Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

aknot 45 perce Creative Commons License 82272

Ez jó.

Mindenki írja le, hogy melyik 5-öt használja a legtöbbet, hátha ezzel tippet ad másoknak.

(én is megnéztem a tieidet, de nálam annyira nem játszanak) 

Én:

1. NavFree (Londonban ezzel közlekedek ha SatNav kell, nem cipelem a TOmTOmot magammal. Offline müxik és teljesen jó)

2. Solduku (ha várok a fodrásznál)

3. DataMan (megmondja, hol tartok adatforgalomban és szól, ha már kevés van hátra. Én állítom, mennyi a 'kevés'.)

4. FosCamViewer (ezzel nézem, mit csinál netszkvid, amikor nem vagyok otthon :o)))

5. Torch (ezzel szoktam szórakoztatni a gyerekket, mivel strobo is van rajta)

Valójában legtöbbet az alapból rajta lévő appokat használom: Clock (ébresztőnek), Notes, Calculator, Music, stb

Tészetesen a gyerekek kezében többet tölt a telefonom, mint az enyémban, mert ők használják legtöbbet az AppStoreból letöltött játékokat.

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (82189)
aknot 1,5 órája Creative Commons License 82271

És itt a válasz a te kérdésedre is.

Ha még mindig 10% körüli hozamokat termel a számlád, akkor inkább fizess bele rendszeresen, mert akkor az egy jó befetktetés. (persze ez attól is függ mennyi a tagdíj/kezelési ktsg)

Gondolom most ÖNKÉNTES MAGÁNNYUGDÍJPÉNZTÁRként müxik.

Azért fizetünk mi netszkvid ÖNKÉNTES MAGÁNNYUGDÍJPÉNZTÁRába is minden hónapban, mert ugyanitt volt a KÖTELEZŐ MAGÁNNYUGDÍJPÉNZTÁRi számlája is és mikor beolvasztották, 3 év után 300K Ft hozamot termelt, míg a nővére OTPs KÖTELEZŐ MAGÁNNYUGDÍJPÉNZTÁRa 10 évre 30K FT-ot!

Nem szűnik meg 'jogutód' nélkül, legfejjebb beleolvad egy nagyobba, ami persze és lesznek mások is, akik ÖNKÉNTES MAGÁNNYUGDÍJPÉNZTÁRban gondolkoznak.

(Persze amíg 9.5%-ot fizet a munkavállaló és 24%-ot a munkáltató és ekkora a különbség az állami nyugdíjak között, addig ez elég nehézkes lesz.)

Előzmény: jwdo07 (82246)
aknot 1,5 órája Creative Commons License 82270

Én is azt mondtam, hogy ennek akkor lett volna értelme, ha szépen lassan rávezetik az embereket az ÖNKÉNTES magánnyugdíjpénztár használatára, de csak a korrupció, a bankok profitja, meg a fröcskölődés lett nagyobb.

A lengyelek jól csinálták végül, a magyarok nem.

Előzmény: Némedi László __ (82253)
aknot 2 órája Creative Commons License 82269

Most meg fogsz lepődni: Film Photography. :o)

www.istillshootfilm.org

Jessops, Snappy Snaps.

Azért lényegesen drágább, mint a digitális és egy egészen más világ.

(különösen, ha annyi képet lősz, mint egy digitálissal és eldobod, ami nem sikerült...)

HA van még kérdés, csak kérdezz bátran.

Előzmény: cam aro (82265)
cam aro 4 órája Creative Commons License 82268

:)) ..az mondjuk sosem hatrany. 

