Keresés

Részletes keresés

gariga87 Creative Commons License 2022.12.05 0 0 2348

Sziasztok!

Tudtok olyan céget vagy festékboltot, akik festéket (akril és vízben oldódó ) kevernek ki színkód alapján?

 

Ilyenekre lenne szükségem.

 

Kb. ilyen kis tároló edényekbe ( kis mennyiségben )

 

Válaszokat előre is köszönöm!

mc\'gányver Creative Commons License 2017.11.26 0 0 2347

Sziasztok! Én még nagyon kezdő vagyok. Megtudná nekem mondani valaki, hogy Bob Ross milyen típusú festéket használt? Köszönettel Judit

ghel2 Creative Commons License 2017.07.30 0 0 2346

Helló! Most találtam ezt a fórumot és gondoltam megosztom veletek egyik munkámat, amit az egyik itt talált kép alapján festettem. Ezúton is köszönet Edelweisnek a 2005-ben feltöltött képért. 

Előzmény: Edelweis (165)
Dominik Szebényi Creative Commons License 2016.04.03 0 0 2345

Tempera festék, x tubussal vegyél :D

Előzmény: Vicsi66 (2342)
csipingó Creative Commons License 2013.04.24 0 0 2344

Sziasztok.Én papírfonással kezdtem el foglalkozni.Eddíg akrill festéket használtam de ugye az kicsit drága és hamar el is fogy.Létezik olyan festék amit vizzel higítva lehet használi csak azt nem tudom hol lehet kapni.Lécci ha valaki tud ilyen boltot vagy oldalt ahonnét tudok rendelni írjon .Köcciii előre is.

Vicsi66 Creative Commons License 2013.01.18 0 0 2342

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni tőletek!

Nem rég festettük almazöldre a szobánkat, és a falra szeretnék kézzel festeni egy kis dekort (Egy nagy fa, sötétbarna színű törzzsel, ágakkal, sötétzöld levelekkel, meg 1-2 madarat képzeltem el az ágakon fehér színből.) kb. 2*2 méteres felületet foglalna el ez a festmény.

Tudnátok tippet adni hozzá, hogy milyen festéket vegyek, ami tartós, és direkt ilyen fali dekorációkhoz van?

Kaptam olyan tippet is, hogy zománcfestéket próbáljam meg, de elég érdekesen néztek rám a festékboltban, mikor ezzel előhozakodtam. :) És igazából ajánlani sem tudtak nagyot semmit a boltban vicces módon. :) Köszönöm előre is a segítségeteket.

pikilapika Creative Commons License 2012.05.12 0 0 2341

köszönöm a segítséget!
meg az linket is, már nézem is:)

hartmano Creative Commons License 2012.04.18 0 0 2340

Van hozzá lakk. Többféle fényű kapható. Én a selyemfényt szeretem jobban.

Még annyit akartam mondani,hogy a http://www.muveszkellek.hu/ oldalon ha regisztrálsz , akkor hírlevelet is küldenek. Szoktak bemutatót tartani egyes festékek viselkedéséről,használatáról stb..  1-2-re érdemes elmenni ,mert sok hasznos technikai dolgot mondanak.

 

 

Előzmény: pikilapika (2339)
pikilapika Creative Commons License 2012.04.15 0 0 2339

hello,

 

valaki megmondaná nekem, hogy akrilfestményt a munka végén kell valamivel rögzíteni, mint az olajfestményeknél a rögzítőlakk?
köszönöm előre is a segítséget!

Destene Creative Commons License 2011.11.04 0 0 2338

hú de zajlik az élet :D

Tamata Creative Commons License 2011.10.29 0 0 2337

Szeretnék egy kis segitséget kérni.Megragadta a fantáziámat az ugy nevezett vizenfestés,EBRU.Ehhez szeretnék kérni tanácsot milyen festéket használjak azt mivel keverhetném, a vizbe mit kell keverni, meg ehhez hasonlókat.Ugyanis nem papirra szeretnék dolgozni.Előre is köszi minden segitséget.

