Keresés

Részletes keresés

AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2014.04.16 0 0 78917

Ja, olyant is lattunk, hogy volt egy egesz jo meretu nappali, csak eppen az emeletre vezeto lepcso a nappali kellos kozepen(!) volt, azaz nem valamelyik fal menten, hanem a szoba geometriai kozepen... Teljes hasznalhatatlan lett a nappali tole. Ki az az idiota aki ilyent tervez... (Bar mondjuk pl mozinal is volt olyan, hogy teremben kozepre nem lehetett ulni, hogy szembol lasd a filmet, ugyanis kozepen volt a szeksorok kozott az ut, hogy lehessen fel-le menni a sorok kozott, es a szekek ketoldalt voltak. A leheto legjobb helyekre szekek helyett utat tettek...)

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (78916)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2014.04.16 0 0 78916

Teljesen egyetertek. Amikor a jelenlegi lakasunkat kivalasztottuk, elotte mar tobb mint egy tucatot megneztunk, es es kapasbol lattuk hogy nem, nem, ez sem. Volt olyan ahol be se kellett mennunk, kintrol latszott hogy az egesz epulet nincs tobb harom meter szelessegnel, tehat a szobak is hangyanyiak, raadasul szetesofelben levo single glazed, ranezesre kb szazeves ablakok stb. Volt ahol beleptunk es megcsapott a durva doh/penesz szag. Volt ahol a konyha szo szoros ertelmeben egy 1.5M x 1M lyuk volt, huto, gaztuzhely es ennyi, se egy polc vagy szekreny, se egy asztal, semmi. Volt ahol a lepcso olyan allapotban volt, hogy mondtak, hogy egyenkent menjunk rajta fel-le, nehogy leszakadjon. Volt ahol a belter valami torpekre volt meretezve, az ajtoknal nekunk a 183 centis magasagunkkal fejet kellett hajtanunk hogy ne verjuk be, a plafon kb. 5 centivel votl a fejunk felett, tiszta klausztrofobia. Volt ahol egyaltalan nem volt mennyezeti vilagitas, hanem mindenhova hosszabbitoval pakolt (mert hogy szobankent csak 1 konnektor volt) allo/asztali lampak probaltak megkuzdeni a sotestseggel. Votl ahol a padloszonyeg volt olyan, mintha arra valaki (vagy tan a kutya) hanyt volna ra napi rendszeresseggel, budos volt es nem volt nem foltos resze. Volt ami egesz jo volt, csak eppen kb. 15 meterre az autopalyatol... Jaj... Szoval amikor az mostani lakasunkhoz ertunk (ami akkor meg meg sem volt hirdetve, hanem ugy volt hogy egy masik lakas miatt mentunk az agencyhez de elvittek mire odaertunk, es kerdeztuk hogy van-e valami mas hasonlo, es ez eppen aznap kerult hozzajuk), egybol lecsaptunk ra, hogy viszonylag tiszta, nagy dupla uvegezesu ablakok, elfogadhato meret, gyorsan vigyuk el mielott mas elviszi.

Előzmény: seci (78906)
Zlot Creative Commons License 2014.04.16 0 0 78915


Hat nem tudom a magyar panel lakasokrol annyit hogy:

- Minden athallatszik a szomszedtol, a furdoben a wc-ben, a falon keresztul, minden
- Kibirhatatlan meleg van a tizediken, allandoan nyitva kell hogy legyen az ablak a tavfutes es a helyzete miatt

Tovabba megneznem, hogy egy esos, paras, hideg, nyirkos helyen mint Anglia hogyan szerepelnenek a panelok. Mert ketlem hogy nem jelenne meg a penesz. Magyarorszag ilyen szempontbol szerencses, mert szarazabb klima, kevesebb paratartalommal, azert nem szoktunk mi hozza a dohos hazakhoz.