(csak ne a csikos irja.. ;) 

Előzmény: KawaBazsy (82267)
KawaBazsy 4 órája Creative Commons License 82267

Továbbképzés. :-)

Előzmény: cam aro (82261)
netszkvid 4 órája Creative Commons License 82266

Laci, engem nem kell megteriteni, teljesen egyetertek Veled (es nem latom az ellentmondast azzal amit en mondtam).  Nem veletlenul fizetek itt is es Mo on is magan nyugdijat. Sot azt is elarulom, hogy nem gondolom, hogy ennek ellenere sem lesz akkora nyugdijam mint annak aki 5 eve ment nyugdijba, hasonlo statuszban mint en, akar Mo on akar Nagy Britanniaban. Ettol fuggetlenul, a Kelet Europaban (nemcsak Mo on hanem Lengyelorszagban es Csehorszagban is ) megszuntetett oszver kotelezo magan szamlak megrokkantottak a rendszert es a reformokat egyaltalan nem segitettek.

A magan nyugdijtakarekossagnak van ertelme- de attol tartok olyan lazan van szabalyozva, hogy konnyeden belesetalunk meg egy ENRON botranyba (amikor tobbezer ember nyugdijtakerekat sikkasztottak el az Arthur Andersen konyveloceg asszisztenciajaval).

Egyebkent gondolom utananeztel, hogy Nagy Britanniaban is csak az emberek kb harmada- talan most mar a fele tart fenn privat nyugdijelotakarekossagi szamlat. Szoval ez nem magyar problema egyedul. Es igen, az oregedo tarsadalom miatt engem tovabbra is meglep, a magyar allam milyen mertekben osztja a nyugdijakat-effektive final salary scheme uzemel, amit itt mar a privat szamlak sem adnak, nemhogy az allami. Nem tudom minek kell tortennie, hogy egy igazi nyugdijreform jojjon es az orszag elkezdjen a jovonek es nem a multnak epitkezni.

Előzmény: Némedi László __ (82254)
cam aro 5 órája Creative Commons License 82265

hagyomanyos.. - filmes- fenykepezesben van valakinek tapasztalata ? 

elos korben a pontos angol neve erdekelne..

masodkorben a fobb fontos parameterek. (bar talan ez nem fontos. ) 

harmadkorben,

..hogy vajon van-e meg ra megfizetheto aru hatter ipar.

ugymint elohivas.. film tekercs arusitas.. 

stb. 

koszi. 

cam aro 6 órája Creative Commons License 82264

. .akkor biztos jo... :))

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (82263)
AndLivedHappilyEverAfter 6 órája Creative Commons License 82263

Egy hete neztem, tokeletes volt.

Előzmény: cam aro (82261)
Pomber Béla 6 órája Creative Commons License 82262

Vagy a gyári garancia csak az első tulajnak érvényes?

Igen, több ilyen autógyár is van amelyik így ad hosszú garanciát.

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (82257)
cam aro 6 órája Creative Commons License 82261

ez most mit tamaszt ala, vagy  mit cafol meg ? 

WE. 

nezd meg a gumi nyomast. 

Előzmény: KawaBazsy (82258)
AndLivedHappilyEverAfter 7 órája Creative Commons License 82260

Thx!

Előzmény: Némedi László __ (82259)
Némedi László __ 7 órája Creative Commons License 82259

We're so confident in the quality and reliability of our cars that we offer a 5 Year, fully transferable, Unlimited Mileage Warranty* across the entire passenger car range (excluding Light Commercial Vehicles and cars for taxi or private hire usage).

lehet, hogy az excludingba tartozott :)))

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (82257)
KawaBazsy 8 órája Creative Commons License 82258

TC cikk:

Hogyan is teszi mindezt a TVD, azaz a nyomatékot vektorosan elosztó differenciálmű?

A diffi mindkét oldalán, a két féltengely belső felénél találunk egy-egy bolygóművet, ami nemcsak összezárja és szétválasztja a két féltengely hajtását, hanem egy-egy adott féltengely szögsebesség-gyorsítására is képes – itt a trükk. Az, hogy mennyit gyorsítson, illetve engedjen a bolygómű és a diffi a féltengelyen, egy-egy többtárcsás, elektronikusan vezérelt és elektromotorokkal működtetett kuplung állítja be oldalanként. Maga az érzékelőrendszer és a mögötte levő szoftver a hibrid Toyoták központi bolygóművéből származik, s ezredmásodpercenkénti mintavétellel és ehhez illő reakciósebességgel működtetik az aktív diffit.

