Keresés

Részletes keresés

Némedi László __ Creative Commons License 7 órája 0 0 90180

még nekem is sok a napi két szó :)))

(bár az immersion nem volt meg :)))

Előzmény: seci (90179)
seci Creative Commons License 10 órája 0 0 90179

:D En azt hittem kevesled :D Bocs...

-seci

Előzmény: Némedi László __ (90177)
Zlot Creative Commons License 1 napja 0 0 90178

Bocs, de ez most mi? :) Ontomjenezes 2011-bol? ;)

Előzmény: nlfun (90169)

Némedi László __ Creative Commons License 2 napja 0 0 90177

köszönöm a válaszokat, még küzdünk, hogy mit és hogy is csináljunk, de beszélek majd a tanárral is...

netszkvid Creative Commons License 2 napja 0 0 90176

lam, mar nekem sem megy: chrysanthemum :-). 

Előzmény: netszkvid (90175)
netszkvid Creative Commons License 2 napja 0 0 90175

2014 ben megvaltoztattak az alaptantervet. A fiam egeszen mast tanult Y1 ban mint a lanyom. Azota is elenken el a csalad emlekezeteben amikor az 5 eves a melleknev fogalmaval ismerkedett (ha esetleg azt hinned, hogy elotte mar volt fonev es ige akkor igencsak nagyot tevedsz.) Akkoriban kerdeztem az igazgatohelyettesunktol, hogy ennek mi ertelme van- mert en hiaba keresem nem latom az ertelmet 5 evesnek a nyelvtani strukturak finomsagaival foglalkozni- amikor meg azt sem "tudja" hogy a nyelv mondatokbol all, nemelyik kerdo, nemelyik meg kijelento! 

Igazgaotohelyettes sokat sejtoen ram nezett es azt mondta nincs valasztasuk ez van az uj tananyagban. 

En azt helyeslem, hogy a spellinre jobban ramennek- az hajam az egnek allt attol, hogy szelmalomharcot folytatok a szavak helyesirasaval- lanyom makacsul ellenallt, mivel a "good effort" eleg, nem kell annak a szonak helyesnek lenni (3. osztaly). Ehhez kepest most a lo masik felere estek, es chryanthenum is volt mar 3. osztalyban... 

Semmi para, amikor jol veszi a gyerek irja, amikor nem, akkor nem (hazi feladat torveny szerint nem kotelezo). Amennyit ti egeszsegesnek ereztek- iskola hivatalosan nem buntethet hazi feladat elmulasztasaert- aztan hatha jon majd nemsokara egy oktasugyi miniszter aki mar latott is gyereket es annak megfeleloen valtoztatja meg a kovetelmenyt. 

Előzmény: Némedi László __ (90170)
titamita Creative Commons License 2 napja 0 0 90174

10 mondat??? Sok.

Előzmény: Némedi László __ (90172)
Caitlin Creative Commons License 2 napja 0 0 90173

igy kontextusban picit sok. 

Előzmény: Némedi László __ (90172)
Némedi László __ Creative Commons License 2 napja 0 0 90172

heti 10 mondatot kell írnunk a leckefüzetbe, pénteken spelling teszt a 10 szóra (diktálnak), 2 szót meg ránézésre kell tudniuk.

ezt egy ötévesnek... (nem angolnak), szóval most még túlzásnak érzem...

Előzmény: Caitlin (90171)
Caitlin Creative Commons License 2 napja 0 0 90171

meg yr 5-ban is heti 10 szo volt spellingre feladva. Mikor Mirko kezdte a sulit (yr2, nil english) akkor neki az elejen kartyakat adtak amikkel otthon kellett volna gyakorolni. Tobb volt napi 2nel ha osszessegeben nezem. Szerintem nem veszes. 

Egyebkent meg is kell tanulnia es hasznalni masnap mondatban, vagy csak ranez a tantoneni, h nini, leirta... ?

Előzmény: Némedi László __ (90170)
Némedi László __ Creative Commons License 2 napja 0 0 90170

sziasztok,

érdekelne, hogy van-e valakinek tapasztalata a következővel:

kölök year 1-ba jár. (tavaly jött ki, az angolja kezd alakulni, de hát ugye még nem perfekt).

tanár adja a feladatot, napi két szó leírása.

Csak én érzem, hogy ez (főleg neki) nem fair...?

nlfun Creative Commons License 2 napja 0 0 90169

Sziasztok!

