Keresés

Részletes keresés

cam aro Creative Commons License 4 órája 0 0 89816

azt hittem kiderult az alanti hszembol, hogy engem jeloltel be.:)) 

----------

de nezd meg a kepet. 

a sraccal egyutt nottem fel.

napi szinten. eveken keresztul .

aztan sulik, csalad stb.. reg talalkoztunk. 

BEJELOLT ismerosnek..amit elfogadtam.  

ra irtam.. figyeld a valaszt. 

az osszes beszelgetesunk a kepen.. ;) 

de akkor mi a fhaszome jelolt bee?? :DD 

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (89815)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 4 órája 0 0 89815

Van Varga Gábor és Csókás Bálint nevu ismerosod? Ha nem, akkor nem teged jeloltelek be, hanem egy londoni nevrokonodat :-)

Előzmény: cam aro (89814)
cam aro Creative Commons License 5 órája 0 0 89814

de az Indonez nagykovetseg, hmm... :-) < ??? 

azt nem is talalom. (bar basic level fb user vagyok ) 

mondjuk igy ranezve a profilomra,  a hova koltoztel kerdesnel is felmerul hogy nem en irtam../ toroltem. /

(...vagy nem en votam.. :DD ) 

nem tudom.. 

-------

Sas, neten nem ismerkedek. :) 

az FB-mhez mar evek ota nem nyultam..- bar naponta megnezem -

de ugymond veszcsengo uzemmodban van. 

viszont amennyi szemet jon rajta.. (foleg par hete miota aktiv reklamszarokal bombaz )

egyre erossebb az igenyem hogy kibaszom a picsaba az egeszet.  

vulgaritasert elnezest.. az fb ezt hozza ki belolem. :) 

==================

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (89813)

AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 5 órája 0 0 89813

Bejeloltem valakit a Facebookon baratnak, akinek ugyanaz a neve mint Neked. Te vagy talan? London passzol, autok szinten, de az Indonez nagykovetseg, hmm... :-)

Előzmény: cam aro (89810)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 16 órája 0 0 89812
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 18 órája 0 0 89811

Nem emlekszem, hogy dohanyzol-e? Magyarorszagi autoszerelo baratom jart ugy, hogy egy leguti fertozes a szokasos egy het helyett egy honapig tartott neki mire elmult. Doki mondta, hogy hagyja abba a dohanyzast. Nem volt neki konnyu huszonot ev dohanyzas utan, de abbahagyta. Kovetkezo alkalommal amikor megint elkapott valami leguti fertozest, elmult egy het alatt, ahogy korabban. Persze ebbol nem lehet messzemeno kovetkezteteseket levonni, de az erdekes lehet kiprobalni.

Előzmény: cam aro (89807)
cam aro Creative Commons License 26 órája 0 0 89810

gyomber mar regota megy itt nalunk..

de ez mas. (oke, oda tartozik. ) de ez nem csip mint a gyomber, utoizre is mas,.. inkabb fahejas.

mindegy..

seggre ullos a hatas gyorsasaga.. .. pedig nem vagyok egy konnyen befolyasolhato ember. 

(..legalabbis ilyen teren.. )

nem ismertem.. es ha fokhagymaban hiszek is,  ilyen jo, es gyors hatast nem vartam volna egy 

gyogyszetol sem.. nemhogy egy fuszertol. 

kjurkum-nak az indiai hivja, de megkerestek nekem angolul, az ugy turmeric.

