Keresés

Részletes keresés

-=Zsoca=- Creative Commons License 2014.07.26 0 0 16058
eukariota Creative Commons License 2014.07.24 0 0 16057

OK !

 

Merre laksz? Később majd kereslek, én Debrecenben élek..

Előzmény: Imre3579 (16056)
Imre3579 Creative Commons License 2014.07.23 0 0 16056

Üdv!

 

Imre vagyok és megadnám az e-mail címemet: goodtimes.chic@gmail.com

Várom a javaslatot a pszoriázissal kapcsolatban.

 

Köszönettel,

 

Csonka Imre

Előzmény: eukariota (16055)
eukariota Creative Commons License 2014.07.23 0 0 16055

Szerintem a pikkelysömört (PS) csak ún."szelíd gyógymód"-al érdemes kezeltetni, tünetmentesíteni..ha megadod a lev. címedet, elküldök egy esetleírást, ahol egy hajdúböszörményi háziorvos hozzám küldte el a PS-es testvérét és én adtam neki szabadalmaztatott gyógytermékeket..azóta tünetmentes, és ennek emlékezetem szerint több mint 20 éve..a dokumentum több hasonló dokumentummal együtt nálam megtalálhatóak..

Előzmény: Nessi55 (16054)
Nessi55 Creative Commons License 2014.07.22 0 0 16054

Ne vádold magad! Sokan vagyunk, akik felelőtlenül beszedtünk, vagy magunkra kentünk olyan dolgokat, amiket nem kellett volna, mert annyira elegünk volt már ebből a nyavalyából.

Talán az orvos sem tehet róla, tünetmentesíteni akart, mert az sem jó, ha belobban rajtunk a sömör, a gyulladás meg szintén nem tesz jót a szervezetnek.

Ha jól emlékszem, ezen a fórumon is van valaki, aki a biológiai terápiával próbálkozik, egyelőre eredménnyel és mellékhatások nélkül. (Ó, milyen hangzatos elnevezés - biológiai terápia - a közönséges halandó azt hiszi, hogy ez valamilyen természetes szer.)

Ha megtudod az eredményt, ami remélhetőleg negatív, akkor esetleg nézz körül ezen a fórumon! Biztos megoldás itt sincs, de hátha van olyan szer vagy módszer, amivel enyhítheted a tüneteket.

Előzmény: Imre3579 (16053)
Imre3579 Creative Commons License 2014.07.22 0 0 16053

Hello!

 

Nálam a pszori 25 évesen, kb. 10 éve kezdődött! Egy-két pötty. Jött rá hámlasztó, szteroiddal, de növekedett. Gócvizsgálat negatív. Majd  a neotigazon mivel terjedt, befeküdtem a Mária utcába egy hétre, ott ditranol, dermovate, stb. Miután kijöttem fényterápia. Sikertelenül az eredemény max. két napos javulás lett, így az nem igazán mérhető. 34 évesen előjegyeztek biológiai terápiára, nagy volt a lelkesedésem,  mert szerettem volna tünetmentes lenni. Engem rendkívül zavart, barátnő, öltözködés, komfortérzet, stb. szempontok miatt. Metojettel kezdtük, ami használt is de a májamon volt egy hemangióma ami egy jóindulatú érgombolyag és abbahagytuk mivel a korábbi leletekhez képest az ultrahang növekedést mutatott. Ezt követte a sandimmun kapszula. Ez is használt, tünetmentes lettem, sajna a fogínyem viszont nem bírta, begyulladt, így azzal is leálltunk. Jött volna a remicade infúzió ami szintén "lebutítja" az immunrendszert. Időközben észrevettem magamon egy érdesebb felületű anyajegyet, amely korábban nem volt olyan. A bőrgyógyász azonnal melanóma gyanúval küldött tovább. Leszedték és a szövetminta alapján úgy néz ki, hogy rosszindulatú volt. Sajna a sandimmun ismertetőjében ez is benne van, de ott a bőr daganatos elváltozásaiként említik mint lehetséges mellékhatás. Utólag inkább ne szedtem volna be. Most az a felállás, hogy ha szövetminta szerint és a elkövetkező vizsgálatok szerint nincs áttétem akkor 10 éves, évente 2 teljes kivizsgálás negatív eredménye után gyógyultnak tekinthetem magam...A szövettani eredményt az onkoteam ismerteti majd velem kb. 2 nap múlva. Borzasztóan félek és hibásnak érzem magam a gyógyszer beszedése miatt.

