Keresés

Részletes keresés

AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 30 perce 0 0 100116

Kerdes: "Skid Risk - Max speed 20mph"

tipusu tablak kotelezo jelleguek, vagy csak ajanlasok? Egy eleg jelentos fobb uton vagy 3 miles hosszan utburkolatot javitottak egy hete, mostanra mar tok jo az ut, de a tablak meg mindig kinnt vannak. Autosok (meg en is) eleg tanacstalanok, van aki megy ugyanugy 60-nal (annyi a normal/korabbi limit) es ha mas lassabban megy akkor vegigelozik oket, van nehany aki betartja a 20-at, nagy tobbseg kb felutra lovi be olyan 40 tajekara... Ma jott egy rendorauto szembol, hirtelen mindneki 20 kornyekere lassitott, korforgalomnal a rendor visszafordult, egy darabig cammogott o is 20-szal, majd megelozott ket autot (megkulonbozteto jelzes nelkul), vegul elkanyarodott masfele, ebbol gondolom hogy csak ajanlas?

AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 30 perce 0 0 100115

VR-t nem probaltam sajat telefonon, masen/kiallitason igen, kb 30mp alatt olyan szedules-hanyinger jott ram hogy majd belehaltam... nem az en mufajom..

Előzmény: KawaBazsy (100109)
Caitlin Creative Commons License 1,5 órája 0 0 100114

Tudom, tudom, vicc akart lenni :) 

Egyebkent konkretan tanultuk hogyan kell manipulalni a tomegeket a mass median keresztul. Erdekes tantargy volt, utana meg etika ora kovetkezett :)

Amennyire en hallottam volt kollegaktol kb, ez az analizaltatja magat meg mindig tart, kicsit csokkent, de azert van meg....

Előzmény: netszkvid (100111)

KawaBazsy Creative Commons License 1,5 órája 0 0 100113
Előzmény: KawaBazsy (100112)
KawaBazsy Creative Commons License 1,5 órája 0 0 100112

Őöö.. Magyarországon 2008 őszén ugrott meg a forint árfolyama, akkor kellett az IMF csomag.

Előzmény: netszkvid (100110)
netszkvid Creative Commons License 1,5 órája 0 0 100111

"Evtizedekkel elorebb jartunk Amerikanal :D"

Ezt nem hiszem. Az egesz marketing pszichologia Amerikaban a haboru utan szuletett es alakult ki (Europabol USAba menekult Kozep europai zsido pszichologusok reven, akik a masodik vh es nacizmus pszichologiajat kutattak, marmint hogy hogyan lehet tomegeket manipulalni). Ez a tomegmanipulacios pszichologia aztan az USAbol jott vissza Europaba.

Sot, tovabb megyek: a 90 es evekre minden valamit magara ado amerikai pszichologushoz jart es analizalta magat. Kerdem en, mire mentek vele?!

Előzmény: Caitlin (100107)
netszkvid Creative Commons License 2 órája 0 0 100110

Nem, az 2007 oszen volt :-)

Előzmény: KawaBazsy (100108)
KawaBazsy Creative Commons License 2 órája 0 0 100109

Jut eszembe, a Billions-ban volt vmi snitt a VR-ről, s rákeresve egész baró játékok vannak már hozzá. Úgy tudom, h ehhez kellenek ezek a csúcstelefonok is, mer ezeknek megfelelő a felbontásuk. Ilyet nem próbáltál még? Milyen?

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (100099)
KawaBazsy Creative Commons License 2 órája 0 0 100108

No de a credit crunch 2008 őszén jött..

Előzmény: netszkvid (100106)
Caitlin Creative Commons License 2 órája 0 0 100107

jo cikk!

"First, journalists must understand how propaganda works on the brain "

K-Europai ujsagirokepzes - 90-es evek vege: nekunk volt 2 felev pszichologia, kifejezetten a manipulaciora kihegyezve. Es 4 felev kommunikacio technika. Evtizedekkel elorebb jartunk Amerikanal :D

Előzmény: netszkvid (100102)
netszkvid Creative Commons License 2 órája 0 0 100106

Elore?! A Lehman brothers 2007 szeptembereben omlott ossze, vagyis Soros csak kozben ebredt fel

Előzmény: KawaBazsy (100103)
Caitlin Creative Commons License 2 órája 0 0 100105

Nekem legnagyobb "hasraesesem" kedvenc publicistam volt. Felneztem ra mar egy ideje, es amikor megtudtam, h tanitani fog nagyon orultem :) Nekem nem az ismertseg adja feltetlenul a hasraeses feelinget, inkabb, h en mennyire tartom nagyra az  adott  embert. Ez meg ritkan esik egybe az ismertseggel :) Ezert is nem nagyon hiszem, h politikus tudna hatni ram. 

