Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

netszkvid 2014.04.16 15:34:35 © 78936

Nokerem, amikor megjelennek a kerti tujarol a kepek, az mar middle classy midlife :-)

Szoval oregszel, Zlot, na :-)

(egyebkent jo lehet a haz! Merre van, hogy ilyen olcso? ) lattad mar hetkozben nappali fenyben is?)

Es egyebkent milyen a kisgyerekes elet? Mar 4 honapos a kicsi ugye? Az mar a jo korszak kezdete (fel eves kortol kb 2.5 eves korig tart ez az aranykor)

Előzmény: Zlot (78924)
AndLivedHappilyEverAfter 2014.04.16 14:46:06 © 78933
Zlot 2014.04.16 14:45:00 © 78932

Asszem csak ez valtozott:

https://www.gov.uk/government/news/new-rules-to-stop-migrants-claiming-housing-benefit

Előzmény: apojani (78928)
apojani 2014.04.16 14:25:42 © 78928

Hát tudjátok az utóbbi két nap írásait olvasva…
Csak nekem veszik el a lényeg?

1. 2014. január óta simán bemehet valaki Angliában a megfelelő hivatalba és igazolt lakás és munkahely nélkül sikerrel megigényelhet bármilyen -egyébkén már régebb óta kint élőként jogos- támogatást?
Tévednék ha szerintem az hogy van akár özvegyi akár árvaellátási az a már kint élőkre vonatkozik és nem a most kimenő egzisztencia nélküliekre?!
(Ok! Vannak a linkek, de ha valaki tényleg "szelektíven" olvas az nem siklik át a megszorítások felett?)

2. Egy lakást kiadó tulajdonos/közvetítő cég egy -a támogatásra építő- ígérvényre kiad lakást?
Mindezt abban a tudatban, hogy esetleg nagyon nehéz kitenni egy két gyermeket egyedül nevelőt?
Jó esetben a magyarázatot meghallgatják de a végeredmény ugyanaz!

(78847) "Szomorú", viszont nem hinném hogy ez másként működik Hollandiában.  Ott kiadnak lakást egy frissen az országba érkező egyedülálló kétgyerekesnek akinek még állása sincs és a támogatás az elsőre bemutatható létalapja?

3.  Angliában egyből el tud helyezkedni valaki az alapoktatásában angol nyelvi tanerőként? Nem kell hozzá semmilyen "honosítás" ami +pénz és főként idő?
Jól emlékszem/tudom, hogy a topicon is van olyan nem egy olvtárs, akinek a párja -bár "szuper angolos"- nem tudott angol tanárként elhelyezkedni ?! 

És ez a három alapvetően nem külön választható, hanem mintegy 22-es csapdája:-(!

AndLivedHappilyEverAfter 2014.04.16 13:50:19 © 78927

Jo vetel volt

Előzmény: Zlot (78926)
Zlot 2014.04.16 13:36:55 © 78926

Hat ez a "videk olcsosaga" ... :) (amugy 204K volt a haz)

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (78925)
AndLivedHappilyEverAfter 2014.04.16 13:26:16 © 78925

Ejha! Csak nem bankot raboltatok? :-) Nem is tudom felenk lattam-e ekkora/ilyen szep kertet (leszamitva persze a gazdag kornyeket a golfpalya kornyeken, ahol felmilliotol indulnak a hazak).

Előzmény: Zlot (78924)
Zlot 2014.04.16 13:14:02 © 78924

Es az elokert fele ... a hazatero macskaval :)))

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (78920)
Zlot 2014.04.16 12:59:44 © 78923

Hat ugye a landlordok java resze / no pets / no kids kovetoje :D

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (78922)
AndLivedHappilyEverAfter 2014.04.16 12:54:20 © 78922

Mi meg nem tarthatunk haziallatot, plane nem macskat, mivel:

- A landlord fel a bolhaktol

- "Hogy is kepzeltuk azt, hogy elso emeleti lakasban macskat tartunk, ez allatkinzas!" - na jo, az allatkinzas reszt nem mondtak, de ugy neztek rank, mint akik gondoljak...

Előzmény: Zlot (78921)
Zlot 2014.04.16 12:50:43 © 78921

Mivel az angolok bent tartjak a kutyat a lakasban / hazban, siman elkepzelheto hogy a folt eredete az volt :))))
Mi vettunk egy nemetjuhasz kiskutyat itt, es mint kesobb kiderult a tenyeszto tajtekzik hogy nem a hazban tartjuk, hanem az udvarban! Hogy lehetunk ilyen szivtelenek es barbarok! (Frankon vissza akarta venni a kutyat tolunk emiatt). Nos azota el sem mondom az angoloknak hogy nalunk a kutya javareszt kint van. (Bar estenkent a utility roomban alszik, mert kiskutyakent annyira megszokta hogy nincs szivem kirakni) Azert vannak kulturalis kulonbsegek rendesen...

