Keresés

Részletes keresés

cam aro Creative Commons License 2017.08.19 0 0 94267

vettem uj droid telot. 

 

a szuk keresztmetszet nem is ebben van, hanem a melos ruham zsebeben. 

nem fer bele a telo.. :/ 

illetve befer, de ki is mikor fejjel lefele allok. 

 

szvsz szar az over all  zseb.

a zseb szelere raktak a lezaro gombot. /:@/ 

 de legalabb angol design.

csuklot mosni sem tudok benne, mer' nincs rajta pattent.

nem lehet konyekig felhuzni, de bezzeg a kosz az befer ala.. 

de legalabb angol design.   

---------

valami smartwatch szeru izet keresek, ami ha lehet nem bt-n kommunikal a fiok/polcon piheno fedelzettel.

nem kell lepes szamlalo, meghulyulne a legkulcstol , meg ugyis tudom mennyit megyek.

(amennyit kell :) 

 

jelezen ha uzim van, esetleg tudjon hivas fogadast.

 

ennyi a kivansag lista.

-

tippeket fogadok. :)  

cam aro Creative Commons License 2017.08.18 0 0 94266

allitolag"

.. itt lehet a kutya elasva. 

 

mert ez igy minden jozan logikanak ellentmond. 

te ebben az ugyben nem felperes, es nem alperes vagy, hanem tanu. 

semmi kozuk a nevedhez, ha nagyon forgatom, meg a birosagnak sincs hozza koze.

...CCTV x noticed ... ahol nem a cctv x a lenyeg, <> hanem a noticed.. 

 

csak velemeny. 

oTToszerelo vagyok, nem jogasz.  :) 

---------

ez a vilag nem a jozan logikara epul.

bevallom, igy pentek este mar lehet en sem :) 

Előzmény: titamita (94265)
titamita Creative Commons License 2017.08.18 0 0 94265

A nevem igen. Eleg durva, de otthon is igy van allitolag.

Előzmény: cam aro (94264)
cam aro Creative Commons License 2017.08.18 0 0 94264

szerintem te, mint szemtanu nem lehetsz ismert az elkovetok elott. 

ha ezt garantalni tudjak, hat legyen mar jogod tanuskodni.

 

...nem is ertem.

majd kiadjak az adataidat a bunozoknek,.vagy mi a wtf ?  

-------

 

Előzmény: titamita (94263)
titamita Creative Commons License 2017.08.18 0 0 94263

Ujabb dilemmam van a betoressel kapcsolatban. Ma felhivott a rendorseg, hogy tennek-e tanuvallomasr, mert elkaptak az egyik elkovetot (megtalaltak naluk a rendszamot meg a. Kocsit).Ez azt jelentene, hogy be kellene majd mennem a birosagra is. Elmondtam a rendor holgynek, aki hivott, hogy kicsit parazok az egesztol, minden nap eljarok ez elott a haz elott a gyerekekkel, ahol ez tortent. Azt mondta, hogy nem akarja rameroltetni a vallomastetelt es kervenyezhetek valami paravanfelet, de a nevem

pl kiadhato lesz es a paravant sem biztos, hogy a biro engedi. Eh.... annyira nem tudom, mit csinaljak, egyfelol a igazsagerzetem azt mondja, hogy persze, hogy menjek, meg mi van, ha ezen mulik, hogy wlitelik-e oket, a masik meg, hogy nem tudom, mennyire kis/nagypalyasok ezek az emberkek...... (Egyszer pont felvettunk kameraval egy tok veszelyesen vezeto autot, ember besetalt a rendorsegre, ahol azt ajanlottak neki, hogy ne tegyen feljelentest..... nyilvan akkor jol belenyultunk).

AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2017.08.18 0 0 94262

https://inews.co.uk/essentials/news/politics/government-grabs-power-remove-eu-citizens-no-deal-brexit/

Theresa May grabs power to remove EU citizens in ‘no deal’ Brexit
EU citizens could be deported from Britain  in a “no deal” scenario, according to the small print of the Government’s Brexit repeal bill.

Zlot Creative Commons License 2017.08.18 0 0 94261

Mi pont akkor csinaltuk, amikor valamiert a normal utlevelek is backlogban voltak, ezert eroforrasokat csoportositottak at es megnott az allampolgarsagi varakozasi ido. Azt mondjak hogy 95%-ot befejezik 6 honap alatt

Előzmény: netszkvid (94259)
netszkvid Creative Commons License 2017.08.17 0 0 94260

Tegnap jottunk vissza Mo rol. Az elmult 18 evben meg nem volt ilyen: Uk hoz kepest beke szigete, senkiben nem buzogtak indulatok, mindenki bekesen vart a langosara a strandon (ja mert nincs pincer, ez elegge erezheto volt). 

