Keresés

Részletes keresés

cam aro Creative Commons License 10 órája 0 0 101406

Senki nem tudja. 

Tervezet van, torveny az nincs. 

There is a may see..

Előzmény: jwdo07 (101399)
Havel Ina Creative Commons License 11 órája 0 0 101405

Elolvastam. Pontosan ezt irtad:

"Sokkal civilizaltabb helyen elek, mint Bp, megsem nacizom le a Budapestieket. Pedig."

Azt a "Pedig"-et kar volt oda biggyeszteni. Annak nagyjabol olyan hatasa van, mint amikor a nemet a mondat vegere biggyeszti, hogy "nicht". Negalja az egeszet.

Azt meg, hogy akamilyen teny el lett-e ferditve, es ha igen, ki altal, itelje meg mindenki maga.

De hagyjuk ezt, en is befejeztem a temat. 

Ahogy a nagymamam mondana: Legyen tied a legnagyobb bakter tojas :)

Előzmény: netszkvid (101347)
Caitlin Creative Commons License 15 órája 0 0 101404

tartashibabol fakado pectus excavatum is van, ami a kov. hetekben derul ki, h gyogytorna vagy szippantoskeszulek (vacuum device a hivatalos neve:) ) segitsegevel fog-e javulni. Ha behuzza a "szarnyait" jelentosen javul a mellkasa is, igy remelem megussza tornaval/uszassal.

Szerencsere van uszodank a hazba, igy nem kell uszoklub es maceralodni vele, viszont most meg talalnom kell egy olyan uszas instruktort aki hajlando emberi penzert hetente 1x kijonni par alkalommal, h kijavitsa az esetleges hibakat. Terv szerint eleg lesz ebbol 1-2 honap aztan mar ez sem kell. A heti masik 2-3 uszasra lemegyunk vele mi, nekunk sem art.... 

Meg szerencse a szerencsetlensegben, hogy kepes felfogni, hogy ez most fontos es csak minimalis ellenallas es hiszti van belole. Egyenlore. aztan par het mulva meglatjuk. 

Előzmény: netszkvid (101400)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 16 órája 0 0 101403
Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (101401)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 16 órája 0 0 101402

Egyébként egy érdekes dolog: "Theresa May said no EU nationals currently residing in the UK would have to leave at the point of Brexit". Azaz nrm vágnak ki senkit jövőre. De mondjuk pár évvel később - ki tudja? 

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (101401)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 16 órája 0 0 101401

Jelenleg a 85 oldalas nyomtatványt kell kitölteni és csatolni hozzá útlevelet meg kismilliárd hivatalos és eredeti dokumentumot (Royal Mail Special Delivery használata és ugyanilyen válasz boríték biztosítása erősen ajánlott). Mi megcsináltuk ezt, nem volt gond vele, de egy nap majdnem ráment mire mindent összekapartunk hozzá. Két hónapon belül jöttek a Document Certifying Permanent Residence könyvecskéink. Aztán ha akarsz állampolgárságot ez kell hozzá jelenleg, meg állampolgári vizsga, meg nyelvvizsga, meg fizess be egy rakás lóvét. Jövőre Settled Status-t lehet majd kérni, és onnantól majd a Settled Status (és állampolgári vizsga és nyelvvizsga és rakás lóvé) kell majd hozzá. A Settled Status digitális lesz, nrm lesz ki könyvecske. Meg lehet kérni a mostani Document Certifying Permanent Residence könyvecske nélkül is, de ha can ilyen könyvecskéd már akkor beszkenneled majd a telefonoddal és megválaszolsz 6 kérdést az app-ban és máris megkapod napokon belül a Settled Status-t, ingyen. Ha nincs DCPR könyvecskéd akkor több kérdést kell majd megválaszolnod, tovább tart, és valami hatvan-egynéhány £-ba kerül majd. Legalább is eddig ez a terv. 