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (78916)
AndLivedHappilyEverAfter 2014.04.16 12:50:32 © 78920

Ez egesz hatalmas. Mazlista! :-)

Előzmény: Zlot (78918)
AndLivedHappilyEverAfter 2014.04.16 12:49:58 © 78919

Hát, az athallatszas az itt is megvan, szo szoros ertelmeben lehet hallani ha a szomszed elf*ngja magat, de tenyleg :-( Legkozelebb detached house-ba kellene mennunk, ha meg tudnank fizetni.

Igen, az biztos hogy itt sokkal nyirkosabb az eghajlat. Mostani tel meg kulonosen nedves volt.

A mi lakasunk idiota specialitasa (a hullamos padlo mellett) az, hogy a nappalinak meg a konyhanak nincs ajtaja, csak boltivek. Kulonosen konyhanal gáz, nem fozunk sokat de ha megis, megy a pára/illat mindenfele, na meg ha bekapcsoljuk a kajaszaritot (food dehydrator), az azert eleg hangos, es atlag 1.5-2 napig szoktuk jaratni alkalmankent egy-egy nagyobb adag szaritott kaja elkeszitesehez, ilyenkor a zaj betolti az egesz lakast, mert nincs konyhaajto (neha napkozben betesszuk a haloba, es racsukjuk az ajtot :-))

Előzmény: Zlot (78915)
Zlot 2014.04.16 12:44:42 © 78918

Ez a hatsokertunk egy resze (3 foto panorama) Teljesen jo meretu, nem kicsi, nem nagy, hangulatos, stb. Az egesz kornyekert megeri "messze" lakni Londontol 

Előzmény: Zlot (78915)
AndLivedHappilyEverAfter 2014.04.16 12:42:01 © 78917

Ja, olyant is lattunk, hogy volt egy egesz jo meretu nappali, csak eppen az emeletre vezeto lepcso a nappali kellos kozepen(!) volt, azaz nem valamelyik fal menten, hanem a szoba geometriai kozepen... Teljes hasznalhatatlan lett a nappali tole. Ki az az idiota aki ilyent tervez... (Bar mondjuk pl mozinal is volt olyan, hogy teremben kozepre nem lehetett ulni, hogy szembol lasd a filmet, ugyanis kozepen volt a szeksorok kozott az ut, hogy lehessen fel-le menni a sorok kozott, es a szekek ketoldalt voltak. A leheto legjobb helyekre szekek helyett utat tettek...)

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (78916)
AndLivedHappilyEverAfter 2014.04.16 12:39:21 © 78916

Teljesen egyetertek. Amikor a jelenlegi lakasunkat kivalasztottuk, elotte mar tobb mint egy tucatot megneztunk, es es kapasbol lattuk hogy nem, nem, ez sem. Volt olyan ahol be se kellett mennunk, kintrol latszott hogy az egesz epulet nincs tobb harom meter szelessegnel, tehat a szobak is hangyanyiak, raadasul szetesofelben levo single glazed, ranezesre kb szazeves ablakok stb. Volt ahol beleptunk es megcsapott a durva doh/penesz szag. Volt ahol a konyha szo szoros ertelmeben egy 1.5M x 1M lyuk volt, huto, gaztuzhely es ennyi, se egy polc vagy szekreny, se egy asztal, semmi. Volt ahol a lepcso olyan allapotban volt, hogy mondtak, hogy egyenkent menjunk rajta fel-le, nehogy leszakadjon. Volt ahol a belter valami torpekre volt meretezve, az ajtoknal nekunk a 183 centis magasagunkkal fejet kellett hajtanunk hogy ne verjuk be, a plafon kb. 5 centivel votl a fejunk felett, tiszta klausztrofobia. Volt ahol egyaltalan nem volt mennyezeti vilagitas, hanem mindenhova hosszabbitoval pakolt (mert hogy szobankent csak 1 konnektor volt) allo/asztali lampak probaltak megkuzdeni a sotestseggel. Votl ahol a padloszonyeg volt olyan, mintha arra valaki (vagy tan a kutya) hanyt volna ra napi rendszeresseggel, budos volt es nem volt nem foltos resze. Volt ami egesz jo volt, csak eppen kb. 15 meterre az autopalyatol... Jaj... Szoval amikor az mostani lakasunkhoz ertunk (ami akkor meg meg sem volt hirdetve, hanem ugy volt hogy egy masik lakas miatt mentunk az agencyhez de elvittek mire odaertunk, es kerdeztuk hogy van-e valami mas hasonlo, es ez eppen aznap kerult hozzajuk), egybol lecsaptunk ra, hogy viszonylag tiszta, nagy dupla uvegezesu ablakok, elfogadhato meret, gyorsan vigyuk el mielott mas elviszi.