Mi egy 15 eves hazat vettunk, bar megnezve mintha ujepitesu lenne, nem recseg ropog, cavity wall / tegla, muanyag ablakok, stb. Penesz / doh, sehol. Persze futeni tobbet futunk mint Magyarorszagon, mert a magasabb paratartalom miatt a hoerzetunk rosszabb.

A fa tetogerendakat en is utalom, mert tenyleg nem ertem miert nem lehet siman betonnal epiteni hogy szilard legyen az emelet. De ugy latszik ebbol nem engednek. A home surveyor azt mondta, hogy eszrevette a mi hazunk jobban fel van futve mint az angol standard (21/22C) :)))) Szoval a 23-25 az igencsak magyar specialitas. Nekunk utility room van a mosogato / mosogepnek, nem zavar hogy nincs a furdoben. Bortovalkozni / elektromos fogkefet hasznalni itt is lehet a furdoben, mert arra van konnektor. Hajszaritasra nincs, de talan jobb is, mert biztonsagosabb.

Hat igen a bedroomok azok tenyleg erdekesek, aprok nagyon, de azt mondom mivel az ember tenyleg csak aludni megy oda, nem is kell hogy nagyobb legyen. A mi hazunk is 3 szobas, (1 nagyon pici, ket normal meretu), a master bedroomban ensuite shower / wc, valamint siman befer a king size bed, beepitett gardrob, meg ket ejjeliszekreny. Mas nem is nagyon kell. A nappali teljesen jo meretu (habar az sem hatalmas), az egesz haz olyan 90nm es azt kell mondjam nem is kell hogy nagyobb legyen. Hisz egyszerre nem hasznalunk minden helyseget.

Szerintem itt is megvannak az ujabb epitesu jo hazak, nem kell feltetlen bekoltozni egy 60-100 eves terraced hazba.

Mi is sokaig keresgeltuk a tokeletes hazat mire meglett, es tenyleg nem konnyu, mert rohejes hogy milyen hazak vannak, es milyen apro kertek. Minel ujabb a haz, annal kisebb a kert :)))

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (78907)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2014.04.16 0 0 78914

En miota itt vagyunk egyfolytaban fazom. Munkahely valasztasnal nekem alapveto peldaul az is, hogy ne legyen legkondi. Volt ahol volt, amikor kint 15 fok volt mar bekapcsoltak, es olyan "kellemes" 17 fokot tartottak az irodaban...

Előzmény: brabantia (78904)
Zlot Creative Commons License 2014.04.16 0 0 78913

Ez az experience mania sajnos igaz :(

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (78909)
Zlot Creative Commons License 2014.04.16 0 0 78912

Nem kell bizonygatnod, tudok olvasni :)

 

De en az angol/angol akcentusrol beszelek, amit sehol mashol nem tapasztalsz meg igazan, csak itt. Van hogy egymastol 30km-re levo varosban kulonbozo az akcentus. Szerintem ez egyedulallo

Előzmény: brabantia (78908)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2014.04.16 0 0 78911

"Hirtelen nem értem, hogy miért vagytok ott akkor?"

Tomor valasz: mert meg mindig jobb itt mint Mo-n. En es felesgem Mo-n maradt csaladjaban is kivetel nelkul mindenki a totalis csod szelen all, futesszamla, aramszamla, kajavasarlasi gondjaik vannak, es menekulnenk Mo-rol ha beszelnenek nyelvet/fiatalabbak lennenek stb. (Mi egyebkent speciel Brisbane-t, Ausztraliat celoztuk, csak par pont hijan nem jott ossze a munkavallaloi vizum (szoros szivuek voltak az elbiralok, a bevandorlasi ugynok is meglepodott hogy nem kaptuk meg).)

