Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

Törölt nick 2009.08.12 15:15:34 © 32857

Ne haragudj, de en sem ertek veled egyet sok mindenben.

Szerinted kik dolgoznak az O2 shopban? GCSE D-E grade fiatalok, akiket marhara nemerdekel , hogy mit akarsz. Ugyanez jellemzo a call centerekre, admines jobokra stb stb stb.  Az, hogy te a nyakkendo alapjan arra kovetkeztetsz, hogy az illeto tud szamolni, irni-olvasni - a te bajod.  Es igen , sokszor inkabb oket veszik fel, mert legalabb angolul beszelnek, ami sok evek ota itt elo kelet-europairol (sem) mondhato el.

Otthon rengeteg oszatlytarsam (gimis) lett tanar, paran fosulin , egyetemen tanitanak.  Horrortorteneteket meselnek a nemletezo szinvonalrol, hogy a fiatalok nem tudnak helyesirni, hianyzik az alapveto muveltseguk stb stb stb.  Nem csak itt valtoznak a dolgok, mashol is, gyorsan, es nem feltetlenul jobbra.

Előzmény: Zlot (32844)
Zlot 2009.08.12 15:08:56 © 32856
Az nem erint erzekenyen ha Magyarorszagot "fikazzak"? :)

Az egesz Azsiai regio teljesen mas kultura mint a mienk. Szoval sajnalom hogy kiabrandito volt szamodra India. Bevallom en meg nem voltam, igy nagyon nyilatkozni sem tudok rola, csak azt amit indiai barataim meseltek.

Es felre ne erts, itt nem arrol van szo hogy barmilyen nemzetet vagy orszagot is le akarok jaratni. Csupan annyirol hogy elmondom a velemenyem, hogy mi nem tetszik itt.

Amugy te mivel foglalkozol? A te munkatarsaid koreben szellemi partnerekre akadsz?
Előzmény: titamita (32854)
aknot 2009.08.12 14:57:20 © 32855
thx
Előzmény: KawaBazsy (32850)
titamita 2009.08.12 14:04:16 © 32854

Eppenseggel jartam mar Indiaban es koszonom, eleg kiabrandito volt. :-)

Hm... pedig az itteni magyarok nagy resze nem a kepzett retegbol kerul ki, csakugy mint az otthoni roman munkasok.

En igy latom.

De unom is mar a temat, mindenhol csak a fikazas megy. Es igen, mivel a parom angol, erzekenyen erint.

Előzmény: Zlot (32853)
Zlot 2009.08.12 13:53:51 © 32853
Ja, es valaszolva:

Angliaba nem csak "roman vendegmunkas" jon, mint mondjuk Magyarorszagra, hanem jonnek a diplomas, nyelvet jol beszelo, kepzett szakemberek is.

Amugy nekem sehol nincs bajom a munkas reteggel, addig amig dolgoznak, es becsuletesen elnek meg, nem pedig a kest allitjak belem az utcasarkon.

Előzmény: titamita (32851)
Zlot 2009.08.12 13:49:06 © 32852
1. White trash - a muveletlen, iskolazatlan, tobbnyire periferian elo angol.
Az iparvarosok, iparnegyedek munkasnemzedekeinek, vagy banyasznemzedekeinek leszarmazottai. Periferiara kerult reteg. Olyanok mint a ciganyok, csak feherek. (szinte kizarolagosan csak benefit-en elnek)

2. Tenyleg nincs. LOL :)))

Es hogy miert fejlettebbek? Mert evszazadokon keresztul raboltak az egesz vilagot, a javakat felhalmoztak. Azert ennyi hoditas, es gyarmatositas nem marad nyomtalanul az orszag gazdasagara nezve. Mindent eroszakkal szereztek meg, ment a brain-drain akarcsak az USA-ban, az olcso munkaero (bevandorlok, gyarmatositottak), megtermeltek mindent olcson. Ez a merhetetlen penz itt fialt, ennek hatasara sok okos ember (angolok, es bevandorlok) vittek sokra az orszagot. Ennek koszonheto, hogy allitolag a vilag penzugyi uzleteinek 80%-a Londonon megy keresztul....

