Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

Zlot Creative Commons License 10 perce 0 0 83417

WTF? :)

Előzmény: jwdo07 (83415)
jwdo07 Creative Commons License 10 perce 0 0 83416

Kedves Laci, koszonom a valaszt. Igazabol csak annyira lettem volna kivacsi, hogy szazalekban kb mekkora az eselye valakinek arra hogy "sz@r" dokihoz kerul itt bangliaban?

De kar volt felhoznom ezt a temat... ejjj.

Előzmény: Némedi László __ (83376)
jwdo07 Creative Commons License 20 perce 0 0 83415

Ehrrr... ebbol nem lesz cica-harc. Kar volt felhozni ezt a temat.

Na szoval. Eloszor letolsz a "z" miatt, azutan a"b" miatt, most "n" a "h" majd az "s" miatt b@xarintasz lesz mert a szamra mertem venni. ;-)

Mire az "abc" vegere erunk a fejemmel fogsz focizni vagy mi??

Ertsd meg nekem mas a velemenyem. Es az, hogy nekem kozvetlen(szemely szerint-szemelyes) kapcsolatom nem volt az nhs-el az nem azt jelenti, hogy az ismeretsegi korombol(barati) vagy eppen a csaladbol  valaki nem kapott az nhs "szolgaltatasabol"- negativ ertelemben termeszetesen.

Kulonben ezt az egesz szitut kb ugy tudnam leirni, hogy Te meg en csendesen beszelgetunk egy pub-ban es sort(en shandy-t) szurcsolunk, majd mikor Te meghallod amit en az nhs-rol halkan mosolyogva mondtam, Te vissza csapod az asztalra a felig ures/teli korsodat... es:"Komolyan erdekelne, hogy ha nem volt komolyabb tapasztalatod az itteni NHS-el, a GP-ken tulmenoleg, akkor mirol is beszelunk? De komolyan? Hogy tudsz barminemu kovetkeztetest levonni, ha nem ismered es nem voltal "szenvedo" alanya?" . Es ekozben meg sorrel le is ontod a kabatum ujjat... A szemoldokom felszalad a fejem tetejere - ha nem lenne hajam akkor a seggemig szaladna - es csak csodalkozok hogy WTF? Mintha megnyomtam volna valami akupunkturas pontot rajtad es fajdalmat okoztam...

Szoval draga Zlot, informaciok alpjan dolgozok. Es mivel ezek az informaciok alapjan a bizalmamat megvontam az nhs-tol ez az en szemelyes dontesem es allaspontom. Full stop.

A magyar rendszerrol csak annyit, hogy nekunk pl nem kellett fizetni a ket lanyunk szuletesenel. UH (3D is - Kecskemeten) is rendben volt. Semmi okom panaszra. Ha kell fizetek.

Kar volt felhozni ezt a temat.

Ja, es most egyedul sorozol pajti mert en beultem a sotet sarokba Guinness-t inni szivoszallal. Onnan sasolok es varom, hogy lenyugodj.

;-)

Előzmény: Zlot (83372)
Zlot Creative Commons License 30 perce 0 0 83414

Hat azon vitatkoznek, hogy mi az "igazan fontos dolog". Az egeszsegugyileg fontos ultrahangot az NHS vegezte minden alkalommal. Meretezes, tarkoredo, sziv / szervek vizsgalata, stb. Mi kifejezetten egy 3D ultrahangert mentunk oda a magyar rendelobe, mert kapora jott, hogy pont nyaraltunk otthon. Akartunk egy 3D kepet a gyerek arcarol :) Szoval innentol kezdve szamunkra ez volt a fontos (tudvan azt, hogy a "fontos" ultrahang az NHS altal letudva)

Előzmény: Pomber Béla (83412)
Zlot Creative Commons License 45 perce 0 0 83413

Amugy szeretem a magyarok koreben olyan gyakori "aldozat hibaztatast". Azaz, ha valaki porul jar valamiben, akkor mindenki azonnal az aldozatot okolja, hogy miert ment oda, miert ugy, miert akkor, stb. Veletlenul sem az adott szituaciot nezi, es a leirt sztorit. Ezen kicsit fel is b@sztam az agyam. 

"Rendes" ultrahang ... :)))) Ezen kozben keseruen elmosolyogtam. Szerinted van "rendetlen" ultrahang? En az olyan embernek a kezeit levagatnam, aki terhes noket / babat varo parokat ijeszt meg csak azert, hogy abbol anyagi haszna legyen. Es nem egy bangladesi szegenynegyed kuruzslojarol beszelunk, hanem egy Budan talalhato ultrahang maganrendelorol, ami igen sok helyen van hirdetve online. Na valahogy az ilyet nem tudom elkepzelni Angliaban....

