Keresés

Részletes keresés

ZolKa Creative Commons License 2017.06.28 0 0 1353

Ha az igazi beach club -ok is érdekelnek akkor mindenképpen menjetek el a  Playa d'en Bossa -ra, ott is legfőképp a Bora Bora -t és Jet -et ajánlom.

Itt van: 38.887533 1.407564

Az ingyenes parkolója: 38.888960 1.405941

A kikötőbe szép a bent a városban: 38.909908 1.438537

Es Vedrà, gyönyörű naplemente (tényleg az) 38.873562  1.225700

Atlantis, leírhatatlan, kihagyhatatlan: 38.872588  1.230638

Az Atlantishoz és Es Vedrà -hoz itt tudod lerakni az autót: 38.877668 1.231346

Fromentera egy kicsi sziget Ibiza mellett gyönyörű strandal 38.700666 1.452857. Ezen a ponton át tudsz menni egy másik kis szigetre úgy hogy kb derékig ér a víz: 38.772812 1.432563.

Hajóval tudsz átmenni, oda-visza a jegy olyan 18 EUR körül van.

Innen (innen is) megy a hajó, van egy parkoló is ahová le tudod rakni az autót

38.896538 1.415129 a jegyet a kikötőben tudod megvenni. Érdemes biciklit is bérelni (5UER / nap és 10EUR deposit)

Elvissa Lidl 38.905572 1.419109 (mellette van a meki)

Sant Antoni lidl 38.980039 1.311433

Itt valahol pedig van egy jó kis döneres 38.891354 1.407588

Ha megvan a kompjegyetek az viszont engem is érdekelne konkrétumokkal árral.

Előzmény: pandabebi22 (1350)
pandabebi22 Creative Commons License 2017.06.17 0 0 1352

Nem idegen, nem csak pihenni megyünk. Mivel saját autóval megyünk, így lesz lehetőségünk körbejárni az egész szigetet. :) Köszönöm a választ!

Előzmény: Flower2000 (1351)
Flower2000 Creative Commons License 2017.06.17 -3 0 1351

San Antonioba akkor menj, ha nem idegen tőled a bulizás, mert az egy olyan hely. Ha nyugis helyre akarsz menni, akkor Santa Euláriát javaslom.

Előzmény: pandabebi22 (1350)
pandabebi22 Creative Commons License 2017.06.17 0 0 1350

Sziasztok!
Július végén utazunk Ibizára, saját autóval. 
Valaki tudna segíteni abban, hogy hol érdemes átkelni komppal? Több lehetőséget is találtunk. A szállásunkaz Apartahotel Sanan Backpacker -Mochileros lesz San Antonioban. Valakinek van tapasztalata erről a helyről? :) Illetve bármilyen tanácsot, ötletet szívesen vennénk, mire kell odafigyelni, stb.. :)
Köszönjük. :)

szofyka Creative Commons License 2017.06.02 0 0 1349

Sziasztok! Ismeri valaki esetleg a Fiesta Hotel Milordot?

stefanell Creative Commons License 2017.06.02 0 0 1348

Sziasztok.Útitársat,útitársakat keresek Ibizai bulizós nyaraláshoz.Nekem ez az út fontos,egy álmom válna valóra ha sikerülne kijutnom 2017 nyarán a Fehér szigetre!Sajnos jelenleg az az akadálya van a dolognak hogy nem tudok hozzá megfelelő társaságot aki ki is jönne és rá is áldozza a kesh-t egy ilyen volumenű nyaralásra.Leginkább olyan embert keresek,aki szavahihető, nagyon bulizós alkatú,pörgős és jól beszéli a német,vagy angol nyelvet,mivel én jelenleg minimális nyelvtudás birtokában  vagyok,de korrekt jófej társasághoz is szívesen csatlakoznék. Ha komolyan érdekelne írj ide:stefanel@freemail.hu-ra,ezen elérhető vagyok.Köszönöm.Üdv István

stefanell Creative Commons License 2017.06.02 0 0 1347

Mennék igen ha megfelelő úittársat találok hozzá.Tavaly sajnos meghiúsult az utazásom :/ Csak most olvastam amit írtál februárban,írj az email címemre amint olvasod és beszélhetünk az utazásról :)

Előzmény: Samsung88 (1346)
Samsung88 Creative Commons License 2017.02.19 0 0 1346

Szia idén is mennél Ibizára ? vagy már nem aktuális a dolog ?

