Keresés

Részletes keresés

cam aro Creative Commons License 10 órája 0 0 151103

Akkor mire megy az a rengeteg penz amit befizetnek az emberek/cegek ""

 

nincs mese, bekell zarni a benefit rendszert.

munkakepes embereket tart el joletben a rendszer, nulla hozza adott ertekel. 

 

menjenek dolgozni, semmi ertelme hogy ott ulnek a parliamentbe.. 

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (151095)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 11 órája 0 0 151102

Akkor recently hibas lett a segely rendszer, vagy recently egyre gothosebb mindenki?

Előzmény: Némedi László __ (151101)
Némedi László __ Creative Commons License 12 órája 0 0 151101

biztos, hogy például több segéyt fizet ki most az állam, mint bármikor előtte. Ez nagyon új dolog. Meg a nyugdíjak is viszik a pénzt (akár mennyire kevésnek gondolod :)

 

 

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (151098)
Bmrenault Creative Commons License 12 órája 0 0 151100

Nem egyenesen arányos.

Van 1000 háztartás. Ök fizetnek 1,200,000,-/1200 per év/

Van 200 segélyes, Akik nem fizetnek. sőt havi 1000 ret visz el. Az 2,400,000,-.

uuuuppp máris minusz 1,200,000ba van a council.

És még nem fizettek semmi másra...

Miután nem arányos könnyen előfordulhat hogy nem 20% a segélyes hanem 35% a lakoságra vetitve.

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (151098)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 12 órája 0 0 151099

Szomoruak vagyunk. Pofi macska gyakorlatilag bekoltozott hozzank, tegnap mar ejszaka se ment haza, ugyhogy ma elmentunk a gazdaihoz beszelni veluk - sajnos meg akarjak tartani (hogy hogyan azt nem tudom, hacsak nem zarjak be a hazba, mert ahogy kiengedik tuti hogy egybol sprintel majd hozzank). Azt remeltuk hogy nem erdekli oket es nekunk adjak. Ugyhogy ma este haza setaltatjuk szegenyt.

AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 12 órája 0 0 151098

Jo de nem is volt 67.5 millio lakos meg ennyi cég. Most tobb a kiadas, de tobb a bevetel is.

Előzmény: Némedi László __ (151097)
Némedi László __ Creative Commons License 13 órája 0 0 151097

NHS 1948tól van, tehát a háború alatt nem lehetett ugyanaz az adó több mindenre elég, hiszen nem volt NHS.

Utak jóval kevesebb volt, az sem olyan minőség, autó sem volt ugye, például: The first 1,000 miles (1,600 km) of motorway had been built by 1972

 

councilnak sem hiszem, hogy annyi feladata volt, mint most...

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (151095)
Bmrenault Creative Commons License 15 órája 0 0 151096

Mert régön téglábul vót a ház bővakoltad aztán kész.

Mostmeg kell ez kell az kell a kurva anyám.. Ez áremelkedés.

Nincs olcsó telek sem. Máshol sem.

Az utakra se kellett anyit költeni mert kevesebb volt a kocsi.

Nhs szintúgy. Több a beteg.

Ez mind égeti a lovét.

Erre jönnek az okosok igen magas fizetése.

/most néztem éjjeli nurse 21 font/

 

 

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (151095)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 15 órája 0 0 151095

Valami itt el van bokve. Tobb cikk volt hogy elmult 40 evben, vagy talan akar a Vilaghaboru ota most a legmagasabb az osszesitett adoteher. De: nincs penz counciloknak; nincs penz NHS-nek; nincs penz utak katyuzasara; nincs penz eleg megfizetheto ingatlan epitesere; nincs penz ... stb. stb... Akkor mire megy az a rengeteg penz amit befizetnek az emberek/cegek? Illetve: hogyhogy regebben volt ezekre penz most meg a hipermodern technologiankkal nincsen?

Előzmény: IgIzTib_ (151093)
IgIzTib_ Creative Commons License 15 órája 0 0 151094

És akkor a postcode lenne az első amit megnéznek a CV-den. Meg a fizuemelésnél is lecsekkolnák.

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (151090)
IgIzTib_ Creative Commons License 15 órája 0 0 151093

Durván? 5%-ban limitálta a kormány az emelés mértékét. De amilyen szarban vannak a council-ok elkéne a 25%-os emelés is. Jópár már csődöt jelentett de lehet a java még csak most jön.

