Keresés

Részletes keresés

Matt Farrell Creative Commons License 15 perce 0 0 91018

Az én gyerekem itt járta ki  a primaryt, most kezdte a második iskolát. Nem mondhatok semmi rosszat, a gyerek jol tanul és imád suliba járni. Seggfejek mindenutt vannak, nincs tokéletes osztaly, ahol minden tanuló jó gyerek.

Előzmény: ocso79 (90987)
lanbit10 Creative Commons License 16 órája 0 0 91017

Hat, 7-800 fontert azert itt se varj csodat, de ha szerencsed van, ez sem lehetetlen. 8-900 kozott viszont mar siman vannak akar nagyon jok is.

A koncepciod nekem nem logikus, hacsak nem az a cel, hogy egy kicsit legenyeletet elj :)

Ha a te fizetesed a fo beveteli forras, akkor nem az lenne logikus, hogy eloszor te talalj munkat? 

Azert egy hazberlesnek eleg sok buktatoja van, nem olyan egyszeru utana valtani, ha egyszer mar letelepedett a csalad. Plane ha esetleg a gyerekek meg iskolasok.

De talan igazad van, vagy mindegy is. Ha arrol van szo, hogy eloszor a parod talaljon munkat, utana neked mar menni fog, akkor celozzatok meg a mar emlitett Torquay-Newton Abbot-Teignmouth-Exeter negyszoget (vannak am ott meg tovabbi igen kellemes kisvarosok, falvak is), es ha nekik megvan a jo hely, neked mar csak a bejarast kell esetleg bevallalni, valahol a kornyeken jo esellyel talalsz majd munkat.

Előzmény: cam aro (90986)
lanbit10 Creative Commons License 16 órája 0 0 91016

Ezt megint nem ertem, Exmoort csak a kozelsege miatt emlitettem, nem azert, hogy koltozzetek oda. Miert meredek? 

South Hams...Nem surun lakott, ennek megfeleloen a munka es a kiado haz is keves. Tegyuk fel, hogy megis talaltok mindkettot. Ha megis valtani kell, akkor hova mentek, mit csinaltok? En azert olyan helyre mennek, ahol ha korlatozottak is a lehetosegek, de azert vannak. 

Ebbol a szempontbol azert Torbay, vagy Eszak-Devon sem idealis, persze attol fugg, mihez ertetetek, de semmikepp nem remenytelen, a mar emlitett varosok kozelsege miatt.

Előzmény: cam aro (90985)

seci Creative Commons License 1 napja 0 0 91015

Tudtommal senki sincs a kornyekrol ebben a csoportban.

Szvsz nagyobb eselyed van FB-on keresgelni a szamtalan London kornyeki magyar hirtetesi forumokban, 100+ szallitassal foglalkozo emberke/ceg van.

De ahogy elnezem ez 2x2.5 oras ut, ugyhogy ne szamits 20 fontos ajanlatra.

-seci

Előzmény: HInsight (91014)
HInsight Creative Commons License 2 napja 0 0 91014

Sziasztok!

Bocsánat a betolakodásért. Segítséget szeretnék kérni. Van egy kicsi csomag amit Herne Bay-ből kellene elvinni Twinwoods-ba. Onnan már el tudnák hozni Magyarországra, csak már elmenni nem tudnak érte.

Konkrétan 2 gekkóról van szó, amit a kereskedőtől kellene elhozni, aki megfelelően becsomagolja őket.

Sajnos olyan pet szállítóval dolgozik, aki 24 óra alatt kézbesíti és a hétfőn feladott csomag már nem érne oda Kedd reggel 5-re. Pénteken meg túl hosszú lenne neki az idő terrárium nélkül még hétvége + hétfö, kedd.

Tehát ha van valaki akinek ez útba esik, vagy vállalkozó szellem és éppen rá is ér... természetesen nem ingyen, vagy esetleg ismer olyan céget ami ezt abszolválja hétfőn, az nagyon sokat segítene nekem.

