Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

cam aro Creative Commons License 2 órája 0 0 82996

nyilvan hatalmas a kulonbseg..

hisz a dizel 2-3e kozt dolgozik kellemesen. .a benyas meg 6e felett.,.. 

es itt/igy mar eltorpul a dizel nagyobb nyomateka. 

az hogy az egyik nem eletszeru felhasznalas.. az ne zavarjon. 

...hagyuk. 

tegy egymas melle egy 2.0T-t.. es egy 2.0 crtdi-t.. azt hagy szoljon,. 

amelyik lemarad, az alkalmatlan az autozasra.. ( hmm ) vagy mi a szempont ? 

15 darab mv agustam  volt. 

csupa leharcolt agostini szarmazek. 

ut, raz, olasz, es pucsitani kell rajta. 

nem az en formam. 

========

Előzmény: KawaBazsy (82995)
KawaBazsy Creative Commons License 3 órája 0 0 82995

"a fordulatnak ehez nem sok koze van"

Ne idegelj már.. biztos emlékszel még, h a teljesítmény az a nyomaték szorzata a fordulatszámmal.. Igen sok köze van hozzá. :-)

A Saab turbós 2.0 motorja már 20 éve is 200 ló volt. Ma meg a hasonló motorok már 300 felé közelítenek, biztos olvastad a cikket az új Civic Type-R-ről, ami 2.0i turbo, s 310 ló..

Nézegetem a motorokat, megnéztem a héten egy MV Agustát, nagyon begyere.. van ezzel a márkával vmi tapasztalatod? Nekem azóta a legcool-abb gép, mióta először láttam élőben, úgy 14 éve.. hasonlóan mély benyomást csak a Ferrari Enzo tett rám.. hiába, ezek az olaszok.. :-)

Előzmény: cam aro (82994)
cam aro Creative Commons License 3 órája 0 0 82994

Te is tudod, h a d alacsonyabb fordulata miatt a benyás mindig erősebb lesz."" 

ne menjunk bele a reszletekbe. 

egy dizelnek - mar- sokkal magasabb a vegnyomasa.. (hatasfok )

azt meg eleg regota tudjuk hogy a feluletre hato ero az felulet x nyomas. 

na most ha mindket motor 2 literes.. furatban nem sok a kulonbseg. 

a fordulatnak ehez nem sok koze van. 

nem latom ertelmet a loero csatanak.. koz uton. 

a vwnek van 170 pacis dizelje. (lehet erosebb is, de ezt tudom ) 

szeria. utcara.

ennyi volt a kiindulo alap egy 2.0T saab ellen.  

Előzmény: KawaBazsy (82993)
KawaBazsy Creative Commons License 3 órája 0 0 82993

Figy, dízellel járok, képben vagyok. :-) Ennél a Fiat dieselnél (150 ló) egy erősebb motorral kínálták az Asztmát, hasonló méretű, de bnzines turbóval. Ebből 240 ló is volt.. Te is tudod, h a d alacsonyabb fordulata miatt a benyás mindig erősebb lesz.

Előzmény: cam aro (82992)
cam aro Creative Commons License 4 órája 0 0 82992

Nem nyomja le a diesel a benyást"" 

ket vegpont kozt hasonlitva valoszinuleg nem. 

de utcara tervezett autokban mar tud annyit a dizel, mint a benyas. L/kW

nem, nem vagyok dizel parti.. de ami fejlodesen ezek az utobbi idokben atmentek. az elott csak kalapot lehet emelni. 

es nem, nem beszelek az elettartamrol. .azok mára mar tervezett kellekek a showbizniszben. :)

Előzmény: KawaBazsy (82990)
cam aro Creative Commons License 4 órája 0 0 82991

10" koruli evjaratban nem ritka a 170+ paci 2.0 cr dieseltol. 

es akkor ez meg dizel is.. ami nem a benzines nyomateka. 

konkretan, ha nincs fokozat fuggo nyomatek korlat, (de van :( akkor kettoben gazra futyuli le a gumikat.

aztan nem suv-ot hasonlitottam saabal. hanem kategoria tarsat.. mondjuk legyen passat.

am ne legyen igazam.. de ugysem szamit. :)  

benzin vs dizel .. nincs vita. 

a te dontesed. es a felsorolt pontokkal max egyeterteni lehet. 