Előzmény: stefanell (1280)
Samsung88 Creative Commons License 2017.02.19 0 0 1345

Hello !
Mennék idén újra Ibizára ,valakinek volna kedve jönni ?vagy esetleg ha van felesleg üresedés egy csoportban akik idén nyáron utaznak .Üdv !

Liza1101 Creative Commons License 2017.01.13 0 0 1344

Szia Jadrolinija!

Olvasom a levelezést a tavalyi ibizai utatok előttről.

Mi is tervezgetjük, nem tudom összejön-e.

Cala Taridát néztük ki pihenésre. Irtad, hogy találtatok ott vmilyen appartmant. Esetleg megadod az elérhetőségeit?

Mi hárman mennénk 2 felnőtt, egy 12 éves gyerek, de lehet, hogy már felnőttnek számolják.

köszi, Liza

Előzmény: jadrolinija (1325)
k.d.humeer Creative Commons License 2016.11.05 0 0 1343

Télen nem működik a gruppensex? -DDDD

Előzmény: Flower2000 (1342)
Flower2000 Creative Commons License 2016.10.31 0 0 1342

Hát most már vége a bulizásnak, a záróbulik már lementek szerintem. A strand meg egyre hűvösebb. Vége a szezonnak már Ibizán is.

Előzmény: k.d.humeer (1341)
k.d.humeer Creative Commons License 2016.10.31 0 0 1341

http://pleer.net/en/download/page/117095149D0K

Hali Partyarcok!

Kim kapitány és a Venga Airways üdvözöl a fedélzeten.

Felszállás a "Pump Up The Hangrendszer" -el, azonnal!

Irány Ibiza.

Vissza a szigetre WHOAHH!

Megyünk Ibizára bulizni.

Vár a STRAND!

Flower2000 Creative Commons License 2016.09.28 -1 0 1340

Tegyük hozzá, hogy San Antonioban és éjjel kettőkor. Ibiza békés, nyugis hely, stresszmentes övezet másutt. Ne riasszon ez el senkit, hogy odamenjen.

Előzmény: nádégető (1339)
nádégető Creative Commons License 2016.09.22 0 0 1339
Flower2000 Creative Commons License 2016.08.11 0 0 1338
ZolKa Creative Commons License 2016.08.11 0 0 1337

Én azért írnék mondjuk a rentalcars -nak, hogy nem e volna valami lehetőség valamelyik cégnél valahogy átvenni.

Busszal még nem mentem be a reptérről de a buszokon a sofőrnél tudod megvenni a jegyet.

Előzmény: Livi87 (1336)
Livi87 Creative Commons License 2016.08.10 0 0 1336

Sziasztok!

Még soha nem béreltünk autót nyaralásra, de most Ibizán szeretnénk és abban kérném a segítségeteket,hogy lehetne az autót átvenni, ha a gép éjjel 0;15-kor érkezik, amikor már az autókölcsönzők zárva vannak?Hogy lehet ezt megoldani?

Ha  nem lesz autó akkor a reptérről San Antoniora busszal szeretnénk eljutni, itt előre érdemes foglalni vagy elég ha ott mikor megérkezünk megveszem a jegyeket rá?

Előre is köszönöm a segítséget!

ZolKa Creative Commons License 2016.08.03 0 0 1335

Mi iGO -val szoktunk jönni menni. Azon minden be van jelölve előre.

A google map is tud olyat, hogy egy kijelölt területet letöltesz előre később offline használod. Próbáld ki, töltsd le azt a területet ahol laktok és próbálj vele elmenni a boltba :).

A HERE nevű térkép programot használják még sokan állítólag stabil, én párszor használtam akkor stabil volt.

