Keresés

Részletes keresés

Mackóbogár Creative Commons License 2016.09.05 0 0 18571

Ott én is voltam 4 vagy 5 napig. Kenegették, meg napoztattam, aztán semmi nem történt:-):-):-)

Előzmény: B.GY (18570)
B.GY Creative Commons License 2016.09.05 0 0 18570

Ma hívtak a Mária utcából.Holnap reggel 8-ra kell megjelennem harci díszben.4 nap múlva jövök:) Majd megírom mi történt.

Ficzek Úr Creative Commons License 2016.09.01 0 0 18569

Akár így is lehet,de szerintem inkább szerencséje volt. Ha jól tudom az ötöslottón 1:44 millió a telitalálatra az esély. Közülünk eddig (mióta itt a fórumon vagyok) csak neki volt telitalálata.

Előzmény: Nicky1974 (18562)
B.GY Creative Commons License 2016.08.25 0 0 18568

1 hete megint elmentem ide.Már úgy vagyok a nénivel,mint a borsó meg a héja:)

http://vegateszt.hu/

Mindig ugyanazt a hibát mutatja.Glutén,tejtermék allergia.Ugyanazok a gyümölcsök.Megint vetetett velem zöld árpa tablettát,probiotikumot,meg szurokfű teát. Candidám már nincs a műszer szerint,se nehézfém túlterheltségem.Ma voltam hasi UH-n is.Minden oké odabent:)Csak a sömör terjed mindenfelé. Beszéltem valamelyik nap egy pékkel.Azt mondta nem a gluténra allergiásak az emberek,hanem az adalékra amit a liszt mellé vagy helyett tesznek bele.

Előzmény: Octi19 (18567)
Octi19 Creative Commons License 2016.08.25 0 0 18567

Ez igaz, de amíg a húsokat és a gyökérzöldségeket több százezer éve esszük addig a gabonaféléket csak alig tízezer éve és a tejet meg talán még kevesebb ideje. ...és persze glutén és laktóz érzékeny emberből sokkal több van, mint olyan aki a húsfélékre érzékeny. Például egy nagyon enyhe, talán észrevehetetlen mértékű érzékenység évek alatt kiválthat egy megmagyarázhatatlan immunreakciót...

Előzmény: Nicky1974 (18564)
B.GY Creative Commons License 2016.08.25 0 0 18566

"Amit eszel azzá leszel"

Előzmény: Octi19 (18563)
B.GY Creative Commons License 2016.08.25 0 0 18565

Írtam régebben,hogy a Bulk shopos néni barátja is sömörös.Vegetáriánus,antialkoholista.Ki tudja neki mitől van.Eddig nekem sem reagált semmiféle kajamegvonásra.Lehet évekig kellene alkalmazni:)

Előzmény: Ficzek Úr (18561)
Nicky1974 Creative Commons License 2016.08.25 0 0 18564

Az ember elvileg mindenevő , Az egyoldalú táplálkozás mindig hiánybetegségekhez vezet. Normálisan működő szervezetnek elvileg mindenre szüksége van és ha valamit nem tolerál ott valami egyensúlyzavar van.

Előzmény: Octi19 (18563)
Octi19 Creative Commons License 2016.08.25 0 0 18563

minden élőlény alapvetően egy anyagcsere rendszer, ebből kifolyólag a táplálkozás szinte mindenre hatással van.

Előzmény: Nicky1974 (18559)
Nicky1974 Creative Commons License 2016.08.25 0 0 18562

Az a helyzet hogy általában nem egy hanem több szálon próbálkoznak a gyógymóddal ami lehet nem is azonnal hanem hetek múlva hat mikor már talán el is felejtette mit csinált  akkor, és ráfogja amit épp akkor alkalmaz.  nehéz, főleg ha mellette mást is alkalmaz. És hát nagyon sok helyen olvasom hogy sokszor erős lelki háttere van a kiütéseknek. Azt sem szabad figyelmen kívül hagyni mikor milyen nyomás alatt van az ember.