ötfelezős Creative Commons License 2014.07.20 0 0 16052

Ez érdekes, mert vagy 10 éve nekem is mondta valaki, hogy neki áfonyaszőrtől múlt el. Aztán ittam én is 2 évig, de nekem nem használt.

 

(szőr=szörp :) )

Előzmény: byo (16050)
ötfelezős Creative Commons License 2014.07.20 0 0 16051

Nem a szteroidos kenőcsök miatt, hanem a harctól van ez így.

 

De ez csak az én elméletem. :)

Előzmény: Ficzek Úr (16044)
byo Creative Commons License 2014.07.20 0 0 16050

Nekem ujabban, legalábbis úgy gondolom az áfonyátol jobb lett.

Napi 20 deka áfonyát eszem, jelentős a változás, remélem megmarad a fejlődés üteme.

Ficzek Úr Creative Commons License 2014.07.20 0 0 16049

Nekem meg azután hogy a doktornő elmondta hogy mire számíthatok. Előtte közel egy évig a könyökömön volt egy folt,de miután fel lettem világosítva,beindult.

Előzmény: B.GY (16045)
Aamy Creative Commons License 2014.07.18 0 0 16048

Ez eddig eszembe se jutott :D De, kipróbálom, köszi az ötletet :)

Előzmény: Nessi55 (16047)
Nessi55 Creative Commons License 2014.07.18 0 0 16047

Lehet, hogy így együtt hatásos, amit használsz, de valószínűleg a Diprosalic a legütősebb. Egyelőre. 

Nem próbálod ki csak a fénykezelést és a bőrpuhító kenőcsöket Diprosalic nélkül? Akkor legalább kiderülne, hogy a fény vagy a szteroid használ.

Előzmény: Aamy (16042)
babboo Creative Commons License 2014.07.18 0 0 16046

Érdekes, hogy a Maria Threben tea állandóan előkerül. Az a könyv már legalább 20 éve megjelent és azóta lázban tartja a sömörösöket. A tea nem hatásos, teljesen felesleges kísérletezni vele.

Nem a szteroidtól lesz egyre több folt, hanem a sömör ilyen. Az évek múlásával egyre több és több lesz sajnos. Változó a dolog, mert nekem például régen a lábszáramon volt csak, de mostanában a csípőm körül vannak nagy foltok és a hátamon is megjelent. Szerencsére nyáron eltűnik az egész balhé. Több, mint 30 éve használok szteroidos krémeket, de nem folyamatosan. Ezért nem szokott hozzá a bőröm, nem is vékonyodott el. Csak folpackkal működik, amúgy nem.

Ha valakit érdekel, articsóka teát isznak többen nagyon jó eredménnyel. Zsírból és a teából készült krémmel lehet kenni is. Úgy néz ki, hogy van olyan jó hatású, mint a szteroid.

B.GY Creative Commons License 2014.07.17 0 0 16045

Pedig nekem is a szteroidos kenőcs után jöttek elő az újabb pöttyök.Pont mellette mint ahol kentem.Aztán szépen egybenőnek.Ragaszkodnak egymáshoz :)A kiváltó okot meg senki sem fogja megmondani.Nekem azt mondta a doki,hogy örüljek,hogy csak ennyi van.Majd ha úgy nézek ki mint a fenyőtoboz akkor menjek vissza.

Előzmény: Ficzek Úr (16044)
Ficzek Úr Creative Commons License 2014.07.17 0 0 16044

Ezt nem értem. Nem hiszem hogy a szteroidos kenőcsök miatt jönnek elő új foltok. Inkább azért,mert a kiváltó ok nincs meg. Azt kéne megszüntetni,és akkor kenőcs sem kellene. De annak az esélye a nullához közelít.Bár az már feltűnt hogyha erősebb vagy hosszabb ideig tartó stressz ér el,akkor romlik a helyzet. Ezt kellene valahogy kezelni,de a mai világban reménytelen. Ez van.

Előzmény: Master Mineral (16041)
Ibi58 Creative Commons License 2014.07.17 0 0 16043

Szia! 40 éve szenvedek a psoritól. Nekem nem használt a Mária Treben-féle teakeverék. De ez nem jelenti azt, hogy másnak sem jó. Már ott tartok, hogy semmi sem használ, csak ideig-percig. Nem tudok mást tenni, próbálom a helyzetet kordában tartani sima, minden illatanyagtól mentes testápolókkal-krémekkel. Néha, ha nagyon bedurvul, akkor Dermovate kenőcs. De már ahhoz is hozzászokott a szervezetem. Sajna nálam már az ízületeket is tönkretette elég durván.

További szép napot!