Előzmény: seci (78906)
Zlot 2014.04.16 12:32:25 © 78915

Hat nem tudom a magyar panel lakasokrol annyit hogy:

- Minden athallatszik a szomszedtol, a furdoben a wc-ben, a falon keresztul, minden
- Kibirhatatlan meleg van a tizediken, allandoan nyitva kell hogy legyen az ablak a tavfutes es a helyzete miatt

Tovabba megneznem, hogy egy esos, paras, hideg, nyirkos helyen mint Anglia hogyan szerepelnenek a panelok. Mert ketlem hogy nem jelenne meg a penesz. Magyarorszag ilyen szempontbol szerencses, mert szarazabb klima, kevesebb paratartalommal, azert nem szoktunk mi hozza a dohos hazakhoz.

Mi egy 15 eves hazat vettunk, bar megnezve mintha ujepitesu lenne, nem recseg ropog, cavity wall / tegla, muanyag ablakok, stb. Penesz / doh, sehol. Persze futeni tobbet futunk mint Magyarorszagon, mert a magasabb paratartalom miatt a hoerzetunk rosszabb.

A fa tetogerendakat en is utalom, mert tenyleg nem ertem miert nem lehet siman betonnal epiteni hogy szilard legyen az emelet. De ugy latszik ebbol nem engednek. A home surveyor azt mondta, hogy eszrevette a mi hazunk jobban fel van futve mint az angol standard (21/22C) :)))) Szoval a 23-25 az igencsak magyar specialitas. Nekunk utility room van a mosogato / mosogepnek, nem zavar hogy nincs a furdoben. Bortovalkozni / elektromos fogkefet hasznalni itt is lehet a furdoben, mert arra van konnektor. Hajszaritasra nincs, de talan jobb is, mert biztonsagosabb.

Hat igen a bedroomok azok tenyleg erdekesek, aprok nagyon, de azt mondom mivel az ember tenyleg csak aludni megy oda, nem is kell hogy nagyobb legyen. A mi hazunk is 3 szobas, (1 nagyon pici, ket normal meretu), a master bedroomban ensuite shower / wc, valamint siman befer a king size bed, beepitett gardrob, meg ket ejjeliszekreny. Mas nem is nagyon kell. A nappali teljesen jo meretu (habar az sem hatalmas), az egesz haz olyan 90nm es azt kell mondjam nem is kell hogy nagyobb legyen. Hisz egyszerre nem hasznalunk minden helyseget.

Szerintem itt is megvannak az ujabb epitesu jo hazak, nem kell feltetlen bekoltozni egy 60-100 eves terraced hazba.

Mi is sokaig keresgeltuk a tokeletes hazat mire meglett, es tenyleg nem konnyu, mert rohejes hogy milyen hazak vannak, es milyen apro kertek. Minel ujabb a haz, annal kisebb a kert :)))

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (78907)
AndLivedHappilyEverAfter 2014.04.16 12:31:05 © 78914

En miota itt vagyunk egyfolytaban fazom. Munkahely valasztasnal nekem alapveto peldaul az is, hogy ne legyen legkondi. Volt ahol volt, amikor kint 15 fok volt mar bekapcsoltak, es olyan "kellemes" 17 fokot tartottak az irodaban...

Előzmény: brabantia (78904)
Zlot 2014.04.16 12:07:31 © 78913

Ez az experience mania sajnos igaz :(

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (78909)
Zlot 2014.04.16 12:07:07 © 78912

Nem kell bizonygatnod, tudok olvasni :)

De en az angol/angol akcentusrol beszelek, amit sehol mashol nem tapasztalsz meg igazan, csak itt. Van hogy egymastol 30km-re levo varosban kulonbozo az akcentus. Szerintem ez egyedulallo

Előzmény: brabantia (78908)
AndLivedHappilyEverAfter 2014.04.16 12:06:44 © 78911

"Hirtelen nem értem, hogy miért vagytok ott akkor?"