(Meg azt a szerencsetlen 0 fokos koordinata vonalat is elloptak a franciaktol :)))

Ezt meg lehetne sorolni a vegtelensegig. Nem azert ilyen "fejlettek" mert olyan sok okos ember van itt.

Pakisztant, es Indiat sem kell lenezni, utalok ezzel a sarkunyhos megjegyzesedre. Sajnos a vilag, es a magyar ember megjobban nincs tisztaban az Europa/Amerikan tuli vilagkeppel. Szandekosan el vagyunk butitva, igy ha mondjuk Indiara gondolunk, akkor a nyomornegyedek, es a budos koszos piacok jutnak eszunkbe, veletlenul sem Mumbai felhokarcoloi. Ugyanigy van ez Kinaval kapcsolatban. Meg a "kistigrisekkel", stb.

Nem vagyok osszeeskuves elmelet gyarto, de nagyon furcsa, hogy ezek a teruletek miert nem kapnak nagyobb media visszhangot. (Mi meg meg vagyunk sertodve, ha ciganyoknak allitanak be minket angliaban)

Pakisztanban egy telekommunikacios mernok 6-800 fontnak megfelelo osszeget keres. Egy szakacs fentartasa egy honapra 30 font. Egy sofor 40 font koruli osszegbe kerul.

Hol lehet jobban megelni? :) (na persze nem mennek oda amig a talibok es terroristak robbantgatnak) :))))

Nekem nagyon sok eloiteletem volt az indiai pakisztan vilaggal szemben, de ehhez csak az kellett hogy megismerjek, diplomazott, hihetetlenul intelligens, jolnevelt embereket onnan, es maris valtozik a vilagnezetem.

En mindig azt mondtam Angliarol, hogy sok okos ember kitalalt egy csomo ujdonsagot, folyamatot (nagyon sok, nagy kreativitasu ember van felhalmozva itt Angliaban), ami egy klassz rendszer lenne, csak egy a baj, hogy unintelligenseknek kell mukodtetni oket. Mivel ok csak "hibasan" tudjak, igy egy marha nagy kaosz lesz az egeszbol. Ezert van az hogy egy csomo dolog pofon egyszeru, es tokeletesen mukodik, ugy hogy az allad leesik tole, mas dolgok meg egyszeruen osszegubancolodnak, pedig elvileg pofon egyszeruek lennenek.

Amugy kezdem azt erezni hogy az angolok mellett szep lassan elszalad a vilag, es lassan ebrednek hogy ha igy folytatjak nagyon hamar lecsusznak. (A telekommunikacioban mar hatalmas gondok vannak, tudnek meselni)

Előzmény: titamita (32851)
titamita 2009.08.12 13:25:32 © 32851

1. Ki az a white trash?

masik szempontbol: te szereted Mo-on a roman vendegmunkasokat es orommel fogadod oket?

2. nincs :-)

4. nalunk a viz es gazszerelo, a csempesek teljesen jo munkat vegeztek. Ezzel szemben hivtunk magyar asztalost a konyhabutort beszerelni (sima ikeas lego)... nem volt neki vagoja, amivel a munkalapot kellett volna osszeilleszteni, mi mentunk erte a b&q-ba, pedig ok "ujitottak mar fel lakasokat Angliaban"..., a mosogatot nem jol rakta be a koma, az illesztesek csunyak (latszik a kozte levo ragacs) stb. Szoval hiaba volt olcsobb, megbantam es eg a fejem miatta. Persze ez csak egy ember munkaja volt, lehet, hogy mi nem fogtunk ki jot.

6. Eleg nagy altalanositas.

Ha ennyire csak gondolkodaskeptelen emberek elnek ebben az orszagban, hogyan lehet az, hogy sokkal fejlettebbek nalunk pl gazdasagilag? Ja, biztos a rengeteg bevandorlonak koszonhetoen.

