Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

AndLivedHappilyEverAfter 5 órája Creative Commons License 81962

Fejen talaltad a szoget, pontosan ez van szerintem is.
Maskulonben miert pont a jol beilleszkedo, nem igazan szaporodo kozep/kelet-europaiaktol felnenek, mintsem a sajat kulturajukat megtarto, nem igazan beilleszkedo, kulon kozosseget alkoto, 3-4-5-6-7-8 gyerek/par tempoban szaporodo indiaiktol/pakisztaniaktol/mas-hosszu-fejkendos-ruhaban-jaro-holgyektol-bajszos-kis-emberkektol akik viszont jo tempoban atveszik az orszagot? (Bizonyara mindenki jart mar nagyobb varosokban olyan varosreszben, ahol nem igazan latni feher embert...)

Előzmény: netszkvid (81960)
aknot 5 órája Creative Commons License 81961

látom, netszkvid is beért dolgozni (azért írtam én az ő nevében), úgyhogy én megyek is aludni...

Előzmény: netszkvid (81960)
netszkvid 5 órája Creative Commons License 81960

Persze.

Ha igaz lenne az az állításuk, hogy a kelet-europaiak a segély miatt jönnek ide, akkor miért nem teszi fel senki azt a kérdést, hogy miért ide és miért nem Németországba, vagy Olaszországba, hisyen az is EU ország és ott is megilleti az, ami egy németet, vagy egy olaszt?

Mert akkor be kellene vallani, hogy Europűban itt élnek legjobban a naplopók, amit persze a dolgozó adófizetők fizetnek meg, akiknek nagyrésze kelet-europai bevándorló!

A benefitet nem csökkentheti, mert akkor elveszít egy csomó szavazót!

A kelet-europait ki lehet kiáltani bűnbaknak, az úgysem szavazhat.

Az ázsiaiakat, afrikaiakat már nem,  mert azok közül már sokan állampolgárok.

Tíz év mólva már a kelet-europaiakat sem lehet, mert azok között is sok lesz a szavazóképes állampolgár.

Utolsó lehetőség, csak tessék, csak tessék!

Ezért nem lép fel egyik párt sem ez ellen.

Még a feketék is örülnek, hogy nem őket b@szogatják végre, úgyhogy oda szavaznak.

Előzmény: seci (81952)
AndLivedHappilyEverAfter 5 órája Creative Commons License 81959

Pontosan.
En olyan velemenyt hallottam nemregiben, hogy ket legyet akarnak utni egy csapasra:
- Az uszitassal valasztokat nyerni ("ha minket valasztotok, mi kileptetjuk az orszagot az EU-bol, es akkor nem jon tobb bevandorlo" - persze hulyeseg, mar csak azert is mert a tobbseg most is EU-n kivulrol jon).
- Es allitolag azt is akarjak, hogy az EU-bol kilepes utan akik mar itt vannak, de nem csinaltak meg az allampolgarsagot, azokat is kotelezni arra, hogy a permanent residency-rol (ami most alapbol megvan 5 ev utan, de nincs rola papir) papirt allittassanak ki, persze jo penzert, tobb szaz font koponyankent, gondoljatok bele mondjuk 1 millio itt elo "bevandorlonal" az tobbszazmillio font...

Előzmény: seci (81952)
netszkvid 5 órája Creative Commons License 81958

Ne emlegesd az A406 ot...  Ba***us, 2.5 orat autoztunk, mentunk kevesebb mint 10 km-t aztan hazajottunk. Nem tudom van -e lesujtobb dolog ennel.

Maradunk ezentul a deli utvonalnal, M25, nem akarunk uj dolgokat probalni.