Tomor valasz: mert meg mindig jobb itt mint Mo-n. En es felesgem Mo-n maradt csaladjaban is kivetel nelkul mindenki a totalis csod szelen all, futesszamla, aramszamla, kajavasarlasi gondjaik vannak, es menekulnenk Mo-rol ha beszelnenek nyelvet/fiatalabbak lennenek stb. (Mi egyebkent speciel Brisbane-t, Ausztraliat celoztuk, csak par pont hijan nem jott ossze a munkavallaloi vizum (szoros szivuek voltak az elbiralok, a bevandorlasi ugynok is meglepodott hogy nem kaptuk meg).)

Előzmény: brabantia (78898)
Zlot 2014.04.16 12:03:33 © 78910

Ahogy irtam, szerintem igenis elheto es jo hely Anglia, amennyiben az ember be akar illeszkedni. Senki nem "irigyli" toled az angolod es senkinek nem esik rosszul, hogy te jo angollal jonnel esetleg Angliaba, mig masoknak akik zero angollal jottek nehezebb volt (bar itt azert meg ne konyveljuk el, hogy neked konnyu lesz). Legalabb egy gonddal kevesebb. En speciel csak megjegyeztem, hogy nekem bantja a szemem ha valaki lobogtatja az "anyanyelvi" szintu nyelvtudasat. Szerintem egy eros kozepfok folott mar nem minden esetben szamit, hogy hogyan beszeled a nyelvet, mert az angolok igen toleransak mindenben.

En bevallom nem tudok 100%-ban valos kepet alkotni, hogy most egy ujonnan idekerult embernek mennyire konnyu vagy nehez a helyzete. En 2x kezdtem elorol Angliaban par ev elteressel, masodszorra konnyebb volt, mint eloszor.

En Anglia vonzerejet a kozossegben erzem. Ha az ember vegez kozossegi munkat, ha beszelgetsz a szomszeddal, ha szoba elegyedsz egy adott alkalommal az utca emberevel, turazas kozben, tengerparti seta kozben a halaszokkal egy csomo jo dolgot lehet megtudni, uj embereket megismerni, stb. En egyszeruen imadom azt, hogy ha latjak rajtad, hogy nyitott vagy, ok is azok lesznek es maris egy kozosseg reszekent erzed magad, nem pedig elszigetelve.

Ha nyitott vagy, akkor egy csomo dologra ralatasod lesz, egy csomo hasznos infot tudsz beszerezni a "benszulottektol" es ez nagyban segiti az itt elest.

Az akcentust meg majd megszokod, ahogy mindenki :). Engem ennyi ev utan is megkerdeznek honnan vagyok, de ez persze nem zavar, mert tudom, hogy csak erdeklodnek.

En eddig azt vettem eszre, hogy az angolok szeretik az ertekes embereket, akik hozzaadnak az orszaghoz, nem pedig elvesznek belole. Legyen az barmilyen nemzetisegu. Engem az irodaban is nagyon befogadtak, es annak ellenere hogy mindig rohognek azon, hogy az en teamba citromot kell rakni es nem tejet, de teljesen kozejuk tartozom, neha el is felejtik, hogy magyar vagyok.

AndLivedHappilyEverAfter 2014.04.16 12:02:30 © 78909

Arra figyelj, hogy az ittenieknek experience-maniajuk van. Azaz szinte kizarolag csak azt nezik, hogy hol, hany evet dolgoztal mostanaban (lehetoleg pont) olyan job title-t viselo munkaban, mint amire ok embert keresnek. Lehetsz te a vilag legjobb tanara, ha nem tudsz felmutatni x evet y iskolaban, akkor az interjuig se jutsz el. (Forditva is igaz, lehetsz te a vilag legrosszabb tanara, ha tiz evet dolgoztal egy suliban akkor felvesznek. Ez van peldaul a termelesi menedzserunkkel, emberekkel banasi kepessege nulla, karomkodik mint egy kocsis, hibaztat, attolja a felelosseget lefele, stb, de mivel mar x eve menedzser y-adik helyen, ezert mindig kap ujjabb es ujjabb allast, mikozben szerintem egy kocsmarosi allas lenne neki valo (bar lehet hogy megsertene a vendegeket a beszedmodoraval))...

brabantia 2014.04.16 11:58:04 © 78908

Igen ezt láttam már. Állati ügyes a srác.