Köszönöm,

Szilvi

Caitlin Creative Commons License 2 napja 0 0 91013

En nem merek belevagni egy ceg konyvelesebe itt, mert jelen helyzetben sok a buktato es a elore belathatatlan dolog. Ket szerzodes, de csak az egyik biztos 1 evig, a masik kerdes, h meddig. Es szukseg van legalis kereteken beluli trukkozesre, hogy a kolok sulijaban majd kihasznalhassuk a bursary-t (vagy egy reszet). Es meg az is lehet, h en ujra munkaba allok (time permitting) es akkor csak bonyolultabb lesz plusz egy szerzodessel..... 

Kerhetek egy szivesseget? Meg tudnad mondani, hogy a payroll szofti szerint evi 16k-s brutto fizetesre mennyi jarulekot kell a cegnek fizetni? listentothetaxman szerint 1088/ev. Ez jo szam? 

Előzmény: seci (91012)
seci Creative Commons License 2 napja 0 0 91012

Nekunk most olyan konyvelonk van, hogy mi konyvelunk egy okos kis szoftverrel (ha kerdes van, hogy hova, akkor persze segit) es o csak ellenorzi idonkent.

Ha erdekel atkuldom face-en az elerhetoseget, bar o is nagyon be van havazva.

ACSLiberty-t meg lehet, hogy meg en ajanlottam, kozben (mar jo par eve) igencsak elkurvultak ("Ma' hogy meri a kedves ugyfel megkerdezni/megkerdojelezni a mi konyvelesunket???" es hasonlo kedvessegek. Tudom, sokan elegedettek vele, es lehet, hogy csak minket zavart, hogy egy benzinszamla berkoltsegkent szerepelt, meg hogy nem vettek at a csomagot a postan a konyvelesi anyaggal, mert a postahivatal elfelejtett ra belyeget rakni es 1.60-at kellett volna erte fizetni)

-seci

Előzmény: Caitlin (91011)
Caitlin Creative Commons License 2 napja 0 0 91011

Tudnatok ajanlani jo konyvelot? Ha jol emlekszem vki innen ajanlott az ACSLiberty-t, de ok most total el vannak havazva es nem fogadnak uj ugyfeleket.... Kosz

cam aro Creative Commons License 2 napja 0 0 91010

MA. 2016. ..

Előzmény: cam aro (91008)
cam aro Creative Commons License 2 napja 0 0 91009

...majd megfelezodott a 6 havi viz szamlam.. (affinity ) 

az eddigi 150-170 helyett mindossze 92.. water&sewerage.  :o  

Előzmény: cam aro (91008)
cam aro Creative Commons License 2 napja 0 0 91008

lanyom. 

MA. 2017, dec . 07. 

a youtube elott we are the world-ot hallgat..

( meg modern talkingot.. dehogy ezeket honnan veszi ?? :o ) 

egyszer csak szol, jer apam,. segits ki az aki ..varj,.. varj.. Most!  enekel ?! 

...deja vu.. ..

(klikk elozmeny :))

We love you Brusz!

:DD 

Előzmény: cam aro (60852)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2 napja 0 0 91007
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 3 napja 0 0 91006

Köszi

Előzmény: cseik (91004)
tzh Creative Commons License 3 napja 0 0 91005

Nekem hasonlo a felosztas, mint Andhappy - hosszu nicknevu :)- olvtarsnak, de nekem kicsi studio lakas, szal egyetlen fali hotarolo heater + egy fali fan heater a furdoben. eves szamla valahol 520 - 550 koze esik.

De nalam ritka a 22 fok, inkabb 20-21 az atlag, vilagitast se eroltetem: 1.5w -os asztali ami megy, hogy ne csak a monitornal lassak, illetve egy -egy 4.8W -os ledesre csereltem a furdoben es konyhaban.