Előzmény: seci (81957)
seci 5 órája Creative Commons License 81957

Azok megvannak rendesen CDn, de azert koszi :)

How is A406 :D

-seci

Előzmény: aknot (81954)
AndLivedHappilyEverAfter 5 órája Creative Commons License 81956

Erdekes dolog ez. Anno cikkeztek rola, hogy a CD-k elvileg 100-150 evig, a DVD-k 50-80 evig, a BluRay lemezek pedig 30-50 evig taroljak biztonsaggal az adatokat. Hát, mit mondjak, nem ezt tapasztaltam. Lehet hogy lesz lemez ami tenyleg kibir majd ennyit, de a tobbseg toredeket birja csak, szerintem.
Viszont szinten cikkeztek arrol, hogy adatot nem erdemes memoriakartyan/pendrive-on tarolni, mert par ev alatt elveszik. Nos, epp minap talaltam meg az egyik legelso pendrive-omat, kerek 256MB-os volt, es volt rajta nehany fajl, mp3 stb. Mindegyik tokeletesen mukodott, pedig a kutyut valamikor a 2003 tajekan vettem, es kb 1 evig hasznaltam mielott vettem nagyobb kapacitasut. Szoval a rajta levo 10 eves fajlok tokeletesen mukodtek.

Előzmény: seci (81949)
seci 5 órája Creative Commons License 81955

Tudod ugye, hogy mi (volt) az EGYHAZ fo szerepe, nem? ;) Keves tanult ember iranyit sok egyszerut. Nem olyan ujkeletu dolog ez.

-seci

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (81953)
aknot 6 órája Creative Commons License 81954

A Solarist meg a Cziglánt vissza tudom neked írni :o)

Szerintem sem teljesen a DVD a hibás, az írók is elég változó mimőségűek. Régen valszeg jobbak voltak a Mac-ekbe szereltek, az újakban már nem vagyok biztos.

Az Ebayon vett MacBookomban is a DVD drive-ot kellett cserélni, mert nem olvasta egyik-másik régi Mac-en írt DVD-t...

(illetve a gyári Adobe CS installt se)

Előzmény: seci (81949)
AndLivedHappilyEverAfter 6 órája Creative Commons License 81953

Igen, teljesen igaz, a gond csak az, hogy az egyszeru emberben ez fel se merul, illetve ha mondjak nekik, akkor se erdekli/fogja fel.
Nagyon sokaknal van egy "nyomogomb", amit ha megnyomnak maris kapasbol lazad/tiltakozik/ágál/uszit valami ellen.

Olvastatok Isaac Asimov Alapitvany-at (illetve az Alapitvany trilogiat, vagy akar a teljes Alapitvany szeriat)? Szerintem brillians meglatasa volt a "pszichohistoria". Minel nagyobb mintaval (embertomeggel) dolgozol, annal pontosabban megjosolhatod elore, hogy mi lesz az illeto embertomeg/nepcsoport reakcioja egy adott helyzetre, esemenyre. En biztos vagyok benne, hogy ezt a vilag iranyito, politiusok stb. felismertek es hasznaljak is a valos eletben...

Előzmény: aknot (81948)
seci 6 órája Creative Commons License 81952

Figyusz, ez sima keplet

1. Most itt azert rossz neked (read: azert nem kapsz eleg sok segelyt, hogy mar harmadik generacio ota otthon ulj a kenyelmes, vendeg-haloszobas council flat-edben a kanapen, kortyolgatva a sorodet mikozben bagozol es nezed a Sky-sportot naphosszat a segelyedbol) mert itt vannak a keleteuropaiak.

=> ez HOZZA a valasztokat!

2. "Baxki, pakolj ossze, menj fel Londonba, elj egy shared house-ban egy szobat berelve, mint a bevandorlo keleteuropaiak es vedd el eloluk a munkat, neked menni fog, hiszen tudsz angolul, megertesz mindent!"

=> no ez VISZI (igazabol vinne, mert nincs olyan barom politikus, aki ezt elmondana) a valasztokat.