Előzmény: Aamy (16042)
Aamy Creative Commons License 2014.07.17 0 0 16042

Sziasztok!

 

Nálam tavaly januárban diagnosztizálták a psorit... Volt egy kezeletlen tüszős mandulagyulladásom, ami góccá "nőtte ki magát", és nálam ez hozta elő a pöttyöket. Naivan azt hittem, hogy megszüntetik a gócot, és varázsütésre megszűnnek a pöttyeim is... Nem így lett, sőt, egyre rosszabb lett, már alig volt rajtam ép bőrfelület... Dokitól dokiig mászkáltam, és most júniusban az egyik a sima UVB-s fényterápiát ajánlotta. 17szer voltam eddig, és hihetetlen a változás. Nincs már rajtuk pikkelyes felrakódás, tulajdonképpen már csak piros/halványrózsaszín foltok vannak rajtam. Mellette minden reggel Diprosalic, este Psorioderm tusfürdő, utána meg jó vastagon bekenem magam körömvirágolajos shea vajjal (nekem ezek nagyon jól beváltak, azért írtam le hátha másnak is segít). Néztem ezek mellé még a Maria Treben teát. Esetleg próbálta már valaki? Elég macera összehalászni az alapanyagait, és ha hatástalan akkor nem kajtatok utána... Előre is köszönöm a válaszokat!

 

Szép napot mindenkinek! :)

Master Mineral Creative Commons License 2014.07.16 0 0 16041

A SZTEROIDOS kenőcsök sajnos így működnek!!!!

Előzmény: Ficzek Úr (16040)
Ficzek Úr Creative Commons License 2014.07.16 0 0 16040

Szívesen. A kenőcs nekem jó volt,viszont a problémát az új foltok jelentik. Mert azok jönnek. Az orvos szerint ez kivédhetetlen.

Előzmény: ötfelezős (16039)
ötfelezős Creative Commons License 2014.07.16 0 0 16039

Köszi!

Előzmény: Ficzek Úr (16038)
Ficzek Úr Creative Commons License 2014.07.14 0 0 16038

Ficzek Úr 2013.08.24 23:39:17 ©
15256

Megtaláltam. Closanol kenőcs 50gr,acidum salicylicum 22gr,ureum(carbamidum)22 gr aqua purificata(destillata) 22gr,cremor refrigerans fono VII 84 gr.

Előzmény: ötfelezős (16036)
Ficzek Úr Creative Commons License 2014.07.14 0 0 16037

Orvos által felírt keverék. Már többször leírtam az összetevőit,de vissza kellene keresni. Valahogy biztos megoldható,de én nem vagyok PC guru.

Előzmény: ötfelezős (16036)
ötfelezős Creative Commons License 2014.07.14 0 0 16036

Milyen kenőcs?

Előzmény: Ficzek Úr (16034)
ötfelezős Creative Commons License 2014.07.14 0 0 16035

Én már többször írtam itt, hogy egyes szerzők úgy találják, hogy a sömör/ekcéma az asztma/allergiával sűrűn jár együtt.

Előzmény: B.GY (16033)
Ficzek Úr Creative Commons License 2014.07.13 0 0 16034

Sziasztok! Egy 3 hetes kezelésről szeretnék beszámolni. Elkezdtem szedni a kurkumát,egy tv műsor miatt ahol állítólag sömörösök beszéltek magukról. Elmondták hogy erős gyulladáscsökkentő zöldségeket,gyümölcsöket ettek,és attól javultak. Nekem beugrott a kurkuma,és elkezdtem napi 1 teáskanállal szedni. Az íze egy borzalom. De egyenlőre úgy néz ki hogy megéri a heti 109 Ft befektetés. 3 hét alatt jelentősen csökkent a nagy plakkok képződése,még a térdemen lévő vastagodás sem jött vissza miután leszedtem.  A foltok halványultak,a lábfejemen néhány szinte el is tűnt. Ahonnan a kenőcs eltüntette a foltot,oda nem is jött vissza. A kenőcsöm elfogyott és még legalább egy hónapig nem is lesz,de ha a kurkuma hatása marad,akkor sokat nem veszítek. Elmaradtak a foltok kirepedései amik nagy fájdalommal jártak. Tehát a szer nekem jó,meggyógyítani nem fog de elviselhetőbbé teszi az egészet. Talán ha lesz kenőcs is akkor már komolyabb eredményt tudok majd elérni. Kérdés persze hogy ezzel lehet-e "telítődni",és ha igen mennyi idő után? Mert akkor baj lesz ha igen. Úgyhogy egyenlőre szerény javulás,elviselhetőbb nyavaja. Ha lesz időm,pár hét múlva újra jelentkezem az akkori helyzettel. Üdv: Ficzek

