Keresés

Részletes keresés

tzh Creative Commons License 3 órája 0 0 96814

Nahat, en is ma voltam ott.

Eletemben eloszor Londonban, es bar nem csucsidoben, megis tul sok ember volt. A metrokocsi rettenet szuk, erre nem szamitottam egy ilyen zsufolt nagyvarosban.

A hires-nevezetes H&, vagy a szerintuk szuper kivalo egyeb regulation-ok igazan tartalmazhatnak hogy fedett-zart vasutallomasokra kizarolag villanymotoros mehessen be (Ez Birmingham-ben is sulyos problema).

Az utlevel ugyintezes "varoterme" is igen pici, bar ez csak addig volt feltuno, amig a sokgyerekes, hivatalosan magyar allampolgar "kiscsalad" ott volt.

Előzmény: Matt Farrell (96807)
Pomber Béla Creative Commons License 3 órája 0 0 96813

mar pedig ez a koma miert mondana baromsagot Mordor-rol

Ugye nem emlékszel az iraki háborúra, és főleg a szakértők által előadott nyomos indokokra, amikor a BBC-s ember háromszor hátbalőtte magát az erdőben...???

Előzmény: jwdo07 (96810)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 4 órája 0 0 96812

Nem veszunk meg barmit, megnezzuk ki a gyarto, megbizhato ceg-e, mik az osszetevok stb. Kajat, taplalekkiegeszitot/vitamint, dezodorokat stb amugy az Amazonrol szoktunk venni, az megbizhatobb mint az eBay-en az x sosem-hallotal-rola elado (hiaba arul jo nevu cuccot, a jo nevu cuccot hamisitjak is). eBay-en minimum 99.5%-osnak kell lennie az eladonak hogy vegyunk tole valamit, es akkor is elolvassuk a vasarlok velemenyet, hogy aki lehuzta az miert huzta le (mas ha van tiz "soka erkezett meg a termek" mint ha van tiz "hamasitvany, ovakodjatok ettol az eladotol" visszajelzes).

Felesegemnel a vall problemajara adtak gyogyszert, 4 vagy 5 tabletta bevetele utan jott hirtelen egyik orarol a masikra elo a sziv problema (vallan nem segitett), vagy ot honapja, kb negy honapig nagyon xarul volt, utobbi honapban viszont sokat javult. Sziv gyogyszert nem kapott, mivel gozuk nincs hogy mi a baja, hogy is lenne, mikor meg csak most januar vegen lesz sziv ultrahangja (5+ honap utan, NHS...), lehet addigra rendbe is jon. Nekem koleszterincsokkentobol irtak fel (szakorvos) anno olyant, amitol majnagyobbodasom es fajdalmaim voltak sok sok honapig, mire egy masik szakorvos kiszurta az illeto tablattat es mondta hogy hagyjam abba de azonnal, ra par hetre lassan elkezdtek mulni a tunetek, de sok honapig tartott mire rendbejott. Persze koleszterinszintemet nem csokkentette (plusz masik orvos mondta, hogy nem kell azzal csinalni semmit, amennyi nekem volt azzal szaz eves korig el lehet elni (mint ahogy 140-es vernyomassal is, van kollega aki evek ota szed vernyomascsokkentot 140-es vernyomasra...)). Szoval igen, nem bizunk minden gyogyszerben. Antibiotikumot is minden szirre-xarra felirtak, egyszer nem vettem be, egy-ket het alatt meggyogyultam minden alkalommal - majd akkor veszunk be anitbiotikumot amikor indokolt, tenyleg baj van, nem megfazasra / influenzara... Teny, hogy en allergia gyogyszer nelkul kiskoromban meghaltam volna, felesegem meg tini koraban halt volna meg antibiotikum nelkul. Szoval: gyogyszer lehet aldas is meg atok is. Sajnos sok gyogyszernek vannak durva mellekhatasai hogy szerintem forgalomba se szabadna egyiket masikat engedni, meg sajnos sok orvos felelotlenul irogat fel mindent. Persze vannak tok jo gyogyszerek es orvosok is.

Előzmény: lanbit10 (96811)

lanbit10 Creative Commons License 4 órája 0 0 96811

Viszont ketkedes nelkul megveszel barmit az ebay-rol, mert "organic"-kent adjak el, pedig az ebay egy teljesen ellenorizhetetlen forras. Es legfeljebb szerencses vagy, ha nem lesz tole bajod, vagy az is lehet, hogy csak kesobb lesz bajod tole, es eszedbe sem jut majd, hogy ezt okold miatta.

Amugy ez a "sosem ereztuk ugy, hogy vegyi anyagokat kellene a szankba tenni vagy a testunkre kenni" hozzaallas is csak jol hangzik, de gondolom nalatok sem igaz. Vagy ha a feleseged szivproblemajarol van szo, akkor is elutasitjatok a gyogyszereket?

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (96770)
jwdo07 Creative Commons License 5 órája 0 0 96810

...."Simpson also pointed to "a lot of unexplained travel by various people" associated with Trump to Hungary, whose president Viktor Orban "is essentially a Putin puppet," Simpson said.