----mindegy no.

kohogesre jo. (es kicsit utannezva meg sok mindenre.. )  

Előzmény: Pomber Béla (89809)
Pomber Béla Creative Commons License 26 órája 0 0 89809

A kurkuma (ezt kaptál)  gyömbérek közé tartozik, a gyömbérrel pl. anyám kúrálja magát ilyenkor, meg akit rá tud venni, hogy bevegyen gyömbér port.:-) Régi népi gyógyszer.

tzh Creative Commons License 26 órája 0 0 89808

Turmeric jo dolog, meg a mez is. Utobbira telen nem sajnalom, es tenyleg bevalik a legalabb UMF 15+ manuka mez. Csak jol meg kell nezni, honnan van a minositese, mert az nem mindegy.

cam aro Creative Commons License 26 órája 0 0 89807

mas. 

sacc egy honapja volt egy negy napos, lazas, kohogeses sicknessem, 

aztan abbol valahogy visszamaradt egy reggeli nagyon intenziv, , aztan napkozben tobb hullamban visszatero kohoges roham. 

nem kellemes, mikor mar a gyomoroszaj nem birja.. :/

(az ilyesmi 2-3 nap alatt szokott rajtam atmenni.. utanna tunetmentes vagyok. ) 

...ez kohoges tartott most, hetfo estig. 

akkor asszonkam megjelent a kollegaitol kapott varazsporral, amit mezben elkeverve, majd meleg vizzel 

leoblitve kellett lekanalazzak a torkomon. 

semmi gyogyszerben nem hiszek.. csodaszerekben meg plane. (van kivetel, ..kobasz palyinka vonalon .:)

szvsz kedd reggel elege seggre ulve erzekeltem.. hogy azert lehet benne valami.

kedden egesz nap nem kohogtem..reggel sem.

szerdan sem.

ma. csutortok.. mar kezdtem ismet kohogni.

, de szerdan csak egy kanalal gyurtam le.. ma d.u-ig  meg egyet sem.. 

este viszont igen, megint kanalaztam. . 

megint nem kohogok.. :)) 

na jo, ez hosszu.

roviden.  

turmeric powder. + honey. 

..ugy erzem magam, mintha a kozepkori laposafold papokat kilottek volna  az urbe.. 

(nem hiszem, ..de bzmg hát latom. :)

==========================

AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 27 órája 0 0 89806

Nem tudom. Hozzank sosem jottek ki. De allitolag volt akihez kimentek, es ment a huzavona, hogy de nezett elo adast a laptopjan, de nem, de igen, de nem, de igen, ... Nem mondom hogy ne mond le, mi is lemondtuk evekre.

Előzmény: cam aro (89804)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 27 órája 0 0 89805

LOL

cam aro Creative Commons License 28 órája 0 0 89804

mire kellene vigyaznom ? 

van egy fekete feher torvenyuk arrol, hogy kinek kell tv licencet fizetni. 

a live tv nezoknek, es mostmar a bbc- is. 

sehol nem irja hogy after every fucking device whatever you have

beletartozom a korbe ? 

nem. 

kell fizetnem ? /felnem / 

nem. 

cafolat ? 

---------------------------

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (89802)
Pomber Béla Creative Commons License 28 órája 0 0 89803

mi a fittyfenét fog dolgozni egy átlag polgár húsz-harminc év múlva?

Robotot tervez, gyárt, programoz, szervizel, elad, "kiszolgál" (értsd ellátja áruval, beteggel, tartalommal,azaz a logisztikában lesz).

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (89793)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 29 órája 0 0 89802

Harom hettel ezlotti hir: http://www.telegraph.co.uk/news/2016/08/05/bbc-to-deploy-detection-vans-to-snoop-on-internet-users/

"BBC to deploy detection vans to snoop on internet users"

Szoval azért vigyázz :-)

Előzmény: cam aro (89801)
cam aro Creative Commons License 29 órája 0 0 89801

nem tudom, de nem is erdekel hogyan ellenorzik. 

regebben radaros kocsikal jartak, mar most /van meg analog/antennas adas ? / viszont nem tudom. 

a lenyeg az, hogy ellenorizzek.

ugyanis igy bizonyitani tudom a jogossagom.. 