Pl. interjut kesziteni JK Rowlinggal nem lenne nagy durranas, de Jay Mcinerney mas teszta lenne :)

seci Creative Commons License 2 órája 0 0 100104

Azert az nem mindegy, hogy milyen egyetem :)

-seci

KawaBazsy Creative Commons License 2 órája 0 0 100103

Hopp, Sas, ez a te hsz-ed.. ezek szerint Gyuribá előre szólt..

WhiteEagle (11267) - 2008.01.21 "Soros: a legsúlyosabb pénzügyi válság fenyeget a második világháború óta

Soros György szerint a legsúlyosabb pénzügyi válság fenyeget a második világháború óta, és a krízis Európát is érinteni fogja. Az utóbbi években alapveto, szavai szerint a "piaci fundamentalizmusra" visszavezetheto tévedések határozták meg a politikát.

netszkvid Creative Commons License 2 órája 0 0 100102

En azt hittem, hogy az egyetem az emberek nagy reszenek arrol szol, hogy felismerje, milyen nagysag elott kell hasra esni- nekem volt egy par ilyenem, de ezeket utcan soha senki nem ismerte volna fel. Attol hogy poenkodik a TVben, mitol lenne jobb/rosszabb ember es miert szamit ez?! Fura az emberek pszichologiaja- valoszinuleg ezert is tart itt az emberiseg ahol.

Errol olvastam egy cikket a napokban a Guardianban- szerintem a temahoz tartozik es sokat megmagyaraz a reakcioinkrol es hogyan mukodik a tomegek megbabonazasa: https://www.theguardian.com/commentisfree/2018/jun/13/how-to-report-trump-media-manipulation-language

Előzmény: Caitlin (100101)
Caitlin Creative Commons License 3 órája 0 0 100101

soha nem felejtem el mikor elsoeves egyetemistakent bekerultunk a kiralyi tvbe gyakorlatra. Meg nem voltak kereskedelmi adok. Es ott voltak a nagy nevek a folyoson. En akkor egy eletre elore "hanyatt estem", megszolalni alig birtam napokig. A startstruck kifejezes nagyon talalo. Aztan napi szinten dolgozni kellett veluk es ok is emberek csak. Azota a hanyatt eses nem megy.

Caitlin Creative Commons License 3 órája 0 0 100100

Felig van igazad, de nekem is eszembe szokott jutni. Akkor valtott amikor secondaryba kerult, tehat amikor amugy is valtott volna. De igen: elvartam volna tole en is, h secondary-be is allami suliba jarjon ha mar annyira verte a mellet miatta. 

Azert nagy szerencse, h ritkan jon a gyerekert/rendezvenyekre. Igy is van eleg "szemelyiseg" nelkule is. Allitolag tobb bbc hires ember gyereke is ide jar. Megkerdezte tolem egy anyuka, h XY-t lattam-e, most jott a gyerekert es wow... en meg visszakerdeztem, h kirol van szo :D majd mondtam, h nincs tv-nk (akkor nem is volt, most meg adas nincs benne)... 

Virgin kegyetlen. mi broadbanden vagyunk naluk, minoseg nem rossz, de nem is fenyes. Viszont az ugyintezes borzadaly. En mindig kerek visszahivas emailbe.

Előzmény: netszkvid (100097)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 3 órája 0 0 100099

Miafene, kinai telefonok lesznek az uj premium keszulekek? https://pcworld.hu/pcwlite/rendhagyoan-lenyugozo-a-rejtett-kameras-oppo-find-x-csodatelefon-249541.html

1000-1700 Euro, jol is nez ki, ...

netszkvid Creative Commons License 3 órája 0 0 100098

Most en is happy vagyok (meg sporoltam is havonta £1.50 et es meg 8 szoroztam az adatomat).