Előzmény: brabantia (78898)
Zlot Creative Commons License 2014.04.16 0 0 78910

Ahogy irtam, szerintem igenis elheto es jo hely Anglia, amennyiben az ember be akar illeszkedni. Senki nem "irigyli" toled az angolod es senkinek nem esik rosszul, hogy te jo angollal jonnel esetleg Angliaba, mig masoknak akik zero angollal jottek nehezebb volt (bar itt azert meg ne konyveljuk el, hogy neked konnyu lesz). Legalabb egy gonddal kevesebb. En speciel csak megjegyeztem, hogy nekem bantja a szemem ha valaki lobogtatja az "anyanyelvi" szintu nyelvtudasat. Szerintem egy eros kozepfok folott mar nem minden esetben szamit, hogy hogyan beszeled a nyelvet, mert az angolok igen toleransak mindenben.

En bevallom nem tudok 100%-ban valos kepet alkotni, hogy most egy ujonnan idekerult embernek mennyire konnyu vagy nehez a helyzete. En 2x kezdtem elorol Angliaban par ev elteressel, masodszorra konnyebb volt, mint eloszor.

En Anglia vonzerejet a kozossegben erzem. Ha az ember vegez kozossegi munkat, ha beszelgetsz a szomszeddal, ha szoba elegyedsz egy adott alkalommal az utca emberevel, turazas kozben, tengerparti seta kozben a halaszokkal egy csomo jo dolgot lehet megtudni, uj embereket megismerni, stb. En egyszeruen imadom azt, hogy ha latjak rajtad, hogy nyitott vagy, ok is azok lesznek es maris egy kozosseg reszekent erzed magad, nem pedig elszigetelve.

Ha nyitott vagy, akkor egy csomo dologra ralatasod lesz, egy csomo hasznos infot tudsz beszerezni a "benszulottektol" es ez nagyban segiti az itt elest.

Az akcentust meg majd megszokod, ahogy mindenki :). Engem ennyi ev utan is megkerdeznek honnan vagyok, de ez persze nem zavar, mert tudom, hogy csak erdeklodnek.

En eddig azt vettem eszre, hogy az angolok szeretik az ertekes embereket, akik hozzaadnak az orszaghoz, nem pedig elvesznek belole. Legyen az barmilyen nemzetisegu. Engem az irodaban is nagyon befogadtak, es annak ellenere hogy mindig rohognek azon, hogy az en teamba citromot kell rakni es nem tejet, de teljesen kozejuk tartozom, neha el is felejtik, hogy magyar vagyok.

Előzmény: brabantia (78898)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2014.04.16 0 0 78909

Arra figyelj, hogy az ittenieknek experience-maniajuk van. Azaz szinte kizarolag csak azt nezik, hogy hol, hany evet dolgoztal mostanaban (lehetoleg pont) olyan job title-t viselo munkaban, mint amire ok embert keresnek. Lehetsz te a vilag legjobb tanara, ha nem tudsz felmutatni x evet y iskolaban, akkor az interjuig se jutsz el. (Forditva is igaz, lehetsz te a vilag legrosszabb tanara, ha tiz evet dolgoztal egy suliban akkor felvesznek. Ez van peldaul a termelesi menedzserunkkel, emberekkel banasi kepessege nulla, karomkodik mint egy kocsis, hibaztat, attolja a felelosseget lefele, stb, de mivel mar x eve menedzser y-adik helyen, ezert mindig kap ujjabb es ujjabb allast, mikozben szerintem egy kocsmarosi allas lenne neki valo (bar lehet hogy megsertene a vendegeket a beszedmodoraval))...

Előzmény: brabantia (78898)
brabantia Creative Commons License 2014.04.16 0 0 78908

Igen ezt láttam már. Állati ügyes a srác.

