Keresés

Részletes keresés

Piercarlo Creative Commons License 2018.07.15 0 0 1362

Most jöttem haza Ibizáról, minden kérdésre szívesen válaszolok!

Supersonica Creative Commons License 2018.04.28 0 0 1361

Mi a Ryanairen keresztül foglaltunk, a Sixtnél és eléggé megjártuk (Gran Canaria). Konkrétan még egyszer le akartak húzni a kölcsönzőben biztosításra, ha bármi történik (150 Euro), majd három hétig kellett levelezni, hogy oldják már fel a depozitot, ami 1500 Euro volt, úgy nem ajánlom, hogy a Ryanairen keresztül foglalj. Az egyetlen plusz, amit a Ryanair tud, hogy magyarul tudod kinyomtatni a visszaigazolást, amivel Spanyolországban pont kitörölheted :). Ja, és dombornyomott hitelkártyát igényelt.

 

Direktben még akár olcsóbban is lehet. Illetve olyat érdemes nézni, ahol a bérleti díjban benne van a full biztosítás (vagy venni külön), a spanyolok előszeretettel zúzzák le a kocsijaikat, náluk ez nemzeti sport. A kölcsönzős kocsiban anno Ibizán nem volt talán még 5.000 km sem, de már vagy 4-5 jelentős (több mint 10 centis vagy igen mély) karcolás, illetve horpadás volt. De a 300 euro biztosítást nagyon soknak tartom, nekünk egy hétre volt 150 Euro.

 

https://www.recordrentacar.com/?r=web/listadoCoches&del=IBZ

https://www.goldcar.es/reservas/disponibilidad/

https://www.cicar.com/ES/action/booking2

 

24-25 év az induló korhatár, amivel bérelhettek, és általában minimum 2 éves vezetési tapasztalatot kérnek (azaz legalább két éve legyen jogsi).

Amúgy meg ha többen szeretnétek vezetni a kocsit, akkor feltétlenül kell regisztrálni az összes szóbajöhető sofőrt, mert ha úgy baleseteztek, hogy nem az vezetett, akinek a nevére volt előjegyezve a kocsi és nem szerepel plusz vezetőnek, akkor a biztosító nem fizet.

Van ahol ez ingyenes (pl. a Cicarnál), van ahol fizetni kell (asszem a Sixtnél 90 Euro lett volna a második vezető bejegyzése), úgyhogy mi köszöntük és nem kértük.

Ja, és nem érdemes náluk venni egy plusz full tankot sem, inkább full - full vagy empty - empty opcióval vigyétek. Nem fogsz amúgy sem 3-4 nap alatt egy tankot levezetni.

 

Keresni még így tudsz: alquiler coche ibiza baleares aeropuerto

Előzmény: uffneked (1358)
doncike Creative Commons License 2018.04.27 0 1 1360

Vajon a Moszkva-topikban meg Moszkvics-gumit hirdetnek?

VZsolt555 Creative Commons License 2018.04.27 -2 0 1359

Sziasztok!

 

2005-ös mk3-as Ibizáról eladó nyári gumi (BF Goodrich G-Grip 185/60 R14 82H)

+

alessio 6jx14h2, R292, 35ET-s felniken.

 

A gumikat múlt júliusban vettük, azóta kb. 3-4000 km-ert futottak - asszonynak a városi kocsija volt ;-)

 

Felnik nem ráznak, nem ütnek - letakarítani le kell őket (fékpor, piszok), de mivel az autót közben eladtuk - ezek megmaradtak és én már nem szeretnék ezzel bajlódni.

 

Jár még hozzájuk a seatos kerék-kupak, a könnyűfémhez való csavarok és a kerékőr (természetesen a "trükkös" kulcsával - szóval nem "rabolt" portékáról van szó.

 

iá: 82 eFt - mint írom alkuképes (ésszerű határok között)

 

Elérhetőség: SMS-s küldj plíz - visszahívlak +36 20 43 44 44 1

 

üdv,

Zsolt

uffneked Creative Commons License 2018.04.23 0 0 1358

Sziasztok!

Nagyon meghalt a topik. :)

Sikerült foglalni Bécsből egy júni 28-júli 1es hétvégét nemrég, érdeklődnék, hogy van-e valakinek tapasztalata a kinti autóbérlésről?

