Keresés

Részletes keresés

cam aro Creative Commons License 2019.06.18 0 0 107069
Asda.
4 custard slices. (1.70?).
Ha sotetbe nyomnak az arcomba azt mondanam hogy magyar kremes.
(nem a tejcsokis /? / topping francia kremes, hanem a sima... kremes.)
.. ugyhogy most lekapcsolom a lampast. :)
≠============
cam aro Creative Commons License 2019.06.18 0 0 107068

ebben a vizesesben tavaly ilyen tajt furodtek, nem kevesen. 

en csak az ujjam dugtam bele..azt menekultem. :D

four waterfalls-ot kihagytatok. 

az tetszett volna. :)

 

klassz hely wales.  

 

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (107062)
cam aro Creative Commons License 2019.06.18 0 0 107067

gondolom ezek a fordito programok nem azoknak keszultek akik anyanyelvi szinten beszelik a masodik enuk. 

szvsz akiknek ez keszult, azoknak ez hatalmas segitseg. 

-szerintem- 

Előzmény: seci (107060)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2019.06.18 0 0 107066

Azert nem kell aggodnod, nem haltunk ehen, van tobb vegan etterem Cardiff-ben, koztuk egy isteni vegan sutiket keszito salata bar + cukraszda (hogy a ketto hogy jon ossze az rejtely, de teny hogy csak salatakat es sutemenyeket arulnak :-))

Előzmény: jwdo07 (107065)
jwdo07 Creative Commons License 2019.06.18 0 1 107065

Par hete ugyan itt voltam egy hiros dizajner 2 napos fotozasan. A fotozas kelleke volt egy baromi nagy gumilabda. Nagyobb mint  az embor maga. A segitoknek ott kellett tartani ez a labdat az elso fotodon a szikla csucsara/szelehez kozel kiallva. Oszt csodalkoztak amikor a szel kikapta a joembor kezebol es mar uszott is bele jo messzire. Vegul a partiorseg halaszta ki. De mi azt mar nem vartuk meg mert mentunk Cardiff-ba a hotelbe es a mellette levo etterembe a Viva Brazil Cardiff-ba sztekeket enni. Hust hussal. Nem WE-nek valo videk az... ;-)

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (107062)
jwdo07 Creative Commons License 2019.06.18 0 0 107064

Dan...

 

Ahogy Mr Cam is emlitette - oszinte voltam es szigoru, sok koszonet nem lesz benne.

 

De... MTA csinalja es az ugyis megszunik/atalakul.

Előzmény: seci (107050)
zsooo Creative Commons License 2019.06.18 0 0 107063

Hagyomanyos algoritmikus forditoprogramban tenyleg keptelenseg a finom arnyalatokat leprogramozni, vagy legalabbis nagyon sokaig tartana. A nagyok viszont egyre okosobb AI-kat hasznalnak, amik egyre jobban 'erzik' az arnyalatokat is. Az viszont nem fog a telodon futni, vagy legalabbis nem olyan hatasfokkal, mint a szerverparkban. Az mas kerdes, hogy mit tolt fel, a komplett hanganyagot, vagy csak a szoveges leiratot.

 

Itt egy eloadas 2018-bol, a Google aktualiasan elerheto szolgaltatasairol

https://www.infoq.com/presentations/google-ml-services/

Speech to text 28:15-tol, aztan chat bot training, es vegul translation api 37:50-tol, amikor pont arrol beszel, hogy nyelveszek altal sok-sok even at fejlesztett rendszeruket hogyan pipalta le 6 honap alatt a neuralis halos fordito

 

https://www.infoq.com/presentations/understanding-deep-learning/

Deep learning reszletesen

 

https://www.infoq.com/presentations/google-smart-reply/

Erdekessegkepp egy 2017-es eloadas a smart reply-rol, ez pl elfer a telon.

