Keresés

Részletes keresés

AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 4 órája 0 0 87977

Persze, tudom, de egy ideig ugy volt, hogy ennek kicsi a tenyleges eselye, most viszont megint azt mondjak, hogy van valos eselye.

Előzmény: netszkvid (87976)
netszkvid Creative Commons License 4 órája 0 0 87976

Te WE, idonkent lehet hogy mainstream hireket is kellene nezned a pletykakra hagyatkozas helyett! Ez a tema fo helyen szerepel az utobbi fel evben...

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (87974)
Pomber Béla Creative Commons License 5 órája 0 0 87975

Valószínűleg olyan dolgok is orvosi műhibának számítanak,ami másutt nem.

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (87973)

AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 6 órája 0 0 87974

Nem neztem utana, de az iment ket kollega beszelgetett arrol, hogy valami news-ban arrol volt szo ma, hogy brexit eseten a skot fuggetlenseg ismet back on the table...

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (87972)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 6 órája 0 0 87973

Ez azert durva - egy Debrecen teljes lakossaga mennyisegu ember hal meg USA-ban evente orvosi muhiba miatt... Azt hinne az ember, hogy ilyen arányok maximum harmadik vilagbeli/haboru sujtotta tersegekben lehetnek... Kivancsi lennek a brit szamokra... http://www.ma.hu/kulfold/280391/Az_orvosi_hiba_a_harmadik_leggyakoribb_halalok_az_Egyesult_Allamokban

AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 7 órája 0 0 87972

Az a baj, hogy a legtobb politikus (es part) foggal-korommel ragaszkodik a hatalomhoz, es szinte barmit bealdoz, hogy hatalmon maradhasson...

Előzmény: netszkvid (87971)
netszkvid Creative Commons License 18 órája 0 0 87971

Szamomra Cameron nem olyan karizmatikus, hogy eros erzelmeket valtson ki- olyan semmilyen figura. Az opportunista attitudjenek az elmult 8 evben 2 nagy vivmanya lett: 1) Cameron elott Skociaban csak a szelsosegesek akartak elszakadni 2)az idegengyulolet erosodese es az anti EU hangulat mainstreamme valasa.

Magyaran a tortenelem ugy fogja szerintem az idoszakat latni, hogy o volt az a miniszterelnok aki sajat orszaganak szetesesen munkalkodott legsikeresebben :-(

Előzmény: Zlot (87961)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 19 órája 0 0 87970

kiderült -> kiderül :-)

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (87969)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 19 órája 0 0 87969

Nemsokára kiderült. E cikk szerint http://index.hu/kulfold/2016/05/05/london_a_muszlim_vagy_az_arisztokrata_aranyifju_nyer/ egy recent poll eredmenye 43%-ot hozott ki neki, ellenfele 32%-ot kapott. Még több itt http://nol.hu/kulfold/fejre-allhat-a-munkaspart-1614085 De ő az alapján amit olvastam róla, szimpatikusnak tűnik eddig.

Előzmény: KawaBazsy (87964)
cam aro Creative Commons License 19 órája 0 0 87968

tipus, allapot, egyeb hiba fuggos hogy mennyire, es mikor kezd el kuszni egy ottomata valto. 

az biztos, hogy manualis kuplungosal ilyet nem tudsz megtenni.  < belulrol inditva. 

nodehat van mar ezekbol is ottomata...

az meg teljesen old fekre, meg annyi kuszas hajlama sincs mint egy jobb hidros valtonak.  

fene tudja, hulye hiba az ilyen.  

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (87967)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 19 órája 0 0 87967

Ha jol remlik Ford Fiesta volt. Van abbol automata? A masik meg, ha D-ben van, akkor amint leveszed a labad a fekrol altalaban egybol kuszni kezd, nem ot vagy tiz masodperc mulva... Az asszonysagot elnezve nem egy olyan aki kiugrik a kocsibol... Hogy nem vette eszre, hogy amikor meg fel labbal a kocsiban volt, mar akkor ment elore... Meg egyaltalan, miert szallt ki az ut kozepen? Furcsa... Ettol fuggetlenul az automata valto + kiszallt a kocsibol a legvaloszinubb forgatokonyv, mast nem nagyon tudok elkepzelni en se. Azt tudom, hogy egy-ket mp-vel mielott a kocsi a bozotosban landolt volna, az a gondolatom volt, hogy ez biztos kandi kamera lesz, es az utolso pillanatban megall majd az auto valahogy. Aztan amikor landolt a bokorban, akkor mar tudtam, hogy nem kandi kamera...