Ryanair rögtön bedobott ilyen 6-7 EUR-os miniket, de relatív horrornak tűnik az önrészmentesítő (300 EUR körülről indul). Van esetleg ajánlott cég, vagy extra, amire figyelni kell?

 

Köszi!

Supersonica Creative Commons License 2018.02.03 0 0 1357

Valaki egy jó klubot San Antonioban? Csak 165.000 angol font :) 8 évre a licence, persze még van néhány plusz költség :D

 

https://www.ebay.co.uk/itm/152779361672?ul_noapp=true

Supersonica Creative Commons License 2017.12.22 0 0 1356

Szia Brigi!

 

A boltok áraitól egyáltalán ne parázz, nagyjából hasonló árak vannak, mint Mo-n. Zöldség-gyümölcs olcsóbb, a híres jamón és chorizo jó árban van felvágotthoz képest. Alkoholok szintén hasonló árban, mint otthon. Mercadona az jóárasított, de van pl. Lidl is a szigeten, ahol tényleg baromi olcsón be lehet vásárolni mindenfélét.

 

Étterem: hát, ahogy Budapesten is meg lehet vacsorázni 3.000-ért és 50.000 Ft-ért is, ez itt is ugyanígy van. Érdemes nézelődni. Napközben, ebédidőben (12 és 15 vagy 16 óra között) érdemes rákérdezni a Menü del diára (napi menü és ez csak ebédidőben van), itt van, hogy 2-3 fogásos menü és esetleg egy ital megáll 10 - 12 Euro árban. Ha látványosan turista vagy, akkor lehet, hogy nem rakják, csak a normális éttermi étlapot eléd (mondjuk egy pizza 8-10 Euro, egy csirkés főétel 8-10 eurotól, egy paella 2 főre 18-20 eurotól, egy sör 3 euro-tól), de kérésre rögtön odaadják.

 

San Antonioban, a Sunset Stripen, a naplementére szakosodott éttermeknél előfordul az, hogy egy asztalra megadnak egy minimum fogyasztást, amit teljesíteni kell (előre közlik), 2015-ben emlékeim szerint valamelyikben (de nem a Café del Marban) ez az összeg két főre talán 40/50 euro volt, amit két hamburgerrel, és két-három itallal / fő simán teljesítettünk (úgyhogy ez nem a legolcsóbb), de itt van egy csomó rendesen kiépített partszakasz, ergo nem kötelező beülni étterembe, ha naplementére vagy kiváncsi. Vannak persze fancy bárok is, ahol egy levegővétel is baromi drága :)

 

Ami a szigeten borzasztó összegeket fog felemészteni, az a partyzás, 40-50 Euro egy jobb buliba a belépő, 9-10 Euro a kisüveges, 0,25l ásványvíz, 10-12 a helyi kisüveges, 0,33l sör (Estrella Damn vagy San Miguel), 16-18 Euro egy longdrink. Persze járnak körbe a strandokon napközben a különböző partyk csapatai és osztogatnak mindenféle kedvezményes (neadjisten ingyenes) belépőket, de annál MINDIG van megkötés - mondjuk érj oda 11-ig, akkor csak 20 Euro a belépő 50 helyett, vagy 2 italt fizetsz, 3-t kapsz, de aztán majd lesel, hogy hajnal 2-3-ig három tucat turista lézeng az 5 ezres klubban a kedvezményes karszalagjával :), táskakontroll van a bejáratnál, ahol kíméletlenül elveszik az esetleg nálad lévő piát - !!!az ásványvizet is!!!, a mosdóban a csapból langyos, sós tengervíz folyik, szóval ha csak egy ásványvizet iszol meg óránként, ami a 30 fokokban simán előfordul, akkor már behoztad a kedvezményes jegyár különbözetét. Sokan hajnal 2-3-ig bárokban isznak, ott mondjuk egy sör 3 Euro, vannak rövid akciók és csak utána mennek el partyzni.