Előzmény: seci (107060)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2019.06.18 0 0 107062

Del-Wales... Egyreszt tetszettek a hegyek... Masreszt nem tetszett hogy majdnem mind itt is koparra volt gyalulva (es jelentos resze a teruletnek hazakkal beepitve). Forgalom tobbnyire gáz, Cardiff-ban annyira osszehangolatlanok a lampak, hogy fouton haladva is szinte minden egyes lampanal megkaptuk a pirosat. Big Pit erdekes volt, de lehangolo (nem lettem volna / lennek banyasz az tuti). Barlangok szepek, de azert nalam Aggtelek/Werfen a nyero :-) A vizesesek szepek, de megint csak, a skociai/osztrak vizesesek azert utosebbek. Ami viszont nagyon-nagyon ott volt es messze a legjobban tetszett mindkettonknek (pedig pont ezt nem akartuk megnezni, szerencsere megneztuk) az a sziklas tengerpart, az tenyleg must see, mar azert onmagaban megerte elmenni (na meg persze Elton! :-)). Nem tudom mennyire jon at a kepekbol, de lelegzetelallito.

Hegyek-volgyek ellenere 4.8-at evett az autonk :-) Suzuki rulez :-)

 

AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2019.06.18 0 0 107061

Elton John kituno koncertet adott, kora ellenere lenyomott 2.5+ orat (!). Nem semmi az urge.

seci Creative Commons License 2019.06.18 0 0 107060

Azert a forditast ne keverjuk ossze a sima szovegfelismeressel (transcribe, nem tudom mi lenne erre a legjobb magyar szo), mert ez a ket dolog nem ugyanaz a kategoria.

A forditasnal azert a nyelvtan, a tartalom es a szovegkornyezet ad egy-egy plusz nagysagrendnyi bonyolultsagot. Foleg olyan nyelveknel, mint a magyar, ahol ugye se szorend (avagy a szorend erosen befolyasolja a tartalmat), se kiszamithato ragozas (mert kb tobb a kivetel, mint a szabaly).

 

Peldamondat: "Odaadtam a barátomnak a konyvet." Ezt variald ahogy tetszik. A jelentesbeli - árnyalatnyi - kulonbsegeket te nyilvan érzed, fogja ezt egy forditoprogram valaha is?

 

-seci

 

Előzmény: cam aro (107059)
cam aro Creative Commons License 2019.06.17 0 0 107059

10+ eve itt ,ebben a topikban (vagy mashol ) kerdezte valaki hogy egy PDA-ra telepitett fordito programmal ele boldogulna angliaban. 

ugy emlekszem kilett nevetve.

 

na most itt a google translate, ami szimultan fordit ket nyelv kozt.. 

besz@ras.. :)  

Előzmény: cam aro (107058)
cam aro Creative Commons License 2019.06.17 0 0 107058

probald ki a google translatet. 

az is segre ullos voice temakorben. :)

Előzmény: seci (107052)
cam aro Creative Commons License 2019.06.17 0 0 107057

kitoltottem. 

sok oromuk nem lesz benne. :)

Előzmény: seci (107050)
Zlot Creative Commons License 2019.06.17 0 0 107056

Ahogy irtam lejjebb egyertelmu, hogy a text nem foglal helyet - a mai vilagban ezt nem neveznem helyfoglalasnak. De itt maga a folyamat, a speech to text  / analizis, stb ami nem tudna ugy mukodni, hogy senki nem veszi eszre

Előzmény: seci (107054)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2019.06.17 0 0 107055

Google megint variál, Google Photos és Google Drive felhasználók figyelmébe: https://www.hwsw.hu/hirek/60459/google-photos-drive-tarhely-szinkronizacio.html

seci Creative Commons License 2019.06.17 0 0 107054

TBBT - 3 epizod 1 óra - 51KB a felirat, abban pedig ugye eleg sokat beszelnek. Ezt egy kicsit betomoritik es lesz belole 20KB.

Egy nap beszelsz/beszelnek korulotted mondjuk 16 orat, az 320KB-nyi adat, amit el kell kuldeni - tippem szerint ennek az index-lapnak a betoltese ennel tobb.

 

Persze en nem allitom, hogy a gugli/transcribe tenylegesen analizalja azt amit hall, es hogy el is kuldi.