Előzmény: jadrolinija (1334)
jadrolinija Creative Commons License 2016.08.03 0 0 1334

Köszi, valoszinü igazad van, megneztem most 15 centet fizetek egy Mb-ért, ennyiért valszeg nem érdemes kärtyäzgatni. Csak akkor kell egy jó térkép amin elöre bejelölök szépen mindent, hogy ne kelljen ällandoan a guglimapot bujnom. (talaltunk egy nagyon jó ingyenes navit (OruxMaps) csak hät az nem ugyanaz)

Gondolom ilyen valamire való autós terkepet azert majd a kezünkbe nyomnak, ha nem a repteren rögtön, legkesöbb az autoberletnel.

Hät ha minden igaz egy hét mulva mär ott vagyunk. Nem mondom hogy nem värom :)

Előzmény: ZolKa (1333)
ZolKa Creative Commons License 2016.08.02 0 0 1333

Azért kérdezd meg a szállásadót, hogy nem van, vagy tudna neked valami netet intézni lehet, hogy van neki otthon a polcon egy mobilnetes eszköze... próba szerencse.

Igazából nem nagyon szoktam nézni ezeket a kártyaárúsokat, de szerintem feltűnt volna ha IBZ -n lett volna ilyen stand.

Biztos lehet kapni sim kártyát mobilnetre kihegyezve, de most már az eu -s adatroaming sem olyan ördöngős nagy pénz (19 ft / mb). Lehet, hogy nem is jársz jobban ha veszel kint kártyát.

Esetleg nézd meg, hogy milyen adatroaming szolgáltatásokat tudsz megrendelni a mobilszolgáltatódnál. Mostanában előfordulnak kedvező ajánlatok.

Előzmény: jadrolinija (1332)
jadrolinija Creative Commons License 2016.07.31 0 0 1332

Valóban, a nyitott kesztyűtartó stb jó ötlet. 

Újabb kérdésem merült fel, a szálláson ha jól nézem nincs wifi.

Ugyan jó dolog net nélkül lenni, de hátrányai is vannak, sokszor kevésnek bizonyul az éttermes kóddal gyorsan rácsekkolni a levelekre. 

Reptereken szoktak lenni ilyen standok ahol kártyát akarnak rádsozni a netezéshez. Ez használható ötlet vagy simán vegyek egy lidiben ilyen prepaid telókártyát vagy mit javasolsz?

Előzmény: ZolKa (1331)
ZolKa Creative Commons License 2016.07.30 0 0 1331
Errol nem hallottam meg. Mi 4-5X voltunk ott autoval de soha nem akartak feltorni.
En nyitvahagynam a kesztyutartot es lehajtva a hatso ulest, hogy belasson a betyar a csomagtartoba is. Persze nem szabad semmi szatyrot, hatizsakot benthagyni...
Előzmény: jadrolinija (1330)
jadrolinija Creative Commons License 2016.07.29 0 0 1330

Köszi, nagyon kedves vagy!

Egyelöre az lenne még a kérdésem, hogy azt olvastam az atlantisnäl levö parkoloban rengeteg kocsit feltörnek. Egyes forräsok szerint majdhogynem napi szinten es tele a parkolo üvegszilänkokkal. Ezt azert szeretnénk elkerülni ha lehet, arra gondoltunk, hogy egész egyszerüen nyitva hagyjuk a kocsit felig lehuzott szelvedövel. Ez szerinted be fog jönni? Mert gondolom nem arra mennek, hogy rongäljanak, hanem a turistäk értékeire.

Előzmény: ZolKa (1329)
ZolKa Creative Commons License 2016.07.27 0 0 1329

Örülök, hogy segíthettem...

Még a Bora Bora -t és a Jet -et nézzétek meg a playa d'en bossa -án. Ezek beach club -ok olyasmi feeling mint ami a videoklippekben van. Gondolom nem bulizni mentek de ha pörgősek vagytok érdemes megnézni mert a világon egyedülálló jelenség :).

A bora bora -n ingyenes a bora bora utcájával szemben lévő kis utca végén van egy hatalma parkoló. Bemész a kis utcába a végén egy tároló szerűség sok kukával és ott jobbra fordulsz...

Ami hirtelen még: cala salada - gyönyörű strand.

Ha van még valami kérdés nyugodtan írj. Most nem leszek gép közelben vasárnapig, de ha visszaérek válaszolok....

