Keresés

Részletes keresés

Out-migrant Creative Commons License 20 perce 0 0 85154

Fáradt vagyok ahhoz, hogy bárkit is győzködjek, azt gondoltok, amit akartok... Én sokat dolgoztam menekültekkel, sok emberi sorsot ismerek, sok országban jártam, sok határt átléptem, sokféle vallású, kultúrájú emberrel összehozott az élet. Többnyire jó emberekkel, talán nemcsak azért, mert szerencsés vagyok, hanem azért is, mert nem gyanakszom és félek attól, aki nem bánt.

Vannak sokan, akiknek megadatik, hogy az élet által hozott különös pillanatokat a szívükkel is átéljék, és nem szaladnak tovább vakon.

http://tudnodkell.info/v/magyar-no-migransok/

titamita Creative Commons License 2 órája 0 0 85153

A bbc-n nem, en pedig toluk varnam a korrekt tajekoztatast es nem a twittertol.

Előzmény: Zlot (85151)
Pomber Béla Creative Commons License 2 órája 0 0 85152

Welcome to the club!

Előzmény: KawaBazsy (85117)

Zlot Creative Commons License 3 órája 0 0 85151

Hat ferdites mindig van, de azert a hiradasok mutattak a vizosztast is, meg a twitteren ment a Krisna hivok eneklese is a gyerekeknek, stb ... 

Előzmény: titamita (85149)
Zlot Creative Commons License 3 órája 0 0 85150

A menekultek NEM mehetnek tovabb. A befogado allamnal kell regisztralni magukat es nem mehetnek mashova, mert visszatoloncoljak oket oda, ahol regisztralva voltak (Dublini egyezmeny) a magyar fel pedig nem osztogatja a menekult statuszt, a jelentkezok 99%-at utasitottak el eddig ... 

Előzmény: jwdo07 (85147)
titamita Creative Commons License 4 órája 0 0 85149

Ma en is elegge felhaborodtam, amikor a reggeli egyik bbc riportban azt mondta a riporter a keleti aljaban, hogy nem kapnak, vizet, elelmet, amikor pl a Migration Aid napi szinten visz ki cuccokat.... 

Előzmény: jwdo07 (85147)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 5 órája 0 0 85148

Na igen, en is meglepodve olvastam az idei 157000 magyarorszagi menedekkerelmet...

Előzmény: Zlot (85146)
jwdo07 Creative Commons License 5 órája 0 0 85147

A "menekultek" 100%ig tudjak nagyon is  jol, hogy mit kell csinalniuk es mit varnak el toluk ahhoz, hogy tovabb mehessenek. Tolmacsokkal dolgoznak a rendorok ebben szinten 100%ig biztos lehetsz.

Azert abban is 100%ig biztos lehetsz, hogy a kulfoldi media aldozati baranykent mutatja be oket Magyarorszagon es az osszes bajuk miatt minket okolnak. Na ez a kettos merce. Eleg kemenyen rajatszanak a kulfoldi csatornak errol ennyit.

Es csak a miheztartas vegett a media gyongyszeme:

http://www.mtva.hu/hu/sajto-es-fotoarchivum/kesz-20-eve-szarajevo-foteren-hatvanhat-ember-vesztette-eletet-egy-aknatamadasban

Ez sem ugy tortent ahogy a media eloadta. Ezt onnan tudom, hogy az ensz katonai kozott akik odaertek kozvetlenul a tamadas utan voltak magyarok is. Ok mondtak el nekunk, hogy alig volt serult  es halott a piacon es azt a bosnyakok ugy hordtak ossze(a hullakat) a varos kulonbozo pontjairol a medianak(victimisation). Mind ezt az ensz katonai elott akik nem tehettek semmit. Na bumm.

Ja. A migransok az M1en vonulnak Ausztria fele ebben a pillanatban. Abban a pillanatban amikor elerik a hatart ebben a tempoban nokkel-gyerekekkel kb 4-5nap ha nem kapnak segitseget. Amit osztrak civilek mar megigertek/szerveztek a fa@bukon. Autokkal, buszokkal indulnak holnap ertuk ha nem lesz hatarzar.

Nem a migransokat szidom csak a tehetetlen kettos merceju eu-t. Na.

Mondtam mar, ezt a "jatekot" Europanak le kell jatszania.

Előzmény: netszkvid (85143)
Zlot Creative Commons License 5 órája 0 0 85146

Szerinted ok nem tudjak, hogy a magyarok a menekultstatusz jelenkezesek 1%-at fogadjak csak el, mig a nemetek a Szirek jelentkezesenek tobb, mint 90%-at? Igen nagy kulonbseg. En is hulye lennek hagyni, hogy Magyarorszagon biraljak el a statuszomat ... 