A kormány persze nem segít inkább csökkentsük az NI-t. Biztos sok szavazót megnyernek vele.

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (151083)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 16 órája 0 0 151092

Amikor plumbert hivok akkor is en adom a penzt es meg a kiszallast is fizetem. Akarok egy szolgaltatast. Ceg is akar egy szolgaltatast. Hogy az vizvezetekszereles, autoszereles, vagy irodaban Excel buvoles vagy programozas, mi a kulonbseg.

Persze ertem amit mondasz, es igy van - sajnos :-(

Előzmény: Bmrenault (151091)
Bmrenault Creative Commons License 17 órája 0 0 151091

Elfelejted hogy ők adják a pénzt. Ha nincs munkavállaló felmegy a bér meg kinyalják a segged.

Ha van melós úgyis jön valaki aki csinálja azért a bérért, mert kell a pénz hogy ne baszák ki a házból az embert meg legyen mit ennie.

Lásd exkolléga kell a pénz visszafizetni a hitelt.

Én meg itthon verem február óta, mert elég az asszony fizuja.

Viszont tényleg az lesz hogy lassan mindenki minimálbért kap, vagy kicsit többet.

 

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (151090)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 17 órája 0 0 151090

Kotelezove kellene tenni hogy a cegek fizessek a munkavallalok munkaba jarasi koltsegeit. Ha azt akarja egy ceg hogy egy bizonyos helyen dolgozzon a dolgozoja akkor fizesse meg az oda jutas koltseget. Plane amikor valami isten hata mogotti raktar vagy gyár vagy ilyesmi ahol nincs a kozelben se alberlet se tomegkozlekedes se semmi. Ha en kihivok egy gazszerelot vagy plumbert en (landlord) is fizetem (fizeti) a kiszallas koltseget... 

Előzmény: Bmrenault (151089)
Bmrenault Creative Commons License 17 órája 0 0 151089

Excég. Kitalálták hogy költség optimalizálás miatt átmegy minden leichesterbe.

Ez ide 14 mérföld. Minimálbér a 3.5tra, a sofőrök meg mennek el. A raktárosok se mennek át. Már 3 szor kerestek meg hogy nem e mennék vissza 🤣.

9 fő 10%alatti. Leszarják. Munka sincs 

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (151088)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 17 órája 0 0 151088

Ott a pont!

Amugy nalunk £162 volt elotte. Most £175. Kerek 8% emeles, mikozben az inflacio - allitolag - 4%. (Amugy masok is, Virgin Media, O2, Anglian Water stb. is 8%-ot emeltek.)

A fizu emeles iden - hivatalosan meg nincs meg, de "tudni lehet" - hogy "atlagosan" 2.75% lesz (valoszinu a managereknek tobb, a mezei dolgozoknak kevesebb, mint altalaban). Mivel a mininmalber meg kozel 10%-ot emelkedik iden (meg hasonlot tavaly), ha igy folytatodik lassan mind minalberen leszunk idovel... (9-en mentek el eddig tolunk iden, ami eleg durva 145-os dolgozoi letszamnal 2.5 honap alatt...)

Előzmény: tzh (151086)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 18 órája 0 0 151087

Ja, nekunk is talan evi 3-4x volt tele a zold kuka annnyira hogy kiraktuk hogy vigyek el. Ezert nem fogunk £60+-ot fizetni. Vagy komposzt, vagy fekete bin, vagy ha tul sok akkor itt vagy egy km-re a recycle centre ahol szinten elfogajdak - ingyen.

Előzmény: Bmrenault (151084)
tzh Creative Commons License 19 órája 0 1 151086

"Mi nem emelkedett legalabb ennek a duplajaval az elmult evben???"

 

A fizu

Előzmény: seci (151085)
seci Creative Commons License 19 órája 0 0 151085

Nalunk emlekeim szerint mindig is fizetos volt a garden waste kuka - nincs is ilyenunk, van egy par zsakunk es kivisszuk a tip-re havonta/kethavonta, amikor megtelik a levagott fuvel (mas nincs)

 

A council taxunk eddig is £179+ volt, most is emelik par %-al (talan 3%), nem csodalkozom rajta. Mi nem emelkedett legalabb ennek a duplajaval az elmult evben???