 

SZVSZ a szállodai all inclusive nem éri meg annyira, persze te ismered az útitársakat és az igényeiteket, nagyon a szállodához köti az embert és már akkor sajnálja máshol költeni más ízekre az ember a pénzt. Amikor mi először 4-en mentünk bulizós egy hétre, mi apartmant béreltünk, 2 hálószoba, konyha, nagy nappali, terasz, fürdő volt az apartmanban, és mi akkor bevásároltunk, főztünk, a konyha fel volt szerelve, a hűtőt teletömtük, általában napi egy étkezést oldottunk meg az apartmanban (reggeli vagy vacsora) és egyszer beültünk valami étterembe vagy bisztróba. Szállodában legtöbbször még hűtő sincs, vagy csak a kis minihűtő, amiben a saját bekészítést rakják (minicsoki, minisör, mini rövid), fogyasztás esetén aranyárban felszámolva, és nem veszik jó néven, ha a saját cuccaitokat rakjátok bele. Ha az olcsóbb megoldást nézitek, akkor szerintem apartman vagy airbnb, saját főzés és ésszerűen megválasztott étterem, ha a kényelmet és nem számít a pénz, akkor menjen az all inclusive.

 

Érdemes 1-2 napra autót is bérelni, és úgy körbeutazni a szigetet, szerdánként pl. kihagyhatatlan a hippi piac Es Canában, a Punta Arabiban, a kikötőkből megy pl. kishajó eldugottabb strandokra, menetrendszerűen, az északi rész meglepően nem bulis, nagyon változatos a képe, hegyes-völgyes-szerpentines, nagyon hangulatos kis városokkal, 4 fele osztva a bérlési költséget jobban jártok, mint a busszal. Mondjuk a busz is jó, menetrendszerűen járnak, van appjuk is (Ibiza Bus), 1 - 3 Euro egy út, van éjszakai diszkójárat is, de az picit drágább, bár ha négyen mentek, akkor a taxiköltség is osztódik. Sok taxis van, nem kell telefonon hívni, nincs hiénázás - csak az illegális "taxisoknál" (ha elmegy az utsó busz a strandnál, akkor mennek a turistákat lehúzni, meg reggel a kluboknál szólítják le a taxisorban állókat, hogy azonnal elviszik őket (jobbára itt élő külföldiek, valami roncsautóval, engedély nélkül, kérdéses állapotban, rendőr ha megállít, utast is bünteti).

 

Uff, én szólottam, ha van kérdésed, akkor írj, időnként felnézek a fórumokra itt.

Előzmény: Brigi2727 (1354)
Flower2000 Creative Commons License 2017.12.22 0 0 1355

Ibiza nem egy olcsó hely, de vannak ott is jó boltok. A Mercadonát szeretem a legjobban, ott olyan árak vannak mint más ugyanilyen boltban Spanyolországban. Az éttermek drágák, találni olcsó helyeket, de én azokba nem ültem volna be. grillcsirkét lehet helyenként kapni, még krumplit is lehet elvinni és finom, nem drága.

Előzmény: Brigi2727 (1354)
Brigi2727 Creative Commons License 2017.12.22 -1 0 1354

Sziasztok! Júniusban tervezünk Ibizára utazni 4-en. Egy olyanban szeretnék segítséget kérni, hogy milyen árak vannak a boltokban illetve éttermekben? Sokat gondolkozunk melyik érné meg, hogy befizetni egy all inclusive szállodába vagy legyen egy olcsóbb szállás és inkább vegyünk kaját, piát egy kisboltban illetve étteremben. Sajnos hiába kerestem nem találtam semmilyen információt a bolti árakról. Segítségeteket előre is köszönöm!

ZolKa Creative Commons License 2017.06.28 0 1 1353

Ha az igazi beach club -ok is érdekelnek akkor mindenképpen menjetek el a  Playa d'en Bossa -ra, ott is legfőképp a Bora Bora -t és Jet -et ajánlom.

Itt van: 38.887533 1.407564

Az ingyenes parkolója: 38.888960 1.405941

 

A kikötőbe szép a bent a városban: 38.909908 1.438537

Es Vedrà, gyönyörű naplemente (tényleg az) 38.873562  1.225700

Atlantis, leírhatatlan, kihagyhatatlan: 38.872588  1.230638

Az Atlantishoz és Es Vedrà -hoz itt tudod lerakni az autót: 38.877668 1.231346

 

Fromentera egy kicsi sziget Ibiza mellett gyönyörű strandal 38.700666 1.452857. Ezen a ponton át tudsz menni egy másik kis szigetre úgy hogy kb derékig ér a víz: 38.772812 1.432563.

Hajóval tudsz átmenni, oda-visza a jegy olyan 18 EUR körül van.