Előzmény: 2Bálint (89800)
2Bálint Creative Commons License 29 órája 0 0 89800

Hmm, akkor ez megválltozott, régen nem ezt láttam a weboldalon. Ha aszondod nekik, hogy nem nézed, akkor azt hogy tudják ellenőrizni?

Előzmény: cam aro (89796)
cam aro Creative Commons License 29 órája 0 0 89799

Do I need a TV Licence to record a programme and watch it later?

ez itt storno, rosszul copyztam.

masik legordulo ablakhoz tartozik. 

Előzmény: cam aro (89798)
cam aro Creative Commons License 29 órája 0 0 89798

Mr James. 

en nem talalgatok mint a roman kollegak. 

Ha nincs megfelelo indokod""

Van. :) nem nezek eloadast. 

lejatszo keszulekem ugyan van.. de szabalyzas nem a keszulekre veti ki az adot, 

no..  itt van. 

Do I need a TV Licence to record a programme and watch it later?

Do I need a TV Licence if I only ever watch on demand services (e.g. catch-up TV), DVDs or downloaded programmes?

No you don’t.

As you’re not watching or recording live TV, you don’t need a licence.

Live TV means any programme you watch or record at the same time as it’s being shown on TV or an online TV service.

If you only ever watch on demand programmes, you don’t need a TV Licence.

On demand includes catch-up TV, streaming or downloading programmes after they’ve been shown on live TV, or programmes available online before being shown on live TV.

Előzmény: jwdo07 (89781)
cam aro Creative Commons License 30 órája 0 0 89797

bocsanat,..

lemaradt hogy csak akkor kell tv licencet fizetni.. ha LIVE adast nezel. 

(es az uj szabalyzasban mar a bbc LIVE .. is. )

Előzmény: cam aro (89796)
cam aro Creative Commons License 30 órája 0 0 89796

nem tudom.. 

de elolvastam az ide vonatkozo szabalyozast. 

itt te is megtudod tenni.. >  http://www.tvlicensing.co.uk/

No matter what device you use, you must be covered by a TV Licence if you watch or record live TV. 

szinten fentrol idezeve. 

you will need to be covered by a TV Licence to download or watch BBC programmes .

szvsz,..szo nincs az arra alkalmas keszulekrol.. :P

Előzmény: 2Bálint (89795)
2Bálint Creative Commons License 30 órája 0 0 89795

Azt ugye tudod, hogy nem akkor kell tv license-t fizetni, ha nézed, hanem akkor, ha vételre alkalmas eszküzüd van! Szeptembertől azoknak is tejelni kell, akiknek iBbc player futtatására alkalmas eszköz van a birtokukban, mert azon is lehet nézni az élő adást!

Előzmény: cam aro (89769)
Zlot Creative Commons License 1 napja 0 0 89794

Javitja a robotokat ;)

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (89793)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 1 napja 0 0 89793

Van benne valami. Jönnek az önvezető autók, taxik, buszok, vonatok. Robotos és drónos házhozszállítás. Önműködő arató- és más mezőgazdasági gépek. Egyre több robot gyártó- és összeszerelő cégeknél. Automata telefonos és internetes ügyfélszolgálatok, szolgáltatások. Self check out till-ek a boltokban. Még beteget műtő robotot is bemutattak már. Oké, ha nem is most, de a mi a fittyfenét fog dolgozni egy átlag polgár húsz-harminc év múlva?

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (89792)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 1 napja 0 0 89792

A cikkre egyik baratom irta ezt a kommentet, van benne igazsag:

"De nem is ez a gond. Ma már egy rakás tanulmány szól arról, hogy a napi 4(!) órát meghaladó bohóckodás egy munkahelyen exponenciálisan csökkenti a hatékonyságot, vagyis a "sűrítés" nemhogy nem segít, hanem növeli a hibakockázatot meg a kiégést. 
Alapvetően én a másik irányba indulnék, vagyis egyre több embernek kellene egyre kevesebb óraszámban dolgozni: az mégse járja, hogy a társadalom egyre szűkülő rétege teremti az egységnyi értéket egyre magasabb óraszámban, míg egyre többen találnak rá módot, hogy bármiféle hozzájárulás nélkül éldegélnek a többiek munkájából. 
De tovább megyek: abba kéne hagyni ezt az eszement gyakorlatot, ami a mai pénzrendszer köré épül, hagyni kéne a techológiát, hogy dolgozzon mindenki helyett és akkor nem kéne azon gondolkodni, hogyan "ússzuk meg" azt a sok értelmetlen, unalmas és öngerjesztő "munkát", amit csak azért csinál az ember, hogy legyen pénze megélni. Abszurd."

Persze ez se mindenhol, minden agazatban mukodne, vannak szakmak (nover, apolo, autoszerelo, komuves, cipesz stb.) amiben mar most sem konnyu (jo) szakembert talalni... Ha az o munkaidejuket is levesszuk, akkor tenyleg ki fogja elvegezni a melot. Viszont ha az oveket nem vesszuk le, akkor a tobbiek munkaidejet meg miert igen... Szoval ez csak ugy megy, hogy vagy mindenkire vontakozik vagy senkire. De az otlet jo, szerintem is ebbe az iranyba kellene elmozdulni.

Előzmény: Dorka 57 (89791)
Dorka 57 Creative Commons License 1 napja 0 0 89791

"Plusz 2 órát ráhúzni sokkal könnyebb naponta, mint egyel több napon kötelező napi rutinként felkelni, bemenni, ott lenni."

Igen, aki "irodai puhány" annak valóban.

De aki fizikai melós annak egyáltalán nem. Ők nem csak ott vannak. Ők nem papírt tologatnak.

Előzmény: tzh (89777)
seci Creative Commons License 1 napja 0 0 89790

Tudod, regen a mondas ugy szolt, hogy "Aki tudja - csinalja, aki nem - oktatja"

Ma ez mar kisse modosult: "Aki tudja - csinalja, aki nem - manageli"

De a kerdesedre a valasz: de, igen, az angolok tobbsege pont ugyanolyan numerikus analfabeta, mint a magyarok (es mas nemzetek) tobbsege.

Csak itt tobbol lesz manager ;)

-seci

Előzmény: tzh (89788)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 1 napja 0 0 89789

LOL, multkor nekem vagy tiz percembe tellett megertetnem egy managerrel egy egyszeru, IF x AND NOT (y OR z) logikai szabalyt... De az is vicces (vagy inkabb ketsegbeejto) volt, amikor egy elozo munkahelyemen dolgozo (irodista) kollega nem tudta, mi Spanyolorszag(!) fovarosa (pedig ez azert nem Uruguay...).

Előzmény: tzh (89788)
tzh Creative Commons License 1 napja 0 0 89788

Jut eszembe, ahogy GCSE eredmények a téma. Kérlek, mondjátok azt, hogy általában nem hülyék az angalok a logikához és alapból számtanhoz legalább már manageri szinten, és az csak egy kivételes eset, hogy azon managerek teljesen sötétek, akikkel nekem kell dolgozni. Komolyan, olyanokkal kellett már vitatkozni számszaki eltérés felett, akik nem tudnak összeadni (ez nem túlzás, tényleg nem tudnak)

AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 1 napja 0 0 89787

Igen, de ha igy is boldogul itt 6 eve, akkor miert ne boldogulna ugyanigy elete vegeig? Azert mert gyengebb az angolja, mert mondjuk nem tul jo a nyelverzeke? Akkor ennek alapjan mondjuk a dadogos emberek se lehetnenek allampolgarok, mert nehezen kommunikalnak? Vagy van egy kollegam, akinek se parja, se gyereke, se baratai, egesz eletet a munkajanak szenteli, annak el - neki se szabadna allampolgarnak lennie, mert "nem illeszkedett be"? ...

Előzmény: seci (89784)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!