Előzmény: Gman88 (91000)
cseik Creative Commons License 3 napja 0 0 91004

igen. a lenti adatok elegek, hogy terheljenek rá.

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (90984)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 4 napja 0 0 91003
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 4 napja 0 0 91002

Mi kizarolag arammal futunk. 2 hotarolos fali heater az eloszobaban es a nappaliban (ejszakai aramrol mennek), 3 olajradiator a ket haloban, egy fali fan heater a furdoben, a konyhaban nincs futes. Ehhez jon meg az osszes tobbi fogyaszto, elektromos tus, melegvizes bojler, suto, tuzhely, kaja-szarito-gep, levego dehumidifier, vilagitas, szamitogepek stb. Nagyjabol eves £1400 az aramszamlank. Elso emeleti a lakas, nem tul jol hoszigetelt, 36 eves epuletben. Altalaban 23-25 fok van minden helyisegben. Szolgaltato az E.On.

Előzmény: Gman88 (91000)
HUBbAsztikus Creative Commons License 4 napja 0 0 91001

en hollandiaban elek de megnyugtatlak itt is akadnak szep szammal lusta torok/indiai/marokkoi egyenek.

holland netto fizu azert erdekes mert itt a nettodbol fizeted a beteg biztositast ami alsohangon havi +80eur. egyedul elek nem tudom egy csaladra mennyi

amugy az idojaras meglepoen jo most,  kaja fortelmes :d bicajjal eljutsz mindenhova, tomegkozlekedes draga, szorakozas szinten.

Gman88 Creative Commons License 4 napja 0 0 91000

Sziasztok! Olyanoktól kérnék segítséget, akik árammal fűtenek! Elég magas az áramszámla! Kíváncsi lennék kinél mekkora az áramfogyasztás  ilyen fűtéssel! Köszi!!

tzh Creative Commons License 4 napja 0 0 90999

A tanc folytatodik a legfelsobb birosaggal.

Ki csavarja jobban a szot cimu mesejatek.

Szo sincs itt mar arrol, hogy most olyan politikai vezeto kezeben lenne, vagy nem lenne a donteshozoi hatalom, akinek nem valasztas utjan hullott az olebe ez a pozicio.

A remeny, hogy akar csak egy rendesen megvalasztott uj kormanynak lehessen joga ilyen sulyu dontes meghozasara, mint elinditani ezt a folyamatot, is sovany kisse, mert szavazok millioi voksolnak ugy, hogy egyebkent fogalmuk sincs, mirol is van szo. Tegnap radioban volt, az utcan megkerdeztek par embert errol a mostani legfelsobb birosagi ugyrol, es egyaltalan nem is hallottak rola, nem erdekli oket a politika egyaltalan, mindazonaltal nyilegyenesen leave szavazok. Hangjuk utan itelve inkabb 60 -as eveikben jarhattak

cam aro Creative Commons License 4 napja 0 0 90998

ha lenne egy kis eszuk, akkor nem a migracio ellen kuzdenenek hanem az illegal munka ellen.

(mert nem a k-europai melos veszi el a munkajukat, hanem az illegal munkas.

.es akkor ezt most nem fuzom tovabb afrikara, arabiara...meg a nyolc gyerek jo bizniszre.  :P )

jo, oke, nemzeti identitas, meg egyeb maszlag.. hat meghuztak a vonalat.

jol tettek.

( az asdaban mar csak romant hallok, es hat en, a migrans konyorgom.. nem romaniaba jottem.. )  

innentol csak azt kellene eldonteniuk, hogy mi a jogosultsag alapja.. 

ha a jogosultsag alapjat elbirnak donteni . . akkor az adatbazisukbol mar egyertelmuen kiderul

hogy ki jogosult a tovabbi itt tartozkodasara, es ki az aki nem.

nyilvan, ha valaki nincs adatbazisban ( annak okat vazoltad ) akkor az nem jogosult. 

szvsz lehet a nin erre nem alkalmas.. de a hmrc biztos. 