 

Előzmény: Ficzek Úr (18561)
Ficzek Úr Creative Commons License 2016.08.25 0 0 18561

Pár éve  itt a fórumon valaki azt írta hogy átállt a vega étrendre,amitől belobbant. Ez onnan derült ki hogy amikor visszaállt a normálra,elmúltak a redvák. Neki sikerült,másnak évtizedekig semmi.

Előzmény: Nicky1974 (18559)
K 1 Creative Commons License 2016.08.25 0 0 18560
Nicky1974 Creative Commons License 2016.08.25 0 0 18559

Nem értem igazán , hogy az étkezést miért hozzák összefüggésbe  a PS-al, hiszen rengeteg olyan autoimmunológiai kórkép van ahol mint társbetegség többnyire ott van. Valahol az immunrendszer meghibásodása, a szervezet egyensúlyának felborulását teszik felelőssé Máshol nem tudják az okot . Megint más oldalon pedig már ne egyél ezt-azt...  most melyik?

hul Creative Commons License 2016.08.25 0 0 18558

Érdemes olvasgatni a vitalitasportal.com ps cikkelit! 

Nicky1974 Creative Commons License 2016.08.25 0 0 18557

Sziasztok. Konkrét diagnózist nem kaptam. Lehet a melegtől, akár valami belső gyulladástól (góc) is akár. A kezdődő gyulladt pöttyökre Zineryt rázókeveréket  , a pikkelyekre Diprosalic, Lipobase krémet adott .  Mellette Zinkorot tablettát kell szedni szájon át. Tök jó mert konkrétan nem mondta meg mégis mi ez.

Octi19 Creative Commons License 2016.08.25 0 0 18556

Ne félj! A PS ugyan ronda egy átok, de simán lehet vele együtt élni. Más választásod nincs is, mert különben felzabál! Egy idő után annak is tudnod kell örülnöd, hogy a te tüneteid enyhébbek mint a másé. Rá kell jönnöd, hogy a te tüneteid milyen kezelésre minimalizálódnak és azt be kell építened az életviteledbe. Nem egyszerű és mindenképpen plusz kényelmetlenséget okoz majd, de korántsem kivitelezhetetlen és a PS-nél sokkal, de tényleg sokkal cikisebb bajok is létezhetnek és nekünk nem az jutott...

 

Tanuld meg pozitívan szemlélni azt ami van, más lehetőséged úgy sincs!

Előzmény: Nicky1974 (18552)
Mackóbogár Creative Commons License 2016.08.25 0 0 18555

" Három hónap után teljesen meggyógyultam " na ne már !!! Újabb csodaszer, ami pikk-pakk hat :-)

Előzmény: K 1 (18553)
hul Creative Commons License 2016.08.25 0 0 18554

Üdv. a fedélzeten! Sajnos -úgy tűnik ez a te fórumod is. Jó helyen vagy mi is sömörösök vagyunk. A bőrgyógyász csajszim tökéletesen elmondta, hogy elsőre a háton, épp elérhetetlen helyen jön elő. Nekem is pontosan így történt. Persze nem mindenkinek, pont így. A fejemen 14 éves korom óta volt-van, akkor még "valami", sokat nem tudtak róla, amit kátrányos, anya és ágynemű szomorító krémmel kellett kenegetni és nejlonsipkában aludni. Aztán hol így hol úgy, kicsit a könyökökön, és aztán megjelent a hátamon, ahogy írtam. Rendszeresítettem egy hosszú fakanalat, mert rohadtul viszketett is. Ilyenkor nem baj, ha adódik egy nem túl régi társad, (a régiek nem szívesen kenegetnek már, de csóválják a fejüket a kaparászás és a lehullott gusztustalanságok miatt...) szóval kenni, kenni a száradó bőrt és megkezdheted a sok csodaszer kipróbálását. Sokaknak segít vagy ez vagy az. A köv. hozzászólásban (K1) lévő kence is használ, de nem mindenkinek. A fórum teli van reklámokkal, azt azért látod...