A parom testvere egy maganklinikara ment nogyogyaszhoz / csaladtervezohoz, aki elvileg az orszag egyik legjobbja. Tudvalevo, hogy ugy beszel a paciensekkel, mint a kutyaval, de senki nem keri ki maganak a hangnemet, mert a "professzor ur", hatalmas szakember, aki Olymposzi magassagokban ul, es szinte erinthetetlen. Igy inkabb befogjak a szajukat, hagyjak, hogy megalazzak oket, es ezert meg fizetnek is ... 

Sajnos Magyarorszagon az orvosoknak van egy felsobbrenduseg tudata es ezt ki is mutatjak a "halandok" szamara. Az orvosok elott otthon hajbokolni kell, elviselni mindent es fizetni mint a katonatiszt. En nem tudom, hogy valaki miert sirja vissza a magyar egeszsegugyet. Nekem ugyanolyan rossz erzesem van a dokikkal szemben, mint az otthoni rendorokkel szemben. Valahol ok meg mindig a "hatalom" peldakepei es ettol felfordul a gyomrom ... 

Előzmény: Pomber Béla (83410)
Pomber Béla Creative Commons License 1 órája 0 0 83412

Ja... a 3-4D az a lehúzás része, vannak akik 100-150.000-eket is kifizetgetnek az ilyen babamozikért. Az igazán fontos dolog az a néhány méret, pl. combcsont, tarkóredő, orrcsont, stb.

Általában radiológus csinálja az UH-t, de van radiológus szakasszisztens is, akinek EÜ főiskolai végzettsége van (tehát "nővér"), de van ilyen szakképesítése is.

Előzmény: Zlot (83411)
Zlot Creative Commons License 1,5 órája 0 0 83411

Maganrendelobe mentem. Es ezeket leszamitva "normalis" ultrahang volt. Itt is leolvastak meretet, azaz volt hagyomanyos meretnezes, allapot, stb. Aztan volt 3D image is, valamint gondolom a 4D az volt, hogy mindezt mozgasban is mutattak. 

Hidd el nekem, nem olyan helyre mentem, ami nem "kozismert". Az NHS-nel pedig nem radiologus csinalja a gyerek ultrahangot, hanem az erre kikepzett nover ... 

Előzmény: Pomber Béla (83410)
Pomber Béla Creative Commons License 1,5 órája 0 0 83410

Te valami magánrendelőbe (balek-kopasztóba) mehettél... az igazi ultrahang eleve nem "3D"-s meg "4D"-s meg hasonló parasztvakítás, hanem a hagyományos. Ott tudnak tizedmilliméterre méreteket leolvasni.

Amúgy meg tényleg radiológus csinálja az ultrahangot, a nőgyógyászok közül kevésnek van UH szakvizsgája is.

Előzmény: Zlot (83409)
Zlot Creative Commons License 2 órája 0 0 83409

Gusztustalan es gatlastalan dolog, ami otthon megy. A rengeteg ultrahang terhessegi vizsgalatnal, mind azt a celt szolgalja hogy legyen miert fizetni. Sosem felejtem el, felesegem terhes volt es hazamentunk Magyarorszagra 2013-ban, ahol elmentunk egy 4D (? WTF?) ultrahangra. Kulon kerdeztuk a recepciost, hogy nogyogyaszati vizsgalat lesz-e utana, mert szeretnenk. Megnyugtattak, hogy igen.

A "klinika" a Varnal volt fent Budan. Odamentunk, vartunk, jott a doki, rakerdeztunk, a nogyogyaszati vizsgalatra, es kulon mennyibe kerul, a doki csak mosolygott es mondta, hogy ne aggodjunk "megnezzuk".

Elindult az ultrahang, ahol a kovetkezoket kozolte a doki: 

- Lerakodas van a gyerek sziveben ... 

Kerdeztuk, hogy ez most mit jelent, veszelyes-e vagy sem. Siri csend volt a valasz. Majd a tovabbi faggatas utan azt mondta, "Monitorozni" kell, hogy elmulik-e magatol. Tobb ultrahanggal.

- "Koszos" a magzatviz .... a belekbol (!) szivaroghat at valami. 

Eleve iszonyat okorseget mondott a doki, de azert megkerdeztuk, hogy ez most mi, es mi lehet a kovetkezmenye. A valasza ez volt.