(Mint pl az a paki taxis, aki nyirmogott nekem hogy ebben a "bloody countryban" neki 10 orat kell naponta dolgoznia, hogy eltartsa a csaladjat. Ja... kivancsi vagyok, ezzel a 10 orai munkabol otthon hogyan elnenek a nad/sarkunyhoban... )

Előzmény: Zlot (32838)
KawaBazsy 2009.08.12 13:21:53 © 32850
Priviben elküldtem, beszélj vele mindenképp, h tud e vállalni, mert sok a melója. Este hívd, olyan 8-9 után.
Előzmény: aknot (32832)
KawaBazsy 2009.08.12 13:13:43 © 32849
Ez a fodrászom lakhelye, de ha arra motorozom, beugrok. :-)
Előzmény: Mrs Fred Weasley (32826)
KawaBazsy 2009.08.12 13:12:34 © 32848
Nem, nem, ez a fodrászom címe. A múlt héten a főbérlőm Enfield-i házában laktam, h etessem a kutyát, akkor gurultunk ki Eppingbe. Amúgy most az N4-ben lakom, közel a Finsbury parkhoz.
Előzmény: aknot (32829)
WhiteEagle 2009.08.12 13:07:18 Creative Commons License 32846
Mindkettotoknek tokeletesen igaza van, sajnos ez a helyzet. Egy kis erdekes adalek, hogy mennyire problema az angol fiatalok kocsmazasa. Tavaly volt tobb cikk a helyi ujsagokban, hogy a varoskank egy bizonyos reszen levo lakosok, akik azon az utvonalon laknak amerre a helyi legfelkapottabb ejszakai kocsma fele vezet az ut, kenytelenek kocsijukat minden este, de kulonosen pentek es szombat este garazsba zarni, mashol leparkolni, de volt akik el is adtak, mert barmi utcan allo kocsit menetrendszerint osszebarmoltak a kocsmabol hazafele meno ittas angolok - tukrok letorese, ablakok betorese, gumik kiszurasa, vagy egyszeruen csak alaposan megutlegeltek-rugdostak a kocsikat (horpadasokat okozva)... Szinten, volt aki kulso redonyt szereltetett hazanak ablakjara, hogy az kapja a teglat, ne az ablakuveg - miutan tobbszor elofordul tegla-bedobas. Egyetlen egyet se kaptak el a rendorok, tudomasom szerint. Jah, es ezt angol fiatalok csinaljak angol honfitarsaikkal. Gondoljatok bele, ha meg az egyik lako olyan szerencsetlen is lett volna ott, hogy kulfoldi lett volna...
Előzmény: Zlot (32844)
WhiteEagle 2009.08.12 12:46:21 Creative Commons License 32845
Es Anglia meg hagyjan... En 1998-ban, USA-beli tartozkodasom elso harom heteben kifejezetten azt ereztem, hogy "itt mindenki orult tobbe-kevesbe"... Aztan hozzaszoktam a furcsasagokhoz :-) Azert UK-ban nem volt ilyen erzesem.
Előzmény: Törölt nick (32841)
Zlot 2009.08.12 12:43:15 © 32844
Seci igazad van teljesen,

Az berugos fiatalokrol annyit, hogy eletstilusunknak koszonhetoen mi is agyba kerulunk addigra, mire esetleges kesgyujtokent funkcionalhatna testunk :)

De ez azert mondjuk ki, maximum csak szerencses elkerulese az egesznek.

Nem feltetlen kell mar este 11kor agyban lenned, mi van ha eppen setallni akarsz, mert kellemes az ido, vagy csak kedved van egy ejszakai kebabot megenni?

Manchesterben komolyan mondom, az egesz varosban haborus allapotok uralkodtak 12 utan. (Mar este 9kor elkezdodott). Meg a varoskozpont is gazos volt.

Parszor utaztam haza ejszakai busszal hajnali 2 korul, hat meg kell mondjam, be voltam szarva rendesen.

Ugy van ahogy mondtad, az emberek 90%-a nem normalis egy orszagban.

De valahogy, lehet hogy csak a "hazaszeretet" mondatja velem, nem talalkoztam akkora szintu emberi butasaggal amivel itt talalkozok egy olyan helyen, ahol nem varnam.

Azaz, feltetelezem ha valaki bekerul mondjuk egy O2 shopba, nyakkendos eladonak, az tud szamolni. Vagy tudja kezelni a szamitogepet, vagy ert a telefonokhoz, stb.

De itt sajnos az un. intelligenciat feltetelezo helyeken sem intelligensek az emberek.