A nehéz élethelyzeteket követően akár évnyi távolságban képes berobbanni, aktivizálódni ez a génhiba. Életmóddal, kajával, meg a kenésekkel kellene kísérletezni, mi jó neked. Olvass vissza itt, rengeteg magyarázat és személyes tapasztalat gyűlik! Ezenkívül pedig érdemes egy bőrgyógyászt keresni, aki eleget tud a témáról... vannak pszoriázis klinikák többfelé az országban, kérj mielőbb időpontot és menj oda. A neten pillanatok alatt megtalálod.   

Előzmény: Nicky1974 (18552)
K 1 Creative Commons License 2016.08.25 0 0 18553
Nicky1974 Creative Commons License 2016.08.25 -1 0 18552

Sziasztok. Erős a gyanúm hogy esetleg pszoriázis van kialakulóban. Három éves pokoli lelki bántalmazások után elköltöztem. Két hónapja már az új otthonomban élek. Azt hittem itt végre nyugalom lesz. Egy hónapja viszont a hát és a derék közötti részen megjelent egy pattanásnak tűnő kiütés , de nem az volt nem tűnt el , jött mellette másik, majd harmadik s egy idő után elhalványodnak , ellaposodnak megkeményednek , viszketnek és hámlanak. Holnap megyek bőrgyógyászhoz és kiderül. Nagyon félek.

B.GY Creative Commons License 2016.08.24 0 0 18551

Próbáltam.Vettem kukorica meg kókuszlisztet.Asszony azzal csinált mindent.Rizs,krumpli,szárnyas,halállatok,zöldségek ez volt kb. a menü.Nem ettem semmi péksütit,se tejterméket.Azóta sem eszem csak néha sajtot.Sört sem ittam vagy fél évig.A vízzel nincs bajom megiszom vagy 2 másfél literest egy nap.Nagy melegbe melóba még többet is.Vettem egy ideig Pí vizet is,de már nem szaladgálok azért a bioboltba.

Előzmény: sörmét (18550)
sörmét Creative Commons License 2016.08.24 0 0 18550

Próbáltad legalább glutén nélkül? 

Én most ezen gondolkodom, holnap meg is kérdezem a kedvenc pékségemben, hogy mifajta gluténmentes dolgok vannak. Mellé valahogy megerőszakolom magam és megpróbálom a napi 3 liter vizet meginni, nemrég volt egy indexes cikk erről: http://index.hu/tudomany/egeszseg/2016/07/20/ittam_vizet/

 

A várakozásoknak megfelelően a bőröm fantasztikus lett; érezhetően meghálált minden csepp folyadékot, amit nem vesztettem el a párologtatással vagy a pisálással. Bevallom, amikor olvastam a rendszeres vízivás bőrhidratáló hatásáról, nem hittem volna, hogy ezt magamon is érezni fogom. De észrevettem, hogy a bőröm hűvösebb, mint máskor, az állaga meg egyenesen eszméletlen. A csecsemő segge ehhez képest smirglipapír.

Előzmény: B.GY (18549)
B.GY Creative Commons License 2016.08.24 0 0 18549

Az nekem is kínzás lenne:) Semmi evéssel nem lehet fizikai munkát végezni.Néha így is felbukok:)

Előzmény: sörmét (18548)
sörmét Creative Commons License 2016.08.24 0 0 18548

Kolléganőm azt mondta, hogy az apjának eltűntek a sömörkéi, miután átállt paleo kajálásra. (Aztán visszajöttek, mert úgy döntött, hogy kínzás számára a semmievés.)

Előzmény: B.GY (18547)
B.GY Creative Commons License 2016.08.24 0 0 18547

Nekem sem javul semmit a napfénytől.A fejemre eleinte jó volt,de már arra sem.Semmilyen krém nem használt,csak a szteroidos,de attól meg még több lett.Októbertől májusig nem ittam alkoholt,nem ettem glutént.tejterméket.A sömörre semmi hatása nem volt.

Előzmény: hul (18543)
hul Creative Commons License 2016.08.24 0 0 18546

Ez azért sokesélyes... a tégelyen egy pecsétnyomás van, ebből nem automatikus, hogy másutt is ismerik, mi van benne.

