Keresés

Részletes keresés

ötfelezős Creative Commons License 2014.09.25 0 0 16130

Viszont. Mintha emlékeznék arra, hogy valahol azt olvastam, hogy a metformin az jó hatású a pikkelysömör esetében. De most nem találok erre utaló egyértelmű írásokat. Rosszul emlékeznék?

ötfelezős Creative Commons License 2014.09.25 0 0 16129

Én kívánom, hogy legyen neked igazad ezzel a feltételezéssel, hogy a kiváltó ok megszüntetése a sömör megszűnését is jelenti, de ha így lesz, akkor is tudjad, hogy nem a logika, hanem a szerencse állt melléd.

 

Szerencse általában kell az élethez. :)

Előzmény: zolcsika82 (16125)
Recse03 Creative Commons License 2014.09.23 0 0 16128

Sziasztok!

 

Olvastam erről az ezüst kolloid oldatról, hogy állítólag hasznos pikkelysömörre is.

Külsőleg, de belsőleg használva is, kúraként napi kis mennyiségben meg kell inni. Van valakinek tapasztalata erről és azt esetleg meg is osztaná? :)

 

Köszi a válaszokat! :)

Üdv!

zoliee81 Creative Commons License 2014.09.22 0 0 16127

Szia!

 

Mikor épp eszembe jut, sajnos én is el szoktam felejteni... :(

De rendszeresen kell(ene) szedni, és masszívan legalább fél évig, hogy látszon a hatása. Aztán vagy bejön, vagy nem. Sajna 70+ féle sömör létezik, és nem mindegyik ugyanúgy reagál rá..

 

Üdv:

 

Zoltán

Előzmény: zolcsika82 (16125)
gerakezdo23 Creative Commons License 2014.09.21 0 0 16126

Sziasztok, segítséget kérnék :)

19 éves fiú vagyok, nyár elején eddzetem ráejtettem a súlyt az egyik körmömre, begyulladt, nem foglalkoztam vele, aztán rá másfél hónapra, kb 10újjamból 7-8an kijött a pikkely sömör, voltam 3 bőrgyógyásznál, és a Debreceni klinikán,  felirták az 1, Advantan oldatot, 2, Neolaque oldatott, és a szteroidos krémet, Debrecenbe pedig az Elocom oldatot. Jelenleg nem múlt el, még mindig tart, és nagyon nem tetszik, mert a vendéglátásban szeretnék dolgozni mint pultus, mixer. Ha valaki tudna valamilyen hatásos gyógyszert ,kezelést ajánlani szívesen kipróbálnám.

Hallotam a szegedi lézerezést, de viszont a Debreceni klinikán lebeszéltek róla, hogy csak pénz kidobás.

Nagyon megköszönném, ha valaki tudna segíteni :)

email : gerakezdo23@gmail.com  köszönöm !!! :)

zolcsika82 Creative Commons License 2014.09.19 0 0 16125

Sziasztok!

 

zoliee81: a sulfurból már vettem, de még huzamosabb ideig nem sikerült szednem. (valahogy nem vagyok az a fajta, aki napi rendszerességgel "gyógyszert" tud szedni) :-)

De most ráállok :-) Te reggel szeded?

 

ugarbugra: szerencsére azért én ennél sokkal pozitívabban állok a dologhoz, igaz Te az előzményeket nem ismered. (de pár hozzászólásom már volt, abban megtalálható) A lényeg, hogy a Fromilid 500mg felsőlégúti fertőzések elleni antibiotikum első szedésekor (tavaly november) szinte teljesen "eltűntette" a sömiket, amik akkor már rendesen kezdtek kijönni.

Egyébként újra 28 éves koromban jött ki, többszörös tüszős mandulagyulladás után.

Valamint a mandulám jelenleg olyan mint egy karfiol, ami tökéletes táptalaja a baktériumoknak (Streptococcus)

A testszerte szóródó pikkelyek is valószínűleg erre utalnak. Szóval nagy reményekkel megyek majd kés alá :-)

 

Az otthoni fénykezelésnél szerintem már elavult a "kvarc" lámpa. Ez divat volt a 80-as években. Biztos hatásos, de nagy felületen nem alkalmas a kezelésre és nagyon éget.

Én szeretek haladni a technikával, szóval szerintem csak a narrowband jöhet szóba. Persze ez bazi drága, de nekem még az is lehet, hogy megérné a kényelmet és a tünetmentességet.

Bérlésre esetleg többen össze lehet állni, mert ugye heti 3 alkalom elég, majd fenntartásra 1-2. 

 

 

Üdv: Zoli

zoliee81 Creative Commons License 2014.09.19 0 0 16124

Helló!

 

Sulfurt próbáltad? Itt olvass vissza, vagy bökj rá a nevemre, és fórum hozzászólások.