Előzmény: jwdo07 (85137)
Zlot Creative Commons License 5 órája 0 0 85145

a bicskei vonatos menekultek csak csepp a tengerben

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (85139)
jwdo07 Creative Commons License 5 órája 0 0 85144

Na, ez utosre sikerult Viktorunktol:

http://www.aljazeera.com/news/2015/09/refugees-hungary-train-station-150903064140564.html

Ezert meg kaphatunk a szankra az araboktol. Hanyan nezik ezt a hircsatornat? 100millioan, milliard muszlim?

Frontvonalba kerultunk akarva/akaratlanul...

netszkvid Creative Commons License 5 órája 0 0 85143

Azert Mo alapos ismeretebn kb 100% ig biztos vagyok benne, hogy nem mondtak el a menekulteknek, hogy mit es miert csinalnak es miert van az ujjlkenyomatra es papirokra szukseg. Mar bocsanat de abban az osrszagban ahol az utlevelkesziteshez az informaciot nem tudja a az ezzel foglalkozo adminiisztrator teljes reszletesseggel elmondani az erdeklodonek, ez szinte biztos egy tok varatlan helyzetben amikor megjelenik az orszagban tobb 1o ezer uti okmanyokkal nem rendelkezo ember.

Raadasul ugye a politikus a MAV es rendorseg sem tudja mit csinal- 1 vonat elment akkor miert ne mehetne tobb is?! Szerintem ezek nem logikatlan kerdesek az emberek reszerol a hivatalok reakciok voltak kiszamithatatlanok. Ezt osszeadva a tajekoztatas teljes hianyaval, Ti is ugyanigy reagalnatok. (ne adja az eg hogy ebbe a helyzetbe keruljunk- azert ne vegyetek ra merget hogy a mi eletidonkben nem kell meg menekulnunk a kovetkezo haboruban. Akarmelyik kenyelmes sarkaban is elunk ennek a kontinensnek. Szoval csak visszafogottan a menekultek szidasaval, kicsivel tobb empatiaval. (akinek ez nincs, az probaljon utanaolvasni, mi tortent Europaban 1945 es 48 kozott amikor mar haboru sem volt!)

jwdo07 Creative Commons License 5 órája 0 0 85142

A "keleti-blokk" latja, a "nyugati-blokk" meg orosz rulettet jatszik mikozben putyinatyacska gozerovel szidja a koncsitakat es a csigazabalokat. Oket azert mert nem kapta meg a ket hajot amivel partra tudna szallni a csapata. De azt most megveszik a csigazabaloktol az arabok igy majd ok tudnak partraszallni.

Nem tudom. Nehez kerdes. Barmit teszunk valakinek ugysem fog tetszeni. Valoban a ruszkik lesznek majd a valos es egyetlen alternativa?

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (85138)
jwdo07 Creative Commons License 5 órája 0 0 85141
KawaBazsy Creative Commons License 6 órája 0 0 85140

Köszönjük szépen! Még egy bő hónap, amíg az utód előbújik.. :-)

Előzmény: Zlot (85121)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 6 órája 0 0 85139

De azert ezeket olvasd el mielott repjegyet veszel Mo-ra:
http://www.ma.hu/belfold/259490/Tovabbra_is_patthelyzet_van_a_bicskei_vasutallomason__video
http://www.ma.hu/belfold/259469/Felszalltak_a_buszra_Gyorbe_vittek_a_migransokat_Nagyszentjanosbol
"A helyszínen van a vöröskereszt néhány aktivistája, akik vizet, élelmet osztanának a migránsoknak, ők azonban a segítségre nem tartanak igényt."
"A migránsok sem a rendőröktől, sem az önkéntesektől nem fogadták el a vizet és az ételt."

Előzmény: Zlot (85132)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 6 órája 0 0 85138

Igen. Ismet csak: hogy lehet hogy ezeket a problemakat masok nem latjak?

Előzmény: jwdo07 (85137)
jwdo07 Creative Commons License 6 órája 0 0 85137

Az allam nem haritja a felelosseget es a taborokban kapnanak mindent a "menekultek". Ezek az emberek azert nem fogadjak el az allamtol/rendoroktol a segitseget mert verig vannak sertve, hogy le akarjak oket fenykepezni es ujjlenyomatot venni. Ez kell ahhoz, hogy tovabb menjenek az altaluk imadott nemetoba.  Ez a szabaly. Es itt a gond. Ha a segitok adnak nekik enni-inni akkor persze, hogy nem fognak taborokba menni mert igy barmit megtehetnek es vegig gyalogolhatnak ugy europan, hogy nem kell papir es nem kell a helyi vagy eus torvenyeket betartani. Ezert nem tamogatom a segelyszervezeteket mert rend a lelke mindennek. Kulonben anarchia lesz. Mar most is latni a jeleit.

