű nem véletlen írt a dokinéni fel 35 mg-ot remélem nem kinyírni akar :)

 

Előzmény: mama111 (19650)
mama111 Creative Commons License 2017.11.05 0 0 19650

köszi. hű, Neked nagyon jó a hemoglobined. a régebbi laborjaimat ( 1 éven túliakat )visszakerestem, nekem is 140 körül volt ezelőtt mindig. amióta ilyen alacsony a vasam, azóta alacsony a vérnyomásom. vagyis valszeg. a neotigason mellékhatása a vashiány, és emiatt a vashiány miatt romlott el hgb és társai. a koleszterinnel, triglic, LDL - HDL-el benne vagyok a tartományban. most úgy látom kezdenek elfogyni a vendégeim. ha felcserélnéd a 25 mg-osat a 10-esre, nem tudom miként alakulna.

 

Előzmény: B.GY (19647)
hul Creative Commons License 2017.11.05 0 0 19649

A lehetséges legkonkrétabban fogalmazom meg: ha agyon agyaljuk a dolgainkat, a betegségeinket, a lelki életünket, akkor egy örvénybe hozzuk magunkat. Ebbe betegszünk bele. Egyben felmentéseket találunk a rossz életünkre, a szokásainkra-baromságainkra -mint pl. a "leszokhatatlan" dohányzás, a csökkenthetetlen piálás, a csillapithatatlan éhség, ami vagy édességben vagy az eszement bőségben merül ki. 

Az is egy baromság, amikor oldalakon keresztül írjuk le a lelki életünket és keresünk számos tényszerű dologból valami magyarázatot, egyben érthető mentséget a "betegségeinkre". Nem vitás a hatás és kölcsönhatás, tényleg a stressz aktiválja a ps tüneteket, ha túlzásba visszük a feszkót. De hát életünk része a stressz, a normál munkahelyi feladat is alapból stresszes lehet, a magánéleti ügyeink, párkapcsolat és a gyerekeink is okoznak, de ez még normális, mert ezzel jár az ÉLET. Tűrni kell. Néha azonban túlpörgés van, már magunk merítjük magunkat a dolgokba egyre mélyebben, hogy egyre jobban fájjon. Ezért kéne alapból átprogramozni a HOZZÁÁLLÁSUNKAT és lazítani. Értelmes esetben segít pl. Feldmárt olvasni, Poppert hallgatni a neten/olvasni és társaikat. Bár ezek csak akkor hasznosak szerintem, ha nem "mentséget" adnak a hallgatónak, hanem éppen a hozzáállást segítenek megváltoztatni. 

 

 

Előzmény: ma-lőr (19639)
B.GY Creative Commons License 2017.11.04 0 0 19648

3 csillagom van csak.Triglicerid 2.36 mmol/L  -1.70 től jó.

HDL koleszterin 1.00 mmol/l  1,03-tól jó

VVT süllyedásem meg 19 mm/h  0-15 ig kellene lennie

A többi érték nagyjából középen van.

 

B.GY Creative Commons License 2017.11.04 0 0 19647

Nekem meg pont fordítva csinálta.Ahogy elmúltak a tünetek úgy írt fel 35 mg-ot:) Én akkor is 25 öt szedek.Minek egyek többet ha ennyitől is elvagyok. Ki sem váltom a 10 eseket. A múltkori elmaradásom is bepótolom. Ma turkáltam a kocsiba és eszembe jutottál :) A hemoglobin szintem 148 g/L 135-170 a referencia érték a leletemen.

Előzmény: mama111 (19646)
mama111 Creative Commons License 2017.11.04 0 0 19646

A doki még nem tudja  hogy "vendégeim" vannak. ő úgy gondolta, hogy 3 doboz 25 mg-os után, mivel nem jött ki elég lesz a 10 mg-os. sőt ő már azt is mondta ha nem bírom a mellékhatást, akkor hagyjam abba és csak a kenőcsét használjam. de éppen megszüntek a mellékhatások mire meglátogattak.

Előzmény: B.GY (19644)
araucana Creative Commons License 2017.11.04 0 0 19645

Adsz egy emailcímet nekem? Szeretnék a krémedről beszélni veled.

Előzmény: Richardw56 (19369)
B.GY Creative Commons License 2017.11.03 0 0 19644

Én is 25 mg-ost szedek.Miért írt 10 est? Szedjél akkor 3 szemet.

Előzmény: mama111 (19643)
mama111 Creative Commons License 2017.11.03 0 0 19643

köszi. napi 1 db.25 mg-osat szedek. lehet nagyobb adagot kellene szednem.  ez a 3. adag. az orvosom a 4. adagnak  csak 10 mg-osat írt fel. lehet nem gondolta ő sem, hogy ennyi idő után meglátogat ismét.  (bárcsak látogatóba jött volna) eléggé elkenődtem most emiatt.

Előzmény: B.GY (19642)
B.GY Creative Commons License 2017.11.03 0 0 19642

Szia! 

Nekem nem jött elő.Van egy pár pötty ami nem múlt el,de az sem viszket.Egy darabig hámlott a talpam meg a tenyerem de elmúlt.Mellékhatásként csak a fülcsengés van,de az orvos szerint ez sem biztos hogy a gyógyszertől van.2 hónap múlva kezdte el.

Előzmény: mama111 (19637)
ma-lőr Creative Commons License 2017.11.03 0 0 19641

amire sok pénzt kell áldozni - belső munka nélkül - , az sokaknak még vonzóbb, de ez ingyen van a megértéshez.

ma-lőr Creative Commons License 2017.11.03 0 0 19640

nem akadékoskodós, amit írsz, Tényleg fontos pontosítani a helyzeteket, érzeteket, tüneteket, mert ezzel lehet előrébb jutni, beazonosítani a lehetséges konfliktus okokat, mert más megélés már más reakció:  pl. ps helyett ekcéma, futószemölcs, pigmenthiány,...

 

tavasszal mindenhonnan eltűnt max. 4 hét alatt, egyedül a jobb bokámon próbálkozik alkalmanként

 

gondolhatjátok, a családban,rokonságban, ismeretségben páran vakargatják a fejüket, hogy ez miként lehetséges...

 

...hát éppen erről beszélgetünk...

Előzmény: Nessi55 (19634)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!