Engem nem erdekel, ha a vizszerelo egyszeru, vagy a komuves, stb. De azert mondjuk egy bankban elvarom hogy legyen valakinek agya ....

Persze nem akarok en agyszebeszt mindenhova, csak a minimumot ....

Jaaaa, es akkor meg el sem kezdtem a social support, es benefit seeker angolokrol irni

Lsd. most azokat akik baby Petert megoltek. (A pali irni olvasni nem tudott, de tengerparti udulest kaptak)
Előzmény: seci (32842)
kissrena :-) 2009.08.12 12:34:09 © 32843

Sziasztok!

Mi az Euwork-kel készülünk kimenni Londonba. Ha valaki tud róluk valamilyen infot, azt megköszönném. Szerintetek bízhatunk bennük?

Köszi!

seci 2009.08.12 12:34:02 © 32842

Ezekkel teljesen egyetertek, ez itt kerem szepen nem a nagyon fejlett nyugat - ahogy otthonrol erkezve az ember gondolna. Eleg csak a lakasok allapotara, a takaritasra, a szelloztetesre, futes/vilagitasra, stb gondolni. (Illusztraciokat last gumo nem-blogjaban, egy idoben fotozta az eppen aktualis alberleteben levo allapotokat, sajnos az a tipikus)

Az emberek 90%-a minden orszagban sotet, ez van. Ha eppen ilyenek akadnak utadba, az ciki. Plane ha nemcsak sotet, de meg utal is valamiert.

Egyebkent mi is jovel az EU elott jottunk ki, es nem vagyunk elragadtatva az EU altal beinditott hullammal. Jott boldog boldogtalan es jol "megalapozta" a kelet-europaiakrol alkotott velemenyt. Mert az emberek itt is a rossz peldakat jegyzik meg, ez kerul a mediak fooldalara. Hiaba van 99 jol es becsuletesen dolgozo magyar, ha van 1, aki kurvat futtat - akkor bizony mi kurvafuttato nemzet leszunk [vesd ossze szorostalpu roman es nemtommilyen szlovakkal :D ] Avagy az ugyeskedo/adocsalo/benefit-bunozo litvan/lengyel/stb-vel.

A berugott allatokra csak annyit, hogy azert az kis korultekintessel kikerulheto, pl. amire ezek berugnak, addigra mi mar edesen alszunk az ágyunkban :)

A BNF/elveszik a munkat elolunk ismert rigmus, ez ugye jon a gazdasagi valsaggal, valakit megiscsak okolnunk kell a sajat toketlensegunk miatt  (mert azzal nem lehet valasztokat nyerni, hogy baszkikam-te-eltel-kolcsonbol-husz-even-keresztul-most-aztan-idd-meg-a-levet - ami ugy kb az igazsag lenne]

-seci

Előzmény: Zlot (32838)
WhiteEagle 2009.08.12 12:21:43 Creative Commons License 32840
Zlot 2009.08.12 12:08:31 © 32839
Ismeros szitu, nekem is volt mar ebben reszem :)))))

Regebben amikor meg cigiztem volt magyarazat arra ha kimentem a telefonnal. Most mar igen nehez talalni barmi magyarazatot :)))
Előzmény: WhiteEagle (32836)
Zlot 2009.08.12 12:03:36 © 32838
Ok, akkor kiegeszitek, remelem mindenkinek sikerul majd elmagyaraznom (aztan majd a pozitivumokrol is irok) :

Seci, a peldad nem jo, mert en a "szakmamban" dolgozom, muvelt emberek kozott, beszelem a nyelvet, es eloszor nem akkor jottem ki mikor vilagvalsag van/volt. (Szoval az arab mernok peldad helytallo, de nem tudok parhuzamot vonni) Ertelemszeruen ha valaki nem beszeli a nyelvet az mindig szarban lesz, es nem fogjak teljesen elfogadni.