 

Itt meg rengeteg török, marokkói, curacao-i, lengyel, indiai van, ugyanúgy akcentussal. Ez is külföld, nagyon sok nemzetséggel, tudom, ismerem a szituációt, nem Magyarországról jövök és nem tapasztalat nélkül. :)

Előzmény: Zlot (78901)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2014.04.16 0 0 78907

Mi Angliaba kitelepulve rajottunk, hogy a magyar panellakasra nem fujjogni kell, hanem felnezni ra es megbecsulni... Ugyanis a panellakasoknak:
- Beton a padloja. Az itteni hazaknak fa a padlojuk, recsegnek, ropognak, sokszor olyan mertekben, hogy a magasabb butorok lathatoen megdolnek egy fokot amikor az ember elmegy elottuk.
- Van rendes hoszigetelesuk. Az ittenieknek nem igazan van. Vigan tenyeszik a penesz is a sarkokban stb.
- Van osszefolyos csap. Az itteni furdokben, konyhakban tobbnyire meg mindig kulon (jeg)hideg vizes es (tuz)forro vizes csap van, nagyon happy mosogatas kozben valasztani, hogy lefagyasztani vagy leforrazni akarod a kezedet.
- Van kozponti futes, es kellemes 23-25 fokok vannak. Az itteni futesi rendszerek hagynak kivanni valot maguk utan, sokszor nincs is semmilyen futes, kulonosen haloszobakban, te dolgod hogy vegyel olajradiatort vagy mas futest, hogy ne fagyj meg. Es nehez kifuteni oket a magyarorszagi szokasos 23-25 fokra.
- Van konnektor a furdoben. Itt nincs, ugyhogy mosogep a konyhaban, de hajszaritast, elektromos borotvat, dental jet-et, meg minden mast is a konyhaban kell hasznalni.
- Normalis meretuek a szobak. Itt a single bedroom sokszor csak akkora mint egy tarolohelyiseg Mo-n (1.5x2M lyukat siman kikaltjak bedroomnak), a double bedroom meg akkora mint Mo-n egy felszoba. Jellemzo peldaul, hogy a lakasunk 3 szobas, amibol ketto double bedroom, es szamitasaim szerint 50m2 a lakas alapterulete. Mo-n 50m2 altalaban 1.5 szobas lakas, annyira osszak fel, nem harom szobasnak adjak el mint itt. Es akkor a milyenk meg egy "nagy lakas". (Kertek mereterol meg ne is szoljunk, sokuk olyan kicsi hogy egy normalis greenhouse se fer el benne).
Stb...

Előzmény: wzp (78896)
seci Creative Commons License 2014.04.16 0 0 78906

Nezd, a kiadasra szant hazak allapota pont olyan mint mindenhol a kiadasra szant hazak allapota. Kicsit romos, kicsit "oh, de hat olyan szep helyen van a haz, ott a to" - mire en "baxki de nem akarom latni a lepcsofeljarobol a falon levo resen keresztul!"

 

Az eladasra szant hazak detto.

 

Szoval megnezel 10-20-at amire oda jutsz, hogy legyen 2-3 ami elfogadhato. Es remenykedsz, hogy nem csak a kedvedert rafestettek/stb hogy jobban nezzen ki kiadas/eladas elott.

 

-seci

Előzmény: brabantia (78898)
netszkvid Creative Commons License 2014.04.16 0 0 78905

Nem olvasol kicsit szelektiven? :-)

 

Megsem fogsz tobbet kapni, mint egy szingli mama, a Te altalad belinkelt oldalon talalhato:

 

"The benefit cap limits the amount of benefit that most people aged 16 to 64 can get. Some individual benefits aren’t affected, but it may affect the total amount of benefit you get."

 

Ha kapsz widower pensiont akkor masbol kapsz kevesebbet. Vegulis nevileg kapsz, de azt gondoltuk, a tamogatas osszege erdekel.

Előzmény: brabantia (78898)
brabantia Creative Commons License 2014.04.16 0 0 78904

Egyébként voltam már Angliában és arra emlékszem, hogy fáztam a szobámban. Hogy a fűtés nem volt kielégítő vagy a háziak nem fűtöttek azt már nem tudom, csak a hidegre emlékszem.

seci Creative Commons License 2014.04.16 0 0 78903

A direct.gov.uk az alfaja (es sokszor az omegaja is) mindennek, ami az itteni hivatalos ugyintezessel kapcsolatos.