Nyilvan nem arrol van szo, hogy hirtelen nagyon rozsas lett ott a helyzet, de az teny, hogy latszik, hogy az elmult evben 8% ot mentek a realfizetesek felfele... meg is jegyeztuk, hogy a gulyas kommunizmus utan bekoszontott a gulyas kapitalizmus. Ugyanaz, egy part, de megvan a betevo, jut erre is meg arra is, meg csok is van, igy lehet epitkezni. Arrol az egy partrol meg inkabb nem beszelunk.

netszkvid Creative Commons License 2017.08.17 0 0 94259

O, asszonynak is 9 honap volt?! Akkor alomvilagban elek, en mar itt varom az ertesitest ropke 3 honap utan. Ok akkor karacsonyig biztos nem hallunk semmit. 

Előzmény: Zlot (94229)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2017.08.17 0 0 94258

Frissult ma a Google Assistant. Igen jo lett, vegre tokeletesen megert es megcsinal mindent / megad minden adatot amit kérek. Nagyon jó teljesitmeny a korabbihoz kepest.

AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2017.08.17 0 0 94257

Én is ezt érzem. Állampolgárság biztos. Minden más aktuális politikusok aktuális szeszélyétol fugg.

Előzmény: Zlot (94256)
Zlot Creative Commons License 2017.08.17 0 0 94256

En is ugy vagyok vele, hogy az allampolgarsag az biztos, minden mas bizonytalan. Nalunk halistennek mindharmunknak van (asszony, gyerek, en) szoval innentol azert nem nagyon aggodok. En meg mindig ugy velem, hogy ezzel erzem igazan biztonsagban magam meg akar ugy is ha par evre elmegyunk mas orszagba, ide mindig vissza tudunk jonni es dolgozni. 

Előzmény: seci (94255)
seci Creative Commons License 2017.08.17 0 0 94255

Az allampolgarsag a tied. Az, hogy ez csaladtagokra hogyan extrapolalodik - valtozhat es valtozik is idorol idore.

 

Epp a napokban lattam egy peticiot arra, hogy van egy 30+ eves csajszi, akirol most derult ki, hogy o nem brit allampolgar, mert az utan szuletett 2 nappal, hogy bevezettek, hogy nem lesz brit automatikusan az, aki itt szuletik nem-brit szuloktol. Az egesz csalad brit, csak o nem. Itt elte le az egesz eletet, mint brit, most kert utlevelet, amikor is kiderult a dolog.

 

-seci

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (94254)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2017.08.17 0 0 94254

Persze az is kerdes, hogy milyen ervek jonnek fel a Brit-EU kettos allampolgarsag ellen. Mert hogy mar most vannak (es meg lehet tobb is 2019-ig). Minket nem erint, de lehet hogy vannak itt a forumban akiket igen:

https://www.freemovement.org.uk/dual-eu-uk-citizens-rights-eu-law/

Az "Impact of loss of rights for dual citizens" reszt erdemes elolvasni

Az elso Example ("Clara is a Spanish...") pontosan leirja az egyik kolleganom helyzetet, aki olasz, a ferje pedig del-amerikai, szoval nekik ez nagy gond. Nem is csinaltatja meg az allampolgarsagot pont emiatt. Szoval ha van a forumban akinek hazastarsa EEA-n kivuli, ezt mindenkepp el kell olvasni.

A masodik Example ("Danielle is a French...") meg jol peldazza hogy mi tortenik, ha felveszed a brit allampolgarsagot es Brexit utan ki akarsz hozni egy csaladtagot. Ez esetben is erdemes elgondolkodni hogy megeri-e ezek utan is az allampolgarsag megszerezese...

 

 

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (94252)
Törölt nick Creative Commons License 2017.08.17 0 0 94253

Persze, ezt megertem, engem is zavarnak ezek a dolgok. 

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (94252)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2017.08.17 0 0 94252

Az igaz. Engem az a 9 pont zavar amiket irtam korabban. Persze lehet hogy feleslegesen aggodok. De az is lehet hogy nagyon is okkal.

Előzmény: Törölt nick (94251)
Törölt nick Creative Commons License 2017.08.17 0 0 94251

OK, de ez mennyiben erint teged? Te nem ezutan jossz majd, te mar itt vagy.

 

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (94249)
Zlot Creative Commons License 2017.08.17 0 1 94250

Hat pont ezert kell most megcsinalni meg masfel evvel a tenyleges kilepesi datum elott. A permanent resident statusszal ket "baj" van.