1. Az un. "white trash", nem szereti a kulfoldieket. Az EU csatlakozassal itt megjelent egy feherboru, de az angolok szamara teljesen erthetetlen nyelvet beszelo nepseg, akiknek meg vizum sem kellett hogy bejojjenek, hat be is jottek sokan. (Ezek voltak a kelet-europaiak)

Az "alap" idegengyulolet ami volt az indiaiak, pakisztaniak, feketek ellen, sokkal jobban felerosodove erte az uj jovevenyeket, mert bejott egy nepseg, akikkel az angoloknak nem volt eddig kapcsolata, igy az evszazadok alatt nem is szokhattak hozza a jelenletukhoz. Ezt csak felerositette Nick Griffin es partja (BNP), es mar a muveltebb reteg is kezd ferdeszemmel nezni a kelet-europaiakra, mivel "elveszik" az angolok munkajat.

3. En eltem Londonban, Manchesterben, voltam Liverpoolban es megtanultam hogy a feher hullareszeg fiataloktol igenis felni kell. Kegyetlen es brutalis gyilkossagokat kovettek el reszegen, amikrol eleg gaz volt olvasni az ujsagban. Ilyen Magyarorszagon nem jellemzo. (Alkohol futotte agresszio az van, de nem ilyen gyilkossagok) Nemhiaba a binge drinking egy hatalmas problemajuk, mert kihozza beloluk az allatot.

http://www.liverpoolecho.co.uk/liverpool-news/breaking-news/2008/02/11/teens-given-life-for-murder-of-garry-newlove-100252-20462255/

http://www.dailymail.co.uk/news/article-1201137/Six-quizzed-woman-19-dies-frenzied-stabbing-country-mansion.html

Es meg lehetne sorolni. A gyilkossagok modja, elkovetoi sokkal de sokkal kemenyebbek, brutalisabbak mint Magyarorszagon elkovetettek. (otthon nagy szamban a vagyonellenes cselekmenyek vannak, lopas, rablas, stb, mig itt Angliaban, az alhocol related crime van tobbsegben)

Lehet vitatkozni, de azt mondom ha van egy olyan nemzet, aki direkt a fiatalok elriasztasara kifejlesztett hangfrekvenciaju riasztokkal szereli fel a lakoovezetet, akkor ne mondja nekem senki hogy nem kell toluk felni. (http://www.timesonline.co.uk/tol/news/uk/article3356157.ece)

4. Szolgaltatasok : vizszerelo, gazszerelo, komuves, asztalos, autoszerelo stb. Angol "szakember" irgalmatlan rosszul vegzett munka, es emellett rendkivul draga. (magyar autoszerelo ismerosom mondta hogy egy szakszervizben o tanitotta meg a kollegainak mire valok a falon logo eszkozok, es hogy ne csak a kalapacsot hasznaljak mindenre ...)

5. Home Office informacio. Van egy emailchain-em arrol ami levelezes lezajlott koztem es a Home Office kozott egy erdeklodessel kapcsolatban. (Elso ember azt mondta nem szabad, masodik ember azt hogy igen, harmadik azt hogy nem, negyedik hogy igen.....) Ezt az emailben resztvevo ugyintezok mind olvashattak, mert egy emailchain volt az egesz. Megis a vegen nekem kellett eldontenem mit csinaljak, es szerencsem volt, hogy vegul is elfogadtak.

(De gondolom mindenkinek van ilyen sztorija. Itt a nem angol kollegakkal azt beszeltuk meg, hogyha akarsz valamit, barmit, banki ugyek, vizum, stb, legalabb 3 embert kerdezz meg ugyanarrol a temarol ugyanattol az irodatol, es ne elegedj meg ha az elso azt mondja nem lehet. Mert egesz egyszeruen az embereknek itt fogalmuk sincs mit lehet es mit nem.)

A Lloyds banknal azert nem tudtunk szamlat nyitni az egyik ismerosomnek, mert londoni volt a postcode-ja, es SE16 volt az elso resze, emiatt SE16 XXX, azaz 7 szamjegyu volt, az ugyintezo azt mondta, ez nem jo postcode, mert azok mindig 6 jegyuek, es o nem tudja igy bevinni a rendszerbe, mert "nincs eleg hely". Hiaba vitatkoztam vele hogy rosszul tudja, van 7 jegyu postcode, hulyenek nezett, es egesz egyszeruen "felulirt". Masnap visszamentunk ugyanoda es egy masik ugyintezo szo nelkul bevitte :))))

Gondolom otthon is vannak ilyen esetek, de en azt kell mondjam ugy erzem, itt tobb van, sokkal trivialisabbak, sokkal egyszerubbek, es mindig minden olyan megoldhatatlannak tunik.

