Keresés

Részletes keresés

Dezodoros Ede Creative Commons License 9 órája 0 0 52083

Nálunk fejér megyében 2 hete itt vannak már...mindig visszajárnak és a közelben fészkelnek,itt isznak a kerti tavainkból.

Előzmény: Magdi60 (52082)
Magdi60 Creative Commons License 14 órája 0 0 52082

Én is láttam már a múlt héten a XIV. és a XV. kerületben!

Előzmény: Saker sahin (52081)
Saker sahin Creative Commons License 20 órája 0 0 52081

Ma reggel megérkezett az első örvös, 26 nappal korábban mint tavaly.

6'20-kor itt "hangoskodott az ablakom előtt.:-)

Méézi Creative Commons License 2024.01.21 0 0 52080

off...

ezekhez a dolgokhoz nem konyítok.

viszont gratula a kutyihoz!

ismerős a labdamánia...

http://imgfrm.index.hu/imgfrm/8/3/9/3/BIG_0005588393.jpg

http://imgfrm.index.hu/imgfrm/8/4/1/7/BIG_0005588417.jpg

...ez már elég régen volt

Előzmény: Amphenol (52079)
Amphenol Creative Commons License 2024.01.21 0 1 52079

Lehetne , de nem akarom se a ház , se az utca felé fordítani a kamerát . Amúgy egyenlőre kísérleti dolog ez az etető kamera .

 

A bakancslistán fészek kamera van , de az élő közvetítést csak számítógépen futó kódoló programmal tudom megoldani .

A kamera sok dolgot tud , de én egyenlőre keveset ..  :-)

 

Keresem a kapcsolatot olyanokkal akik élő kamerát üzemeltetnek , hátha segítenek abban , hogy lehet-e pc nélkül megoldani .

 

Fészekodút az elmúlt években sokat csináltam , rendeltem egy másik ugyanilyen kamerát , az tavaszra belekerül valamelyikbe , ez a kamera meg megy

az itatóra ....

 

Még kültéri wifi modem van folyamatban , bár a szaggatás szerintem nem a wifi miatt van , mert a kamera saját programja röccenés mentesen

dolgozik ....

 

Jó kis elfoglaltság  ...

 

Előzmény: Méézi (52078)
Méézi Creative Commons License 2024.01.21 0 0 52078

Jó ötlet, folyamatos megfigyelés!

Sokat számít egy ilyen kamera optikai adottsága, illetve a tájolás.

Bele világít a napsütés, lehetne, hogy a kamera ne déli irányba nézzen?

Előzmény: Amphenol (52077)
Amphenol Creative Commons License 2024.01.21 0 2 52077

Egy kis "önreklám"

 

https://youtu.be/psAWGaF4wTQ?feature=shared

 

Az 50-edik másodperctől dolgozik a fakopáncs ... majdnem 3 percen keresztül .... 

Barret02 Creative Commons License 2024.01.20 0 0 52076

Nem kell okoskodni! Az lesz,amit a távcső mond :) Elvégre okos!

Előzmény: Nobody1 (52075)
Nobody1 Creative Commons License 2024.01.18 0 0 52075

https://sg.hu/cikkek/it-tech/156341/a-swarovski-tavcsove-megmondja-milyen-madarat-latunk

 

Lassan már minden "okos" lesz, csak az emberek butulnak el...

Arra azért kíváncsi lennék, hogy különíti el például a füzikefajokat egymástól ez a távcső? Vagy a cserregő és énekes nádiposzátát?

A 32mm-es lencseátmérővel már borult időben sem sok színt lát az ember, hajnalban és alkonyatkor meg szinte semmit. Ennyi pénzért már rendes tárgylencsés távcsövet is készíthettek volna...

 

zoli1437 Creative Commons License 2024.01.13 0 3 52074

Ha már madáretető. Két mai kép.

Furcsa módon ősz óta itt van egy vörösbegy (ebben az időszakban még soha nem volt), de még nem sikerült lekapnom.

Nobody1 Creative Commons License 2024.01.13 0 0 52073

Nem díjazom a ilyen és hasonló odúkat. Szerintem nem bájos, hanem egyenesen szörnyű tákolmányok. Az élő, igazi madarakban gyönyörködjünk ne az ilyen torzókban.

Arról nem is beszélve, hogy egy "hagyományos" odúhoz képest kb kétszer annyi anyag és háromszor annyi munkaidő kell az elkészítéséhez...

Előzmény: Méézi (52072)
Méézi Creative Commons License 2024.01.08 0 1 52072
Nobody1 Creative Commons License 2024.01.03 0 3 52071

Ma hatalmas meglepetés fogadott. Legalább 2 csuszka jár az etetőmre. Jobban örülök nekik, mint mikor a réti sasosok üldögélnek az udvar végén a nyárfákon...