Sokan nem szeretik mert angolul van ;)

-seci

Előzmény: brabantia (78898)
netszkvid Creative Commons License 2014.04.16 0 0 78902

Megtenned, hogy elolvasod aknot hsz-et megint? Azt hiszem szovegertelmezesi problemaid vannak.

 

Azt irta Neked, hogy o sosem valasztotta volna Hollandiat mint lakohelyet, azutan hogy egy evet toltott ott, es ismeri a holland mentalitast, tudja mirol beszelsz. Erre Neked az jon le, hogy "jujjdejo" volt.... Szerintem ilyenrol nem irt. De mindegy, azt olvasol bele, amit akarsz.

Előzmény: brabantia (78898)
Zlot Creative Commons License 2014.04.16 0 0 78901

Az akcentusokrol : 

 

https://www.youtube.com/watch?v=dABo_DCIdpM

 

Ezt szeretem, megha sokszor nem is tul pontos :)

AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2014.04.16 0 0 78900

Hehe, tisztan emlekszem, amikor megerkeztunk 2006 oktobereben Angliaba. Azt hittem itt is ugy lesz mint USA-ban, hogy mindenkit megertek, meg engem is mindeki meret. Szoval megalltunk Doverben egy pizzeriaban enni, megunnepelni a megerkezesunket, meg hogy tuleltuk a kompot :-) Minden dolgozo indiai/pakisztani volt, alig ertettem oket. Mondom felesegemnek: "sebaj, ezek indiaiak, nem igazi angolok, bad akcentusuk van, majd az "igazi angolok" jobban ertjuk". Aztan hamar rajottunk, hogy ezeknek az indiaiknak/pakisztaniaknak meg egesz szep akcentusuk volt, es egesz artikulaltan beszeltek, merthogy az "igazi angolokat még annyira se ertettuk. De a legrosszabbak az angol gyerekek/tinedzserek voltak, akiket az elso evben egyaltalan nem ertettuk, olyan szinten, hogy sokszor tunodtunk (koltoi kerdeskent persze), hogy tenyleg ok is angolt beszelnek-e. Mostanra 7+ ev utan mar ertem oket, de hegyezni kell a fuleket meg most is.

Előzmény: Zlot (78893)
brabantia Creative Commons License 2014.04.16 0 0 78899

Képet szúrni még nem tudok, de majd menni fog.

Na ez a lukam. Mármint a nappalimban :D

brabantia Creative Commons License 2014.04.16 0 0 78898

https://www.gov.uk/widowed-parents-allowance/what-youll-get

 

Tehát van özvegyi támogatás. :)

Nagyon jó ez az oldal, már nem tudom ki linkelte be, de nagyon sokat segít.

 

Nagyon jól leírtad, hogy milyen támogatásokra lehetek jogosult, köszönöm szépen.

 

Nem fogok takarítani, ezt már most látom. Valószínűnek tartom, hogy tanárként fogok dolgozni, de legalábbis white collar worker-ként.

 

Elhiszem, hogy jó tapasztalataid vannak Hollandiában, de ha ezt kondom, hogy ez a lyuk másfél éve tátong a nappalim plafonján akkor elhiszed, hogy itt sem minden okés? Én elhiszem, hogy jujjdejó volt neked itt, de most maradjunk abban, hogy itt egyelőre én ismerem jobban a viszonyokat. :D És nincs harag, oké?

 

Nem kell, hogy amcsinak gondoljanak és az nem érdekel ki mit gondol általában. De nem kell majd úgy elölről kezdenem a dolgokat, mint sok embernek, éppen a nyelvtudás miatt. Az akcentus, a nyelvjárás nem számít most. Tudom, hogy azok akik elölről kezdtek mindent a nulláról azok esetleg utálnak ezért, de én rengeteg évet töltöttem, hogy megtanuljam a nyelvet, most akkor leszüretelem végre a termést. És nem leszek hajlandó szarul érezni magam azért mert megdolgoztam érte évtizedekkel ezelőtt.

