Keresés

Részletes keresés

KawaBazsy Creative Commons License 7 órája 0 0 84894

Előzmény: KawaBazsy (84893)
KawaBazsy Creative Commons License 7 órája 0 0 84893

Londonban is csomóan kint tárolták, csak odaláncolva vmihez. Én meg az előkertben..

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (84892)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 9 órája 0 0 84892

Ja, csak ahoz kellene motoros jogsi, plusz nem artana egy garazs vagy legalabb egy kert. Nem mernem kinnt hagyni a haz elott az uton...

Előzmény: KawaBazsy (84891)

KawaBazsy Creative Commons License 9 órája 0 0 84891

Már párszor mondtam, nagyrobogó. Mondjuk egy 250-es Honda Jazz.

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (84888)
KawaBazsy Creative Commons License 9 órája 0 0 84890

193 centi vagyok, s vígan elfértem a 106 Peugeot-ban, meg a Mazda Mx-5-ben is. Ez utóbbinál volt, aki röhögte, h mekkora ember száll ki a kis kocsiból. :-) AMúgy az arányokon múlik, nekem a lábam hosszú, de azt jól össze tudom hajtogatni. AKinek a törzse a hosszabb, az veri be a fejét ülve.

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (84889)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 9 órája 0 0 84889

Ah, mindketten csak 183 centik vagyunk :-) De teny, hogy az Avensis-ben (ami pedig nem kis auto) kb 1 centi volt a fejem bubja meg a tetokarpit kozott... A regi Lagunankban pedig megvolt az akar 1.5 centi is... (A Mazda2-ben viszont van bosegesen fejter.) Felesegem testvere 195 centi, nem tudom o mondjuk hogy fert volna el az Avensis-ben vagy a Lagunaban. :-)

Előzmény: seci (84880)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 9 órája 0 0 84888

Nekunk akar egy Smart is eleg lenne, ha nem óvva intene tole minden autoszerelo (allitolag nagyon sok vele a gond). Rengetegszer volt peldaul a belvarosban vagy Cambridge-ben, hogy ut szeli parkolohelyre az en 4 meteres kocsimmal abszolute nem lehetett beferni, viszont egy 2.5 meteres Smart-tal rohogve beparkoltam volna. Es sosem ul az autonkban kettonel tobb ember (de az ido / megtett merfold 90%-ban egyedul utazok benne, megyek-jovok munkaba-munkabol), szoval a hatso ules is tok felesleges, max teszkos szatyor utazik rajta :-). Ha meg egy evben egyszer valamit cipekedni kell (mondjuk eBayrol veszunk valami butort, mert egyebkent minden mast hazhoz szallitanak már), akkor meg a sarkon tudok berelni £35+VAT-ert akár 8m3-as rakteru furgont, ezért felesleges nagy autot tartani, hogy hatha 1x egy evben majd cipleni kell valamit.

Előzmény: KawaBazsy (84885)
Némedi László __ Creative Commons License 10 órája 0 0 84887

köszi,

remélem itt vidéken, a kietlen pusztán is jó árat kapunk :))

Előzmény: Caitlin (84875)
Némedi László __ Creative Commons License 10 órája 0 0 84886

köszi

lassan összerakom az üzleti tervet :))

(önkorm nem ad ingyenes buszt, mert azt a sulit adták, amit mi kértünk...

egyébként pár héten belül megkaptuk mind a két sulit, mivel felkészültek voltunk, nem is vártunk mást, csak ez a fránya sulibusz... valszeg megéri autót venni a sulibavitelre...)

Előzmény: seci (84869)
KawaBazsy Creative Commons License 11 órája 0 0 84885

Anyám mondta, h nézzek egy kiskocsit neki, vmi kisfogyis occsót.. De ilyen rákot nem vetetek vele, mert néha nekem is kell vezetnem.. :-)

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (84882)
giornalista Creative Commons License 12 órája 0 0 84884

merem javasolni. remek kis autó, remek kisautó. vezettem ilyet, meg nem mondom már, hogy melyik motorral, de összességében nagyon szimpatikus volt.

ár/érték arányban a koreaiak verhetetlenek mostanában.

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (84878)
seci Creative Commons License 12 órája 0 0 84883

Ott a pont... Ha kibaxnak belole a tok folosleges legkondit maris jobb lenne...