De a fő kérdés, hogy a receptúra lehet nagyon is egyedi, a pecsét nem kötelez, hogy mindenhol ugyanaz lenne. Nem gyári készitmény, az összetevők lehet engedélyezettek, de maga a krém egyben nem. Miért lenne? 

A bőrgyógyászom összeállított egy krémet, nekem megvan, mi van benne és mennyi, de egyszer kikeverték és adtak egy gyógyszertári tégelyt, ps névvel, lejárattal és a saját címükkel. Ők sem tudják szerintem előkeresni mit kotyvasztottak össze:-) Nekem jó, de nem adnám tovább senkinek felelősséggel! 

A másik fő kérdés tehát: kennél-e valamit magadra, amiről nem tudod mi, senki nem írta elő, hanem a szomszéd ajánlotta, a neten olvastál róla (fórum:) stb. 

 

Előzmény: Octi19 (18545)
Octi19 Creative Commons License 2016.08.24 0 0 18545

Elméletileg könnyen kideríthető, hogy mi van a krémben... nyilván Romániában sem lehet valamit úgy forgalomba hozni, hogy nem ismerhető a pontos összetétele és az összetevők aránya. Ez természetesen a gyógyszertárakban kapható készítményekre fokozottan igaz. Szóval nem nagyon kell több mindent tenni, mint a képet megmutatni egy Romániai gyógyszertárban és kérni, hogy keverjék ki és adjanak receptúrát hozzá.

Előzmény: hul (18543)
Mackóbogár Creative Commons License 2016.08.24 0 0 18544

én sem estem hasra a cikktől, mert tényleg nagyon sok minden nincs benne, de gondoltam, belinkelem. Az írója biztos boldog, hogy Neki ennyitől is jobb, és gyorsan leírta :-) Jó Neki :-)

Előzmény: hul (18543)
hul Creative Commons License 2016.08.24 0 0 18543

Ez egy nagyon jó cikk, csak amikor kezdődne valami, még várnám, hogy valami eredményesség, vagy mondjuk egy bőrgyógyász véleménye (nem vény nélküli krémek), akkor vége is.

A ps okai, leírása viszont korrekt, az hiányzik, hogy ma már tudni, genetikai oka van, megvan a térkép, hol és mely működésben van a hiba, és hiányzik, mint kirobbantó ok, a stressz és a piálás.

Nem akarom bántani, de beér a kontakkéréshez, hogy őneki van egy kréme, ami használ és majd, meg ingyen. Ez hülyén hangzik, de ne legyek már rosszindulatú. Mi van ha 10-en jelentkeznek az egy db krémre, amiről semmit nem lehet tudni? Itt besült a történet és valami nagyon nem kerek. 

 

Azért azt elmondannám, a szteroid tartalom nem egyenlő az istenkáromlással és baromira nem méreg, nagyon nem valami törvénytelen, valami végtelenül káros és megengedhetetlen... Bármelyik gyógyszert elolvasod, rengeteg mellékhatás fel van sorolva és a rosszindulatuak szerint a betegség kódolva van bennük, mert az a cél, hogy szedd, hogy eladhassák. De ha valami használ, függetlenül a kockázattól és a lehetséges mellékhatásoktól, akkor nem kell eleve elvetni. Akinek tenyérnyi pszoriázis foltjai vannak és az arca is érintett, meg nem tud fogni, dolgozni, emberek közé menni, na melyik dolog a rosszabb? Kipróbálni és használni egy krémet, vagy lelki betegnek és emberkerülőnek a család szégyenének lenni? 

A másik ami a cikkben szerintem tévedés: a napfény hatása az emberek többségénél nagyon is jó, sőt! Kisebb esetekben tünetmentessé lesz, aki fedetlen fővel megy, elmúlik a ps a fejéről! A testen is roppant jó, a saját példámon keresztül tudom igazolni.

Ami pedig totál elmaradt, az az injekciós/biológiai kezelés, esetleg a Holt tengeri klíma és az ott eltöltött pár hét. Mert erre is van bizonyosság, hogy sokaknak ez a megoldás.

 

 

Előzmény: Mackóbogár (18542)
Mackóbogár Creative Commons License 2016.08.24 0 0 18542

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!