Keresés

Részletes keresés

seci Creative Commons License 1 órája 0 0 94702

Middle-lane driving-license holders ;)

-seci

Előzmény: cam aro (94701)
cam aro Creative Commons License 11 órája 0 0 94701

ez a belso savban billeges valami nepbetegseg lehet. :(  

aki nem kepes arra hogy balra tarts, es ezt min 65 mph-val,  

azt letiltanam a picsbe az autopalyakrol. 

nem alkalmas ra, hat ne hasznalja. 

menjen mashol. 

ugyanitt zero toleranciam lenne az alkohol fogyasztasra.

az autopalya nem piknik parti.  

Előzmény: Matt Farrell (94700)
Matt Farrell Creative Commons License 27 órája 0 0 94700

"Received reports of bad driving"  Translation; beltenyésztett kretének, akik 50-el porozkalnak a belso sávban az A 34-en felhívtak a zsarukat, mert villogtatott, dudált nekik, Tortént ez már velem is, igaz, én nem iszok. 

Előzmény: jwdo07 (94699)

jwdo07 Creative Commons License 1 napja 0 0 94699
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 1 napja 0 1 94698

Most volt fekolaj cseren az auto. Kellett par percet varni, kozben beszelgettem a recepciossal, szoba jottek az elektromos autok. Mondja a no, hogy neki Renault Zoe van, ami ugye elektromos, es teljesen oda van erte. Kimentunk megneztuk, ott parkolt tiz meterre, hat tenyleg igen jo. Tetszik. Eddig minden elektromos auto tetszik. Csak lennenek mar vegre olcsobbak!

Előzmény: Dorka 57 (94690)
seci Creative Commons License 1 napja 0 0 94697

A voros kakas feher tolla az pont jo, legalabb annyira hatasos, mint a homeopatias gyogyszerek.

Azert paracetamolt ne adj neki (hacsak nem az a cel, hogy csokkentsd az amugy is tulszaporodott macskaallomanyt.

-seci

Előzmény: cam aro (94688)
seci Creative Commons License 1 napja 0 0 94696

Kiderult, hogy azt megis szerzett seciné, de ha az ajanlatod Demalgonra is all (nekem "AZ" a gyogyszer a havi 1x migrenes fejfajasomra), akkor koszi!

-seci

Előzmény: Pomber Béla (94694)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2 napja 0 0 94695
Előzmény: Dorka 57 (94690)
Pomber Béla Creative Commons License 2 napja 0 0 94694

Szóljál ha ez kell, küldök a gyerekkel amennyit kérsz!

Előzmény: seci (94693)
seci Creative Commons License 2 napja 0 0 94693

Detto. Mi is vadasztatjuk otthon, de nincs... :(

-seci

Előzmény: tzh (94677)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2 napja 0 0 94692

http://www.msn.com/en-gb/money/news/unless-ryanair-treats-pilots-like-me-better-this-crisis-will-be-a-long-haul/ar-AAsfWE7?ocid=spartanntp

Gyorsabban lepnek ki a pilotak a RyanAir-tol mint ahogy ujakat tudnak felvenni/kepezni... Plusz aldatlan allapotok...

AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2 napja 0 0 94691

Oops...

Előzmény: cseik (94687)
Dorka 57 Creative Commons License 2 napja 0 0 94690

Nekem kissé többhöz volt szerencsém.

Volga, dízelre átépített, W123 240D, borzasztóan gyenge OM615 és 616 motorok (55, 60, 65 lóerő)

6 évig taxiztam ilyenekkel. A Volga legalább kényelmes volt a mercihez képest.

Citroen CX 2.5D, sima szívódé, 75 hp. A kora egyik legjobb dízele volt. A maga módján versenyautó.

Fiesta 1.6d 54LE, 2x megjártam vele Angliát baj nélkül, a rozsda kivégezte.

Orion 1.8d 60LE, másodikban 80km/h a leszabályozási fordulaton. A következő tulajdonosnál egy szíjszakadás megölte.

Korábban szóba került a Vivaro. Én személy szerint utáltam a 6-os váltóját, mert országúton is állandóan kapcsolgatni kellett.

Ha leesett a fordulata, meghalt. Ráadásul zajos, nagyon kellemetlen nyers a motorhang.

Ugyanakkor jártam egy Movanoval, az nagyon bírta, pedig az elsőszériás típushibás 2.2d volt.

4 év alatt 400.000 km ment bele, egy kerékcsapágy és egy váltóbovden volt cserés a fogyó/kopókon kívül.

Most egy MB Sprinter 516 az áldozat, 1év után 70.000 miles. Automata (7 sebesség), jól gyorsul, de néha "elfelejt" váltani.

Fogyasztása állandó városi forgalomban 23mpg. 22 seater bus.

Korábban egy kéziváltós (6 seb) Sprinter 311 volt, az kissé gyenge, de a rövid áttételek miatt fürge. Cserébe 30mph ötödikben simán. Kb ez is 23-at evett. 16 seater bus.

Volt egy Transit (16 seater bus) is, 2.0 tdci. Nekem ez tetszett a legjobban kezelhetőségre, kényelemre.

A megbízhatóság más téma :-)

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (94683)
cam aro Creative Commons License 2 napja 0 0 94689

a mai napig latok uj es draga dizel autokat amik vadabb elindulaskor/gyorsitaskor, lepadlozaskor feketes fustot eregetnek..""

biztos hogy dizelek ? 

..merhogy' a benyas is tud feketen kormolni nagy gazra. 

cam aro Creative Commons License 2 napja 0 0 94688

nem tavgyogyitara gondoltam, csak valami altalanos megelozo gyogyszerre mint pl

a voros kakas feher tolla.. :)

kapott valami gyogyszert a pets at home-ban.   

de nem cica, hanem ragadozo.

hat elje tul ha megharapjak.