 

Innen (innen is) megy a hajó, van egy parkoló is ahová le tudod rakni az autót

38.896538 1.415129 a jegyet a kikötőben tudod megvenni. Érdemes biciklit is bérelni (5UER / nap és 10EUR deposit)

 

Elvissa Lidl 38.905572 1.419109 (mellette van a meki)

Sant Antoni lidl 38.980039 1.311433

Itt valahol pedig van egy jó kis döneres 38.891354 1.407588

 

Ha megvan a kompjegyetek az viszont engem is érdekelne konkrétumokkal árral.

 

 

 

 

Előzmény: pandabebi22 (1350)
pandabebi22 Creative Commons License 2017.06.17 0 0 1352

Nem idegen, nem csak pihenni megyünk. Mivel saját autóval megyünk, így lesz lehetőségünk körbejárni az egész szigetet. :) Köszönöm a választ!

Előzmény: Flower2000 (1351)
Flower2000 Creative Commons License 2017.06.17 -3 0 1351

San Antonioba akkor menj, ha nem idegen tőled a bulizás, mert az egy olyan hely. Ha nyugis helyre akarsz menni, akkor Santa Euláriát javaslom.

Előzmény: pandabebi22 (1350)
pandabebi22 Creative Commons License 2017.06.17 0 0 1350

Sziasztok!
Július végén utazunk Ibizára, saját autóval. 
Valaki tudna segíteni abban, hogy hol érdemes átkelni komppal? Több lehetőséget is találtunk. A szállásunkaz Apartahotel Sanan Backpacker -Mochileros lesz San Antonioban. Valakinek van tapasztalata erről a helyről? :) Illetve bármilyen tanácsot, ötletet szívesen vennénk, mire kell odafigyelni, stb.. :)
Köszönjük. :)

szofyka Creative Commons License 2017.06.02 0 0 1349

Sziasztok! Ismeri valaki esetleg a Fiesta Hotel Milordot?

stefanell Creative Commons License 2017.06.02 0 0 1348

Sziasztok.Útitársat,útitársakat keresek Ibizai bulizós nyaraláshoz.Nekem ez az út fontos,egy álmom válna valóra ha sikerülne kijutnom 2017 nyarán a Fehér szigetre!Sajnos jelenleg az az akadálya van a dolognak hogy nem tudok hozzá megfelelő társaságot aki ki is jönne és rá is áldozza a kesh-t egy ilyen volumenű nyaralásra.Leginkább olyan embert keresek,aki szavahihető, nagyon bulizós alkatú,pörgős és jól beszéli a német,vagy angol nyelvet,mivel én jelenleg minimális nyelvtudás birtokában  vagyok,de korrekt jófej társasághoz is szívesen csatlakoznék. Ha komolyan érdekelne írj ide:stefanel@freemail.hu-ra,ezen elérhető vagyok.Köszönöm.Üdv István

stefanell Creative Commons License 2017.06.02 0 0 1347

Mennék igen ha megfelelő úittársat találok hozzá.Tavaly sajnos meghiúsult az utazásom :/ Csak most olvastam amit írtál februárban,írj az email címemre amint olvasod és beszélhetünk az utazásról :)

Előzmény: Samsung88 (1346)
Samsung88 Creative Commons License 2017.02.19 0 0 1346

Szia idén is mennél Ibizára ? vagy már nem aktuális a dolog ?

Előzmény: stefanell (1280)
Samsung88 Creative Commons License 2017.02.19 0 0 1345

Hello !
Mennék idén újra Ibizára ,valakinek volna kedve jönni ?vagy esetleg ha van felesleg üresedés egy csoportban akik idén nyáron utaznak .Üdv !

Liza1101 Creative Commons License 2017.01.13 0 0 1344

Szia Jadrolinija!

 

Olvasom a levelezést a tavalyi ibizai utatok előttről.

Mi is tervezgetjük, nem tudom összejön-e.

Cala Taridát néztük ki pihenésre. Irtad, hogy találtatok ott vmilyen appartmant. Esetleg megadod az elérhetőségeit?

Mi hárman mennénk 2 felnőtt, egy 12 éves gyerek, de lehet, hogy már felnőttnek számolják.

 

köszi, Liza

Előzmény: jadrolinija (1325)
k.d.humeer Creative Commons License 2016.11.05 0 0 1343

Télen nem működik a gruppensex? -DDDD

Előzmény: Flower2000 (1342)
Flower2000 Creative Commons License 2016.10.31 0 0 1342

Hát most már vége a bulizásnak, a záróbulik már lementek szerintem. A strand meg egyre hűvösebb. Vége a szezonnak már Ibizán is.