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (151083)
Bmrenault Creative Commons License 20 órája 0 0 151084

Itt már tavaly óta fizetős.

Ezért vágom mulcsra a füvet meg a sővényt.

Nem kell visszaadni, kapsz rá matricát hogy fizetve van.

Évi egy két alkalommal raktam ki, és nem is egész évben gyüjtik mert áprilistól októberig talán.

A council nem tart fent ügyfélszolgálatot, minden home office.

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (151083)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 20 órája 0 0 151083

Nalunk ma jott a level hogy durvan emelik a council tax-ot, most mar £175 havonta aprilistol. Ja, es ebbe mar nem fér bele nekik a green wheelie bin (garden waste) - eddig belefert, most az emelt osszegbe se fer bele, még plusz évi hatvan-valahany font lenne (nem kell, visszaadjuk, fu jo leszt komposztnak vagy beletesszuk a szurke kukaba, legtobb szomszed szinten). Abszurd...

Előzmény: Bmrenault (151081)
KawaBazsy Creative Commons License 1 napja 0 0 151082

Te Sas, lenne egy eladó kombi babaágyunk, ha úgy adódna.. occsón megszámítom. :-)

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (151076)
Bmrenault Creative Commons License 2 napja 0 0 151081

Ez most a kárpotlásból megy. 4300 at kapott és 5 kifizetése lesz. Plusz a havi apanázs.

A lábán én egy ari jordant látok de minden cucca új és nike :D A cipője felépitéséből látszik hogy olyan 200 as kattegória. Nem szedhetem le a lábáról hogy biztosra menjek :D

Na hát van ilyen én meg toporgok, a kis 30 fontos sport directesbe :D de ki is dobhatom ha kutyaszarba lépek :D.

Pár hét és újra dolgozhatok :D fizethetem ezeknek a remek embereknek az ellátását. Boldog vagyok hogy érezhetem hogy tettem valamit a társadalomért!

 

Exkolléga szólt hogy kéne kööcsön 1000 pinzz nekije kiváltani az aranyakat. Megkérdeztem elötte az asszonyt, mert kérés előtt csak panaszkodott az exkollega.

Nem. Nem is dolgozom azt leppatintottam.

Megkérdeztem hogy van e barclaycardja esetleg. Persze, de az is minusz már.. ohh bazd meg.

 

 

 

 

Előzmény: cam aro (151080)
cam aro Creative Commons License 2 napja 0 0 151080

a jolmegerdemelt munkank gyumolcse.. :D

 

(en ezt nem ertem, mi a viharra kap ekkora segelyt ..) 

Előzmény: Bmrenault (151077)
cam aro Creative Commons License 2 napja 0 0 151079

hat.. ezek allat jok. :) 

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (151076)
Bofied Creative Commons License 2 napja 0 0 151078

Ma végülis megjött, 3 napba telt.

Előzmény: Bmrenault (151075)
Bmrenault Creative Commons License 2 napja 0 0 151077

huhh hát jó helyre került a pénz a szomszédnál. új Ps5...

Bringák kidobva, egyből hoztam is 3 mat. Egyik jó lesz a kölyöknek a többi meg a projectnek :D

A bútorok is cserélésre kerülnek...

AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2 napja 0 0 151076

Játszottam kicsit a Poe app-ban lévő képkészítő AI-kkel. Többségük meglehetősen jól működik. Pl. első képnél az utasításom kb. az volt hogy "mafia cat fighting zombies with pistols, and make it cartoon-like", és tökéletesen megcsinálta. A második "female elf using a PC", a harmadik "cat piloting an airplane", negyedik "huge cat acting like King Kong" stb. :-))))

Bmrenault Creative Commons License 3 napja 0 0 151075

Á dehogyis hát ez a királyi posta. 4 éve ugyanaz a postásunk. Eddig kb 10 alkalommal sétáltam át a szomszédba a levelekkel.

Előzmény: Bofied (151074)
Bofied Creative Commons License 3 napja 0 0 151074

Végülis 8 v 9 nap alatt ért ki. Most viszont olyan problémánk lenne, hogy Angliában belföldön fel lett adva egy levél állítólag "sürgősségivel" tán szerdán, de tegnap még nem kapta meg a címzett..

Előferdülnek az angol postán ilyenek, h elakad a levél??

Előzmény: Bmrenault (150847)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!