Orban has ushered in a new era of anti-migrant, pro-Russia policies since taking office in 2010.

Russia's military intelligence service, the GRU, "has a big station" in Hungary, too, Simpson said."....

Innen: http://uk.businessinsider.com/read-fusion-gps-glenn-simpson-interview-with-house-intelligence-committee-2018-1?r=US&IR=T

Ha ez igaz - mar pedig ez a koma miert mondana baromsagot Mordor-rol - akkor ez mar nem hazaarulas a gyikember reszerol hanem haborus buncselekmeny a sajat nemzete, az orszaga ellen. Es ebben az egesz kibaszott fidesz-kdnp benne van.

...GRU, "has a big station" in Hungary....

WTF?!!!

Előzmény: Pomber Béla (96745)
Matt Farrell Creative Commons License 6 órája 0 0 96809

Biztos vagy benne, hogy egy átlag angol tudja, ki volt Cromwell? Egy csomó megnevezne egy pubot ez alatt a név alatt, hahahaha

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (96781)
Matt Farrell Creative Commons License 6 órája 0 0 96808

Az egyik bárki lehet, a másik lehet rendor, bíró, ugyvéd (de nem olyan, aki pénzért foglalkozik veled), orvos, tanár, stb.

Előzmény: Caitlin (96797)
Matt Farrell Creative Commons License 6 órája 0 0 96807

Magyarország jobban teljesít. Lenn jártunk a konzulátuson Londonban, meghosszabbíttatni az útleveleinket. 76 Font. Ami kb 26.600 Forint. Szemben a 14.400-al, amibe Magyarországon kerul....

Amúgy nincs sok változás; az ajtó most is szorul, a tv-n ugyanaz a hulye videó fut Hévízrol, meg a magyar zsenialitásról, a falon egy német(!!!!) plakát hirdeti Pannóniát (Pannonien), plusz egy új plakát a magyar olimpikonok nevével. Se egy brosúra Magyarországról, se semmi.. A zasszony véletlenul angolosan írta alá (keresztnév elol, utána a családnév), az (egyébként kedves, udvarias) fiatalember megkérte, hogy írja alá újra, "magyarosan", mert "Pesten mindig morognak, hogy ha magyar, akkor írjon is alá magyarul". Apatok faszát, Szíjjártókám, azt. 

netszkvid Creative Commons License 10 órája 0 0 96806

Gyerek jogosultsagaban most nem vagyok biztos.azt hiszem egysyerre kell jelentkeznetek:

https://www.gov.uk/government/uploads/system/uploads/attachment_data/file/583385/MN1_Guide_January_2017.pdf

Children born abroad to parents who areapplying for BritishcitizenshipWhere one orboth parents are applyingforBritish citizenshipthey may apply for one or more children whoare notautomaticallyBritishat birth (see “Automatic acquisition of Britishcitizenship”above)to be registeredas British citizens as partofa “family application”.Children in this category willbeconsidered at theHome Secretary’s discretion and will usually be registered only if both the parents are granted or already hold British citizenship,orifone parent holdsBritish citizenship andthe other issettled in the UK.

Igen iskolatol jott nalunk is a character reference.

Zlot Creative Commons License 11 órája 0 0 96805

Neked van igazad, 3 ev ... 

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (96804)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 12 órája 0 0 96804

Ha jol remlik harom ev. Es ketto referee kell, 1 akinek britnek kell lennie, meg egy aki barmilyen nemzetisegu itt elo lehet viszont bizonyos foglalkozasunak kell lennie, itt fel is vannak sorolva: https://www.gov.im/media/624353/listofreferees.pdf (ha nincs ilyen vegzettsegu/foglalkozasu ismerosod akkor megszivtad...).

Előzmény: Zlot (96798)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 12 órája 0 0 96803

Nekem van IELTS, de 12 evvel ezelottrol es sajnos IETLS csak 2 evig ervenyes.

KawaBazsy Creative Commons License 12 órája 0 0 96802

Autó problémája már nem lesz mostanság, mert rábeszéltük egy fiatal, keveset futott kis autó vásárlására, amibe - végre - a jobbhoz szokott felesége is hajlandó beleülni. Fényképező u.a. :-)

Előzmény: netszkvid (96790)
Caitlin Creative Commons License 12 órája 0 0 96801

ok, kosz.

Zlot Creative Commons License 13 órája 0 0 96800

A masik referencia lehet barki, aki angol allampolgar (csak ne csaladtag)

Caitlin Creative Commons License 13 órája 0 0 96799

ezt most  ugyis kar elolvasni. meg 100x valtozhat....

es addigra brit allampolgar tervezek lenni amugy is :)

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (96796)
Zlot Creative Commons License 13 órája 0 0 96798

tanar, rendor, orvos, jogasz, barki, aki ismer teged / ot tobb mint ket eve 

Caitlin Creative Commons License 13 órája 0 0 96797

koszi (MAtt-nek is), mar kineztem egy hozzank kozel esot. Sajna nem uszom meg a 150 fontot.... Utolso nyelvizsga elmenyem (es papirom) rigo utcabol van 1991-bol. Es oszinten szolva fogalmam sincs fizikailag hol van, de ugyse lenne jo, igy nem is keresem...