Itt meg rengeteg török, marokkói, curacao-i, lengyel, indiai van, ugyanúgy akcentussal. Ez is külföld, nagyon sok nemzetséggel, tudom, ismerem a szituációt, nem Magyarországról jövök és nem tapasztalat nélkül. :)

Előzmény: Zlot (78901)
AndLivedHappilyEverAfter 2014.04.16 11:57:24 © 78907

Mi Angliaba kitelepulve rajottunk, hogy a magyar panellakasra nem fujjogni kell, hanem felnezni ra es megbecsulni... Ugyanis a panellakasoknak:
- Beton a padloja. Az itteni hazaknak fa a padlojuk, recsegnek, ropognak, sokszor olyan mertekben, hogy a magasabb butorok lathatoen megdolnek egy fokot amikor az ember elmegy elottuk.
- Van rendes hoszigetelesuk. Az ittenieknek nem igazan van. Vigan tenyeszik a penesz is a sarkokban stb.
- Van osszefolyos csap. Az itteni furdokben, konyhakban tobbnyire meg mindig kulon (jeg)hideg vizes es (tuz)forro vizes csap van, nagyon happy mosogatas kozben valasztani, hogy lefagyasztani vagy leforrazni akarod a kezedet.
- Van kozponti futes, es kellemes 23-25 fokok vannak. Az itteni futesi rendszerek hagynak kivanni valot maguk utan, sokszor nincs is semmilyen futes, kulonosen haloszobakban, te dolgod hogy vegyel olajradiatort vagy mas futest, hogy ne fagyj meg. Es nehez kifuteni oket a magyarorszagi szokasos 23-25 fokra.
- Van konnektor a furdoben. Itt nincs, ugyhogy mosogep a konyhaban, de hajszaritast, elektromos borotvat, dental jet-et, meg minden mast is a konyhaban kell hasznalni.
- Normalis meretuek a szobak. Itt a single bedroom sokszor csak akkora mint egy tarolohelyiseg Mo-n (1.5x2M lyukat siman kikaltjak bedroomnak), a double bedroom meg akkora mint Mo-n egy felszoba. Jellemzo peldaul, hogy a lakasunk 3 szobas, amibol ketto double bedroom, es szamitasaim szerint 50m2 a lakas alapterulete. Mo-n 50m2 altalaban 1.5 szobas lakas, annyira osszak fel, nem harom szobasnak adjak el mint itt. Es akkor a milyenk meg egy "nagy lakas". (Kertek mereterol meg ne is szoljunk, sokuk olyan kicsi hogy egy normalis greenhouse se fer el benne).
Stb...

Előzmény: wzp (78896)
seci 2014.04.16 11:56:34 © 78906

Nezd, a kiadasra szant hazak allapota pont olyan mint mindenhol a kiadasra szant hazak allapota. Kicsit romos, kicsit "oh, de hat olyan szep helyen van a haz, ott a to" - mire en "baxki de nem akarom latni a lepcsofeljarobol a falon levo resen keresztul!"

Az eladasra szant hazak detto.

Szoval megnezel 10-20-at amire oda jutsz, hogy legyen 2-3 ami elfogadhato. Es remenykedsz, hogy nem csak a kedvedert rafestettek/stb hogy jobban nezzen ki kiadas/eladas elott.

-seci

netszkvid 2014.04.16 11:55:33 © 78905

Nem olvasol kicsit szelektiven? :-)

Megsem fogsz tobbet kapni, mint egy szingli mama, a Te altalad belinkelt oldalon talalhato:

"The benefit cap limits the amount of benefit that most people aged 16 to 64 can get. Some individual benefits aren’t affected, but it may affect the total amount of benefit you get."

Ha kapsz widower pensiont akkor masbol kapsz kevesebbet. Vegulis nevileg kapsz, de azt gondoltuk, a tamogatas osszege erdekel.

brabantia 2014.04.16 11:54:25 © 78904

Egyébként voltam már Angliában és arra emlékszem, hogy fáztam a szobámban. Hogy a fűtés nem volt kielégítő vagy a háziak nem fűtöttek azt már nem tudom, csak a hidegre emlékszem.

seci 2014.04.16 11:52:13 © 78903

A direct.gov.uk az alfaja (es sokszor az omegaja is) mindennek, ami az itteni hivatalos ugyintezessel kapcsolatos.

Sokan nem szeretik mert angolul van ;)

-seci

netszkvid 2014.04.16 11:52:07 © 78902

Megtenned, hogy elolvasod aknot hsz-et megint? Azt hiszem szovegertelmezesi problemaid vannak.

Azt irta Neked, hogy o sosem valasztotta volna Hollandiat mint lakohelyet, azutan hogy egy evet toltott ott, es ismeri a holland mentalitast, tudja mirol beszelsz. Erre Neked az jon le, hogy "jujjdejo" volt.... Szerintem ilyenrol nem irt. De mindegy, azt olvasol bele, amit akarsz.