 

1. Nem lehet vele szavazni a parlamenti valasztasokon, pedig szerintem aki huzamosabb ideje itt el, az gondolom szeretne beleszolni

2. Ha elmesz az orszagbol ket evre (barmilyen okbol) kifolyolag, akkor elveszik a statusz. Szoval szerintem ez az erdekesebb, mert ket eves kulfoldon tartozkodas barmikor beuthet (haza kell menni, kap az ember egy kontraktot valahol, stb)

 

Az allampolgarsag pedig nem veszik el soha (csak a szavazati jog 15 ev kulfoldon eles utan)

Előzmény: cam aro (94233)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2017.08.17 0 0 94249

Na, itt van egy a BBC-rol: http://www.bbc.co.uk/news/uk-politics-40957301

The government plans to keep visa-free travel to the UK for EU visitors after Brexit, the BBC understands.

But if visitors from EU countries wanted to work, study or settle in the UK they would have to apply for permission, under the proposals.

Előzmény: Törölt nick (94247)
seci Creative Commons License 2017.08.17 0 0 94248

O bakker, pedig mar 2 kavet ittam ma... Na megyek, csinalok valami hasznosat is :)

-seci

Előzmény: Törölt nick (94247)
Törölt nick Creative Commons License 2017.08.17 0 0 94247

Feloraja linkeltem be ugyanezt a cikket :)

De Sas jobban szereti a tabloidokat :)

Előzmény: seci (94245)
KawaBazsy Creative Commons License 2017.08.17 0 0 94246

A tököm se akarna ott lakni, ahol ennyire nem látnak szívesen..

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (94235)
seci Creative Commons License 2017.08.17 0 0 94245

Vegyetek egy The Times-t es olvassatok el ezt https://www.thetimes.co.uk/edition/news/eu-migrants-can-come-to-live-in-britain-after-brexit-under-home-office-plan-in-which-freedom-of-movement-will-continue-no-immigration-controls-along-irish-border-kwx8xd2xq

[nem engedi olvasni az egesz cikket elofizetes nelkul, en is kavezas kozben futottam at a papirt]

-seci

Törölt nick Creative Commons License 2017.08.17 0 0 94244

A Settled Status egy kalap alá vesz minden itt élő EU-st. Nagyon úgy néz ki, hogy pont ugyanaz lesz a statusod, jogaid mint annak, aki csak két héttel a tényleges kilépés (2019. március vége) előtt jött ide és kezdett el dolgozni itt.

 

Ez sem igaz, hiszen csak akkor jar, ha mar megvan az ot ev. 

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (94234)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2017.08.17 0 0 94243

Azt hiszem valojaban ez zavar a legjobban, ez a tobb mint egy eve tarto (es meg evekig tarto) huzavona, ahol havonta/hetente valtozik a terv, ahol minden nap egymasnak ellentmondo dolgokat mondanak a politikusok az EU polgarok majdani jogaival kapcsoaltban....

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (94242)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2017.08.17 0 0 94242

Bár fene tudja, most megint pedzegetik, 8 oras az alabbi cikk, ami megerositi amit irtal, ugyanakkor megint feljon az EU-s munkavallaloi fee (nem zorog a haraszt...)

http://www.express.co.uk/news/uk/842176/EU-Immigration-Brexit-Theresa-May-Home-Office-Amber-Rudd-migrant-crisis-work-visa

"the Home Office will bring in a work permit system to limit the number of EU citizens who can migrate for employment."

"And there could be a charge for each permit to push companies into hiring UK workers as a priority after Brexit."

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (94241)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2017.08.17 0 0 94241

Igazad van, rakerestem, egy nappal azutan hogy egyik miniszter felvetette az otletet a kormany hivatalosan elhatarolodott az otlettol.

Előzmény: Törölt nick (94239)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2017.08.17 0 0 94240

Igen ez igaz. De ha kozben szigoritjak-csokkentik a benefiteket is, akkor lehet hogy az angolok is nekiallnak elvallani a minimalberes munkakat.

Előzmény: seci (94238)
Törölt nick Creative Commons License 2017.08.17 0 0 94239

Miert lenne ez kiskapu? Ezt az 1000 fontot honnan vetted? En ugy emlekszem, ez csak egy otlet volt, amit kb. azonnal el is vetettek.

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (94237)
seci Creative Commons License 2017.08.17 0 0 94238

Figyusz, pont te irtad Nszer, hogy ahol nehez fizikai munkat kell vegezni ott az angol munkaero atlagosan 13.5 orat bir ki (nem naponta, hanem osszesen).

Ergo: hiaba akarna a feleseged cege angolokat felvenni - nem fog menni...

 

Ha meg kozepesen/magasan kvalifikalt munkat vegzel az az evi 1000 (vagy 2000) font nem fogja elrettenteni a munkaadokat. Az inkabb tehet be, ha az indiai elvtarsaknak tovabb konnyitik a munkavallalast, mert ugye ok olcsobbak is, meg hajlandoak 10-15% cash-backet fizetni ;)

 

-seci

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (94237)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!