"- Nos, ha tenni akarnak valamit erte, akkor a rendeles utan beszeljenek a recepciosommal (WTF?)" Kerdeztuk, hogy de miert, es hogy ez mi ... erre o

" - Nem akarok rola tobbet mondani, magukra bizom, beszeljenek vele es ha megfogadjak a tanacsat, akkor csinaljak ... de tobbet nem akarok mondani". Hosszas tovabbi faggatas utan kiderult, hogy a doki TAPLALEKKIEGESZITOKET arult terhes noknek. Ez megoldana a szivben levo felrakodas es a "KOSZOS" magzatviz problemat. 

Ekkor jo nagyot mosolyogtam es mondtam a dokinak, hogy kosz, nincs tobb kerdesunk. A nogyogyaszati vizsgalat volt mar csak hatra, amikor a "doki" kijelentette, hogy o sajnos NEM NOGYOGYASZ, ezert nem vizsgalhatja meg a felesegem. Kerdeztuk, hogy akkor megis kicsoda. Azt mondta, rontgenorvos (WTF?). 

Nos, itt akkor be is fejeztuk, kifizettuk a 12eFt-ot es mentunk onnan. Gondolkoztunk, hogy feljelentjuk az illetot, de ismerve Magyarorszagon a jogsegely menetet, igy ugy dontottunk, hogy nem kell a felesleges stressz, ami ezzel jarna. Csak kivancsi vagyok, hogy vajon hany terhes not ijeszthet meg ez a kokler es mennyit vesz ra, hogy az o taplalekkiegeszito tablettait megvegyek meregdragan. Egyszeruen nem hiszem el, hogy ilyen letezik.

Persze kiderult a szivben valo felrakodas igen gyakori, az NHS kovetkezo ultrahang idejere mar nem is volt nyoma. A korhazban megmondtuk a nogyogyasznak (NHS), hogy mit mondtak a "koszos" magzatvizrol, meg a "belekbol valo atszivargasra" es o csak fogta a fejet es nem hitte el....

A kisfiam lombikbebi volt, NHS alapon, az egesz proceduraert egy fontot nem fizettunk, nem raktunk boritekot senkinek a zsebebe, a szules (csaszar) NHS korhazban zajlott, az orszag egyik legjobb maternity ward-jan, az elo / utokezeles egyszeruen tokeletes volt. Szamunkra abszolut jol vizsgazott a rendszer. Egyszer mentunk Magyarorszagra ultrahangra ... es ez lett a vege. Na kosz....

Persze minden eset mas, es mindenkinek a sajat tapasztalatai alapjan alakul ki a velemenye az adott korhazi rendszerrol. En csak azt mondom, semmikeppen nem kell az NHS-t leszolni, mert igenis vannak dolgok, amik tok jol mukodnek ...

Előzmény: Out-migrant (83408)
Out-migrant Creative Commons License 2 órája 0 0 83408

Dereng valami az előző hozzászólásokból, hogy otthon legalább ha fizetsz, jó az ellátás. Ez az ára :(

http://hvg.hu/itthon/20150331_Penzt_kert_a_mutetekert_betegeitol_egy_ve?s=hk

seci Creative Commons License 3 órája 0 0 83407

Akkor mar lepj egyet elore: http://www.kurzweilai.net/ ;)

-seci

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (83406)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 4 órája 0 0 83406
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 4 órája 0 0 83405

Csak kiragadtam belole ket pontot.

Előzmény: netszkvid (83404)
netszkvid Creative Commons License 13 órája 0 0 83404

Csak erdekel: amit leirtal, az valoban az altalad belinkelt cikk lenyege szerinted? Mert azert en eleg osszetett tortenetet olvastam, nem egeszen fekete es persze nem egeszen feher- de semmikeppen sem egy csupan hajjjaj micsoda vilag van- fele sopankodas.

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (83402)
Némedi László __ Creative Commons License 13 órája 0 0 83403

A lap keddi cikkében ismerteti: Magyarországon évente átlagosan mintegy 400-500 kártérítési per kezdődik, a megítélt kárösszeg mintegy 2 milliárd forintot tesz ki.

A felmérésben részt vett orvosok 32 százaléka ellen indítottak már eljárást tevékenysége során, további 40 százalékukat "csak" megfenyegették ezzel.

Az elégedetlen betegek majdnem 90 százaléka érezte úgy, bár oka lett volna e lépések megtételére, végül nem lépett: 70 százalék a hosszadalmas procedúrától riadt vissza, 44 százalék a felmerülő költségektől és még mindig van 32 százalék, aki nem tudja, hová kellene fordulnia panaszával.