Az nem gond, h gyerek majd csak szept 1-en lesz itt 6 eve? Hopp, akkor a sulitol kell kernem good character reference-t. Szerintetek 2 tanar eleg, vagy az egyiknek nem tanarnak kell lennie?

Előzmény: netszkvid (96783)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 15 órája 0 0 96796

Jo osszefolgalo: https://www.thehrdirector.com/features/brexit/brexit-guide-status-citizens-uk/

Brexit – a guide to the status of EU citizens in the UK

zsooo Creative Commons License 15 órája 0 0 96795

Huu ez hasznos info, koszi.

Van B1 felett, C2ig megy azt hiszem.. jaja, itt le is van irva https://en.wikipedia.org/wiki/International_English_Language_Testing_System

Előzmény: Caitlin (96766)
Pomber Béla Creative Commons License 15 órája 0 0 96794

Igen, ez a fórum egyik nagy rejtélye...:-)))

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (96793)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 15 órája 0 0 96793

Wow! Ennyit hogy lehet irni? 24/7?

Előzmény: Pomber Béla (96792)
Pomber Béla Creative Commons License 15 órája 0 0 96792

Ugye tudod, hogy nem hogy dobogós nem vagy, de a lekörözött versenyzők közt is a 3 versennyel körhátrányban lévők közt evickélsz...:-)))

Jól nézd meg a hozzászólások számát a képen:

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (96791)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 15 órája 0 0 96791

Szerintem a klimavaltozas mindenkepp letezo dolog. A kerdes inkabb csak az, hogy egy rovidtavu (par evtizedes-evszazados) pozitiv ingadozas-kilenges, "tuske" lesz majd ez a historical Earth temperature chart-on, vagy egy tartos tendencia es most evszazezredekig (vagy akar milliokig) melegebb lesz mint korabban. De tulzol, egy csomo mindent elfogadok, hiszek a belsoegesu motor mukodeseben es hogy a Fold nem lapos stb :-)

Egyebkent most hogy irod a topikot, megneztem, 10479 hsz-t irtam WhiteEagle-kent es 6691 hsz-t a mostani nickemmel, azaz 17170-et osszesen, ami az ossze 96790 hsz 17.7%-a, azaz minden 5.65 hsz az enyem :-) Kiraly! :-) Masreszrol viszont... b*sszus... Ha egy hsz irasa atlag 2 perc volt (mert vannak rovid hsz-eim is :-)), az 34340 perc, az 572 ora, 23.8x 24 oras nap, vagy 72x 8 oras munkanap! Lassan ideje korbeneznem az indexnel hogy kaphatok toluk fizetest :-)

Előzmény: netszkvid (96790)
netszkvid Creative Commons License 16 órája 0 0 96790

Sas a topik mersekelt klimavaltozas tagadoja es a modern tudomany naiv szkeptikusa. Mit csinalnank ha csak ugy elfogadna a tudomany allasat, nem is tudom. Es ha auto problemai vagy mas kutyu problemai nem lennenek, akkor vegleg fennakadna a topik, lassuk be :-)

Előzmény: Havel Ina (96784)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 16 órája 0 0 96789

En is. Ezt lattad? http://www.ma.hu/kulfold/310402/Szexrabszolgakent_tartottak_12_eves_lanyukat

"Az apa szinte minden nap megerőszakolta lányát, sokszor úgy, hogy az anya is ott volt velük az ágyban. Mint kiderült, a nőt 13 éves korában megerőszakolták, ezért férjével úgy döntöttek, felkészítik gyermeküket a "felnőtt életre". "Inkább mi, mint valami őrült"- mondta az anya a rendőröknek a Metro beszámolója szerint."

Milyen beteg állatok már?

Előzmény: Zlot (96788)
Zlot Creative Commons License 17 órája 0 0 96788
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 17 órája 0 0 96787

Jopofa hogy nincs kerékagy meg hogy csak egy villa van. Igaz csak 50-et megy, de kar hogy nem irjak a gyorsulasat, mert 90NM-rel szerintem van vagy 1.5mp a 0-50 sprint, ami okozhat meglepeteseket pirosnal varakozo Audis, BMW-s helyi vagány csávóknak :-)))

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (96786)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 17 órája 0 0 96786

Ez a valamelyest motornak kinezo elektromos izé tetszik... Kulonosen hogy az akku borondkent kiveheto, meg hogy az egesz felbe hajthato igy akar a feszerbe is beferne... Csak az ára durva... Érdemes végignézni a videót. https://totalbike.hu/hirek/2018/01/18/se_nem_szep_se_nem_gyors_megis_ez_kellhet_a_fiataloknak/

AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 20 órája 0 0 96785

Nem tudom, lehet...

Előzmény: Havel Ina (96784)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!