Előzmény: cam aro (87965)
cam aro Creative Commons License 19 órája 0 0 87966

az osszes politikus ilyen.. 

tudod.. iger fut, fat.,. aztan bokor. 

=========

cam aro Creative Commons License 19 órája 0 0 87965

beullt, beinditotta, behuzta D-be.. aztan meg kiszallt. 

az auto meg elkezdett 'kuszni' .. 

orulhet hogy ennyivel meguszta. 

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (87963)
KawaBazsy Creative Commons License 21 órája 0 0 87964

Most nézem, lehet h paki polgármesteretek lesz? :-)

AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 26 órája 0 0 87963

Nahát, ez volt az eddigi legfurcsább baleset amit láttam. Leparkoltam a Tesco Extra parkolójában, és gyalogoltam a főbejárat felé. Ekkor látom, hogy a főbejárat előtti úton jön kb 10km/h-s sebességgel egy kis fekete autó, amiben nem ül senki, viszont egy középkorú nő fut mellette. Hamar rájöttem én is meg egy másik ember is, hogy a kocsit próbálja megállítani, szóval odafutottunk, belcsimpaszkodtunk, próbáltuk megállítani. Azt hittük, hogy csak üresben gurul vagy ilyesmi, de nem nagyon lassult, akkor jöttünk rá, hogy sebességben van és rajta van a gyújtás. Mondtuk a nőnek, aki a vezetőajtó mellett volt, hogy próbálja meg lekapcsolni a gyújtást vagy behúzni a kéziféket, az ajtót sikerült neki kinyitnia, viszont a kocsi túl gyors volt ahhoz, hogy a slusszkulcsot vagy a kéziféket elérje, vagy hogy be tudjon ugorni. A végén az út végi kanyarban lévő bozótos állította meg az autót (ha a jó felén lettem volna az autónak, én talán elértem volna a slusszkulcsot, a nő nem volt sem túl fiatal, sem túl sovány, szóval nem volt egy sprint bajnok). Nagyobb baja nem lett neki, csak karcok. Na, aztán megyek vissza a Tesco-ba, akkor látom, hogy a bejárat előtti zebrán (ahol a kocsi elhaladt) a zebrán üldögél egy 80 körüli nő. Nem tűnt sérültnek, semmi vér vagy szakadt ruha vagy ilyesmi, de nem tudott felálni. Akkor már jöttek az elsősegélynyújtók, elparavánozták a részt stb. Nem tudom volt-e és ha igen mi köze volt az autóhoz. Lehet hogy megijedt, és egyszerűen felborult, vagy esetleg súrolta az autó és azért borult fel, nem tudom. De ami nem fér a fejembe, hogy lehet egy autót lefulladás nélkül úgy elindítani (gyújtást ráadni, sebességbe tenni) hogy nem vagy az autóban? Vagy talán kiugrott a vezető a mozgó autóból? Nem értem... Tíz-tizenöt perccel később kijövök a teszkóból, a fekete autó eltűnt, de az öreg néni még mindig a zebrán ült, körülötte az elsősegély-nyújtókkal, mentő vagy rendőr sehol. Hmmm...

AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 26 órája 0 0 87962

Szerintem egyertelmuen azert csinalta anno, hogy megnyerje a valasztasokat. Es be is jott neki. Csak talan maga se gondolta, hogy ennyire bejon majd... Most meg rezeg a léc rendesen...

Zlot Creative Commons License 27 órája 0 0 87961

Camerontol kinyilik a bicska a zsebemben, mivel a parlamenti valasztasok elott folyamatosan szidta az EU-t meg az EU bevandorlokat, majd a targyalas sorozata kozben is, noha nem tudott olyan statisztikaval eloallni, ami bizonyitotta volna, hogy az EUs bevandorlok mekkora terhet jelentenek a gazdasagra. Mindenesetre valasztast nyerni jo volt az egesz. 

