Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

rampi 6 órája © 35842

MOs tlátom,hogy kimaradt a lucernapellett.Ezt is kapnak,a szemes takarmánnyal keverve.Nagyon szeretik és nem pocsékolják el,megeszik,széna formában azért több ment pocsékba,mert bepiszkolták.A pelletett itt gyártják helyben,nem sokat kell érte autózni.

Előzmény: rampi (35832)
TimáriKristóf 6 órája © 35841

Lehet venni szelénes nyalósót, azt elibéjük teszed és nyalják, ha kell nekik. Akkor jól gondoltam a vágási korukat, a kisebbek lassabban növik ki, ezért szokott pár kis pötty lenni a májon. A jódból elég, ha 2-3 naponta pár cseppet a vízükbe teszel, de ha van a nyalósóban, akkor az még jobb.

Előzmény: rampi (35840)
rampi 6 órája © 35840

Kristóf,köszönöm!4hós örül vágjuk őket,súlytól függ...a jódot és a sót milyen mennyiségbenés gyakran célszerű adni?mert akkor még ezeket is beiktatjuk.

Előzmény: TimáriKristóf (35833)
Mészáros Barna 7 órája © 35839

Szia!Köszönöm szépen!!

Előzmény: eloper (35826)
Mészáros Barna 7 órája © 35838

Szia!Köszönöm szépen!

Előzmény: szabojozsi64 (35821)
bozont 2 8 órája © 35837

Sziasztok

Érdekődni szeretnék hogy Szept.14. Monorra visz-e valaki vállasztási szürke német óriást?

2db anyának való és egy más vérvonalból baknak kellene.

Törzslapos,tetovált érdekelne.

Szép napot

TimáriKristóf 9 órája © 35836

Lehetne helytelenül sőrt is, amiből a r betű kimaradt, de sóra gondoltam..

Előzmény: eloper (35834)
japipapi 9 órája Creative Commons License 35835

NaCl

Előzmény: eloper (35834)
eloper 9 órája © 35834

Plusz egy kis mit?

TimáriKristóf 10 órája © 35833

Én emlékszek. A májkokcidiózist kinövik olyan 4 hónapos korukra. Mikor szoktátok vágni őket? De megelőzhető, a  bélkokcidiózissal együtt, ha pár csepp jódot cseppentesz a vizükbe, a jód amúgy is kell a szervezetnek, plusz egy kis sőt is adhatsz nekik.

Előzmény: rampi (35832)
rampi 11 órája © 35832

Sziasztok!

Páran talán emlékeztek rám,tavaly nyár elején kezdtünk nyulazni,azon a nyáron az egyik nyulunk amit kaptunk mixos lett és fotódokumentációval követtük nyomon felépülését,azóta is él,remek anya lett nála. 6 anyanyulunk és 2 bakunk van.Szerencsére 1-1 ellés körüli elhulláson kívül nem volt semmi bajunk.Mixo ellen nyáron ismét leoltottuk a tenyészállatokat és azokat a kicsiket amik még sokára érik el a vágandó súlyt.A tavalyi mixón átesettet nem, elvben ő védett,nem lett eddig baja.

Zab,árpa,réti széna,kerti zöldségek,friss víz a napi takarmány.Tápot nem kapnak,de mivel gyakorlailag magunk ellátására neveljük őket,így nem a gyorsaságra,hanem a minőségre megyünk.Eddig 2014-ben 91-et vágtunk,párat élve elajándékoztunk.Exel táblában vezetjük,hogy mikor kit,kivel pároztatunk,ellés idejét,mennyiséget,mikor kitől vágtunk kicsit,annak mennyi az élő,mennyi a konyhakész súlya.Érdekes,hogy máj nagyságban nagy különbségeket vettünk észre.

Máj kövesedés csak egy-egy májban fordult elő,de az is csak pár kő és az eddigi tapasztalat arra  enged következtetni,hogy azoknak az állatoknak volt ilyen a mája ami a ketrecen belül elnyomott volt,talán a stressz is okozhatja ezt.

Nyáron pihentek az anyák (Év közben is min.32.napig a kicsit anyák alatt voltak és csak az elválsztás után fedeztettük őket újra),most lettek újra bepároztatva.

TimáriKristóf 11 órája © 35831

Na épp ezért nem lehet ki számolni, csak nagyjából.De még úgy is lehet meglepően nagy eltérés.

Előzmény: Deryan (35830)
Deryan 11 órája Creative Commons License 35830

Nálunk a tavasszal 22 nyúlból 2 anyától csupán 5 volt nőstény kisnyúl.