(ha mar  tudjak a jogosultsag alapjat..es tudni fogjak, mert 1.2 mill angol el az euban. ) 

jo, tudom, passport is van opcioban. 

Előzmény: cam aro (90997)
cam aro Creative Commons License 4 napja 0 0 90997

ennyike.. :) 

Előzmény: Némedi László __ (90996)
Némedi László __ Creative Commons License 4 napja 0 0 90996

arriving!!

nem kell rögtön lejelentened magadat a Ninonak, ha nem veszel fel segélyt, nem adózol a haverok eltartanak, náluk alszol, amíg munkát keresel...

Ha az a mondat, hogy aki előbb elkezdett _dolgozni_, akkor van adat, más definícióval nincs (nem biztos). :)

Előzmény: cam aro (90995)
cam aro Creative Commons License 4 napja 0 0 90995

who told MPs that EU citizens already in the UK would need to be documented so that employers and landlords could distinguish them from EU citizens arriving after Brexit.""

N.I.N  ..esetleg hmrc ..? 

vagy en vagyok tul faék ? 

Előzmény: Némedi László __ (90994)
Némedi László __ Creative Commons License 4 napja 0 0 90994

ez érdekes (lesz, ha lesz).

(mondjuk jó pofa, hogy ha egy hónappal a Brexit előtt érkeztél, és ki kell töltened egy 20 oldalas anyagot, hogy bebizonyítsd, hogy előtte itt voltál...)

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (90993)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 4 napja 0 0 90993

https://www.theguardian.com/uk-news/2016/nov/30/eu-citizens-in-uk-home-office-residency-applications-right-to-remain-before-brexit-talks

"The number of outstanding applications from European citizens to secure their residency status in Britain went from 37,618 in June 2015 to almost 100,000"

https://www.theguardian.com/uk-news/2016/dec/05/amber-rudd-says-eu-nationals-in-post-brexit-uk-will-need-form-of-id

"More than 3 million European Union citizens living in Britain after Brexit will have to be issued with “some form of documentation”, the home secretary has said. ... The home secretary’s statement came in response to Labour’s Hilary Benn, who told MPs that EU citizens already in the UK would need to be documented so that employers and landlords could distinguish them from EU citizens arriving after Brexit."

AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 4 napja 0 0 90992

Ha van dupla fizus allasajanlatod ott, akkor szerintem erdemes megprobalni.

seci Creative Commons License 5 napja 0 1 90991

Full English Break-feast ;)

-seci

tzh Creative Commons License 5 napja 0 0 90990

Igen, es ez remekul illusztralja az angol nacionalizmust, mint jelenseget, ami letezik bizony, es nem egy esetben csak a neveles, illetve szabalyok tisztelete tartja vissza az egyent attol, hogy ezt nyiltabban kifejezesre juttassa.

Volt munkahelyem pl elegge British. Namarmost, nyiltan senki nem szolt egy szot sem a referendum utani napon, viszont sok angol arcara ra volt irva, mit gondol valojaban, es a hangszinuk is teljesen megvaltozott. Mintha azt vartak volna, mikor jelentem be, hogy hazakoltozok. De arra azert nagyon ugyeltek, hogy ne lehessen rasszizmussal megvadolni oket, ami kirugast erne - ma meg.

Előzmény: seci (90989)
seci Creative Commons License 5 napja 0 0 90989

Jajj, hat az ugy van, hogy ha Andy Murray nyer, akkor "the great British tennis player". Ha veszik, akkor meg "the bloody Scot" ;)

Egyebkent a valasztasi rendszer mindig azok szamara rossz elsosorban, akik valamiert hatranyos helyzetben erzik magukat. Ha eppen forditva lenne, akkor a valasztasi rendszer jo. Pl "De ok kevesebb szavazatot kaptak, mint mi, megis ok nyertek".

-seci

Előzmény: tzh (90988)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!