Előzmény: jwdo07 (101399)
netszkvid Creative Commons License 18 órája 0 0 101400

Akkor lehet hogy erre nem is kell kifejezett gyogytorna, vidd el egy uszoklubba. Ha az izomzat megerosodik, az a csontrendszernek is nagyon jo es megelozod a mindenfele ortoped "elhajlasokat".

(hozzateszem az en fiziomrol tegnap kideult, hogy professzor, szoval valszeg nem az atlag... de aknote teljesen mezei fizio a Whipss Cross korhazban- es mast is ismerek aki oda jar mas problemaval es meg volt elegedve)

Előzmény: Caitlin (101397)
jwdo07 Creative Commons License 18 órája 0 0 101399

https://www.napi.hu/nemzetkozi_gazdasag/https://www.napi.hu/nemzetkozi_gazdasag/anglia-nagy-britannia-magyar-vesz.669953.html.669953.html

Tudom votma, de csak kezdek ossze zavarodni. Akko most mi kell az allampolgarsaghoz? A 85oldalas doksival jaro igazolvany vagy majd a szetold sztetusz papir?

A vegen ugyvedet kell fogadjunk?

Jwdo - tanacstalan

:-/

AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 18 órája 0 0 101398

Jön a Tesco gazdaságos Tesco Jack's néven

https://www.bbc.co.uk/news/business-45572731

Tesco has unveiled its new discount chain called Jack's that aims to tackle the rising threat posed by German rivals Aldi and Lidl.

Caitlin Creative Commons License 19 órája 0 0 101397

koszi az infot! Nem faj semmi, a tartasa a legnagyobb baj es az, h a lapockai ala be tudok nyulni, ami nem normalis. De igy egy kicsit nagyobb bizalommal fordulok a physio fele. Masoktol meg nagyon rosszakat hallottam. Majd a konkret embernel eldontom melyik igaz az adott szituban. 

Előzmény: netszkvid (101386)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 19 órája 0 0 101396

En nem bannam ha osszejonne es jonnenek ide az amerikaiak. Akkor legalabb majd az amerikaiakat utalnak a britek es nem a kozep/kelet-europaikat (mindig a legutobb erkezetteket utaljak). :-)

Előzmény: VeraVictoria (101392)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 19 órája 0 0 101395

Wow, koszi a linket, valoszinuleg errol lehetett szo (csak kb fel percet hallgattam). Bar ebben nincs szo Ausztraliarol, viszont a radioban meg nem volt szo NHS-rol, de lehet hogy ez volt az alapja.

Előzmény: netszkvid (101390)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 19 órája 0 0 101394

Nem tudom mi ertelme lenne, de en mar semmin se csodalkoznenk. Reggel beultem a kocsiba, bekapcsoltam a radiot, es mielott atkapcsoltam volna az FM transmitterem frekvenciajara eppen arrol beszeltek, hogy hogyan lehetne a kieso EU munkaerot (i.e. kevesebben jonnek majd / mar most kevesebben jonnek az EU-bol) potolni Brexit utan. Erre mondtak ezt az allitolagos lehetoseget. Ami szerintem nagy marhasag, mert 1) amerikai vagy ausztral nem fog gyumolcsot szedni minimalberert 2) ha szedne is nem erne meg nekik atjonni egy szezonra amikor a repulojegy jokora osszeg...

Előzmény: ocso79 (101389)
Bmrenault Creative Commons License 20 órája 0 0 101393

Csak minket engedjenek oda :D. Angol kolléga se nagyon tudott bejutni Ausztráliába /20éve/ és most se nagyon lehetséges szóval szép és jó de lesznek ott kitételek.

Előzmény: VeraVictoria (101392)
VeraVictoria Creative Commons License 21 órája 0 0 101392

3 egymastol ilyen messze levo orszag egyesulne? Valahogy  nehez elhinni. Ilyen esetben mi lenne a szabaly? Ha Angliaba mehetnenek a valahai gyarmatokrol szabadon, amikor odaernenek akkor mehetnenek a ket masik orszagba is tovabb? Ezt valahogy nem hiszem el hogy jo lenne barkinek.