Előzmény: jadrolinija (1328)
jadrolinija Creative Commons License 2016.07.27 0 0 1328

Köszönöm, ez megint irto sokat segitett! A parkoläst meg egyenesen kiolvastad a gondolataimból, mert mär elküldtem az elözöt mikor eszembe jutott a kérdés, de mondom kussolok most mär :)

Persze az autót a repjegyek után rögtön lefoglaltam. Kiväncsi vagyok mennyit sikerül beletenni ezen a kis szigeten, eddig Mallorcän is 7-800at, Szardiniän meg Cipruson is ezer ezer km-t mentünk, de azokon nyilván nagyobbak a távolságok. A sräcok biztos ellennének 6 nap homokozással, de az a tapasztalatom, ha nem kell tul sokat autozni ill ügyesen van elosztva, tálalva, akkor élnek halnak a programokért. Èn személy szerint nem birom az egy helyben csücsülést. Néha már a ló túlsó oldalára esve csak rohanok mindig, hogy még ezt is ezt is látni akarom... a gyerekek ilyenkor jó, hogy lelassitanak :)

Igen, köszi, a lidit mär kinéztem! Mallorcáról még az Eroski boltokat ismerjük. Azok is okék voltak.

Köszi a tippeket, jó, hogy irtad ,mert elkerülték a figyelmemet eddig, de a képek alapján ez is rákerült a must see listára. Ùgy tünik kezd kevés lenni az egy hét :)

Előzmény: ZolKa (1326)
Dani44 Creative Commons License 2016.07.26 0 0 1327

Lesz ott valaki aug9 és aug15 között bulizás céljából? Sajnos úgy alakult, hogy haveromnak le kellett mondania az utat, viszont már mindkettőnknek ki van fizetve a szállása és a repjegye, nem szeretném veszni hagyni a pénzem.

ZolKa Creative Commons License 2016.07.25 0 0 1326

A hajók 3 kikötőből járnak: Ibiza port, Figueretas  és Playa d'en bossa. Mi mindig Playa d'en bossa -ról megyünk. Ez egy pici kis kikötő a jegyet itt tudod megvenni. Idén már van 3 stand is, az AquaBus (a helyi BKV), a másik kettő gyors hajónak hirdeti magát de ugyan olyan lassan mennek, ezek 3€ -val drágábbak az AquaBus -nál.

Itt van (jelöli is a google a AquaBus -t):

https://www.google.hu/maps/place/AQUABUS/@38.8967544,1.4139485,18z/data=!4m5!3m4!1s0x0:0xed9c1739b13c44fb!8m2!3d38.8965582!4d1.4150302

A menetrendet itt tudod kibogarászni:

http://www.aquabusferryboats.com/booking/index.html?lang=en

Ha autóval mentek akkor itt a kis utcában van egy viszonylag nagy parkoló (satelit nézetben látod is) ami ingyenes, ha van hely itt tudjátok hagyni a kocsit.

A hajóra érdemes időben felmenni mert van olyan, hogy elszámolják a jegyeket és nem engednek fel (jártunk már így).

Szerintem kibírható gyerekeknek is a 2 km főleg, hogy bármikor be tudnak menni a vízben mert gyakorlatilag végig strand.

Amiket látsz pici cserjék, ha kell az árnyék akkor kegyetlenül napernyő.

A biciklihez adnak zárat és ha kérsz, még sisakot is:), bár ha ellopják akkor se nagy gond mert buktatok 10€ -t...

Mi nem vagyunk egy gasztro turisták, igazából nem nagy különbségek vannak az árakban, ettünk már a sziget közepén is olyan helyen ahol csak a helyi melósok kajálnak és az sem volt sokkal olcsóbb mint mondjuk Elvissa belvárosában. A nagy túristagettó közepén értelemszerűen 2-3€ -val drágább egy kaja mint kijjebb. Nem ismerem a környéket de szerintem találtok a helyi viszonyokhoz képes elfogadható árakat.

Amit még tudok ajánlani az Lidl, ez nem a Magyar Lidl itt nem csak hulladékot árulnak és az áraik jóval alatta vannak a kisboltok árainak. Kettő is van belőle a szigeten, az egyik Elviss -ában a másik pedig San Antonio -ban. Ha mindenképpen kisbolt, akkor próbáljatok a Suma nevű lánc üzleteit keresni, ezek valamivel mérsékeltebbek ár szempontjából.