-seci

Előzmény: aknot (81948)
aknot 6 órája Creative Commons License 81951

Addigra itt majd mindenkinek meglessz a Prermanent Residency-je, ha nem az állampolgársága, de az utca embere attól még simán leköp az akcentusod hallatán.

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (81946)
AndLivedHappilyEverAfter 6 órája Creative Commons License 81950

/off Ha valaki project management-tel is foglalkozik es gyakran kell timeline-okat keszitenie, ezt az ingyenes (van bovitett, fizetos verzioja is) PowerPoint plugin-t imadni fogja szerintem, nekem nagyon bejott: https://www.officetimeline.com/

seci 6 órája Creative Commons License 81949

Mentesre csak draga lemezt hasznaltam mindig is - Verbatim-ot foleg. Es anno csak ebuyer-tol vettem, ott nem tetelezem fel, hogy hamisitvany.

CDkkel nincs is gondom, az 1998-as mentes CDmet siman olvassa maig a gep. Viszont megdoglott majd mind a 10 zene DVDm :(

aknot> az hogy mac, vagy nem mac nem hiszem hogy sokat oszt-szoroz. Inkabb az lehet, hogy nem is feltetlenul a DVD-nyersanyag a x@r, hanem az irok... Persze igy meg meglehet, hogy a mac-be egy kicsit jobb minosegu DVD irot tesznek, sosem lattam mac-et belulrol, a fene se tudja.

-seci

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (81944)
aknot 6 órája Creative Commons License 81948

A kelet-europaiak csak a második a listán, leginkább a 'mert az EU ránkerőltet törvényeket' maszlaggal etetik a népet, legutóbb is ezzel hergelték a UKIP szavazókat (igen egyszerű melósok), amikor az EU maximalizálni akarja a bankárok bónuszát a éves fizetésük 100%-ában! Miért is rossz ez Johnnak a targoncásnak?

Meg a másik, amit az EU "ráerőltetett" az angoilokra az a minimálbér, meg a maximum heti munkaóra. És ez ellen lázad a sok iskolázatlan segédmunkás!

(mellesleg ezek alól simán kibújtak, illetve a munkaadónak legkedvezőbb szélső értéket vették törvénybe)

Privilrgizált helyzetben vannak, mert nemcsak, hogy nincsenek benne a Schengeni Egyezményben, de még szigeten is vannak, tehát mindenkinek ellenőrzik (és könnyedén ellenőrizHETik) az útlevelét, mégsem tudják kiszűrni az europai körözött bűnözőket és az illegális bevándorlókat!

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (81946)
aknot 6 órája Creative Commons License 81947

Hát, levettem a polcról egy 2008-as adat DVD-t (az a legrégebbi DVD-m azelőtt CD), találomra megnyitottam néhány filét és simán. Verbatim, nem a legdrágább (de nem is a legolcsóbb)

A 2010-es is. Meg a 2003-as CD is. (az annál régebbiek a padláson vannak)

JA, hogy ez Mac?! :o)

Előzmény: seci (81942)
AndLivedHappilyEverAfter 6 órája Creative Commons License 81946

Igen, ez szerintem teljesen igy van... Es a nep nagy reszet meg siman lehet agymosni, uszitani... Ezert gondolom hogy siman kilephetunk az EU-bol, mert ha tenyleg kiirjak a nepszavazast rola, es az egyszeru nep fejeben osszekapcsolodik (szerintem ez mar meg is tortent tobbnyire) hogy "central/Easter Europeans = All the bad things" es "solution = UK leaving the EU" akkor bizony megszavazzak...

Előzmény: aknot (81945)
aknot 7 órája Creative Commons License 81945

Azért azt nme lehet nem észrevenni, hogy amíg az EU-ból 228ezren jöttek az elmúlt éveben, addig az EU-n kívülről 272ezren.

A bevándorlók több mint a felét azonnal le lehetne írni egy teljesen jogszerű vizum nem megadásával.