Ha mar egyesulni akarnanak akkor jobban elhinnem hogy Kanadaval, le Mexicoval es le a Del-Amerikai allamokkal, az Angliat sem tartanam kizartnak mert nem art egy kozos orszag  ami europai de sosem egyeznenek bele hogy azon keresztul bearamlas legyen, legyunk csak szepen rasszistak, nem engednenek be muszlimokat az biztos.

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (101387)
Dorka 57 Creative Commons License 21 órája 0 0 101391

japanparts nipparts csak csomagol valamit valahonnan, néha meglepően jó minőségűt.

A MANN gyári beszállító sok helyen  

Drága ez a szűrő, a volvohoz a legdrágább £21.24 a kedvezmények után. És aktívszenes.

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (101383)
netszkvid Creative Commons License 23 órája 0 0 101390

Parancsolj:

https://www.theguardian.com/politics/2018/sep/18/rightwing-thinktanks-unveil-radical-plan-for-us-uk-brexit-trade-deal-nhs

No itt felvonul az osszes disz Brexiter- es kiderul mi is hajtja oket (profit, profit profit)

Előzmény: ocso79 (101389)
ocso79 Creative Commons License 24 órája 0 0 101389

Ne haragudj ennek mi ertelme lenne ? Tudnal adni egy linket ahol errol beszelnek?

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (101387)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 25 órája 0 0 101388
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 25 órája 0 0 101387

Pletyka szerint allitolag van olyan terv, hogy UK, USA es Ausztralia egyfajta uj "EU"-t hoz letre, beleertve a munkaero szabad aramlasat. Jol hangzik, akkor lehet hogy lepunk USA-ban vagy Ausztraliaba :-)

netszkvid Creative Commons License 1 napja 0 0 101386

Sorban: igen van ilyen. Egyebkent a gyereknek nem az izmai fajnak, hanem a csontjai (csak nem tudja pontosan beloni, mi is faj, mivel arrafele kevesebb idegvegzodes van).

Ketlem, hogy gyogytorna ezen segiteni tudna- Oli rugby csapataban van 1-2 kisfiu aki tavaly pl 2 honap alatt 4 cm-t nott es ok rugbyre sem jottek, olyan fajdalmai voltak a gyereknek. En ketlem, hogy gyogytorna ezen segitene- idovel elmulik, amikor minden szovet behozta a csontszovetet novesben es hozzaszoktak az uj merethez.

A masodik kerdes: a gyogytornasz kepzes rendkivul magas szinvonalu  ebben az orszagban- a mesterkurzuson amit tartok iden 3 gyogytornaszom volt, (na jo, ketto kulfoldi), es az angol volt leginkabb otthon azon a kuruson, amit orvosoknak es kutatoknak tartanak- az arab kepzettsegu a vegere sem nagyon ertette meg, hogy mit kellene tudnia :-) A chilei pedig, biztos jo fizio abban amit megtanitottak neki, de hogy magatol nem jon ra egyedi problemak megoldasara az biztos. A legtobb gyogytornasz specializalodik es mesterkurzust es sokan PhD-t csinalnak. Mondjuk a maganpraxisok tobbseget nem ilyenek csinaljak, az is igaz.

Masreszt aknotnak meg nekem is van nhs es gyogytornaszunk igy szemelyes tapasztalat is van (en pont ma voltam az utolso viziten). Olyan hihetetlenul profi szemelyreszabott edzestervet kaptam- meg egy olyan kemeny edzot a gyogytornasz szemelyeben, aknot a megmondhatoja, hogy milyen szorgosan csinaltam a gyakorlataimat. Nem futoszalag terapia volt, teljesen szemelyre szabott. Felmertek, a gyogytornasz ultrahanggal megnezte a problemas int, diagnosztizalt es ahhoz igazitotta a kezelest, hogy milyen funkciot akarok elerni (mivel azt mondtam, hogy problemamentesen akarok fel maratont futni, gyakorlatilag edove valt es a felmerte melyik izmokat kell megerositeni ahhoz hogy az illeto int megkimeljuk. Tenyleg nagyon kemeny volt az elmult 3 honap- de eredmenye is van, gyakorlatilag megszunt a kronikus problema).