Megeszi az M4-est reggelire. Elméletben

477 lóerő nem viccel, pláne, ha csak két kereked van, ami levigye az útra. Pláne, ha az a két kerék épp a hátsó. Tovább »

forrás: totalcar.hu

Előzmény: cam aro (82230)
AndLivedHappilyEverAfter 8 órája Creative Commons License 82257

Még egy: minap láttam egy eladó Hyundai-t, 2 éveset, amit úgy reklámoztak, hogy adnak hozzá 1 év garanciát. Ezt nem értem. A Hyundai-okra alapból 5 év garancia van. Tehát egy 2 éves Hyundai-ra még 3 évnek kellene lennie. Miért reklámozták akkor az 1 év garanciát, mintha az valami nagy dolog lenne? Vagy a gyári garancia csak az első tulajnak érvényes? (Bár ebben nem látok sok logikát.)

AndLivedHappilyEverAfter 8 órája Creative Commons License 82256

Autós kérdés: Ha olyan "vattába van csomagolva az első futómű"-érzéssel párosuló kicsit késő kormányreakció van (i.e. menet közben fordítok a kormányon és nem azonnal, hanem kicsit késve követi az autó a kormánymozdulatot, korábban nem figyeltem meg ilyent, most észreveszem állandóan) az mire utalhat? Szervóolajat kellene cserélni? Vagy valami más?

Némedi László __ 8 órája Creative Commons License 82255
Előzmény: Némedi László __ (82254)
Némedi László __ 8 órája Creative Commons License 82254

abban az esetben igazad lenne, ha nem látnánk előre az elöregedési problémát. Azt nem tudom, hogy a kötelező nyugdíjb a megoldás-e, de a felosztó kirovó biztos nem. Nyugaton azért más a helyzet, mert itt könnyedén kicsengetjük a pluszt (én pl a civil servantot :)), és a bevándorlók miatt a korfa sem olyan rossz (és várhatóan az elöregedés is lassabb, majd hozok számokat :)))

Előzmény: netszkvid (82250)
Némedi László __ 8 órája Creative Commons License 82253

http://hu.wikipedia.org/wiki/A_francia_Becs%C3%BCletrend_magyar_kit%C3%BCntetettjeinek_list%C3%A1ja

ránézve a listára, azért 1998-ig nem sok politikus kapta meg. Kritizálni kell a politikusokat, de csak tényekkel alátámasztva hiteles :))

a kötelező magánnyugdíjpénztár azért tegyük hozzá, hogy a jövőbe történő befektetés lett volna, akkor volt értelme takarékoskodni a nehezebb időszakra (társadalom öregedése), amikor ez még nem annyira súlyos.

Ez lehetett volna egy generációs munkamegosztás, hogy már most is félreteszünk a jövő nyugdíjára.

A felosztó-kirovó a mostani demográfiai helyzetben biztos a szegénység felé visz (legalábbis az én korosztályomat, meg alattam 10 évvel). A gyerekek száma az alsó tíz-húsz évfolyamban fele, az e feletti korosztályokban.

Most egy aktív kb egy nyugdíjast és egy gyereket tart el (és még így sem jön ki a matek teljesen), de 30 év múlva egy dolgozó kb 2 nyugdíjast és (reméljük) egy gyereket kell eltartania. Ezek a nyugdíjasok (mink) kb fele lesz az életszínvonalunk, mint a mostaniaknak.

A válság átmenetileg persze mindent leértékelt, de ügyes megoldással (államosítás) ezt a veszteséget realizáltuk is. Ez szerintem hiba volt. De ez már a múlt. Kezdjetek el (ha Mo-n vagytok) takarékoskodni a nyugdíjra, mert másra nem számíthattok.