 

Ahogy már írtam nem esik rosszul a negatív hozzászólás mert abban is van információ. De lássuk be: tényleg ennyire rossz, nehéz ott minden ahogy a legtöbben írjátok? Hirtelen nem értem, hogy miért vagytok ott akkor?

A korrekt, egyenes igazságot akarom hallani a leginkább, mert az segít a legjobban. Ha hideg, ha meleg. És van akitől meg is kapom. Nekik ezúton is nagyon köszönöm. :D

 

Előzmény: aknot (78890)
netszkvid Creative Commons License 2014.04.16 0 0 78897

Az en lanyomrol is megmondtak Walesben, hogy Londonbol jott. Dorsetben szerintem meg arra is rajottek, hogy Kelet-Londonbol :-)

 

Jot mulattunk, amikor sieleskor a magyar baratok gyerekei megkertek, olvassa fel nekik a megtanulando versuket es hat koppantak, hogy biza nem ugy hangzik a gyerek szajabol, mitn a tanarebol. :-)

Előzmény: Zlot (78893)
wzp Creative Commons License 2014.04.16 0 0 78896

Azert ne valami kokori allapotokat kepzelj el :)

 

Mi peldaul egy kis faluban lakunk (kevesebb, mint 3000 fo wiki szerint, nekem meg kisebbnek tunik), a legkozelebbi varos (durvan 80,000 fo), 10 perc kocsival, 20 perc busszal (es minden buszos rendkivuli modon figyel a gyerekekre, amibe az is beletartozik, hogy peldaul a reggeli busz megall egy ures megallonal es felhivja Pisiket, hogy minden oke-e, mert nem all a megalloban, pedig az osztalytarsak szerint kene)

Mi Budapestrol koltoztunk ide (illetve kis kitero volt Wales-be), es nem kaptunk sokkot, minden elerheto. Egy oranyira pedig vadponik vannak az ut szelen ;)

de vegigolvasva a hozzaszolasokat lehet, h en elek rozsaszin kodben. Es azt en is hangsulyoznam, bar tunik, ogy erted, tudod, hogy nem konnyu az elejen.

Előzmény: brabantia (78886)
seci Creative Commons License 2014.04.16 0 0 78895

A Surrey/Kent -hez meg hozzaadnam Hampshire/Berkshire-t is. Esetleg Essex.

-seci

Előzmény: aknot (78890)
aknot Creative Commons License 2014.04.16 0 0 78894

WE, FYI:

3 lovarda van 2 merfoldes korzetunkben (urbanista Kelet London).

 

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (78887)
Zlot Creative Commons License 2014.04.16 0 0 78893

Hat en is abban a hitben voltam, hogy British English-t oktattak otthon. Majd mikor kijottem akkor koppantam, hogy az emberek javareszet nem ertem. Mert az a British English, az NEM EZ a British English. En azt mondanam, nezd meg a Snatch-et es a Lock, Stock ..-ot angolul, valamint ha meg tudod szerezni akkor a Sorted c. filmet is, nagyon jo iranyado, hogy hogyan beszelik itt az angolt nagyon sokan. Nem szeretem ha valaki azt irja hogy "anyanyelvu" szintu az angolja, ha iskolaban tanulta es nem kisgyerekkent, esetleg nem szulotol. Elfogadom hogy valakinek felsofoku az angolja, de az anyanyelvi szint azert szerintem eros tulzas ha csak nem all fent valamelyik iment felsorolt tenyezo.

En 8 evet tanultam suliban. 11 eve dolgozom kizarolagosan angolul, ebbol 8 evet eltem angol nyelvteruleten. Az angolomat mindenki dutch-nak vagy sved-nek lovi be, nem tudom miert. Irodai munkaban, rendorsegen, reszt vettem kulonbozo treningekben, kikepzesekben, gyakorlatokban, es ennyi ido utan, habar az angolom nagyon jo, megsem mondhatom azt, hogy ertek mindenkit es hogy akcentus nelkul anyanyelvi szinten beszelem a nyelvet. Mert ez egyszeruen szinte lehetetlen.