Előzmény: aknot (82988)
KawaBazsy Creative Commons License 7 órája 0 0 82990

Nem nyomja le a diesel a benyást, esetleg egy túlhúzott d egy kisnyomásút.. Amúgy most csinált a VW egy 2.0d 240 lovast, de benzinesben ennél sokkal erősebbek vannak azonos ccm-ben.

Azért a dízel nem kuka olyan hamar, a cégesben 278K km van, s még minden gyári benne (turbo, kettős tömegű, befecsi). Nem mindegy h hogy használják.

Vazz, 1-2kilométerre nemhogy autót, még a biciklit sem vagyok hajlandó elővenni. Ha csak nem kell vmi nehezet hurcolni (ami gondolom nem napi szintű dolog), akkor nyugodtan lehetne pár percet sétálni, jót tenne.. ezért tart itt a kényelmes, nyugati társadalom. :-)

Előzmény: aknot (82988)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 14 órája 0 0 82989

http://totalbike.hu/hirek/2015/03/04/hogyan_ne_gyujtsd_magadra_a_motort/

Nem semmi video, ahogy a faszi ego fenekkel rohangaszik...

aknot Creative Commons License 15 órája 0 0 82988

Hát, azt azért megnézem, amikor a 2.0s VW dízel még kettesben is kipörög...

(különösen agy 1.5 tonnás kasztnival)

Amúgy anno amikor az itteni Saabot vettük, eredetileg egy 1.9-es TDi  kombi Octaviat akartam venni, mert olyanhoz volt szerencsénk és valóban meglepően jó volt a gyorsulása és jó nagy a csomagtere, de (majdnem) ugyan annyiba került, mit a Saab, úgyhogy maradtam a Saabnál, azt jobban ismertem.

(nem is bántam meg)

De azt eldöntöttem, hogy dízelt nem veszek.

(akit érdekel, azért, mert:

1. lehet, hogy kevesebbet fogyaszt, mint a benzines, de a gázolaj drágább (a kereskedők sem hülyék)

2. a dízel kuka 100K km-nél és addig is van baj vele és kategóriákkal többe kerül a javítása, mint a benyósnak.

3. mi legtöbbször rövid távokat megyünk vele (1-2 km), akkor a dízel is fogyaszt, mint állat és tönkre is vágja.

4. hangos)

Előzmény: cam aro (82987)
cam aro Creative Commons License 25 órája 0 0 82987

egy 2.0 dizel vw motor keresztbe nyeli le a saab benyas turbosat gyorsulasban. 

mondjuk mindezt dizel karakterrel.. de hat egy jo automataval az sem egetrengeto problem. 

csereben sokkal kevesebbet zabal.. de amit megsporol az uzan, azt majd beleonti a javitasaba.. :) 

vegeredmeny > 

ha az ember idoben szall ki egy dizelbol.. meg jol is jar., 

ha rosszkor szall bele.. az cumi. 

-------------

Előzmény: seci (82982)
cam aro Creative Commons License 25 órája 0 0 82986

keves mitsu rohangal mifelenk.. es abbol meg kevesebb jon be muhelybe. 

nincs tapasztalat. 

a japo annak idejen a legjobb volt, de a fejlodesel nekik is lepest kell tartani. 

(ironia )

megmindigaztmondom, hogy a legkevesebb futottat, es ami a legjobban tetsziket kell valasztani a budgetbol. 

nincs ezek kozt a kocsik kozt mar muszaki szinvonalban elteres. 

tehat nincs tipus megkotes ez teren. 