6. Gyermeki butasag. Mindenki egy adott procedure-t kovet, es ettol nem terhetnek el, barhogy is diktalna a logika. Maguktol nem tudnak gondolkodni, mindig van "manager" aki majd atveszi toluk a sokszor eszt nem kivano feladatok megoldasat. Mindig MINDENRE a manager a megoldas, megha az adott illeto el is tudna donteni. (Nem tudja) Mindig minden elore le van irva, es nem gondolkodnak semmin, nem foglalkoznak semmivel, csak azt tudjak nekik mi a feladatuk es slussz.

Rovid pelda, ez ma tortent velem:

- Kaptunk egy emailt miszerint hiba van az egyik rendszerben es ellenorizzunk le par folyamatot. Az email lepesrol lepesre leirta mit kell leellenorizni es milyen valaszt kapunk majd a szamitogeptol. Ha nem azt kapjuk, ekkor ezeket irjuk be, es stb. Lepesrol lepesre minden leirva. Csak egy valamit felejtettek el, a MIERT-et, es a MAGYARAZATOT. Mondtam a kollegamnak amikor utottuk be a parancsokat, hogy ezt egy majom is meg tudna csinalni, nem lenne rank support engineerekre szukseg. Ha esetleg az Engineering Department egyszer olyan infot kuldene ki, amivel esetleg minket is megtanit a gond megoldasara (azaz elmagyarazza mit es miert csinalunk), akkor legkozelebb mar ertenenk mi is hozza. De nem, ezt nem szabad, mert EZ NEM A MI DOLGUNK. Mi csak viselkedjunk MAJOM modjara es kovessuk az utasitasokat.

Na en ettol kapok agybajt.

Szoval en nem vagyok elajulva ettol az orszagtol, megis van benne rengeteg jo, azt is ossze fogom szedni es leirom annak, akit erdekel a velemenyem.
Előzmény: Zlot (32778)
WhiteEagle 2009.08.12 11:54:56 Creative Commons License 32837
Hehe, ezert jo ferfinek lenni :-) Fogom a cordless trimmeremet a 3 mm-es feltettel, es harom perc alatt tokeletesen lenyesem magamnak a hajamat :-) Raadasul uszoda/szauna utan eleg csak megtorolni torolkozovel, es mar szaraz is :-)))
Előzmény: h.zsofia (32817)
WhiteEagle 2009.08.12 11:39:48 Creative Commons License 32836

"és kirohansz a wc-be ha idegen szám keres, hogy ne a kollegák előtt beszéld le az esetleges interjút"

Na igen, ismeros... Erre van valakinek valami jobb otlete? Ha azt mondom, hivjon vissza kesobb, valoszinuleg nem fog hivni. Ha en hivom, akkor tutira nincs az irodajaban, es ha megis, akkor meg az en telefonszamlam no drasztikusan, mert ugye alatalaban nem 1-2 perc egy ilyen hivas... Ha meg kirohan az ember az irodabol, az tobb mint gyanus... Kollegak kapasbol gondoljak, hogy "olyan" hivasa van az embernek...

Előzmény: Diofa Szelleme (32812)
Csivir 2009.08.12 11:37:51 © 32835

Köszi a reakciókat! Gumo olvasmánya is nagyszerű volt. :-)

Az árnyoldalak egyébként, amiket Zlot felsorolt, hál'ég nem oly elrettentőek. Én pl. itthon is idegennek érzem magam sokszor. A belvárosban éjszaka félek az utcán, mert tele van elmebetegekkel. Néha már egyébként nappal is (mióta bezárták a  sárgaházat). A részeg fiatalok itt is olyasmik, mint amilyen ott lehet. Múltkor a Blaháról mentem haza éjjel, ahol 5 bomberes elkapott egy punk-ot, aki cigit lejmolt éppen, és szanaszét rugdosták, meg ütötték, mire valaki oda mert menni és leállítani őket. Ilyen a világ mindenhol.