Ja, hogy akkor nem lehetne a kormány disznóságait és bénaságát a kelet-europai bevándorlókra fogni?

Azt is nehéz nem észrevenni, hogy sajnos a média is felvette azt a 'hivatalos' uszító hangnemet (ez kell a népnek), este az Evening Standard-et olvastam a tube-on és a fekete teenagereket lelövő amerikai rendőrökön kívül két bűnesetet említettek: az egyetemi tanárt otthonában kirabló és összeverő lengyel bandát és a megbízóit megkéselő litván buildert.

Én attól nem félek, hogy kidobnak az országból (még akkor sem, ha a UK kilép az EU-ból), hanem, hogy mit kapok az utca emberétől.

Ebből a szempontból nem olyan rossz dolog Kelet-Londonban lakni.

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (81937)
AndLivedHappilyEverAfter 7 órája Creative Commons License 81944

Nekem az, hogy regebben tartosabbak voltak. A 10 eves DVD-imet tobbnyire most is minden elolvassa, az 1-2-3 evesek kozul meg ugy a harmadat egyik-masik meghajto csak uggyel-bajjal vagy egyaltalan nem olvassa, vagy tele van hibas fajlokkal (azaz latszolag okes a file, de megnyitas utan megsem mukodik a program, idonkent szetesik a kep a video lejatszasakor stb.). Pedig tokban, fenytol vedve vannak tarolva, raadasul tobbnyire jo minosegu (Maxell, Verbatim, TDK stb.) DVD-k, es sosem irtam oket maximum sebesseggel, hanem altalaban csak 4x-6x sebesseggel, es megis... Nem tul megbizhato technologia szerintem. A legjobb ha van ket kulso HDD-d (vagy SSD)-d, es azonkon tarolod a cuccot, es par evente atmasolod oket. (Van egy nagyon regi kulso vinyom, azon van olyan adat amihez kb 8-9 eve nem lett hozzanyulva, megis tokeletesen olvashato). De a drive-tol is fugg. Pl a laptopom finnyas, egy rakas ures DVD-re egyszeruen nem hajlando megkezdeni az irast. Viszont azokat a DVD-ket, amiket megir, azokat utana minden mas is elolvassa. Az asztali gepemben levo DVD iro minden lemezre ir, a teszkosra/noname-ra is, viszont tobbszor volt mar, hogy megiras utan (ami elvileg sikeresen megtortnet) sajat maga se tudta visszaolvasni az adatot (viszont a felesegem desktop PC-jeben levo drive meg igen, azon kivul viszont semmi mas nem). Es akkor ezek meg csak az egyretegu DVD-k, a ketreteguek meg bajosabbak, pl. tapasztalatom szerint ugy max 7 GB-ot szabad rajuk irni, mert az utolso 1 GB 10-bol kb. 8-szor olvashatlan minden meghajtoban... Nem tul jo technologia. Es ovakodj a Tesco lemezektol, tapasztalatom szerint azok a legrosszabbak, volt hogy fele hasznalhatatlan volt a 25-os doboznak :-( Ja, egyebkent megjegyzem, hogy gyari DVD-vel (jellemzoen film DVD-kkel) is volt olyan, hogy elso egy-ket evben semmi gondja nem volt, 4-5 ev utan meg tobb helyen szetesik a kep, megall a lejatszas vagy eppen ugrik a lejatszas, pedig semmi kosz, es egy fia karc nincs rajta, es tokban, fenytol vedve volt tarolva...