(ettol fuggetlenul, ha az az automata nem robotizalt mechanikus hanem a hagyomanyos automata.. nem tartanek tole. < nem tudom mitsu csinal-e robot valtot, de gyanitom igen.  ) 

Előzmény: aknot (82981)
aknot Creative Commons License 29 órája 0 0 82985

Na, ilyen válaszokat vártam.

(m1ek is a Mitsubishi topikba)

Előzmény: Caitlin (82983)
titamita Creative Commons License 1 napja 0 0 82984

Ign, dea mostani kocsinkban es az meg igy tiz evesen sem ilyen zajos. Es a mostanival lehet elozni, ez meg nagyon lomha volt. 

Előzmény: aknot (82978)
Caitlin Creative Commons License 1 napja 0 0 82983

mint regi mitsus belepoff...

a mitsu automata valtokkal nagyon nem szokott problema lenni amig az auto ertelmes eletkoru - nem nagykoru pl. 

erdemes az itteni mitsu topikba kerdezni esetleg

Előzmény: aknot (82981)
seci Creative Commons License 1 napja 0 0 82982

Eh... Szoval Saab 2.0 Turbo benzines utan ne is nezz semmilyen kocsit sem, szerintem nem is gyartanak mar olyant, ami ugy gyorsul (illetve csaladi kivitelben nem)

De majd megcafolnak az autoreszelok!

Esetleg valami US model V6-os motorral.

-seci

Előzmény: aknot (82979)
aknot Creative Commons License 1 napja 0 0 82981

Személyes tapasztalat?

Leginkább az érdekelne, hogy milyen a Mitsubishi automata váltója, mert a benzineseket szinte kizárólag azzal szerelik.

Előzmény: cam aro (82976)
aknot Creative Commons License 1 napja 0 0 82980

Nem véletlenül.

Előzmény: seci (82975)
aknot Creative Commons License 1 napja 0 0 82979

Csak a GRAND Tourneo 7 személyes, az meg nem nagyon van 20K alatt, arról nem is beszélve, hogy CSAK 1.6-os motorral szerelik (a dízel is meg a benzines is, bár az ritka, mint a fehér holló), az meg nem visz el biztonságosan egy megpakolt kisteherautót (mert tulajdonképpen az az).

Arról nem is beszélve, hogy nekem beszélhetnek ilyen, meg olyan kis fogyasztásról, most, amikor otthonotthon voltunk, egy új 1.6-os benzines Zafirát béreltünk, 2 felnőtt 3 gyerekkel, megpakolva az sem tudott 9.1-nél kevesebbet fogyasztanni országúton se, viszont úgy gyorsult, mint egy reumás csiga rükvercben és olyan hangos volt, hogy nem hallottuk a rádiót!

Ilyen kondíciókkal a Saab is ennyit fogyaszt, viszont azzal biztonságosan meg tudok előzni egy kamiont is és közben értjük egymás szavát, miközben szól a zene elöl, a gyerekek meg filmet néznek hátul!

Előzmény: seci (82974)
aknot Creative Commons License 1 napja 0 0 82978

Na ja, abban egy 3.2 literes dízel motor van!

Előzmény: titamita (82977)
titamita Creative Commons License 2 napja 0 0 82977

Nem vagyok autoszerelo, de mielvittu k nemreg tetszelni egy Shogunt, ami dizel volt es irtora traktorhangja volt. Pedig papiron tok jol hangzott a nagy rakter, elpakolhato ulesek. 

Előzmény: aknot (82972)
cam aro Creative Commons License 2 napja 0 0 82976
seci Creative Commons License 2 napja 0 0 82975

Ez annyi 1 evesen, mint egy 5+ eves Micsubicsi Ótlendör.

http://www.autotrader.co.uk/classified/advert/201412099543500 

<10K miles-szal van egy csomo 2013-2014-es model.

-seci

Előzmény: seci (82974)
seci Creative Commons License 2 napja 0 0 82974

Mi van a Ford Tourneo Connect project-tel???