Előzmény: Pomber Béla (82251)
AndLivedHappilyEverAfter 14 órája Creative Commons License 82252

Ne ilyen videot se lattatok meg, az tuti. Biciklis vs "repulo" szarvas: http://www.ma.hu/webbulvar.hu/234642/Ez_kemeny_lehetett_repulo_szarvassal_talalkozott_a_biciklis

Pomber Béla 27 órája Creative Commons License 82251

Mert hogy azt tudtak, hogy belerokkannak ezek az allamok, az tuti- legalabbis ennyire hulye meg egy kozgazdasz sem lehet, hogy ezt nem gondolta volna  vegig)

Ki van osztva pár becsületcsont oppardon, tiszteletreméltó francia Becsületrend a magyar politikai elitnél... Kb. ez az árfolyama a magyar politikusnak.

Előzmény: netszkvid (82250)
netszkvid 27 órája Creative Commons License 82250

Igen, ez igy van. Igazaban engem az lepett meg, milyen sokaig birta az allami nyugdijrendszer ennek az oriasi hianynak a novekedeset. Meg mellesleg az, hogy egyaltalan hogyan gondoltak, hogy ez mukodhet?! Milyen kozgazdaszok azok, akik szerint az mukodik, hogy egy haztartasbol (allamhaztartas) elvonjak a nyugdijra szant befizetesek nagy reszet- DE ugy, hogy tovabbra is az allam fizet csak nyugdijat, a maganpenztarak nem. Vagyis a befizetes ment a penztarakhoz, de a kifizetesi teher nem- jo 10 even keresztul (okosan ez ugy volt megcsinalva, hogy a 96 os indulasnal azt hiszem 45 vagy 50 felettiek nem mehettek at a fiataloknak viszont kotelezo lett. )

Es hogy ez nem general osszeeskuves elmeletet, az meg inkabb meglepo (en azt hiszem nem vagyok ezekre hajlamos, de meg bennem komolyan felmerult, hogy valami poszt cold war revenge vagy micsoda lehet. Mert hogy azt tudtak, hogy belerokkannak ezek az allamok, az tuti- legalabbis ennyire hulye meg egy kozgazdasz sem lehet, hogy ezt nem gondolta volna  vegig)

Előzmény: Pomber Béla (82249)
Pomber Béla 28 órája Creative Commons License 82249

Egy "apróságot" tegyünk még hozzá:

Ez arról szól, hogy az ÁLLAM a nyugdíjjárulékod (9.5%) egy részét (8%) nem az állami szociális kasszába, hanem egy (nagyrészt nagy, külföldi bankok által finanszírozott) 'Nyugdíjpénztárba' folyik be.

Ez a pénz, az addig egyensúlyban lévő kasszából azonnal hiányozni kezdett, amit vagy járuléknöveléssel vagy nyugdíjcsökkentéssel lehetett/kellett volna kompenzálni. Ugyanis a nyugdíjrendszerünk felosztó-kirovó, azaz ami befolyik, az folyik ki... tehát nem tőkefedezeti mint a valódi magánnyugdíjpénztárak.

Na szóval ezt a hiányt nem a fenti módon pótolták ki, hanem elkezdtek hitelt felvenni az igen combos méretű (a nyugdíjkassza kb. 1/3-át jelentő!!!) hiány betömésére. Ez évente 7-800 mrd forint devizahitel felvételét jelentette, ugyanis az EU szabályok értelmében pénznyomtatással nem lehetett ezt betömni. Az államadósság növekményünk ebben a ~15 éves periódusban gyakorlatilag megegyezik ezzel a hiánnyal.

Game over.