Addig a pillanatig amig az ide erkezo migransrol nem lehet tudni/megallapitani a szemelyazonossagat , az esely hogy terrorista 50-50%. Igen vagy nem. Es ez az arany nagyon magas. Itt nem gyerekekrol beszelek hanem felnott emberekrol. Az emberek gondolataiba nem lehet belelatni es ezert kell mindenfelekeppen fenntartassal kezelni minden esetet. Minden egyes "menekultet" ki kellene hallgatni, hogy egyaltalan igazat mond-e. A sajat nemzetisegebol szarmazo lnyomozonak kellene levezetni a vizsgalatot a taborokban helyi nyomozokkal egyutt/tamogatasaval. Minden nem sziriait vissza forditani a hatarrol azonnal es izombol - irany Szerbia. Sziriai vagy? Segitunk de a jatekszabalyokat be kell tartani. Az anarchia nem elfogadhato mert az az orszag bekejet veszelyezteti es destabilizalja az adott orszagot.

Most akarnak a Keletibol elindulni Ausztria iranyaba gyalog a "menekultek". De hoo kerdem en, az M1en? Az osztrakok tart karokkal varjak oket? Az osztrak rendorok mer feltettek a kezuket. Akkor mi lesz? Kaosz?

Előzmény: Zlot (85132)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 6 órája 0 0 85136

A "majd" mar van ahol jelen ido. Allitolag Svedorszagban mar 55 hivatalos "no go" zona van: http://swedenreport.org/2014/10/29/swedish-police-55-official-no-go-zones/

Előzmény: jwdo07 (85133)
jwdo07 Creative Commons License 6 órája 0 0 85135

Hat errol beszelek. Ahelyett hogy arra koltenek megy erre a krizisre. Es nem lesz vege egyhamar.

Nyugatnak kell egy bunbak es az Orban lesz Magyarorszaggal egyutt.  Ki leszunk kialtva fekete baranynak. Meg a vegen rank kenik a sziriai haborut is. Az is miattunk indult mert ott is rezsit akartunk csokkenteni... de nem jott be.

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (85129)
jwdo07 Creative Commons License 6 órája 0 0 85134

En a hatarvadaszokhoz mennek inkabb.

Előzmény: Zlot (85128)
jwdo07 Creative Commons License 6 órája 0 0 85133

Nem vagyok rasszista meg mielott valaki a fejehez vagna es igenis szolidaris vagyok.

De...

Sziriaban a ket nagy hatalom izmozik jelenleg: a ruszki es a jenkik. Addig amig ok nem egyeznek meg nem lesz beke es nem tudnak vissza menni a hazajukba az igazi menekultek. Az hogy a sziriaiak melle paiksztani, afganisztani meg bangladesi is csapodik mar nem lehet veletlen. En maskeppen gondolkodok mint akik a menekulteknek segitenek de ettol en meg nem vagyok rosszabb ember(szerintem). Minden egyes tettunkel "uzenetet" kuldunk a meg uton levoknek vagy akik meg csak indulni akarnak es hezitalnak. Azzal, hogy etelt-italt osztunk es ajnarozzuk oket batoritast adunk nekik, hogy itt minden ok - johettek. Kozben reklamal, hogy napi egyszeri etelt kap es a zsebeben meg gurigaban all az euro. Akkor miert nem megy a boltba vasarolni? Ja, mert hogy az kell az embercsempeszeknek. Ertem en. De nem, megsem.

Azok akik jonnek nem fognak es nem akarnak majd beilleszkedni. Hozzak a kulturajukat es azt akarjak majd atultetni az "uj hazaban". Ha megis sikerul evek mulva akkor majd ugyan az lesz ami fro-ban a 2. vagy a 3. generacios algeriai leszarmazottakkal. Meg nem teljesen europai es mar nem algeriai. Az elveszett generacio. Es ebbol lesz  a konfliktus kesobb.

Ismetlem nem vagyok rasszista es szelsojobbos csak hangosan gondolkodunk. Nem kell szegyelni magad ezert mert mire felocsudsz kib...tak a hazadbol ahol szulettel. Ennyi.

Minel elkeseredettebbek a "menekultek" annal veszelyesebbek lesznek. A vajdasagban mar fegyverkeznek az emberek mert felnek. Szegeden is felnek az emberek. Eddig vedtem Botkat de most leszerepelt. Nalam megbukott - nem kap szavazatot tolem.