-seci

Caitlin Creative Commons License 2 napja 0 0 82973

nem lehet ra rosszat mondani :) a dizelnel erdemes megnezni, h melyik motorral szerelik, mert a mitsu nagyon sokaig egy regi fejlesztesu dizelmotorral szerelte a kocsijait. sajat tapasztalat a regi dizelekrol: fogyasztas ami szemmel sok, viszont nagyon sokaig birtak a gyurodest. 

csak halkan jegyzem meg, en jobban bizom a J-vel kezdodo alvazszamban. Ez jelzi, h japanban raktak ossze. tapasztalatom alapjan nem is rosszul. 

aknot Creative Commons License 2 napja 0 0 82972

Hátul nekem is Michelin (használt), mert azt mondta a gumis, hogy most az a jó, előre meg átrakattam a GoodYear-eket, amik eddig hátul voltak.

Ha elkopik (mert az sokkal jobban kop), azt terveztem, hogy oda új Michelint veszek.

De ez mostmár valszeg az új tulaj dolga lesz.

Úgyhogy autóreszelők, mondjatok valami rosszat a Mitsubishi Outlanderre.

Lehetőleg benzines, manuál és 2010 körüli.

De érdekel a vélemény az automatáról is (netszkvid arra vágy), meg a díyzelről is (abból van több).

Caitlin Creative Commons License 2 napja 0 0 82971

en szemely szerint eleg skeptikus voltam sokaig a nagyonmarkas es a kozepesenmarkas gumik teljesitmenyet illetoen. aztan lett egy nagy sebessegre kepes, borzaszto peres gumikkal megaldott kocsink. Elso korben kapott valami kozepesen jo, meg nem meregdraga papucsokat. aztan amikor azok -eleg hamar- elkoptak akkor hiperszuper pirelliket. Eg es fold volt a kulonbseg. nagy teljesitmenyre kepes kocsinal tenyleg megeri a szuperjo gumi. 

a lanceremen (kozepkategorias caladi auto) nem tapasztaltam ekkora kulonbseget. Mondjuk legalacsonyabb kategoria amit meg megvettem ott is max a Barum volt, annal alabb nem nagyon adtam. de volt rajta michelin - nem volt nagy durr, pirelli - jo, de tul draga lett volna boltba es akkor mar az ar/ertek aranya nem lett volna jo, goodyear - ez kifejezetten csuszos volt,....

Dorka 57 Creative Commons License 2 napja 0 0 82970

javasolta = akarta eladni

nem rosszmáj

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (82969)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 3 napja 0 0 82969

Ezt javasolta a gumis... Plusz nekem az elozo gumikkal sem volt gondom, azon kivul, hogy hamar elkoptak. Telen meglepoen jol birtak a viszonyokat, nem csusztak meg egyszer sem, pedig nyari gumik.

(Amugy meg nem koltok szaz fontokat kutyukre, ket mp3 lejatszom van, az egyik egy anno £65-be kerulo Sony a masik meg egy £20 Sandisk. Az okostelefonom £70 volt, a laptopom 5 eves, a netbookomat £55-ert vettem second hand eBayrol...)

Előzmény: cseik (82968)
cseik Creative Commons License 3 napja 0 0 82968

Én is csodálkozom rajtad Sas :( egy mp3 lejátszóra vagy egy egyszerű hangszóróra százfontokat költesz, az életedet meg rábízod huszfontos gumikra....

szerinted miért olcsóbb, ha nem rosszabb a kínai gagyi?

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (82967)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 3 napja 0 0 82967

Ize... Megkerdeztem a gumist, hogy mit javasol, ezt javasolta, ez lett... Plusz korabban olvastam gumi teszteket, nem volt meg olyan jonevu marka, amit ne huzott volna le teszt, szoval fene tudja jobbak-e egyaltalan mint a budget-ek...

Előzmény: cam aro (82965)