Destene Creative Commons License 2011.10.28 0 0 2336

Sziasztok! Feltettem a nimfás mázolmányomat. :) a kritikákkal kéretik kíméletesnek lenni, még sosem festettem, eddig csak ceruzarajzokat készítettem, de ceruza sem volt komolyabb szándékkal a kezemben már 3 éve, mint hogy pillangót, virágot, csigabigát rajzoljak a kislányomnak. :D

Előzmény: Destene (2335)
Destene Creative Commons License 2011.10.28 0 0 2335

zoza98 Creative Commons License 2011.07.17 0 0 2334
Nagyon köszönöm!
Ma nekikezdtem.
És imádom!
Rájöttem, hogy imádok festeni!
És ezen felül, egy csomó felhőt is hozzárajzoltam a képhez, mert szerintem ha semmiféle kreativitás nincs benne, akkor fölösleges az egész, csak egy szép kép.
Meg így jobban is néz ki. :-))
És rajzolni fogok még hozzá.
Mert akkor egy darab lesz belőlem.
És nem egy sablonos tucatcucc.
:-))
Előzmény: Mrkvicskova (2333)
Mrkvicskova Creative Commons License 2011.07.17 0 0 2333

Szevasz,

 

ajanlom figyelmedbe az alabbi weboldalakat, ahol videokat nezhetsz, illetve ingyen tolthetsz le ebookot.

www.watercoloursecrets.com

www.acrylicpaintingsecrets.com

www.thepaintinganddrawingchannel.co.uk

www.painters-online.co.uk

 

Jo szorakozast!

Előzmény: zoza98 (2332)
zoza98 Creative Commons License 2011.07.16 0 0 2332
Sziasztok!
Nagyon örülök, hogy rátok találtam!
Segítséget szeretnék kérni.
A lidl-ben vettem ezt az előnyomtatott tulipános akvarellkészletet.
3x alapozott, mindent adtak hozzá!
Hogyan mozgassam az ecsetet?
Mire kell figyelnem?
Hogyan haladjak?
Miként fessem az eget?
Kérlek benneteket, segítsetek!
Köszönöm!
MegegyElek Creative Commons License 2011.06.01 0 0 2331

Hali!

 

Pemex, köszönöm a segítséget! Mellékelek egy képet - színesítendő a topicot- ha nincs száradáslassító, az életben nem fejezem be. :D

morhor_:) Creative Commons License 2011.04.27 0 0 2330

Kicsit gyakorolgattam...

 

 

morhor_:) Creative Commons License 2011.04.19 0 0 2329

Igen, valóban. Sajna, mivel az előző gyenge minőségű akrilfestékkel megjártam, ezért most túl óvatos voltam. :(

Sebaj, majd gyakorlom...

Előzmény: pemex (2328)
pemex Creative Commons License 2011.04.18 0 0 2328

számomra a háttér a problémás: látszik, hogy akvarellhez vagy szokva és nem ahhoz hogy a rétegeket bátran egymásra rakd, akrilnál nem folyik össze, hanem gyönyörűen takar..

Ha először a hátteret fested meg akkkor nem látszik ennyire nyilvánvalóan ahogy kikerülted a madarat az ecsettel. Olyan mintha a madár körül görbülne a tér, ezt az érzetet akartad kelteni ?

 

Előzmény: morhor_:) (2327)
morhor_:) Creative Commons License 2011.04.16 0 0 2327

Mendenki jó tanácsát megköszönve, végül is sikerült jó akrilfestékeket vennem. A PannonColor mellett döntöttem, és meg is vagyok vele elégedve. Ennek végre van fedőértéke.

Csak ne száradna olyan gyorsan. Még a lassító hozzáadásával is piszok gyorsan szárad. (Az akvarellezés után ezt még nehéz megszoknom.)

 

Nickey02 Creative Commons License 2011.04.16 0 0 2326

olajhoz, akrilhoz gesso alapozót kell venni. ha akrillal akarsz festeni, a vásznat 1-szer kell vele lealapozni, ha olajjal, akkor 2x, különben a végén le fog peregni.

az olajat terpentinnel vagy művész festőszerrel kell higítani, de többnyire nem szorul higításra. a terpentin a jobb, nekem legalábbis jobban bejön, mondjuk szellőztetni kell közben meg utána.

az olaj teljes száradási ideje 6 hónap, és le kell kezelni rögzítőlakkal. és az ecsetet gondosan mosd ki terpentinnel vagy ecsetmosó folyadékkal munka után, mert ha vizes lesz, összecsomósodik és tönkremegy. asszem, ennyi.

Előzmény: lordmelcset (2325)
lordmelcset Creative Commons License 2011.04.15 0 0 2325

Sziasztok!

 

Új vagyok itt, és örülök, hogy megtaláltam ezt a fórumot, remélem tud nekem valaki hasznos tanácsot adni! :-)

Az elmúlt években vagy temperával vagy olajkrétával dolgoztam, nagyon szeretm mindkettőt, de most a Lidl olcsó cuccain felbuzdulva elhatároztam, hogy kipróbálom a többi lehetőséget is.

Első nagy kérdés: Mivel higítsam az olajfestéket? Soha nem használtam még, mindig csak gyönyörködtem a képekben.