(A dolog magyarázata, hogy itt Csongrád megyében még soha nem láttam csuszkát, pedig 50 év intenzív /részben főállású/ madarászat van mögöttem.)

macrofoto Creative Commons License 2023.12.31 0 3 52070
Veszpremi Creative Commons License 2023.12.25 0 0 52069

Viszonylag kevés a madár, ill. néha sokan vannak, aztán meg senki. Stiglicek, zöldek, cinkéék, meglepő módon csúszkák és volt már meggyvágó is. Gerléék takarítanak.

Méézi Creative Commons License 2023.12.24 0 0 52068

https://img.index.hu/imgfrm/2/3/3/1/IMG_0017752331.jpg

 

Ez a buli tegnap, a havazás miatt alakulhatott ki. A földön erdei pintyek és egy ökörszem is részt vett.

Amúgy hasonló a törzsvendégkör.

Ritkán előfordul dugulás, ha nem elég tiszta a mag.

Előzmény: bitter6704 (52067)
bitter6704 Creative Commons License 2023.12.24 0 0 52067

Nálunk most egy Zöldikét, vagy Tengelicet sem lehet látni, még elvétve sem. Tavaly pedig rengetegen voltak itt. Cinegék és verebek járnak az etetőre. Ezen kívül balkáni gerlék vannak még szép számmal, na meg a rájuk vadászó ragadozó madarak.

Az önetető üveg szája nem szokott eldugulni?

Előzmény: Méézi (52066)
Méézi Creative Commons License 2023.12.23 0 1 52066
Kanya Da Hun Creative Commons License 2023.11.23 0 0 52065

cinkék is járnak rá (arról a telefonon nincs képem), jó dolog ez az önetető.. most még kicsit sok az aprómag, de majd veszek fekete szotyit h a 80-90%-a az legyen és akkor mindenki megtalálja majd a kedvére valót.. nyáron itatóként jól működött, szerették a madarak.. télre fűtöm majd a másikat ami egész évben ott van a "monoliton"..

Előzmény: Kanya Da Hun (52064)
Kanya Da Hun Creative Commons License 2023.07.12 0 1 52064

találtam bele megfelelő nagyságú cserépalátétet, pont annyit hajlik, hogy beférjen az oldalsó nyíláson.. locsolókannával szépen meglehet tölteni..

Előzmény: Kanya Da Hun (52028)
corvi01 Creative Commons License 2023.04.29 0 1 52063

Három méhészt ismerek és mind sajna azt támasztja alá amit írtál, az állam meg nem ad semmilyen kártérítést (bizonyítható esetekre sem!) a méhésznek, hanem félrenéz és egyéb sumák dologba köt bele természetvédelem ürügyén..! :(

Előzmény: Nobody1 (52057)
Méézi Creative Commons License 2023.04.24 0 0 52062

nincs vita, a "kárókatona vs. horgászok" témához létrehozom az (indirekt)Madáretető topikot!

;)

Előzmény: Nobody1 (52061)
Nobody1 Creative Commons License 2023.04.24 0 1 52061

Szerintem nagyon nem tértünk el a topik témájától. Madáretetésről beszéltünk.:-)

Hogy ez nem szándékos etetésről szólt, az csak részletkérdés...

 

Lehet úgy tűnt, hogy én gyurgyalag ellenes, méhészpárti vagyok. Szó sincs róla! Csupán szeretem objektíven, mindkét oldalról nézni a kérdéseket és ha lehet akkor mindkét oldal részére megnyugtató megoldást találni. Mert nem lehet a természetvédelmet és az emberi érdekeket külön-külön kezelni. Muszáj kompromisszumra jutni...

Előzmény: Méézi (52060)
Méézi Creative Commons License 2023.04.24 0 0 52060
Elnézést kérek mindenkitől, hogy személyes lelkesedésből, eltértem a topik tárgyától.
<i> ha már személyes élmény, a legnagyobb veszteséget az az élőlény okozza, amely szintén a könnyebb utat választva, éjjel kisteherautóra pakolva ragad el egy állományt, mert még az is odaveszik, amit rosszul megfogva szétborít
Előzmény: Nobody1 (52059)
Nobody1 Creative Commons License 2023.04.23 0 1 52059

A füstik már itt vannak vagy 2 hete. Kicsit késtek (nem is baj a hideghullám miatt), mert vagy 30 évre visszamenőleg mindig láttam április 1-én...

 

Mint írtam bármi lehet a meghülyült időjárás miatt, tehát nem vitatom, hogy előbb jöttek a gyurgyalagok mint szoktak.

Most délután például a ház mögötti magas fűből egy már jól repülő fekete rigó fiókát ugrasztott fel a vizslám. Kicsit az is korai, de ez van...