Előzmény: aknot (82232)
AndLivedHappilyEverAfter 30 órája Creative Commons License 82248

Uj osszeeskuves-elmelet :-) E szerint nem azert lett ennyire olcso az olaj, hogy USA-t / Oroszorszagot / Kozel-Keletet szivassak, hanem mert bepanikoltak az elektromos autok terhoditasatol, kulonosen a Tesla Model S meg legujabban a BMW i3 sikeretol, de leginkabb Elon Musk bejelentesetol miszerint ket even belul megepiti a vilag legnagyobb lithium-ion akku gyarat ami egymagaban annyi li-ion akkut tudna gyartani mint amennyi a vilag teljes li-ion akku gyartasa jelenleg - ettol pedig sokkal olcsobbak lennenek az elektromos autok (es ugyan ki venne mondjuk Mercedes E class-ot dizel vagy benzin motorral, mikor ugyanannyiert lenne ugyanakkora meretu elektromos auto, zajmenetesen, 0g/tailpipe szennyezessel, utadomentesen/tamogatasokkal megtuzdelve, nagyobb belso terrel, Aston Martin-kategorias gyorsulassal es raadasul penzben kifejezve olcsobb "tankolas" koltseggel mint egy Seicento...). Nem tudom, mindenesetre lehet. Vagy nem. Elmeletnek nem rossz :-)

AndLivedHappilyEverAfter 1 napja Creative Commons License 82247

Kettos valtasrol jut eszembe. Legutobb mikor MO-n jartam, visszaindulas elott rajottem, hogy kellene meg egy kis Euro. Forintom mar elfogyott, fontom viszont volt, szoval bementem egy plazas penzvaltoba, es mondtam, hogy szeretnek fontot eurora valtani. Erre a penzvalto: "o... ize... azt nem lehet, atvatlani csak forintba lehet valutat, es csak forintbol lehet valutat venni"... Szoval eloszor at kellett valtani a fontot forintra, majd a forintot eurora, persze igy ketszer huzzak le az embert a valtasi arfolyamokkal. Hogyhogy 21. szazadban meg nem lehet barhol barmilyen penznemet barmi masra valtani... (Nem volt egy nagy osszeg, valami £50 koruli, szoval nem volt nagy gond, de egy nagyobb osszegnel azert merges lettem volna a dolog miatt.)

Előzmény: jwdo07 (82246)
jwdo07 1 napja Creative Commons License 82246

Ok ezt ertem. De akkor mi a megoldas legyszi? Az biztos,hogy nem szivesen fizetnek tagdijat ha nem muszaj - a van kalapja nincs kalapja eset miatt - mivel ha megszuntetik a penztarat akkor kivagtam az ablakon a lovet. Szoval, I don't know...

Masik dilemmam a CHF forintositasa: ha forintositjak akkor realizalom a vesztesegemet de ha tovabb marad CHFben akkor mivel GBPban kapom a fizetesem gyakorlatilag nem akkora a "veszteseg" mint ha HUFban lenne a fizu. A kettos valtas a buko. Ha forintositanam akkor ahogy mar most irtak a zorosz balhe miatt meg a kamatokat emelnek a forinthitelnel - tehat a realizalt vesztesegu atkonvertalt hitelem megszarabb lesz.

Erre bezzeg nem adtak meg ki egyenletet. Kis haromszogekkel... Meg azt sem tudtam kiszamolni. Azt sem tudom hol kezdjem. Utalom a haromszogeket. Meg matolcsit - pakidzs, juno pakidzs.

Előzmény: aknot (82242)
jwdo07 1 napja Creative Commons License 82245

:-)  en is jartam mar igy. Kerdeztem a csaladomtol hogy: valahova valamikor elraktam azt az izet, nem tudjatok veletlenul,hogy hol van?

:-D

Előzmény: aknot (82240)
jwdo07 1 napja Creative Commons License 82244

DC kepes meg a sajat testoreit is szandekosan veszelybe sodorni az arroganciajaval(es az egojaval).

Igy hat akkor TB a jo fiu. O legalabb emlekszik a nevukre azoknak akik neki dolgoznak/tak(raadasul nem nezi le a masikat mint DC).

Labour - yes.

Előzmény: aknot (82239)
AndLivedHappilyEverAfter 1 napja Creative Commons License 82243

- Mennyi?

- Négy?

- Mi négy?

- Mi mennyi?

:-)

Előzmény: aknot (82240)