Visoznt ahhoz, hogya Virgint lemondjam, 10 percet kellett 0345 os szamon csacsognom Richard egy alkalmazottjaval- orulok, hogy nem naluk kotottem ki, tenyleg.

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (100091)
netszkvid Creative Commons License 3 órája 0 0 100097

Jut eszembe: hanyszor, de hanyszor lattuk a mediaban, hogy ez a DC micsoda egy fondon jaro ember es lam, allami iskolaba jarnak a gyerekei... mar akkor gondoltam, hogy nagyon szivja a fogat emaitt de a Tory PR fonok kemeny vele... hat gondolom, a lemondasa utan 1 hettel a gyerekek mar privat suliban voltak, nehogy a plebsszel keveredjen a kek ver. Hernyo all, mint szulore is, bocsanat. Aki a gyereket a PR ala rendeli, az azert nem a mintaapuka.

Előzmény: Caitlin (100094)
seci Creative Commons License 3 órája 0 0 100096

Passz. A ceg (ugyvedi irodaja) intezte, mi csak bementunk a nagykovetsegre es bepecseteltek/ragasztottak az utlevekbe.

-seci

Előzmény: Caitlin (100095)
Caitlin Creative Commons License 3 órája 0 0 100095

koszi, a spouse visa-t soha nem neztem, eszembe se jutott. Sajat jogon levoket (permres/settled/citizenship) neztuk, de azok kilove. A spouse visa-nal meg elvileg a hazassagot es bevetelt kell csak igazolni. Kellett vmi mast? 

ps: 2-fos ceg, nem 1! :) Mi kerem mar nagyobbak vagyunk :)

Előzmény: seci (100092)
Caitlin Creative Commons License 3 órája 0 0 100094

Jobban jartok :) De ha ez lenne a legnagyobb bajom a sulival akkor jo lenne. De van mas is :(

Előzmény: netszkvid (100090)
seci Creative Commons License 3 órája 0 0 100093

Az alapelv kb az, hogy ha jogszeruen tartozkodsz az orszagban, akkor dolgozhatsz. Pl vallalhatsz tanulo-vizummal hetvegi munkat, spouse vizummal amilyent csak jolesik, stb.

-seci

Előzmény: seci (100092)
seci Creative Commons License 3 órája 0 0 100092

Azert megnezem en majd azt az 1-fos kft-t, aki vizumot igenyel a tulajnak a sajat neveben...

Nem egeszen igy mukodott/mukodik a dolog.

Egyebkent meg nem tudom miert parazol, mert a meg a vizumkenyszer idejen is az volt a szabaly, hogy a spouse is pontosan ugyanolyan vizumot kap, es ott dolgozik ahol akar - amig a masik fel vizuma ervenyes. seciné is igy dolgozott itt evekig, spouse vizummal, semmi hatranyt nem jelentett.

-seci

Előzmény: Caitlin (100088)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 3 órája 0 0 100091

Az nem rossz

Előzmény: netszkvid (100085)
netszkvid Creative Commons License 3 órája 0 0 100090

No latod nalunk Kelet Londonban nincsenek ilyen prominens apukak, igy megkimelnek a hernyo dilemmatol.:-)

netszkvid Creative Commons License 3 órája 0 0 100089

Non-Dom (?)

azt hittem csak oligarchaknak van ilyen :-)

Caitlin Creative Commons License 3 órája 0 0 100088

Iskolai kozegben viszont nem helyenvalo nem apukakent kezelni. A tobbi szulo is e szerint van kezelve, igy probalom en is kevesbe hernyositani, mivel meg 6 evig fognak fiaink egy evfolyamba jarni. A gyerek egyebkent tok aranyok kolok, maskor beszelgettem vele, de fogalmam sem volt, h kicsoda. Csapat gyerekkel beszelgettem, o is koztuk volt :) 

Seci: sajat ceg, igy nem erdekel a vizum roghoz kotese, viszont az ara annal inlabb

Sajna ferjnek nem lehet perm. residency-je, vagy settled statusza. Ez teny, nem szeretnem reszletezni. Es innentol kezdve jonnek a kerdesek, h mi lesz.

Előzmény: netszkvid (100086)
seci Creative Commons License 4 órája 0 0 100087

Akkor lehet nyomatni majd a jutyúkot! :)

-seci

Előzmény: netszkvid (100085)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!