 

Nem tudom honnan vetted ezt a méhsűrűséget. Lehet van valami országos statisztika ami ezt írja. Itt nálunk a faluban 2 embernek vannak méhei, az egyiknek tizenvalahány, a másiknak 6 kaptára, vagyis családja (egyik se főállású méhész). A két szomszéd faluban is hasonló a helyzet amennyire tudom. Mivel 5-6 km van a falvak között, így még 1 méhcsalád se jön ki négyzetkilométerenként. Ezek nem vándorolnak és ide sem jár senki.

Igaz ezek az emberek elsődlegesen nem ebből élnek, de egy méhcsalád 35-40 ezer Ft. Másik kb ugyanennyit ráköltenek évente a gyógyszerre (atkairtás, fertőtlenítés), etetésre, kaptárjavításra, stb. A bele feccölt munkát nem számítva is kb 80 ezer egy család és egy banda gyurgyalag negyed óra alatt felzabálja.

Azért gondolj már bele kicsit, hogy neked hogy tetszene ha az éves mellékmelód + 1-2 millát buknál pár madár miatt - legyenek azok akármilyen szépek...

 

"rengeteg rovart kap el a levegőben, ha teheti, minél nagyobbakat és ha méheket talál, hát nem válogat"

 

Pont az a baj, hogy válogat. Itt van 10 négyzetkilométer tó a 3 falu között, rengeteg a szitakötő - amik ugye jóval nagyobbak a méheknél, mégis a mézízű méhekre vadásznak.

Feltelepszenek a kaptárak melletti fákra és sorban levadásszák a ki-be repülő méheket. Ha ezek fogynak, akkor kénytelenek a kaptárból a fiasítást gondozó méhek is kijárni, mert a fiasításhoz sok víz kell. Pár nap alatt levadásszák azokat is és így 1-2 hét alatt összeomlik a méhcsalád, mert nincs kajájuk és vizük, nincs szaporulat.

Ha "időben" felfedezik a veszélyt és minden felnőtt méh kirajzik akkor meg már írtam mi következik. Összekapkodják az összeset. (Szerintem ilyenkor meg sem eszik mindet, csak sportból vadásznak a kavargó méhrajra...)

 

Előzmény: Méézi (52058)
Méézi Creative Commons License 2023.04.23 0 0 52058

...és már füstifecskéket is láttam ma

off

hát igen, a méhészek és a gyurgyalag... ami rengeteg rovart kap el a levegőben, ha teheti, minél nagyobbakat és ha méheket talál, hát nem válogat.

Akinek a megélhetése, az elkeseredik - és nem válogat az eszközökben.

Persze, ugyanúgy kesereghet azon is, hogy Európában Magyarországon a legnagyobb a méhsűrűség, kb. 10-12 család/km2...

így minden alkalmas szántóföld körül hemzsegnek a kaptárak, és ez okozza a másik bosszúságot az egyszerű méhész számára, azok, akik az ország egyik feléből a másikba vándorolva legeltetnek, (fertőznek) stb...

De, mindennek eredményeképpen Európában Spanyolország után, az ötöd akkora Magyarországon termelik a legtöbb mézet...

 

Előzmény: Méézi (52053)
Nobody1 Creative Commons License 2023.04.23 0 0 52057

"á méhészek viszont nem örülnek a jelenlétüknek"

 

Csodálod?

Volt "szerencsém" saját bőrömön megtapasztalni ahogy egy 15 fős gyurgyalagcsapat kb 20 perc alatt kipusztított egy egész méhcsaládot.

Na most ha Te egy - mondjuk 200 kaptáras méhész vagy aki ebből tartaná el a családját és naponta csak egy kaptárt ürítenek ki a madarak végül év végén nem, hogy hasznod, hanem még milliós veszteséged is lett mert felzabálták a méheidet és jövőre még indulni sem tudsz - garantálom, hogy Te sem gyönyörködnél bennük...

A legrosszabb, hogy törvényes eszközzel védekezni sem tudsz ellenük. Én is ott integettem, tapsoltam a kaptártól 3 méterre és jóformán a pofámba szállva stukáztak és hallhatóan ropogtatták szét a méheket a gyurik, amíg méhet láttak. Abszolút figyelembe se vették a hadonászást, tapsolást, mintha ott sem lettem volna.

A méhek meg ugye a veszély elhárítása miatt - társaiknak segítve kirajzanak, így jó ha egy kb 30 ezres családból pár száz megmarad, de azok meg nem tudnak új családot létrehozni mert ahhoz kevesen vannak és hamarosan elpusztulnak...

Előzmény: yüz karasi (52056)
yüz karasi Creative Commons License 2023.04.23 0 0 52056

Csodálatos madarak, á méhészek viszont nem örülnek a jelenlétüknek.

Előzmény: Méézi (52053)
yüz karasi Creative Commons License 2023.04.23 0 0 52055

Én meg a búbosbankát hallom két napja , ma pedig a kakukkot is..

Előzmény: Méézi (52050)
ULAIVA Creative Commons License 2023.04.23 0 0 52054

De szépek!

Előzmény: Méézi (52053)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!