Az orvosok amúgy meglehetősen kritikusak önmagukkal szemben: 16 százalékuk egyáltalán nem, további 45 százalékuk inkább nem tartja felkészültnek az orvostársadalmat a betegjogokkal kapcsolatos kérdések, helyzetek kezelésére. A betegek ennél sokkal pozitívabban látják a helyzetet, itt több mint 70 százalék azok aránya, akik szerint a doktorok kellő tudással és készségekkel rendelkeznek a vitás helyzetek kezelésére.

http://m.informed.hu/egpol_new/?article_hid=192868

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (83402)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 14 órája 0 0 83402

Azert ez is sokkolo:

http://www.ma.hu/eletmod.hu/245035/Fertotlenitot_injekcioztak_a_lababa_le_kellett_vagni

"Amputálni kellett egy nő lábát, miután tévedésből a kórházban fertőtlenítőszert injekcióztak bele."

"A brit Egészségügyi Minisztérium szerint évente több mint 12 ezer kórházi haláleset elkerülhető lenne. Az NHS-nél minden évben több mint 10 ezer súlyos esetet jelentenek."

Előzmény: aknot (83401)
aknot Creative Commons License 22 órája 0 0 83401

Ja hogy ez a jo magyar szakember?

Ideje mindenkinek keves van- ez meg nem eleg urugy arra, hogy az ember ne haladjon a... SAJAT SZAKMAJAVAL. De Mo lehet, hogy ez eleg.

Előzmény: Caitlin (83398)
aknot Creative Commons License 22 órája 0 0 83400

Én az orrsövényműtétem alatt kedélyesen beszélgettem a sebésszel. Mindenkinek tudom ajánlani. :o)

Együtt álmélkodtunk, hogy mekkora darabokat lehet kivenni az ember fejéből úgy, hogy fel sem tűnik. (OK, ismerős volt és neki azért nem volt akkora újdonság, mint nekem)

Előzmény: Némedi László __ (83397)
aknot Creative Commons License 23 órája 0 0 83399

Egy barátom (még teenagerek voltunk) befeküdt a Jánosba mandulaműtétre.

Amikor mindenféle csöveket dugdostak fel az orrába-szájába, kezdett neki gyanús lenni a dolog és próbált gesztikulálni, meg nyökögni valamit, de csitították, hogy egy ekkora fiatalembernek ennyi fájdalmat el kell viselnie.

Majd kimosták az arcüregét.....

Miután másnap kiderült a hiba, kivették a manduláját is...

(OK, ez még a nyolcvanas években volt, de úgy látom, nem sok minden változott azóta)

Előzmény: Némedi László __ (83395)
Caitlin Creative Commons License 24 órája 0 0 83398

nem rossz :) Mi anno dazu a gastroenterologusommal beszelgettunk parszor (vacsi kozben, mert emberileg is nagyon joba lettunk :)), h mennyire gaz, h en nekem van idom utanaolvasni a dolgoknak, kinyomtatni es odaadni neki laikuskent. Neki pedig kell ez a tudas (es tok orult neki), de milyen gaz mar, h neki erre abszolut nincs ideje es hacsak vki nem nyom a kezebe olvasnivalot nem er ra utananezni, nem tudja megvenni a legujabb konyveket, stb....  ez ugyan mar 10+ eve volt.... 

ez persze szerencses szimbiozis volt, mert o evekig megadta a kulcsszavakat, h mire keressek en meg szivesen tanultam uj dolgokat es volt idom ezzel foglalkozni. Valszeg ez nagyon ritka kombinacio igy....

Előzmény: Némedi László __ (83397)
Némedi László __ Creative Commons License 1 napja 0 0 83397

vagy nem kérsz altatást, így mindig készen állsz a konzultációra :))

Előzmény: seci (83396)
seci Creative Commons License 1 napja 0 0 83396

Itt azert van annyi common sense, hogy mielott mutenek szepen korberajzoljak es alairod, hogy igen, te is ott gondolod :)

-seci

Előzmény: Némedi László __ (83395)
Némedi László __ Creative Commons License 2 napja 0 0 83395

Az ép vállát műtötték meg a szombathelyi kórházban

Szabó Gábornak sportbalesetben sérült meg a válla, a szombathelyi Markusovszky kórházban meg is műtötték. Mikor felébredt vette észre, hogy nem a sérült, hanem az egészséges vállát operálták meg, rögtön szólt is az orvosoknak, akik elnézést kértek. A férfi ügyvédje szerint érthetetlen, hogy miért szegecselték meg az ép vállát Gábornak. (Nyugat.hu)

AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2 napja 0 0 83394

Mi voltunk Tesco mobile-osok, ott is hagytuk oket idovel, mert olyan csapnivalo volt a hangminoseg a halozatukon, hogy nem ertettuk egymast sokszor... (By the way, tapasztalatom szerint egyik halozat sem er kozelebe a Skype hangminosegenek. Mostanaban sokszor mobiltelefonos Skype-on hivom a felesegem mobilitelefonos Skype-jat, tokeletes hangminoseg, mintha ott volna mellettem a szobaban, mig a hagyomanyos mobiltelefonos hivas hangminosege meg valami olyan, mint Magyarorszagon a vezetekes telefonos hivasok a nyolcvanas evek elejen...)