Szerintem ha valaki anyanyelvi szinten beszeli a nyelvet akkor azzal vele jar az a helyi akcentus ahol tanulta a nyelvet. Pl. Az ismerosi korben van egy 8 eves kislany, egy eves kora ota itt elnek. Nos, o a helyi angol akcentussal beszeli a nyelvet, senki nem mondja meg rola hogy magyar. Viszont mas teruleten megmondjak rola hogy melyik megyebol jott. :) Szamomra ez az "anyanyelvi" szint.

En Manchesterben eltem egy ideig, majd mikor mar a fulem aklimatizalodott a helyi nyelvjarasra, lekoltoztem delkeletre es "kezdhettem" elorol annyira mashogy beszeltek itt. Szolgalatban az egyik alkalommal talalkoztam egy idosebb ferfival aki geordie volt (Newcastle) ... hat sajnos szinte meg kellett kernem, hogy inkabb irja le, mert nem ertettem amit mond.

Amugy erdemes a youtube-on megnezni par akcentust hogy mivel is nezel majd szemben ha kulonbozo helyekre koltozol. A nagyvarosokban az a pozitivum, hogy befogadobbak a kulfoldiekkel szemben, mig a kisebb varosok, ahol nagyobb a tiszta angol lakossag, eleg zarkozott es "kirekeszto" es nehezen engedik magukhoz kozel a kelet-europaiakat.

En videken elek, es Londonban dolgozom, szoval egyszerre megkapom a nyugodt, csendes angol varos hangulatot es a nyuzsgo londoni eletet / forgalmat, de nem tudnek mar Londonban elni egy napot sem. Videken is szinte minden van, ami a nagyvarosokban, azaz legalabbis eddig nem hianyzott nagyon semmi.

En imadom Angliat, nem is nagyon akarok innen elkoltozni es szerintem ha valaki teljesen nyitott es be akar illeszkedni az be tud. Az angolok ugyanis ertekelik ha valaki kozossegi eletet akar elni es kiveszi a reszet a dolgokbol, nem pedig izolaltan eldegel magaban.

Előzmény: brabantia (78883)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2014.04.16 0 0 78892

Ez eleg jol megmondja hogy milyen benefit-re jogosult az ember: http://www.entitledto.co.uk/calculator/

 

Carer-t szinte mindenhol mindig keresnek, es altalaban 5 napos tafolyam utan, amit a munkaado szervez/fizet, altalaban lehet is kezdeni, es £8-£12 koruli oraberek mennek.

Előzmény: aknot (78890)
wzp Creative Commons License 2014.04.16 0 0 78891

Szia,

 

az irtad, hogy a szerelem itt van, azert az behatarolja, hogy hova koltozol/koltoznel, nem?

Előzmény: brabantia (78889)
aknot Creative Commons License 2014.04.16 0 0 78890

Még egy dolog ami eszembe jutott, ahogy olvastam a hsz-aidat: itt nem fogsz olyat kapni, hogy özvegyi nyugdíj, vagy támogatás. Egy kategori a van: Single Mom (mindegy, hogy mi miatt single; özvegy, elvált. vagy csak így esett) Vagyis egy kategoriába esel a szomszédék lányával, aki 19 évesen 'összehozott' egy gyereket (most még a szüleivel él, de biztosak vagyunk benne, hogy hamarosan igényelni fog Housing Benefitet egy közeli lajkásra/házra és egy darabig biztos, hogy nem fog dolgozni).

 

Amire itt számíthatsz, mint Single Mom, az a Child Benefit, Housing Benefit, Jobseekers Allowance (amíg nem találsz munkát) illetve Child Tax Credit és Working Tax Credit, amikor már dolgozol és amit a neve ellenére nem az adódból vonhatsz le, hanem kifizetik neked (ami a te esetedben hasznos, mivel valszeg takarítássl még az adómentes sávba esel, ami most £10500)

Aztán igényelhetsz félmentést a Council Tax alól és kaphatsz támogatást közüzemi díjakra.