Aknotnak hasonloan szuper tapasztalatai vannak, pedig mashova jar: futas analizist csinaltak rajta es  technikat fejlesztettek, hogy maskent fusson.

Ingyen, nhs.

De azt nem garantalom, hogy minden gyogytornasz ilyen, nekunk ezek a tapasztalataink. Good luck!

Előzmény: Caitlin (101380)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 1 napja 0 0 101385

Ja, ugy akkor ertem.

Előzmény: cam aro (101384)
cam aro Creative Commons License 1 napja 0 0 101384

akkor az amelyik ugyanazt £43.99-ert adja az hogyan el meg, ki vesz toluk...""

a megoldas ebben van > ugyanazt < 

ugyanis nem ugyanaz , hanem egy jobb minoseg. 

nyilvan egy cabin filternel ez nem sokat szoroz, de olaj/levego szurokel konnyen 

belehet furdeni. 

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (101383)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 1 napja 0 0 101383

Hehe, érdekes eredmények jottek ki rá:

Lehet kapni £13.49-ert... De £43.99-ert is... Szoval lehet hogy tulszamlaztak... De az is lehet hogy meg olcson megusztam... :-)

Azt nem ertem hogy ha van ceg ami £13.49-ert adja, akkor az amelyik ugyanazt £43.99-ert adja az hogyan el meg, ki vesz toluk...

Előzmény: cam aro (101382)
cam aro Creative Commons License 1 napja 0 0 101382

aktiv szenes szurok nem  szoktak olcsok lenni, mar viszonyitva a sima 

papiroshoz kepest. 

tiedbe mi van, nem tudom.. de szerintem lenyultak. < ha ez csak anyagkoltseg. 

(peldaul a volvokban siman szamlazunk egy orat a cserere, olyan joil sikerult megtervezni a karbantartast :)

eurocarparts dot komon nezd meg. 

cabin filter neven keresd. 

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (101378)
KawaBazsy Creative Commons License 1 napja 0 0 101381

Nekem olyan volt, h tinédzser korban nagyon gyorsan nyúltam meg (ilyen havi 1 centit), s éjjel állandóan elfeküdtem a gerincem,s  fájt. A röntgenen azt mondták, h a gyors növés miatt piskóta alakúak a csigolyáim.. de aztán ok lett a helyzet, utolért minden cucc, aminek kellett. :-)

Előzmény: Caitlin (101380)
Caitlin Creative Commons License 1 napja 0 0 101380

Gyerekesek: volt olyan vkinek, h annyira gyorsan nott a kolok, hogy az izomzata nem tudta tartani a tempot? 

Vannak tartas es egyeb problemak. Kertem physio-tol magan idopontot, de jo lenne tudni, hogy mi a rendszer (ugy altalanossagban)...pl mehet-e nhs-re ha dokival feliratom? az itteni physio kepzes komoly gyogytornaszi kepzes, vagy csak vmi komolytalan par hetes tanfolyam? 

barmi info-t koszi :)

KawaBazsy Creative Commons License 1 napja 0 0 101379

Én sokallom, a Sharanhoz olyan 2-3E pénz volt.

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (101378)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 1 napja 0 0 101378

Autószerelő olvtársak. Autóm volt full service-n. Alapból elégedett vagyok, kivéve egy dolgot. £31.20+VAT-t számláztak pollen filter anyagköltségre. Nem sok az egy kicsit? (Nem márkaszervíz) 

AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 1 napja 0 0 101377

Szerintem sokan fogják csinálni...

Előzmény: ocso79 (101376)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!