Előzmény: seci (81942)
AndLivedHappilyEverAfter 7 órája Creative Commons License 81943

Mi nem dohanyzunk, de felesegem munkahelyen harom kollegaja egyfolytaban e-cigizik... :-(

Előzmény: seci (81941)
seci 7 órája Creative Commons License 81942

Kinek mi a tapasztalata az irott DVDk tartossagaval. Mert nekem katasztrofalisak, a jo dragan megvett DVDimet 3 ev utan nem tudom elolvasni :( Szeo dokban csucsultek a polcon, egyszer sem voltak driveban, nem erte oket sem ho, sem fenyhatas. S.H.I.T. (meg akkor is ha TGIF)

-seci

seci 7 órája Creative Commons License 81941

Zlot, bocs, ez most TENYLEG kotekedes akart lenni :D De ez a mit egyunk es mit ne egyunk, mi artalmas es mi nem temakor kiveri a biztositekot.

Egyebkent ha nem dohanyzunk (foleg ugye cigarettat, mert nem maga a dohanylevel az igazan karos ---- huuuuuu) az ugye a legjobb.

Aztan csinalt-e valaki felmerest e-cigi vs valodi tudorak-statisztikat? Meg ugye e-cigi van par eve, hogyan lehet ezt osszevetni erdemben a masik oldallal?

-seci

Előzmény: seci (81940)
seci 8 órája Creative Commons License 81940

OK, mondj egy dolgot, ami nem rakkelto!

Ha fizetsz mondjuk egy ezrest, akkor par oran belul meglesz a tudomanyos cikk arrol, hogy megis az :)

Ahogy Dóra mondta vala Fridinek: "Van annyi pénz, amennyiért korpásodik az ember haja!"

-seci

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (81936)
KawaBazsy 9 órája Creative Commons License 81939

Volt egy cikk vhol erről a Quadra Drive-ról.. De ha megkeresem, megint azt kapom, h az újságírók hüyeségeket írnak.. nem erőködöm. :-)

Előzmény: cam aro (81934)
AndLivedHappilyEverAfter 17 órája Creative Commons License 81938
Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (81937)
AndLivedHappilyEverAfter 17 órája Creative Commons License 81937
AndLivedHappilyEverAfter 17 órája Creative Commons License 81936
AndLivedHappilyEverAfter 18 órája Creative Commons License 81935

Na igen, nagyjabol 12-14 meter kozott szornak magassagban ezek a tornyok, az nem tul sok. Kb a jofajta magyar negyemeletes panelepuletek magassaga, ne csodalkozzunk, ha egy kisebb domb mogott mar nincs lefedettseg (egyebkent illik is a kepbe, tobb helyen talalkoztam olyannal, hogy 3-4 bar terero, aztan az orszagut lejt 8-10 metert, es hirtelen 0 terero, vagy epphogy 1 bar).

Előzmény: Némedi László __ (81933)
cam aro 18 órája Creative Commons License 81934

egy diffi / 1 input 2 output/ mindig arra hajt amerre konnyebb. 

na most ha elso, es hatso tengely koze bedugsz egy diffit, akkor a nyomatek /:))/ arra fog menni amerre konnyebb. 

ennek eredmenyekepp eljut az elso hajtasba, vagy a hatsoba,.. ahol megint van egy diffi. 

ahonnan megint arra hajt ki a nyomatek amerre konyebb. ugye balra, vagy jobbra. 

az eredmeny meg 3 tengelynel is ugyanaz. (dac, ural, niva, stb. )

zaras/fek nelkul 1, az az egy darab -legterheletlenebb- kerek fog csak forogni. 

szvsz ennek a rendszernek csak kerekenkent ~egyforma tapadas kozt van /?/ ertelme.

vagy full diffi zar rendszerrel.. de akkor meg ugyanott van mint a 2x2-es hajtas keplet. 

mar csak azt nem tudom..

hogy vajon a mobilos hasmenest sikerult-e ellenpontoznom.. :D

========================================

Előzmény: Zlot (81927)
Némedi László __ 19 órája Creative Commons License 81933

elég egy fal és már más eredmények jönnek ki. Az O2-től volt egy darabig internetem itthon, és az emeleten jobb volt a vétel, mint a földszinten, a térképen ugye ez egy hely...

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (81931)