 

Ha London nagyon nem játszik, akkor érdemes pl Londontól délre keresned (Surrey, Kent), mert az a rész elég gazdag, találsz magánházakat takarításra (az irodákra eléggé rámennek a cégek, illetve azokat éjjel takarítják, de az sem lehetetlen). van egy csomó Care Home öregeknek, ahol állandó a felvétel gondozónak, nagyon sok magyar dolgozik ilyen helyen, az iskolák is jók és például elmehetsz az iskolába/ovodába önkéntes segítőnek pl ebédhez (lányom osztálytársainak eddig otthon ülő mamái sokan ezt csinálták), onnan esetleg felvesznek tanársegédnek (már néhány mama itt tart), aztán már csak rajtad múlik...

 

Lakáskérdésban egy szempontból előny, hogy kelet-europai vagy: nem irtózol a 'társasháztól'. Egy angol csak kényszerből költözik ilyenbe, ugyanis tradícionálisan az a 'Council Flat', vagyis ahová a benefiten élőket slihtolják be. Ma már persze ez nem (csak) így van, de itt a tradíció a minden. Meg lásd: az én házam, az én váram. Ez az angoloknál maximálisan igaz.

"holland sem mindig mérce ami az ingatlanokat illeti, a régi építésű házak, lakások hajmeresztőek...." - ez lehet, hogy átértékelődik benned, ha itt megnézel néhány (a te zsebednek megfelelő) lakást. :o)

(Én egy benefiten élőtől béreltem szobát Hollandiában, amikor ott tanultam, nem volt egy kastély, de teljesen rendben volt. 

Ellenben az első házban, amit Londonban béreltünk - pedig a legjobbat választottuk abból a 15-20-ból, amit két hét alatt megtekintésre érdemesnek ítéltünk - egy vasárnap délben rám szakadt a konyha plafonja! Még jó, hogy egyedül voltam)

 

Itt nem fogják azt gondolni, hogy amerikai vagy. De nem is számít. 

(Nekem is (kicsit) amerikai akcentusom volt, mivel oda jártam középiskolába, de sosem gondolták rólam, hogy amerikai vagyok, még ha fel is fedezték az amerkán beütést. Legtöbbször azért kérdezik meg, hogy honnan jöttem, mert nem jöttek rá)

 

 

Nem biztos, hogy az adja a legjobb tanácsot, aki azt mondja, amit hallani akarsz! ;o)

Előzmény: brabantia (78883)
brabantia Creative Commons License 2014.04.16 0 0 78889

Na ezt pont ismerem, mert indeed punt nl itt is van. :) Nagyon jó ötlet, mert nem tudtam, hogy ott is. Akkor még hírlevelet is kérhetek. Köszönöm.

 

/Igen, itt is kiírják a fizut szerencsére, habár engem nem érint sajnos./

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (78888)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2014.04.16 0 0 78888

Meg ami eszembe jutott: ha bemesz az indeed.co.uk cimre, beirsz egy tetszoleges postcode-ot a "where" mezobe, a "what" mezot meg uresen hagyod, akkor ki fog neked adni minden meghirdetett allast x merfoldes korzetben (x-et erdemes mondjuk 15 (nagyobb varosban vagy kornyeken) vagy 25 merfoldre (videken/falun/nagyobb varostol messzebb) allitani). Ez a website sok tucat mas allaskozvetitos website-rol gyujti ossze az allasokat, tapasztalat szerint itt van a legtobb fenn. Szoval innen meglatod, hogy adott kornyeken milyen allasok mennek, mennyit fizetnek stb. (Szerencsere it tobbnyire kiirjak a fizut, ellentetben Mo-val ahol idorablo modon az interjuig nem mondjak meg, sokszor pocsekolva az ember idejet.)

Előzmény: brabantia (78886)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!