A sznori üggyel úgy állok, hogy idén próbáltam először egy gagyi úszószemüveggel nézelődni aminek az egyik fele folyamatosan beázott :). Szóval érdemben nem tudok hozzá szólni a témához :)

Autóval, hogy álltok foglaltatok? Szerintem mindenképpen kell, hatalmasat dob a nyaraláson.

Ha van autótok akkor mindenképpen nézzétek a meg az Atlantis -t és Es Verda -t (naplemente).

Ha van még kérdésed nyugodtan írj...

Előzmény: jadrolinija (1325)
jadrolinija Creative Commons License 2016.07.25 0 0 1325

Köszi, szuper, ezekért az infókért ezer hála! Annyi mindent kerestem már, végül valaki ajánlott ilyen üvegfenekü hajót, de azt egyszer kipróbáltam eleg is Volt raadasul nem is két fillér... engem végülis csak az odajutäs érdekel. A halakat majd nézem szemüveggel magam.

Szuper, ezt fogjuk csinälni, két brinyó elég is lesz. Remélem a 2 kilómötyit kibirják a fiuk a melegben.

Nézegettem képeket a neten es a fejembe vettem, hogy anélkül nem jövök haza, hogy ezt ne láttam volna.

Hajójegyet gondolom a fö Ibiza kikötöben tudok venni, ugye? Remélem lesz vmi kora reggeli járat is...

Még két kérdes ezzel kapcs.: Jol látom hogy ott vannak fák, tehát napernyöt nem kell feltétlen cincälni, vagy inkább ezek csak pici cserjék? A gyerekek miatt azért fontos az árnyék, legaläbbis eleinte.

Másik: a bringähoz adnak bringazárat is vagy azt vigyek magammal?

Köszi a szállásunk végül megoldódott, Cala Taridánál találtunk egy lakást, ami még belefért a keretbe. Egész véletlenül tudsz errefelé valami megfizethetö éttermet?

Vannak egyáltalán ärbeli különbségek vagy mindenütt ugyanazokra az árakra számitsak? Csak hogy érdemes-e keresni vagy inkább ne is foglalkozzak vele, mert nem érdemes? Mivel napi 1x minimum beülünk vhova nem mindegy 4 fönél hogy egy Pizza 8 vagy 16 euró...

Mégegyszer nagyon köszi, ez most feldobta a napom :)

Sznorizás szempontjából nincs véletlen inszájdertipped hogy hol a leginkább érdemes?

Előzmény: ZolKa (1324)
ZolKa Creative Commons License 2016.07.24 0 0 1324

Legegyszerűbb és talán egyetlen módja ha nincs hajód:

Ibiza - Formentera hajó, a kikötőben biciklit (vagy robogót) bérelsz. Ezt meg tudod úgy is tenni, hogy a hajó jegy mellé egyből megveszed a bicikli bérlést is, ekkor valaki fogadja a bérlős brigádot Formenterán a kikötőben és elkíséri a kikötő másik felén lévő kölcsönzőhöz.

A hajó jegy ára oda - vissza (ha ugyanazon a napon jössz vissza) az Aquabus -nál 19€ a bicikli pedig 6€. A bérlésnél kérnek 5€ deposit -ot / bicikli .

Biciklivel elindulsz Espalmador felé egy föld úton / sétányon. Végig strandok lesznek. Lesz egy pont ahonnan nem mehetsz tovább csak gyalog (egy étterem is lesz ott). Itt eldobod a biciklit és gyalog mész tovább. A sziget vége innen kb 2 km. Az úton itt is végi strand illetve hippi jellegű "kőszobrocskák". Formentera végén (a földnyelven) sekély a víz. Itt át tudtsz gyalogolni a vízen Espalmador -ra (kb 300m), a legmélyebb pontja hullámokkal együtt derékig ér.

Valahogy így néz ki:

A hely egyébként must see kategória, Európa legszebb strandja.

Napolajat, vizet, kaját vigyetek mert inkább natúr gyönyörű természet mintsem bazárokkal voltokkal teli turistagettó.

Előzmény: jadrolinija (1322)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!