Előzmény: k.d.humeer (1341)
k.d.humeer Creative Commons License 2016.10.31 0 0 1341

http://pleer.net/en/download/page/117095149D0K

 


Hali Partyarcok!

Kim kapitány és a Venga Airways üdvözöl a fedélzeten.

Felszállás a "Pump Up The Hangrendszer" -el, azonnal!

Irány Ibiza.

Vissza a szigetre WHOAHH!

Megyünk Ibizára bulizni.

Vár a STRAND!

 

Flower2000 Creative Commons License 2016.09.28 -1 0 1340

Tegyük hozzá, hogy San Antonioban és éjjel kettőkor. Ibiza békés, nyugis hely, stresszmentes övezet másutt. Ne riasszon ez el senkit, hogy odamenjen.

Előzmény: Törölt nick (1339)
Törölt nick Creative Commons License 2016.09.22 0 0 1339
Flower2000 Creative Commons License 2016.08.11 0 0 1338
ZolKa Creative Commons License 2016.08.11 0 0 1337

Én azért írnék mondjuk a rentalcars -nak, hogy nem e volna valami lehetőség valamelyik cégnél valahogy átvenni.

 

Busszal még nem mentem be a reptérről de a buszokon a sofőrnél tudod megvenni a jegyet.

Előzmény: Livi87 (1336)
Livi87 Creative Commons License 2016.08.10 0 0 1336

Sziasztok!

 

Még soha nem béreltünk autót nyaralásra, de most Ibizán szeretnénk és abban kérném a segítségeteket,hogy lehetne az autót átvenni, ha a gép éjjel 0;15-kor érkezik, amikor már az autókölcsönzők zárva vannak?Hogy lehet ezt megoldani?

 

Ha  nem lesz autó akkor a reptérről San Antoniora busszal szeretnénk eljutni, itt előre érdemes foglalni vagy elég ha ott mikor megérkezünk megveszem a jegyeket rá?

 

Előre is köszönöm a segítséget!

ZolKa Creative Commons License 2016.08.03 0 0 1335

Mi iGO -val szoktunk jönni menni. Azon minden be van jelölve előre.

A google map is tud olyat, hogy egy kijelölt területet letöltesz előre később offline használod. Próbáld ki, töltsd le azt a területet ahol laktok és próbálj vele elmenni a boltba :).

 

A HERE nevű térkép programot használják még sokan állítólag stabil, én párszor használtam akkor stabil volt.

Előzmény: jadrolinija (1334)
jadrolinija Creative Commons License 2016.08.03 0 0 1334

Köszi, valoszinü igazad van, megneztem most 15 centet fizetek egy Mb-ért, ennyiért valszeg nem érdemes kärtyäzgatni. Csak akkor kell egy jó térkép amin elöre bejelölök szépen mindent, hogy ne kelljen ällandoan a guglimapot bujnom. (talaltunk egy nagyon jó ingyenes navit (OruxMaps) csak hät az nem ugyanaz)

Gondolom ilyen valamire való autós terkepet azert majd a kezünkbe nyomnak, ha nem a repteren rögtön, legkesöbb az autoberletnel.

Hät ha minden igaz egy hét mulva mär ott vagyunk. Nem mondom hogy nem värom :)

Előzmény: ZolKa (1333)
ZolKa Creative Commons License 2016.08.02 0 0 1333

Azért kérdezd meg a szállásadót, hogy nem van, vagy tudna neked valami netet intézni lehet, hogy van neki otthon a polcon egy mobilnetes eszköze... próba szerencse.

 

Igazából nem nagyon szoktam nézni ezeket a kártyaárúsokat, de szerintem feltűnt volna ha IBZ -n lett volna ilyen stand.

 

Biztos lehet kapni sim kártyát mobilnetre kihegyezve, de most már az eu -s adatroaming sem olyan ördöngős nagy pénz (19 ft / mb). Lehet, hogy nem is jársz jobban ha veszel kint kártyát.

 

Esetleg nézd meg, hogy milyen adatroaming szolgáltatásokat tudsz megrendelni a mobilszolgáltatódnál. Mostanában előfordulnak kedvező ajánlatok.

Előzmény: jadrolinija (1332)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!