Előzmény: TimáriKristóf (35828)
MDani8 12 órája © 35829

zoleszov, nem találod furcsának, hogy rajtad kívül még 1 000 000 ember van a földön (gyors kalkulálással számoltam ki :D ) aki nyulat tart és itt is van belőlük egy pár tapasztaltabb nyulász mégis csak te foglalkozol ilyen hülyeséggel. Látszik, hogy még nincs sok tapasztalatod. 

TimáriKristóf 13 órája © 35828

De hülyeség, amit gondolsz. Pontosan úgyse tudod megmondani semmivel, hogy mennyi nyulad lesz. Használd az agadat. Van egy nyulad, ami lefial 8-t, abból 4-et fialtatsz, mert annyi lesz nőivaró.Hatváyozás.

Előzmény: zoleszov (35827)
zoleszov 13 órája Creative Commons License 35827

Számológép? Hogy ez nekem nem jutott eszembe... ennél azért "kicsit" összetettebb a kérdés. Nyilván papíron is megoldható, csak ha változik egy paraméter, akkor lehet előröl kezdeni az egészet.

Azóta keresgéltem és találtam egy excel táblát, ha valakit érdekel, itt rápillanthat.

http://livtools.cirad.fr/dynmod

Előzmény: TimáriKristóf (35804)
eloper 14 órája © 35826

Nagyon klassz a ketrec:) Ügyes vagy:)

Előzmény: Mészáros Barna (35817)
pápailepketarka 16 órája © 35825

Nálunk a bábolnai táp 145/kg de ha megveszel egy egész zsákkal elengednek pár száz forintot

vallo 16 órája © 35824

szia  szabad  furezspor beteni alomnak 

TimáriKristóf 17 órája © 35823

Kb 3300 egy zsákkal.

Előzmény: Mathias23 (35822)
Mathias23 17 órája © 35822

Szia mennyiért veszed?

(

Előzmény: TimáriKristóf (35820)
szabojozsi64 17 órája © 35821

Grat! Szép lett, jó lett.

Előzmény: Mészáros Barna (35817)
TimáriKristóf 18 órája © 35820

Hát, én az ecomix-et adom nekik. Teljesen jó minőségű.

Előzmény: hoppartamas (35819)
hoppartamas 18 órája © 35819

Köszi a választ. Kíváncsi lennék melyik tápot tartod jó minőségűnek?

Előzmény: TimáriKristóf (35818)
TimáriKristóf 19 órája © 35818

Ez függ attól, hogy mennyi nyulad van és hogy csak tápozod vagy más abrakot is adsz nekik. AMikor tápozok csak simán, akkor olyan 10 nyúlnak 10 kiló 2 hétre elég. Ajánlatosabb inkább zabot, árpát, búzát plusz szénát vagy zöldet, vagy lucernát adni. Vagy keverd ezekhez a tápot és sokal tovább elég. Egy zsák tápból már veszel kb 70 kiló zabot.

Előzmény: hoppartamas (35814)
Mészáros Barna 20 órája © 35817

Mészáros Barna 20 órája © 35816

Sziasztok !Ma reggel 8 -ra kész lett 

B.V.Sz. 30 órája © 35815

Sziasztok!

A múltkor olvastam itt a fórumon,hogy lehet gyártani otthon is önitatót.Segítséget szeretnék kérni hogyan rakjam össze.Van műanyag szódásüveg de nem értem az önzáró részt hol lehet olyan tömlőt venni,vagy szerkeszteni? 

KÖSZÖNÖM.

hoppartamas 1 napja © 35814

Sziasztok,

Szeretném megtudni tőletek, hogy egy 25 kilós táp mennyi ideig elég nektek?  Feltéve, hogy csak azzal, plusz szénával etettek. Arra vagyok kíváncsi mennyi táp fogyással lehet számolni egy nyúlnál kb? Tudom a kora, a mérte, étvágya is meghatározza, de szerintem aki komolyabban foglalkozik vele, annak van némi tapasztalata ezzel kapcsolatban hogyan számolja.

Tervisk 1 napja © 35813

Sajna ez a nagy hátránya, hogy Dunakeszi összenőtt Budapesttel. Amikor pestinek kéne lenni, vidéki vagy,amikor meg vidékinek, akkor pesti. szerintem azt képzelik az állatorvosok, hogy csak a hobby tartás létezik...

Újpesten találtam egy patikát,ahol volt orvos is...Sikerült vele felírtni nagynehezen a receptet.Mondom neki, hogy akkor szeretném kiváltani, erre közölte, hogy nincs is a patikában szer, menjek el a nagykereskedésbe...Dunakeszi-Észak Pest vonalon tud vki helyet, ahol ki lehet váltani?

Más:

Az, hogy az anyanyúl nem veszi fel a bakot, lehet elhízás miatt is(ahogy olvastam).

Nézzétek meg légyszi a képeket,nálam ugye nincs ilyen probléma?

Előzmény: Ladybee (35809)