B.GY Creative Commons License 2014.07.11 0 0 16033

Nekem lassan az összes fogam bolti.Egy van ami néha begyullad meg levan törve.Azt kellene kibányászni.Bár régebben mikor több fogam rossz volt,akkor sem volt rajtam sömör. A vérsüllyedésem 4-szerese a normál értéknek valami gyulladás miatt.Állítólag az asztma miatt folyamatos gyulladásban van a tüdőm.Bár azt nem értem,hogy miért az asztma után 10 évvel lettem sömörös.Az orvosok ráadásul nem látnak összefüggést a 2 dolog között,csak én :)

Előzmény: tiborunk (16032)
tiborunk Creative Commons License 2014.07.11 0 0 16032

Sajnálom, nálam a doki panoráma röntgent csináltatott és az alapján tudta hol vannak a gyulladások amiknek egy része valóban fájt vagy legalább érzékeny volt, az amalgámos soha nem fájt még mégis a legnehezebb volt elviselni amíg kifúrta a fogamból a higanyt, meg is mutatta a gyökér körül a gyulladások jeleit. Mondjuk a biopszia a bőrminta elemzése állítólag megmondja az okot is.

Habár a felsorolásban ott van az "ismeretlen ok " is, na meg a streptococcus fertőzés is.

babboo Creative Commons License 2014.07.10 0 0 16031

Én kicseréltettem anno az összes tömésemet. Sömör maradt, viszont elveszetettem néhány fogamat a bolygatás miatt. Amíg az amalgám volt benne, minden rendben volt. Ráköltöttem egy rakás pénzt, implantátumok, koronák. Nagyon megbántam a tömések cseréjét. Teljesen felesleges volt, mert a sömörre nem volt hatása.

Előzmény: tiborunk (16030)
tiborunk Creative Commons License 2014.07.10 0 0 16030

Sziasztok!
Nekem nem pikkelyeim vannak hanem zuzmóim (lichen=zuzmó/ruber=vörös/planus=lapos) régi nevét talán természetgyógyászok még használják "csomós sömör"-ként találtam említeni.
Nem is túl régen jelentkezett ezév elején néhány (7-8) csípésszerű az alkarjaimon bactrobant kaptam rá, közben neurologusnál jártam a vadiúj lumbágómmal Ő szólt h ezek szerinte nem elfertőzött csípések hanem valami más.
Menjek inkább bőrgyógyászhoz aki azonnal ezt a lichen planus-t diagnosztizálta.

Tabularium dermatologiae (tankonyvtar.hu/hu/tartalom/tkt/tabularium-dermatologiae/ch09.html)
Dobozy Attila dr. "
DEfiníció:Ismeretlen etiológiájú, eltérő pathogenesisű, papula és squama képződéssel járó bőrbetegségek heterogén csoportja.
A papulosquamosus bőrbetegségek

Psoriasis                      Lichen ruber planus
Pityriasis rosea            Pityriasis rubra pilaris
Parapsoriasis csoport  Erythrodermák              "

Dermovate +hidratáló krém góckutatás elkezdése csak a fogaimnál volt tennivaló, az utolsó az amalgám kicserélése, az kicsit húzós volt (alig lehetett BELEFÚRNI) gondoltam ez könnyen lehet az a bizonyos gyulladt góc, de múlt hét csütörtökön voltam fogdokinál (1 hete) talán még várhatok hátha így meg is gyógyul, de ha nem van még egy kérdőjeles fogam ami nem 100% hogy gyulladt de gyanús csakhogy koronán át kell belefúrni inkább most várnék pár hetet hátha már csak szépen elmúlik minden ijesztő bőrelváltozás:
közben 1 dbz neotigasont beszedtem de az utolsó 4-5 szemnél már nagyon rossz volt a gyomrom, a vérkép pedig a májenzimek duplázódását mutatja
ja és egy elocom+nizoral+ureum krémet kaptam a dermovate helyett .
Egy hónappal ezelőtt úgy látszott h terjedni készűl a talp/boka-csukló/tenyér területen kívűl is elsősorban a hajlatokban jelentkezett égő fájó viszkető (bárányhimlő-szerű pöttyökkel) de talán megállt.

Most reménykedem információt gyűjtök. Jövő héten a bőrgyógyászt megkérem csinálja meg a biopsziát legyünk biztosak benne mit kell kezelni.

babboo Creative Commons License 2014.07.09 0 0 16029

De csak addig használ, amíg iszod.

Előzmény: babboo (16028)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!