 

Üdv:

 

Zoltán

Előzmény: zolcsika82 (16121)
ugrabugra Creative Commons License 2014.09.19 0 0 16123

A mandula műtét vélhetően nem oldja + a PS problémádat, ez összetettebb ennél..A PS-re UVB készüléket szoktak alkalmazni, kivéve a PUVA kezelést, ott fürdőben történik az UVA kezelés az előzőleg bevett 5-metoxi sporalen (félóra után) tablettát követően..

 

UVB (kvarc) készüléket már pát ezer Ft-ért tudsz venni..

Előzmény: zolcsika82 (16121)
B.GY Creative Commons License 2014.09.18 0 0 16122

Én frisset szoktam.Hazafelé jövet a melóból megállok a pékségnél és meleget veszek.Azért a száraz és a kihült között van különbség.

Előzmény: eukariota (16120)
zolcsika82 Creative Commons License 2014.09.18 0 0 16121

Sziasztok!

 

Sajnos a nyár szinte érdemleges napfény nélkül telt el, ezért nem nagyon tudtam tünetmentesíteni magam.

Azt szeretném megkérdezni tőletek, hogy esetleg van -e olyan köztetek aki otthoni fényterápiával kezeli magát.

 

http://uvb-fenyterapia.shp.hu/hpc/web.php?a=uvb-fenyterapia&o=berelheto_uvb_keszulekek_6iEA

 

Valami ilyesmire gondoltam.

 

Egyébként mandulaműtétre is várok (kb.1-2 hónap), de addig gondoltam, hogy fényterápiát használok.

 

Remélhetőleg a mandula eltávolítása megoldja az évek óta tartó problémámat.

 

 

Üdv: Zoli 

eukariota Creative Commons License 2014.09.18 0 0 16120

Azt hiszed, h te frisset szoktál venni?..a friss meleg és ropogós..

Előzmény: B.GY (16119)
B.GY Creative Commons License 2014.09.17 0 0 16119

És meg is veszed ? :)

Előzmény: eukariota (16116)
B.GY Creative Commons License 2014.09.17 0 0 16118

Ilyen állószolárium féle.Lila neoncsövek vannak benne. Az arcom már szép barna:)Van a kevert kenőcsbe 2 tubus Flucinar.Nem akartam tovább kenegetni a szteroid miatt.Amíg nem viszket annyira,addig nem használok semmi kencét.A foltok annyira nem zavarnak.

Előzmény: Mackóbogár (16117)
Mackóbogár Creative Commons License 2014.09.17 0 0 16117

milyen fnyre jársz ? Én pl. voltam a Bőrklinikán is, az ottani fény semmi hatással nem volt rám, ellentétben a Tomesa klinikás fény-fürdő kombó csodákat tett. A kenőcseim amúgy nekem is lejártak és használom mégis :-)

Előzmény: B.GY (16115)
eukariota Creative Commons License 2014.09.17 0 0 16116

Nyugodtan használhatod a lejárt szavatosságú krémet, nekem is másnapos, száraz kiflit szoktak adni (ugyanannyiért)..

Előzmény: B.GY (16115)
B.GY Creative Commons License 2014.09.16 0 0 16115

Még mindig járok a fényre.2x15 percre de nem sok minden változott.A foltok maradtak,de viszont nem viszket.2 hete nem kenem semmivel,mert lejárt a kenőcs szavatossága.Remélem nem a szteroid hatása,hanem a lila fényé:)

Mackóbogár Creative Commons License 2014.09.14 0 0 16114

Szia,

 

van weboldaluk: www.tomesa.hu

 

Én voltam ott kezelésen többször is, nekem hatott, szinte teljesen eltűnt az összes pikkelyem a kúra végére. (Az SZTK-bn a bőrgyógyász javasolta egyébként) Előre egyeztetett időpontban az ottani bőrgyógyászhoz kell menni, ha Ő rábólint, akkor hajrá :-) Le kell fixálni általában 1 hétre előre, hogy mikor szeretnél menni, 25 alkalmat támogat a TB. Az elején rövid a "fürdőzés", a végére már majd fél órás lazulás a kádban. Nem tudom, másnak mennyire volt hatásos, nekem tökéletesen működött. Egy kád meleg "tengervízben" kell forgolódni a fény alatt, tisztára, mint egy grillcsirke :-)))))

 

Amikor én voltam utoljára ( 3 éve ) reggel 7-től du. 3-ig volt nyitva, hétvégén nem. Ja, és a világ végén van, a Moszkva, bocs most már Széll Kálmán tértől még majd félóra busszal, + pici séta gyalog, felér egy kirándulással.

 

Ha kérdésed van, várom :-) és jobbulást :-)

Előzmény: trobi76 (16110)
zoliee81 Creative Commons License 2014.09.09 0 0 16113

Szia!