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (85126)
Zlot Creative Commons License 7 órája 0 0 85132

Orban nem mondott azzal ujat, hogy meg kell oldani a problemat, ezt senki nem vitatja. De az allam jelen pillanatban masra haritja a felelosseget es civilek latjak el a menekulteket, ami kurvara nincsen jol. Igenis erkolcsi kotelessegunk segiteni, mig a hatterben a politikusok majd eloallnak valami megoldassal...

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (85130)
jwdo07 Creative Commons License 7 órája 0 0 85131

:-D pedig szeretnek az lenni! Ott valami kulonleges ezoterikus erok mukodnek? Kar, hogy nem gazszerelonek tanultam...

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (85125)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 7 órája 0 0 85130

Ez nemes, szep es jo. Adott menekult helyzeten segithet is, de nem fogja a problemat megoldani. Nem szoktam egyeterteni tisztelt politiusainkkal, de Orbannak valahol most szerintem igaza van, hogy egyre tobben es tobben fognak jonni. Mi lesz amikor nem napi 1000 hanem napi 5000, 10000, 20000, 50000 menekult jon majd?

Előzmény: Zlot (85128)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 7 órája 0 0 85129

Macedóniában mar egy ideje szuksegallapot van a migransok miatt.

Masik meg: van Magyarorszagnak penze a keritesre, taborok epitesere, fokozott rendori jelenletre, migransok utaztatasara, etkeztetesere stb? Miozben peldaul az egeszsegugy a vegsoket rugja. Joanyam immar harom ember munkajat vegzi a korhazban, tulorapenzt nem kap, semmibol nincs eleg, a tisztitoszereket sokszor a takaritok hozzak be mert a korhaznak nincs eleg penze ra stb. Csak egy pelda...

Előzmény: jwdo07 (85123)
Zlot Creative Commons License 7 órája 0 0 85128

En nagyon kozel jarok ahhoz, hogy vegyek egy repjegyet es menjek segiteni a palyaudvarokra az onkenteseknek, tolmacsnak, etelt osztani, stb. Ha otthon elnek, tuti minden ejjel befogadnek valakit, akik kisgyerekesek, hogy egyenek, furodjenek, es aludjanak vegre kenyelmesen. En a legjobban a kisgyerekes csaladokat sajnalom ott, a fiatal ferfiak erosek, edzettebbek, ok kibirjak, de egyik apro gyereknek sem valo az utcan ejszakazas es a nelkulozes. 

Orommel latom, hogy a Krisnasok gyermekfoglalkozasokat rendeznek es megprobaljak vidamabba tenni neki az ott tartozkodas idejet. Le a kalappal a sok segito ember elott. 

Erdekes volt a Muslim Mum Facebook oldalon latni a sok muszlim hozzaszolot, ahogy dicsoitik a feher keresztenyeket, hogy a bajban segitseget adnak barkinek ... (es ekozben ekeztek az Emiratusokat es Szaud Arabiat azert, hogy nem igaz muszlimok)

A bajban ismerszik meg igazan, hogy ki milyen ember

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (85126)
seci Creative Commons License 7 órája 0 0 85127

Bocs (magas labda), de milyen 2018-as valasztason? 

Az vagy mar nem is lesz megtartva avagy lehet szavazni a Uj Hazafias Nepfront jeloltjere.

-seci

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (85125)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 7 órája 0 0 85126

Ezek a kerdesek bennem/felesegemben/baratainkban/egyes kollegaimban is felmerultek. Azon csodalkozok, hogy a politikusok/emberek nagy tobbsegeben viszont egyaltalan nem. Te meg en nem gyakorlunk elég szolidaritast, vagy az europai vezetok/nep nagy reszebol veszett ki az alapveto eletoszton? Nem tudom.

Azt viszont tudom, hogy nem cask a politikusok dontese ez. Olvasd el peldaul ezt: http://www.telegraph.co.uk/news/worldnews/europe/iceland/11835537/10000-Icelanders-offer-to-house-Syrian-refugees-after-authors-call.html  Megint csak: Te es en szegyeljuk magunkat hogy felunk toluk es nem akarjuk nekik felajanlani a hazunkat, vagy az izlandiaknak nincs gozuk az egeszrol mit is jelent valojaban?

Előzmény: jwdo07 (85122)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 7 órája 0 0 85125

"azert meg a 2018as valasztasoknal nem a fityeszre szavazok"

Come on! Csak azert beszelsz igy, mert nem felcsúti lakos vagy :-)

Előzmény: jwdo07 (85122)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!