De hat ugye az ilyen "Alexa/Siri, szojjá má hogy vegyek tejet" valahogy csak fel kell ébredjenek álmukból ;)

 

Tudod :)

My wife asked me why I was speaking so softly at home.

I told her I was afraid Mark Zuckerberg was listening!

 

She laughed.

I laughed.

Alexa laughed.

Siri laughed.

 

-seci

 

Előzmény: Zlot (107053)
Zlot Creative Commons License 2019.06.17 0 0 107053

Maga a speech to text eroforras igenyes volt eleinte. Habar most mar ugye van a Gboard-nak speech to text offline funkcioja (https://www.techspot.com/news/79166-google-makes-speech-text-available-completely-offline-gboard.html) Ennek ellenere ez tovabbra is egy 80Mb-s file, es ha 24/7-ben futna eszreveheto lenne, akar barmelyik geeknek, aki figyeli a mobilok eroforrasait. Szoval azert szeleskoruen "lehallgatni" embereket meg mindig nem olyan nagyon konnyu, anelkul, hogy azt fel nem deritene senki. En a bongeszesi elozmenyekben es lokacio alapu profilingban latom itt igazan a "kemkedes" reszet. De lehet, hogy teljesen tevedek. Nem tudom

Előzmény: seci (107052)
seci Creative Commons License 2019.06.17 0 0 107052

Stop! :) Persze a hangot (hangformaban) elkuldeni orultseg. Viszont nem mondd, hogy a szoveget elkuldeni olyan nagy adatmennyiseg lenne!

Egy 2 oras film felirata <100Kbyte es az ugye meg tomoritve sincs. Ha tomorited par-szaz KBnal nem tobb a szoveg.

 

Nezd csak meg ezt: https://www.android.com/accessibility/live-transcribe/

En feltettem es meglehetosen jol mukodik angolra es magyarra is! Nagyon meglepodtem rajta (foleg persze a magyaron).

-seci

Előzmény: Zlot (107051)
Zlot Creative Commons License 2019.06.17 0 0 107051

Azt a mennyisegu adatot lementeni, amit az ember egy nap kimond, ami a hatterben hallatszik, elkuldeni, feldolgozni, mindezt ESZREVETLENUL, ugy, hogy a telefon adatfelhasznalasan ne latszodjon joforman lehetetlen. Minden beszedfelismeresnel (voice typing) a keszulek elkuldi az adatot kulsos szerverekre es az jon vissza feldolgozva, ezt 24 oras funkcioban megoldani ugy, hogy mindenrol a usernek ne legyen tudomasa igen elkepzelhetetlen. Szoval ezek a "csak beszeltem rola es maris ott volt az ajanlat" nem teljesen fedi az igazsagot. 

 

A telefon helyzeten, bongeszesi elozmenyeken (cookie), ismerosok kozelsege, adott ismeros bongeszesi elozmenyei egy adott helyhez kotve, stb az algoritmusok ilyen alapon "talaljak ki", hogy mi az, ami erdekelhet, mi az amit kereshetsz, stb, nem pedig ugy, hogy fulelnek 24 oraban. 

Előzmény: Pomber Béla (107042)
seci Creative Commons License 2019.06.17 0 0 107050

Ha van kedvetek toltsetek ki: https://www.surveymonkey.com/r/PQCLBHN (nem, nem az enyem, csak talaltam)

-seci

Pomber Béla Creative Commons License 2019.06.15 0 0 107049

Nyáron rakok össze egy új desktopot én is erre a célra, a laptop ami 4 éve szolgál, már kicsit gyengécske a friss szoftverekhez.

Előzmény: KawaBazsy (107048)
KawaBazsy Creative Commons License 2019.06.15 0 0 107048

Amúgy karaj ez a gép, neked is tetszene, biztos gyorsan kikalkulálja a szerszámpályákat.. én mostanában főleg képeket retusálok, ott is jól fog jönni a teljesítménye.