Most meg be van sz@rva, hogy lehet a kozvelemeny tenyleg megszavazza, hogy lepjunk ki az uniobol. Es folyamatosan az EU mellett kampanyol, meg hogy milyen jo intezkedeseket harcolt ki, stb. Kellett volna ezeket akkor mondani, mielott bevaditotta az egesz orszagot, hogy szavazzunk a kilepesrol

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (87960)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 30 órája 0 0 87960
Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (87959)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 1 napja 0 0 87959

Persze, mert evekkel ezelott nem volt tema, hogy jo esellyel kilepunk az EU-bol, mert par hulye politikus azzal riogat, hogy az EU-s migransok miatt omlik ossze majd a benefit rendszer meg az NHS, meg hogy elvesszuk a britek munkajat, ha csak ki nem lepunk az EU-bol. Nekem nincs bajom sem az indiaiakkal/pakisztaniakkal, sem a kozel-keletiekkel, sem az afrikaiakkal, sem a normalis muszlimokkal (a radikalis muszlimokkal igen), de ha már megy ez a riogatas, akkor basszus riogassanak mar veluk, es ne velunk. Nem erzem fair-nek, hogy allandoan a kozep/kelet-europaiakon lovagolnak, mikozben mi nem elveszunk hanem hozzaadunk a gazdasaghoz. Bocsi, de en ezt duhitonek talalom.

Előzmény: Out-migrant (87958)
Out-migrant Creative Commons License 1 napja 0 0 87958

Persze, hogy érezni a különbséget, évekkel ezelőtt ilyet be nem pötyögtél volna nyilvános fórumra. Megváltoztál, de nagyon, ezt még így, ismeretlenül is látom.

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (87957)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2 napja 0 0 87957

http://www.bbc.co.uk/news/uk-politics-eu-referendum-36195499

"A separate report from Oxford University's Migration Observatory, also published on Wednesday, suggests curbs on in-work benefits for EU citizens negotiated by David Cameron are unlikely to result in a large reduction in migration to the UK. It said a "large majority" of recent EU migrants were not claiming benefits of any kind."

Ezert nem ertem, hogy mit porognek az EU migransokon. Inkabb poroghetnenek a kozel-keletieken / pakisztaniakon/indiaiakon, a harom felesegukkel, nyolc gyerekukkel, meg tiz kulonfele benefitjeikkel... (sarkitas, de gondolom erzitek a kulonbseget).

KawaBazsy Creative Commons License 2 napja 0 0 87956

Én agnosztikus állásponton vagyok vallásügyileg, de a szép templomokat attól még szeretem, mint építészeti emlékeket, s mindenhol meg is lesem őket..

Előzmény: cam aro (87954)
cam aro Creative Commons License 2 napja 0 0 87955

Aztan elgondolkoztam - nem merem megkockaztatni,""

valoszinu ez az aprocska mondat az ossz kulonbseg a brexites, es a bremaines kozt.

az agyas valoszinu nem ugrik bele egy brexitbe/balheba, de minimum eltopreng a kovetkezmenyeken is.. 

...amig az agytalan..az siman megzuzza az autod zsigeri osztonbol.  

..akar barmi mas pub visit okan is, szvsz nem -csak - autora tuzott zaszlon fog mulni . 

vegul is tok mindegy. 

minden ervre van pro, es kontra. 

a hulyesegre nincs. de azt nem is az ervek iranyitjak.  

ha angolok hulyek akarnak lenni,.. hat joguk van hozza. 

lehetek elfogult. 

itt mind azok vagyunk. 

---------------------

gondolom  a szomszed nem egy 40 kilos misspitcha.  (vagy  nem felos. :D) 

az eroszakos, intolerans velemenynyilvanitas tobbnyire valami felsobbrendusegi tudatbol fakad. 

vagy azert mert focidrukker, vagy azert mert buzi.. /stb/ de mindenkepp mutatnia kell a kulonbozoseget az atlagpogartol,

mert ettol lesz tobb.  

..ez gyozi meg az ilyen embert arrol, hogy tobb/jobb mint a masik. 

..mert ez kerul a legkevesebbe.. :) 

(dr.csernus vedett nev. peg asse beszel kevesebb huleseget mint en. szvsz.. nezzetek el nekem is. :)) 

Előzmény: netszkvid (87948)
cam aro Creative Commons License 2 napja 0 0 87954

nem jo helyre vitted a mamat. :) 

mienk legutobb sok katedralist megjart., es  -ha fenymasolt is de,. -  ~10/7 mindben volt magyar nyelvu helytortenet. 