Amennyiben érdekel milyen volt egy a sok Londoni történek közül nézz rá a videóimra itt :)

https://www.youtube.com/playlist?list=PLJjWQWxWLNLxDBz0mAao36hf4uHEu5f6b

Üdv, 

Bea

1 K M 

Egy Kicsit Mindenhol

cam aro Creative Commons License 4 napja 0 0 90168

Befujtak valami UV-vedo spray-jel is.""

nalad a pont, bukott a cif-es diy. :)

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (90160)
KawaBazsy Creative Commons License 4 napja 0 0 90167

Ahhoz hemperegni is kell, nem csak kütyüket baszkurálni.. de az esetben kapna tőlünk gyerekrucit. :-)

Előzmény: Dorka 57 (90166)
Dorka 57 Creative Commons License 4 napja 0 0 90166

Annyit szekáljátok szegény embert az apasággal, hogy berág és minimum hármasikreket hoz össze. 

Aztán pisloghatsz :-)

Előzmény: KawaBazsy (90165)
KawaBazsy Creative Commons License 4 napja 0 0 90165

S jobb apa is.. de még javíthatsz. :-)

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (90162)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 4 napja 0 0 90164

https://www.youtube.com/watch?v=xTcrLqlMEz4

"Miután az Európai Bizottság 13 milliárd euróra büntette az amerikai Apple céget, egy amerikai bíróság 14 milliárd dollárra büntette Deutsche Bankot, melynek jegyzett tőkéje 16,5 milliárd euró, a derivatív pénzügyi termékeknek való kitettsége azonban 42 ezer milliárd dollár! Részvénye 10 éve 116 eurót ért, ma 11 eurót. 2013-ig vezetője egy operatív bilderberges Joseph Ackermann volt. A Deutsche Bank a legnagyobb európai piramisjáték, amely ha bedől, borul a teljes európai bankrendszer."

AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 4 napja 0 0 90163
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 4 napja 0 0 90162

Te ugyesebb vagy mint en :-)

Előzmény: KawaBazsy (90161)
KawaBazsy Creative Commons License 4 napja 0 0 90161

Én vettem 2000 ft-ért egy fúróra szerelhető polír szettet, s nekem is szép lett.. :-)

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (90160)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 4 napja 0 0 90160

Vegul is "csak" £30-at kertek a headlight polish/restoration-ert. Olyan lett mintha most jott volna a gyarbol, gyonyoru. Befujtak valami UV-vedo spray-jel is. Egyebkent fel oraba telt nekik, allitasuk szerint. Ennyit tesz a jo anyag, eszkoz es szaktudas. En anno masfel orat tokoltem vele az eBay-es cuccal, kulonosebb javulas nelkul.

Előzmény: cam aro (90158)
Zlot Creative Commons License 4 napja 0 0 90159

ahogy nezem Gyurcsany oldalan hirdetve volt a Facebookon, szoval nem volt zartkoru. De erdekes modon, azt meg csak az nezi, aki szimpatizal a DK-val es Gyurcsannyal. En (aki hanyok OV-tol es Gyurcsanytol is) nehezen vagyok elerheto barmely part szamara :)))

Pedig komolyan mondom szivesen elmentem volna :)))

Előzmény: cam aro (90158)
cam aro Creative Commons License 5 napja 0 0 90158

ezek valami zartkoros klubbok lehetnek.. :( 

...kar pedig,.. 

mert egy ilyen puccos angol klubban nem muanyag az ullogarnitura.. 

szvsz ha hozzavagod, ..annak nyoma van.. :)) 

Előzmény: jwdo07 (90157)
jwdo07 Creative Commons License 5 napja 0 0 90157

Breking nyuz :-D  Fleto Bangliaban:

http://24.hu/belfold/2016/09/22/gyurcsany-ferenc-elment-a-londoni-magyarok-koze-de-nem-nagyon-orultek-neki/

Errol is lemaradtam... mint mindig mindenrol. Pedig ugy el mentem volna erre a talira. A kutyafajat...

Mr Cam, nem On szolt be Fleto kartarsnak veletlenul?  :-))))  Munka utan egy kis kikapcsolodas? 8 ora munka stb??

;-)

AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 5 napja 0 0 90156

Kerdes: van valakinek PayPal debit/credit kartyaja es probalt vele fizetni Amazon-on? Allitolag USA-ban mukodik, de UK-ra nem talalok megbizhato infot.

AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 5 napja 0 0 90155
Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (90153)
Zlot Creative Commons License 5 napja 0 0 90154

Vagy a CAD szamot ;)

Előzmény: jwdo07 (90148)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 5 napja 0 0 90153
cam aro Creative Commons License 6 napja 0 0 90152

csak a ketharmad. 

..meg az egyharmad ..IS :) 

a maradek 3 millio embert szerintem mar nem erdekli mi tortenik. 

(de lehet csak kimaradtak a haromharmadbol, tehat a kutyat nem erdekli a velemenyuk ...) 

Előzmény: jwdo07 (90150)
cam aro Creative Commons License 6 napja 0 0 90151

nincs biztositas. 

mindenkinek elvan mondva,.

..hogy vigyazunk a cuccainkra, es ha baja lesz. hat akkor az nincs tobbet. :)

Előzmény: jwdo07 (90148)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!