Van valami extra, amit tudnom kellene az akrill használatáról? Egy lapon elkezdtem őket próbálgatni, de még semmi komoly.

Vászonra felvittem egy vázlatot, gondoltam holnap az egyik technikával megfestem.

Ha tud valaki nekem jótanáccsal szolgálni, akor előre is köszönöm!

Nickey02 Creative Commons License 2011.04.05 0 0 2324

minden azon múlik, hogy mennyire bírja a fal a festéket. lehet, diszperzites festékben kellene gondolkodni, csak akkor felejtős a spray és a diszperzit nekem egyébként is túl matt-.-' meg a színskála is korlátozottabb.

de ez lényegében "graffiti technika" a négy fal között, nehezen tudnék elképzelni egy feszített vásznat, hogy arra dolgozzam. úgy képzeltem el, mint egy faliszőnyeget, vagy hasonló textíliát. részletekben is meg lehetne festeni, csak közben gyűrődne az anyag, úgyhogy semmiképp nem bírná el az alapozást. viszont lehet, hogy az akrilspray úgy beeszi magát a vászon szálai közé, hogy nem is lenne szükség alapozásra.

egyelőre csak elmélet^^ de amúgy valami Russ Mills féle grafikaszerű dologra gondoltam.

Előzmény: pintura (2323)
pintura Creative Commons License 2011.04.05 0 0 2323

Milyen képre gondoltál? Egyébként ez jó ötlet szerintem a kettő együtt, főleg, ha ilyen nagyban gondolkodsz. Szerintem a vászon is nagyon jó ötlet, valószínűleg könnyebb lenne bizonyos szempontból. Megpróbálhatnál esetleg venni már előre alapozottat, valami óriási méretűt, illetve pl. 2 vagy 3 nagyot is összeilleszthetnél és akkor könnyebb is talán kezelni őket. Nagyon kíváncsivá tettél ezzel, mert engem a lakberendezés is nagyon érdekel, többek között, az ilyen falfestések és rögtön elkezdett kattogni az agyam :D Jó munkát, ha elkészül rakd fel esetleg, nagyon érdekel! :D:D

Előzmény: Nickey02 (2322)
Nickey02 Creative Commons License 2011.04.05 0 0 2322

végre egy hasznos válasz!

egész nap ilyen információk után kutattam a neten, de eddig senki semmi használhatót nem mondott.

csak tubusossal nem szeretnék dolgozni, mert a nagy falfelületeken hamar elfogyna és lassú is lenne vele a munka. igazából együtt akarom használni a kétféle technikát, elég összetett képekben gondolkodom. az egész attól függ, hogy a falfelületek mennyire bírják az ilyen festéket.

arra is gondoltam, hogy nagyméretű vásznat festenék meg és csak amikor elkészült, akkor tenném a falra szegélyléccel, akkorában, hogy az egész falat fedje, de a vásznak szinte biztos, hogy alapozni kell előtte és akkor feltevés közben repedezne rajta az alapozás:P

Előzmény: pintura (2321)
pintura Creative Commons License 2011.04.05 0 0 2321

Szia! Én akryl spray-vel még soha nem festettem, viszont tubusossal már igen, diszperzites falra. Arany színnel bordó falra, nem pereg le, és nagyon jól fed, bár ez biztosan nagyban függ a higítástól is. A spray így nem tudom mennyire fedne, mert nem ismerem. De szerintem nyugodtan vágj bele, nem tudom milyen alakzatot szeretnél, de szerintem érdemes valami nagyon egyszerűvel kezdeni. Én egy ősi kínai motívumot festettem (ami néhány vonalbül állt) fel anyunak a hálószobába az ágy fölé (mindenek felett feng shui :P) és azt papírból körbevágtam tulajdonképpen megcsináltam a negatívját, a papírt felragasztottam a falra, majd a belső részeket kifestettem. Leszedtem a papírt és lám egyszer csak ott lett :P

Szerintem ez tök jó ötlet, jó próbálkozást, remélem valamit segítettem.

Előzmény: Nickey02 (2320)
Nickey02 Creative Commons License 2011.04.04 0 0 2320

nem egészen ez a téma, de diszperzites festékkel festett, szimplán csak alapozott, vagy tapétás falra szeretnék akril spray-yel képeket fújni. van valakinek valami tapasztalata?

pintura Creative Commons License 2011.03.19 0 0 2319

Még link :) szerintem nagyon hasznos videók :)

http://www.wilsonbickford.com/freeartlessons.html

morhor_:) Creative Commons License 2011.03.18 0 0 2318

Köszi a linkeket. Igen érdekesek és tanulságosak.

Előzmény: pintura (2317)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!