Előzmény: Pomber Béla (107046)
KawaBazsy Creative Commons License 2019.06.15 0 0 107047

Öö.. tékába rendszeresen járok.. :-)

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (107045)
Pomber Béla Creative Commons License 2019.06.15 0 0 107046

kérdezte ezt a beszédfelismeréses szolgáltatást, én nem-el feleltem..

 

:-)))

És a windóz ettől jól megretten és nem veszi a körülötte zajló hangokat.

 

Védelem ügyben passz, nálam az kimerül abban, hogy gondosan törlöm az ismeretlen maileket, különösen az olyanokat, hogy rendelés jött és nyissam meg a csatolmányt, ami mindig valami zip jellegű fájl, amiről közismert, hogy lehet akár vírusos is.

Előzmény: KawaBazsy (107044)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2019.06.15 0 0 107045

Evekig hasznaltam a Windows beepitett tuzfalat es virusvedelmet, nem volt vele gondom. Most a Kaspersky Total Securityt hasznaljuk. Szerintem ha nem mesz illegalis szoftver zene film, pkrno stb oldalakra akkor eleg a Windows beepitett vedelme. Meg tedd fel a MalwareBytes Anti Malwaret es futtas le havonta egy fuol scant, de ennyi

Előzmény: KawaBazsy (107044)
KawaBazsy Creative Commons License 2019.06.15 0 0 107044

Kamera a régin is le van ragasztva.. Ill telepítéskor kérdezte ezt a beszédfelismeréses szolgáltatást, én nem-el feleltem..

A beépített vírusvédelem (Win defender) jó, vagy azt azért keressek másikat?

Előzmény: Pomber Béla (107042)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2019.06.14 0 0 107043
Automatikusan elintézi a drivereket
Előzmény: KawaBazsy (107041)
Pomber Béla Creative Commons License 2019.06.14 0 0 107042

Elintéz helyetted mindent. És ha nem ragasztod le a webkamerát meg a mikrofont, akkor még a házi sexvideókat is előzékenyen feltölti helyetted.:-)))

 

Én leragasztottam. Nálunk az asszony szokott olyan reklámokat kapni, amit számítógépen nem írt le, ám szóban elhangzott... Próbáld ki, androidos telefon, windózos fészbúk, ilyesmi kell hozzá. Ja, és persze hogy beszéljetek róla. Az sem árt, ha előtte a telefonon használod a gugli beszédfelismerését, sokat segítesz nekik, hogy a számítógépek hallás után megértsék amit beszélsz a telefon/PC/laptop hallótávolságában.

Előzmény: KawaBazsy (107041)
KawaBazsy Creative Commons License 2019.06.14 0 0 107041

Te Sas, megvettem az új lapitopim, de nem ismerem a Win10-et.. betoltam egy pendrive-ot, arról feltelepítette magát a win, de nem kellett mindenféle drivereket keresgélnem.. honnan tudom, hogy minden a legfrissebb, egyáltalán hogy jó? Nem találom a rendszereszközöket..

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (107040)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2019.06.13 0 0 107040

Na igen, az enyemnel allitolag pont ilyen problema van, hogy ha nincs cserelve idoben a fekolaj berozsdasodik bedoglik tole az ABS.

 

"ABS pump failures occurring at just over 3 years old due to internal corrosion of the pump caused by owners not having the brake fluid replaced every 2 years. Replacement ABS pump £1,700."

https://www.honestjohn.co.uk/carbycar/suzuki/splash-2008/good/

 

"The MK60 ATE Teves ABS pump is fitted to a wide variety of vehicles from all makes of manufacture and includes the Suzuki group vehicles. This type of ABS pump has an internal brake pressure sensor manufactured inside the unit is commonly known for it’s pressure sensor fault and is very expensive to replace. Earlier ABS pumps never had this fault because the pressure sensor was never before fitted inside the ABS pump – but these new type of ABS units are failing all day long and it’s a major design fault with all internal pressure sensor units."

https://www.sinspeed.co.uk/suzuki-common-abs-pump-esp-fault-brake-pressure-sensor-switch-failure/

 

 

Na szoval ezt a £1700 javitast szeretnem elkelulni mindenfelekeppen :-)

Előzmény: cam aro (107036)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!