(cam ateista, de ami agy/fizikai munkat beletoltak a katedralisokba anno,  az szerintem meg most XXI.  sem nagyon fokozhato.

szvsz max respect.  ) 

Előzmény: KawaBazsy (87946)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 3 napja 0 0 87953

Egy ami minket erint:

http://www.migrationwatchuk.org/eu-referendum

"It is most likely that those already living in Europe, and EU citizens already living in the UK, would retain that right under the Vienna Convention on the Law of Treaties. This treaty releases parties from future obligations but does not affect rights already acquired. This means that British citizens living abroad and EU citizens living here would be unaffected. This is backed up by research by the House of Commons Library. For more on this see here.

In any case, collective expulsions are prohibited under Article 19 of the EU Charter of Fundamental Rights."

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (87952)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 3 napja 0 0 87952

En egyebkent Cameron-ek helyeben most azt nyomnam, hogy EU-kilepes kovetkezteben hany munkahely dolne be. Mert a bevandorlasnal csak egy dologtol fel jobban a jonep, ha meglebegtetik, hogy tobb-kevesebb esellyel elvesztheti a munkahelyet.

Előzmény: Zlot (87950)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 3 napja 0 0 87951

Vagy lehet, hogy tulnyomoreszt csak az ingerult/hozongo emberek kommentelnek...

https://en.wikipedia.org/wiki/Opinion_polling_for_the_United_Kingdom_European_Union_membership_referendum

Erdemes kiprobalni: szurd le online poll-ra, es kb fele esetben a kilepes partiak elonye fog latszani. Szurd le telephone poll-ra, es egy kivetelevel mindnek az az eredmenye, hogy maradjunk. Azt is erdemes kiprobalni, hogy Conducted by-ra szurod, vannak akiknek a kutasai szerint szinte mindig a kilepes, masok szerints szinte mind a maradas a nyero...

Tovabbiak:

https://ig.ft.com/sites/brexit-polling/

http://www.telegraph.co.uk/news/2016/03/23/eu-referendum-poll-tracker-and-odds/

Ezek szerint maradunk. De persze mindez nem jelent semmit, mert A) van ott egy 10%-20% undecided, B) kerdes hogy mennyien mennek el tenylegesen szavazni a kilepes- es a maradas-partiak kozul, C) mert a valasztasok soran mar lattuk, hogy a kozvelemnykutatas nem sok mindent jelent, i.e. egyik kutato sem gondolta, hogy Cameron-ek ekkora folennyel nyernek, D) mert barmikor tortenhet valami, akar csak egy media hir, ami felborzolja a kedelyeket, es par szazalek egybol maskepp dont (lasd a Nemet-EU-kozoshadsereg, vagy ha mondjuk bejelentik hogy megadjak a torokoknek a vizummentesseget (ez most a legujabb tema amin a kilepes partiak lovagolnak, mikozben valahol olvastam, hogy a torok vizumkerelmeknek eddig is csak valami 4.4%-at utasitottak el, szoval nem jonnek sokkal tobben mint eddig, plusz biometrikus utlevel kell hozza, szoval a tehetosebbek kivaltsaga, es persze ez csak utazasra jogosit, munkavallalasra nem, szoval nem tudom mit vannak bexarva)).

Előzmény: Zlot (87950)
Zlot Creative Commons License 3 napja 0 0 87950

Erdekes, de en is hasonlokeppen erzem. Szinte mar mar felni kell ha esetleg Pro-EUs vagy ... Vagy csak mi magyarazzuk ezt be?

AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 3 napja 0 0 87949

Ma ahogy jottem munkaba, az egyik ut menti haz falan lattam egy kb. 1 meteres Vote Leave logot es alatta egy kb 2 meteres festett brit zaszlot...

netszkvid Creative Commons License 3 napja 0 0 87948

Engem a bbc weboldal kommentek ijesztenek meg- ott is a linkelok 90% a Brexites.

Megosztom Veletek, milyen dilemman estem tul. A szomszed autojan megjelent egy brexites kampany papirka. Eljatszottam a gondolattal, hogy beszerzunk egy mini EUs zaszlot, kirakni a kocsira csak gentle ellenpontkent. Aztan elgondolkoztam - nem merem megkockaztatni, hogy megrongaljak az autot es realis eselyt latok ra, hogy valahol az utcan ha ott hagyjuk, az lenne a vege.

Es akkor jottem ra, hogy ugyanakkor eszembe sem jutna ettol tartani, ha brexit-esek lennenk....

Szoval felek velemenyt nyilvanitani a szabad Nagy Britanniaban...

Előzmény: Zlot (87947)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!