(tul fogja. :) 

koszik! 

Előzmény: seci (94675)
cseik Creative Commons License 2 napja 0 0 94687

ezt most viccnek szántad, gondolom, de szomszédunkkal megesett. volt 3 fiu, nekiindultak még1x hogy ez már csak lány lehet. és akkor jöttek a 3-as iker fiuk.

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (94660)
tzh Creative Commons License 2 napja 0 0 94686

Rendes buszban nem szerettem utaskent. Legalabbis az Ikarusokban pocsekul sikerult, sokkal jobban mentek a manualis csuklosok es sofork egybehangzo allitasa szerint sokkal tobbet is evett.

Előzmény: KawaBazsy (94685)
KawaBazsy Creative Commons License 2 napja 0 0 94685

Automatával egy nyomatékos diesel jó dolog. Amúgy szimpla személyautóba nem való, de teherautóba, kisbuszba, pickupba az a jó választás.

AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2 napja 0 0 94684
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2 napja 0 0 94683

Én eddig harom dizel autot vezettem huzamosabb ideig (Mo-n: Ford Sierra 2.3 szivodizel, itt: Vauxhall Astra 1.7 turbodizel, Mazda 2 1.4 turbodizel), egyiktol sem voltam elajulva. A legjobb meg a Sierra volt, az eleg rugalmas volt es viszonylag csendes bar eleg lomha, az Astra es a Mazda eseteben egyfolytaban valtogatni kellett a sebesseget es hangosak voltak, razkodtak stb. Kollega 5-os BMW-jeben persze mas teszta a dizelmotor, ugy hogy van rendes hangszigeteles meg automata valto, ugy persze nem rossz, de erdekes hogy van neki egy benzines BMW-je is, es azt jobban szereti. Ez persze csak a vezetesi/utazasi elmeny, kornyezetszennyezest nem tudom, de az teny, hogy mind a mai napig latok uj es draga dizel autokat amik vadabb elindulaskor/gyorsitaskor, lepadlozaskor feketes fustot eregetnek...

Előzmény: Matt Farrell (94682)
Matt Farrell Creative Commons License 2 napja 0 0 94682

Nézd, WE, nekem egyszer volt dízel autóm, mikor vasutas voltam. Alapból benzinespárti vagyok. A mostani kétliteres turbó agy nagyon kellemes motor és egyáltalan nem mondható túl szomjasnak.

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (94678)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 3 napja 0 0 94681

Vagy ez? (Elsosorban gyulladascsokkento, de bizonyos fajdalom tipusokra ultra hatekony): https://www.drugs.com/cataflam.html

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (94680)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 3 napja 0 0 94680
Előzmény: KawaBazsy (94679)
KawaBazsy Creative Commons License 3 napja 0 0 94679

Aszondja a zasszony, h lehet Algopyrint venni, csak vényköteles. Amúgy minden fájdalomra más jó, nekem a fejfájásra a paracetamol is hat. Ja, s tavaly írt a doki egy szájsebészeti műtét miatt Cataflamot, s kiderült, h az meg tök jól csillapítja azt, amikor a dereka áll be az embernek.

Előzmény: tzh (94677)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 3 napja 0 0 94678

Autos forumtarsaknak, az orok benzin vs dizel vita egy nagyon erdekes es reszletes hivatalos (Transport & Environment) elemzesben (lelovom a poent: a dizel karosabb az egeszsegre es nagyobb globalis felmelegedest okoz): https://www.transportenvironment.org/sites/te/files/T%26E%20DIESEL%20REPORT%20FINAL%202017.pdf

tzh Creative Commons License 3 napja 0 0 94677

Felig temaba vago:

Mai napig a legnagyobb kitolasnak erzem, hogy a Algopyrin es mas, metamizol-natrium hatoanyagu painkillerek kerultek ugymond tiltolistara, helyet adva a teljesen szamomra teljesen hatastalan paracetamolnak, vagy a rendszertelen szivdobogast okozo ibuprofennek. Az aspyrin maradt, de az se igazan painkiller nekem, inkabb lazra jo.

Metamizol natrium tartalmura kell vadasznom most mar.

titamita Creative Commons License 3 napja 0 0 94676

Hibiscrub? Nekem van itthon mindig.

seci Creative Commons License 3 napja 0 0 94675

Secilány nem tavgyogyit, elvbol. Meg gyakorlatbol sem, latni kell azt a sebet, eloben. Szerintem ne kezelgesd orvos elott semmivel se, vidd el es nezzek meg.

-seci

Előzmény: cam aro (94673)
VeraVictoria Creative Commons License 3 napja 0 0 94674

Langyos,  illetve inkabb meleg, kicsit erosebb  kamillateaval borogasd, mosogasd le napjaban tobbbszor. Fog segiteni, a lemosas utan ne torold le, hagyd nedvesen hogy raszaradjon a kamillatea.

Feltetlenul antibiotikom kell neki ha annyira fel van dagadva.

Előzmény: cam aro (94673)
cam aro Creative Commons License 3 napja 0 0 94673

Seci bacsi. /leanya./ 

macskank valami bandahaboruba keveredhetett. 

dionyira dagadt sebes gyulladas van az arcan, (nyak/alkapocs tajek)  az bor/szor alatt. 

mar felvakarta, nem budos, nem tul gennyes, inkabb vizes/veres.

kezelgetjuk, de szerintem fertotleniteni kellene.  

a macska jol van,  de mi is szeretnenk. 

ha van tipp hogy mivel lehetne feluletileg kezelni mielott orvoshoz kerul,

azt meg koszonnem. 

(ajanlgatom a palinkat, de nem hallgatnak ram ) 

koszi! 

=========

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!