Előzmény: Out-migrant (83392)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2 napja 0 0 83393

Ennyiert szerintem igen jo vetel. Ha megveszed majd mondd el a tapasztalataidat vele. En az Androidtol egyaltalan nem vagyok elajulva ugyhogy nem feltetlenul baj hogy ez Windows-os. Mondjuk nincs osszehasonlitasi alapom, mert Windows phone-hoz meg nem volt szerencsem.

Előzmény: Out-migrant (83391)
Out-migrant Creative Commons License 2 napja 0 0 83392

hohooo,  a kis sunyik, ez csak tesco networkkel megy, az unlock meg 20 font, igy mar nem is olyan jo...

Előzmény: Out-migrant (83391)
Out-migrant Creative Commons License 2 napja 0 0 83391

vagy honor holly mellett ez a lumia 535, ami meg szoba johet arban: http://www.tesco.com/direct/tesco-mobile-microsoft-lumia-535-black/695-5488.prd

Ha vennek is, nem koltenek sokat, elsonek jo ez, gps legyen benne, mert eltevedos vagyok. :) androidhoz nem ragaszkodom, nem hasznaltam sem ilyen, sem olyan oprendszert az oreg nokiamon. :)

Na, soha nem gondoltam volna, hogy egyszer en is okostelefonokat linkelgetek ide, bocsanat erte. :)

Előzmény: Out-migrant (83390)
Out-migrant Creative Commons License 2 napja 0 0 83390

Aha, így lehet! :) Csak összeáll a kép, ami bekavart, az a pay as yo go bundle... De úgy látom hogy a bundle nélküli payg úgy megy, mint régen. Top-up > bónusz percek stb x napig, de utána az előre feltöltött összeget használom el akármennyi időn belül. A bundle esetében már havonta fel kell tölteni egy minimum összeget, de még itt sincs contract, meg ilyesmi...

Azt tudom, hogy általában 180 napon belül kell legalább egyszer hívást indítani vagy textet küldeni, hogy elkerüljem a kártya inaktiválását.

Buta-telefonom van (Nokia 105), nincs szükségem netezésre telefonon, de a Three 321 pay as you go csomagja nagyon csábítóan hangzik, 3p egy perc beszéd, csak ehhez meg 3g-t tudó telefon kell, akkor meg vennem kellene egy okostelefont...

Honor Holly-val van valakinek tapasztalata? http://www.amazon.co.uk/Honor-SIM-Free-Smartphone-Touchscreen-Quad-Core-Black/dp/B00TQPOTTS

Előzmény: aknot (83388)
Némedi László __ Creative Commons License 2 napja 0 0 83389

én nem értem a kérdésed. O2m volt régebben, havonta kellett topupolnom... nem veszett el a pénz, csak kellett topupolni 10fonttal... (emlékek :))

Előzmény: Out-migrant (83387)
aknot Creative Commons License 2 napja 0 0 83388

Szerintem igen.

7/30 nap után ugyan kénytelen vagy megint feltölteni, mert akkor lenullázzák, de utána már szerintem nincs időlimit, addig használhatod, amíg el nem használod a rátöltött pénzt.

Abban nem vagyok biztos, hogyha mondjuk egy évig nem töltesz rá semmit, akkor nem szüntetik-e meg az accountot (mint ahogy nekem a magyar kártyámmal tették).

De utána akár átmehetsz egy olyan "előfizetésre", ami mondjuk £10 250perc, 250MB, bármennyi text egy hónapig.

Nekem ilyen van már évek óta az O2-nál és ebayen veszem a telefonjaimat. Tökéletesen megfelel, bárminkor megszüntethetem, olyan telefont veszek, amilyet akarok (én ugye MacMan vagyok, tehát iPhone, de kettőt vettem 2008 óta, (egy 3-ast, meg egy 4-est, mindkettőt £140-ért anno) a másodikat is csak azért, mert a gyerekek sírtak, hogy már egy csomó játék nem fut a régin. :o) Most abba teszem anyukám kártyáját, ha Mao-n vagyok).

Előzmény: Out-migrant (83387)