Bar az is lehet, hogy neked a commutinggal kevesebbre jonne ki, nem tudom, en foleg rovidtavra hasznaltam, lany meg vagy rovidtavra hasznalja, vagy siet :)

-seci

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (84882)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 12 órája 0 0 84882

Hogy lehet a fogyasztasa olyan sok? Anno a Marbellam vegyesben, in real life, evett 5.5 korul. Es abban a regi, tobb evetizedes oreg Fiat 850-es karburatoros motor volt, szivatoval, meg kezi teli/nyari uzemmod-atalitassal, es csak 4 sebesseges valtoval. (Igaz az csak 650 kilo volt, a Hyundai meg 850, talan itt a magyarazat?)

Előzmény: seci (84881)
seci Creative Commons License 12 órája 0 0 84881

A fogyasztasa meg a meseben annyi, a valosag az inkabb a 6-6.5L/100km, viszont mindegy, hogy milyen ovatosan vagy sem nyomod a gazt, ez ennyi.

Ha 80+ megy vele, akkor meg ennel is tobb, olyankor 8L is siman osszejohet.

-seci

seci Creative Commons License 12 órája 0 0 84880

En ilyent hasznaltam 5 evig, nagyon meg voltam vele elegedve -- most a gyerek nyuzza, majd szolok, ha esetleg el akarja adni!

Viszont vigyazz, mert a Comfort model (legalabbis az 59-es szerianal meg igy volt) ulesmagassaga allithato (a simae nem).

DE ezzel azt ertek el, hogy a legalacsonyabb helyzet magasabb a comfortnal, mint a simaban, ergo neked ez (aki ugye 190 magas vagy) szivas...

-seci

AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 14 órája 0 0 84879

Akkor eleg szorosszivuek voltak. En ugy tudtam, hogy +10%+2mpg-ig nem buntetnek. Az 30mph + 10%=3mph + 2mp osszesen 35mph, tehat 36 alatt nem kellene buntetniuk (megha "csak" course-ra is kuldenek).

Előzmény: seci (84877)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 14 órája 0 0 84878

Nekunk ez tetszik most nagyon, ha most kellene autot vennunk valoszinuleg ezt vennenk: http://www.autotrader.co.uk/classified/advert/201506184427416?sort=default&search-target=usedcars&radius=5&channel=cars&page=2&maximum-mileage=up_to_25000_miles&postcode=pe192dt&onesearchad=used%2Cnearlynew%2Cnew&logcode=p

Még nincs 4 eves, 18000 miles, 5 ajtos, £20 ado, <£250 eves biztositas (esetunkben), legkondi, 4 ablakemelo, mp3-as aux+usb portos hifi, up to 68.9mpg fogyasztas (oke, valosagban ez olyan 55 lesz szerintem, de benzinestol az is kituno), 84 lo (kisautoban az tobb mint eleg) es £5450-ert van kiirva (valoszinuleg lealkudhato £5K-ra...).

seci Creative Commons License 14 órája 0 0 84877

Szeretem a brit rendorseget :) Megfotoztak 35-tel (30-nal), kaptam lehetoseget, hogy mehetek awareness course-ra.

Mit gondoltok hol tartjak oket (persze outsource-olva van)? Nem fogjatok kitalalni! Hilton hotelekben!

Azt meg nem tudom, hogy a 90-95 fontos dijban benne van-e az uzsonna/ebed ara is vagy sem :)

-seci

Caitlin Creative Commons License 14 órája 0 0 84876

ja igen, nekunk sw15 postcode-al... ez meg zone2, viszont sajat garazsban. 

Caitlin Creative Commons License 14 órája 0 0 84875

mi most vettunk.... 

a mi adataink

autó ára (használt): 1750

biztosítás: 550/ev (asszem, vagy valahol e korul)

adó: 106/6ho

benzin: eddig kb 700km -- 40font korul. (de szar a fogyasztas, mert valszeg bibis az o2 szenzor, jovo heten megy szervizbe ha talalok egyet kozel. igy 8.6 a fogyasztas ami nagyon sok egy 1.4-nek)

MOT:allitolag 45-70 font kozott. 

Előzmény: Némedi László __ (84866)
Caitlin Creative Commons License 14 órája 0 0 84874

pausz? 

waitrose-ban van extra szeles sutopapir

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (84846)
zsooo Creative Commons License 18 órája 0 0 84873
Koszi, de azok dragak. Vegul egy ilyet rendeltem:
http://www.amazon.co.uk/SoundMAGIC-E10S-Ear-Isolating-Earphones-Silver-Black/dp/B00LBZSV7W
A sennheiser 300 olcsobb, de tobben is panaszkodtak a kabelre, ennek meg pont jo eros huzalozasa van, elvileg. Meglatjuk.
Előzmény: seci (84872)
seci Creative Commons License 22 órája 0 0 84872