 

Sajnos nem, illetve javítom magam, hálelluja nem....

Itt ha ráböksz a nickemre, fórum hozzászólások, át tudod böngészni az HSZ-im nagy többségét, ha gyereket akartok, a biológiai terápiát nem erőltetném. De ezt úgy is (legalábbis merem remélni) elmondja a bőrgyogyi, ha nem, akkor villámsebesen dokit váltanék..

Előzmény: trobi76 (16112)
trobi76 Creative Commons License 2014.09.08 0 0 16112

Köszönöm a választ. A TOMESA klinikáról nem tudsz semmit véletlenül?

zoliee81 Creative Commons License 2014.09.08 0 0 16111

"Illetve ha családalapítás előtt állunk mennyiben tesz rosszat a biológiai kezelés? Előre is köszönöm, ha tudtok segíteni"

 

Akkor gyorsan elfelejteném a terápiát.. 

Sulfurt próbáltátok már?? Itt olvass vissza..

Előzmény: trobi76 (16110)
trobi76 Creative Commons License 2014.09.08 0 0 16110

Sziasztok!A párom évek óta küzd a pikkelysömörrel és most ajánlották a TOMESA klinikát. Viszont hiába néztem meg a telefonszámukat és az e-mail címüket, nem elérhetőek. Nem tudtok róla valamit? Illetve ha családalapítás előtt állunk mennyiben tesz rosszat a biológiai kezelés? Előre is köszönöm, ha tudtok segíteni.

B.GY Creative Commons License 2014.09.03 0 0 16109

Na ez az,hogy már meguntam az izét.Asszony meg vagy 4 kilot lefagyasztott.Ennyiből meg pálinkát sem érdemes főzni:)

Előzmény: byo (16108)
byo Creative Commons License 2014.09.02 0 0 16108

Amíg izlik :D.

Nekem enyhíti a tüneteket.

Előzmény: B.GY (16107)
B.GY Creative Commons License 2014.08.31 0 0 16107

Ezt az áfonyát meddig kell enni?Már megettem vagy 10 kilot.Annyira azért nem finom:)Lejárt az 1 hónapos krémkúrám.Fényre még mindig járok.Lassan ivócimboráim lesznek a nővérek,de még nem sok javulást látok.Éppenhogy nem vakarom magam a másvilágra:)

mslg Creative Commons License 2014.08.30 0 0 16106

Használt az otthoni kénes fürdő?

Előzmény: Törölt nick (15998)
old coon Creative Commons License 2014.08.29 0 0 16105

Az imént olvastam Varga Gábor Gyógygomba könyvében:

"A zsigeri zsírok gyulladáskeltő anyagokat
bocsátanak ki magukból: gyakoribb a pszoriázis, az ízületi
gyulladás, a bélgyulladás, az érelmeszesedés, a cukorbetegség."

(logikus, mert az már biztos, hogy gyulladás okozza és a bőrünk szövetileg megegyezik a bélrendszer szövetével)

Azt hiszem itt az ideje, hogy elkezdjek komolyabban"gombászni" és rendszeresen kocogni.

(majd beszámolok a változásról)

A nyári napfényfürdőzés alig enyhítette a problémát. (tüneti kezelés)

 

montihun Creative Commons License 2014.08.26 0 0 16104

Köszi a választ, nekem mellékhatásként csak a kéz/ajak kiszáradása lépett fel, viszont az a fő problémám, hogy hiánycikk lett a gyógyszer, és most össze kell vadásszak pár havi adagot :)

Előzmény: Nessi55 (16103)
Nessi55 Creative Commons License 2014.08.26 0 0 16103

Évekkel ezelőtt próbáltam, de ijesztően hullott a hajam. Nem voltam rest, megszámoltam: a 10. napon kb. 2000 szál hullott ki. No, akkor abba is hagytam. Gondolom, a májam sem nagyon bánta.

Ha itt a fórumon visszaolvasol, van aki használja, és nála nincs mellékhatása.

Előzmény: montihun (16102)
montihun Creative Commons License 2014.08.26 0 0 16102

Üdv, mit tudtok a Neotigasonról? Tegnap akartam kiváltani és kiderült, hogy hiánycikk. Van valami tippetek, honnan tudnék szerezni 25mg-osat?

nono444 Creative Commons License 2014.08.24 0 0 16101

Nyaraláskor sikerült eljutnom tengerpartra "Sima" sós tengerpart Horvátországban.

Lábamon lévő pöttyöket egyáltalán nem kentem és 2 nap múlva az apró

piros pöttyök eltűntek kence nélkül. Jó levegő + a víz nagyon jó hatással voltak.

Hazajöttünk és kezd minden a régi lenni. kencék, keresgélés....

Előzmény: B.GY (16100)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!