Londont messziről szeretnénk elkerülni, bár tudom, ott van a legtöbb lehetőség is, de az az eszméletvesztés, ami szintén jellemző rá, nem hiányzik nekünk. Lehet, hogy sokkal több kulturális eseményt is nyújtana, de mi hiszünk még benne, hogy magunknak is meg tudunk teremteni elég élményt, vidéken meg pláne, ahol az ember nem szorul be a betondzsungelbe...

Előzmény: seci (32787)
WhiteEagle 2009.08.12 11:33:47 Creative Commons License 32834

"és még a szavakat sem úgy ejtik, ahogy a Rigó utcában elvárják. Szánalmas egy banda."

Ezt azert kicsit kiegeszitenem. Nekem volt itt Angliaban a munkahelyem altal fizetett angoltanarom, egy idosebb holgy, aki egy rakas iskolaban tanitott ot evestol 16 eveesig mindenfele koru gyereket. O maga mondta, hogy szornyu sebesseggel valik egyre erthetetlenebbe a gyerekek-tinik beszede, es hogy mar lassan a tanarok is (!!!) csak tippelgetnek, hogy mit mondanak... Mondta, hogy ez annyire durva mertekeket oltott az utobbi evekben, hogy valami peticiot is kuldtek valamelyik miniszternek, az "angol nyelv megmentese" erdekeben... Es ugyebar amikor egy ilyen "vakkantgatva" beszelo tini kikerul 16 evesen az iskolabol, nem lesz az angolja egy csapasra "normalis", sot, nagy reszuknel megmarad orok eletukre ez a fajta "uneducated English".

Előzmény: lanbit10 (32810)
J-asmine 2009.08.12 11:00:13 © 32833
Jani31!

Jó, hogy leírtad amiket telefonon mondtak Neked, mi is most nézegetjük erről a cégről az infókat, így találtunk a hozzászólásodra, így már nem kell felhívnunk ezt a számot, mert ezek alapján mi biztos nem mennénk!!
aknot 2009.08.12 10:17:21 © 32832
Hol az a fodrász?
Nekem is asszony nyírja, de már unja, hogy elég kritikus vagyok... (ennyi pénzt az is megér, hogy nem kell takarítani, meg fürdeni utána)
Előzmény: KawaBazsy (32819)
aknot 2009.08.12 09:56:01 © 32831
Első körben az angol (ír, skót, francia, holland) ismerősök csak pozitívan nyilatkoznak, el vann ak ragadtatva, aztán néhány hónap/év elteltével ha visszatér a téma, akkor derül fény néhány 'furcsaságra'. Szerencsére ezt amolyan egzotikus zamatnak élik meg. (hacsak nem húzzák le őket nagyon, vagy rabolják ki)
Előzmény: havelina (32828)
aknot 2009.08.12 09:50:43 © 32830
Hu! Nem a legjobb kocsma a környéken.
Bár a pultoslányokat (és a zongoristát) nem bántják.
Két utcányira laktunk tőle, de bemenni sosem volt bátorságunk.
Előzmény: Mrs Fred Weasley (32826)
aknot 2009.08.12 09:44:59 © 32829
Akkor érthető az EppingForest.
Voltal mar a RoyalForest pubban kajálni? (a QueenElisabethHuntingLodge mellett van)
Mi régebben sokat jártunk oda, olcsó és jó a kaja. (+ igen gyerekbarát, bár ez nálad nem tényező)
Előzmény: KawaBazsy (32825)
havelina 2009.08.12 08:02:24 © 32828
Azt hiszem nincs ilyen.
Egy angol, ha rossz elmenyek erik Mo-on, legfejebb nem megy oda tobbet, egyebkent magasrol lesz..ja, nem fog forumokba irogatni. Kis hazank szerencsejere.
Előzmény: cam aro (32793)
titamita 2009.08.12 06:58:40 © 32827

Vagy megint a rossz "oldalt" olvastam. :-)

Sallala... hajnal negy ota fent vagyok, vidam nap lesz a mai.

Előzmény: seci (32779)
Mrs Fred Weasley 2009.08.12 01:02:32 © 32826

Akkor ugorj már be valamelyik nap!:)

Baker's Arms. :)

Előzmény: KawaBazsy (32825)