Itt mar nezted? Ok profi/studios cuccokat arulnak idonkent meglepoen barati aron! http://www.dv247.com/

-seci

Előzmény: zsooo (84871)
zsooo Creative Commons License 1 napja 0 0 84871
Sas, csak te segithetsz! Fulbevalo mikrofonos fulhallgatot keresek, minosegit, olcson, telohoz. A mostani kezd szetesni, a mikrofonja mar tropa, es a hangminoseg is kritikan aluli, az iddqd checkpoint adasokbol Laszlo szoveget alig hallom, Stoki azert jobb, de ha metron utazom akkor konkretan semmit se ertek az egeszbol max hangeron se.
Neztem mar review-kat, de a legtobbet audiofil idiotak irjak, akiknek a budget kategoria &#163;50-nal kezdodik. Nem hiszem el, hogy nincs 20-30 fontert valami normalis, az alap Sennheiser fulesemert se adtam tobbet, ugy remlik. Koszi!
Az is jo ha linkeled a legutobbi hsz-ed, ami ebben a temakorben volt, vagy irsz egy kb hsz-szamot, megkeresem en :)
seci Creative Commons License 3 napja 0 0 84870

Das link: https://www.gov.uk/check-vehicle-tax

Registration number: RF09 KYU

✔ Taxed Tax due: 01 August 2016

✔ MOT Expires: 19 August 2015

Ooops... Ez nem irja az osszeget, de azert hasznos lehet...

Itt van tabla: https://www.gov.uk/vehicle-tax-rate-tables/rates-for-cars-registered-on-or-after-1-march-2001

de az autotradernel altaban latszik az adat.

-seci

Előzmény: seci (84869)
seci Creative Commons License 3 napja 0 0 84869

Hasznaltauto -> http://www.autotrader.co.uk (tudod mi a mi tanacsunk? <30K, 6-8+ eves, 1 tulaj idos papi/mami, make&model nem annyira szamit - mivel latszik a rendszam majd kersz egy parra quote-ot aztan fogod tudni, hogy mi jatszik es mi nem)

A biztositas (marmint amire befolyasod van, merthogy a vezeto eletkora, meg az EU jogsi ugye adott) alapvetoen a postcode-tol es a kocsi tipusatol fugg. A tipusnal nem is "nagysag" a befolyasolo, hanem, hogy mennyire jo/rossz a baleseti statisztikaja. Pl Ford Ka lehet tobbe kerul, mint egy Volvo 440 (ez igy volt 7-8 eve!)

Erdemes megnezni a nagy biztositok sajat quote-jait is (Tesco, Aviva), es nem hagyatkozni a moneysupermaket meg a comparethemeeeeeerkatsra.

Ado: most mar latszik a direct.gov.uk -n valahol online - rendszam+tipus alapjan megmondja, hogy meddig ervenyes a road-tax/MOT es mennyi az annyi (most eppen nem megy ahogy nezem)

MOT <40 font

benzin: 120-130p/liter :) de ugye lattunk 69p-160p kozott mar mindent. Dizel detto. Ettol kezdve szorzassal adodik a megtett tav fuggvenyeben.

Eves szerviz 100-500 kozott.

Nekunk kb 1000 font/ev a "fix" koltseg (nem uzemanyag), ebben benne van az amortizacio is (hasznalt kocsi eseten).

-seci

Némedi László __ Creative Commons License 4 napja 0 0 84868

:)))

gyorsan kell összeraknom, és közben sok mindent kell csinálnom :))

köszi, javítás is!

Előzmény: cam aro (84867)
cam aro Creative Commons License 4 napja 0 0 84867

...ezt a hszt nem te irtad.. :)) 

de ha benzinre rakerdezel, akkor javitas is. /koltseg/ 

Némedi László __ Creative Commons License 4 napja 0 0 84866

rakom össze az autótulajdonlás költségeit, és kellene a segítségetek:

autó ára (használt): xxx

biztosítás: ?? (párom vezetne, vagy 20 év magyar jogsi, nem tudom mit ad ki, és secitől tudom, hogy a postcode fontos :)))adó: ??

benzin: ??

MOT:??

van, amit kihagytam?

(persze depreciation, de a mának élünk :)))

cam aro Creative Commons License 4 napja 0 0 84865

http://www.exbury.co.uk/website/

ez valami fantasztikus lehet majus kornyeken. 

mar most tobbseg virag elnyilva.. de szakado eso utan ragyogo napsutesben ..

.. nem cseppet irigylem a Rothschildokat. :)  

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!