Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

Baranyai Óriás Creative Commons License 6 órája 0 0 38114

Az ám a nyulász, aki ezekkel a 'számokkal', oda-vissza tisztában van! :-D

Előzmény: Nagy-Imre (38111)
Ladybee Creative Commons License 7 órája 0 0 38113

Jól van, na, elnéztem... Jogos ! :-)

Előzmény: szabojozsi64 (38109)
szabojozsi64 Creative Commons License 7 órája 0 0 38112

Te pedig (jól) gondolkodtál, és persze figyelmesen is olvastál. :)

Igen, ez egy átlag fogyasztás. A szakirodalom 13-15 dkg tápot ír egy 2-2,5 kg-os hízóra, de ez, az én tapasztalatom szerint nem helytálló. 

Nekem a debrecenik tulajdonképpen annyit esznek, amennyit adok, hihetetlen falánkak. 7,5-8 hetes koruktól a 20 dkg simán bemegy nekik, és ez nem ad libitum, be vannak korlátozva. Esznek, isznak.....nak rengeteget. :))

És nőnek, de nem akárhogyan, és ez hihetetlen nagy örömöt okoz. Mindeközben jókedvűek, szelídek, szépek, kerekek, fényes és puha szőrűek.....És, aki tőlem vitt nyulat, mind hasonló élményekkel gazdagodott, ahogyan hallom tőlük. Ez pedig külön öröm nekem. :)

Előzmény: Laci-Kótaj (38108)
Nagy-Imre Creative Commons License 7 órája 0 0 38111

Aki tudja mennyi idő alatt van kész egy nyúl az nem érthette félre. 

Nagy-Imre Creative Commons License 7 órája 0 0 38110

:-) 

Előzmény: kerivili (38103)
szabojozsi64 Creative Commons License 7 órája 0 0 38109

Chezulu jól írja, ő (!) figyelmesen olvasott. :))

Ott van világosan, nagy betűkkel: VÁLASZTÁSTÓL. 42 napos korukban választom őket. Onnan számítva 28 nap, és elérik a 70. napot, akkor mérés= az alom átlagsúlya 2,5 kg.

Laci-Kótaj Creative Commons License 8 órája 0 0 38108

A 17 dkg az hogy jött ki?

Ez átlag vagy ugyan annyit kapnak választás után egy nappal és vágás előtt egy nappal is? 

Előzmény: szabojozsi64 (38090)
kona.king Creative Commons License 8 órája 0 0 38107

oda van írva. 

Tisztán táppal etetve a képlet (VÁLASZTÁSTÓL!):

4 hét alatt eléri a 2,5 vágósúlyt az alom

Ladybee Creative Commons License 8 órája 0 0 38106

Elírta, 10 hetes lesz az ! :-)

Chezulu Creative Commons License 9 órája 0 0 38105

Lassabban fejlődnek egy kicsit a nagy mozgástér miatt, de nagyon jól érzik magukat. Készülnek az anyáknak is a "boxok".

Előzmény: Deryan (38031)
Chezulu Creative Commons License 9 órája 0 0 38104

"VÁLASZTÁSTÓL" számítva 4 hét! 10-11 hetesen.

kerivili Creative Commons License 9 órája 0 0 38103

Milyen nyúl éri el 4 hetes korára a 2.5kg-os vágósúlyt?

Agyalok: 10 naposan nyílik a szemük, kb. 3 hetes korban kezdenek mászkálni (tenyérben elfér), 4 hetesen 2.5kg???

Nekem 4-5 hónaposan lesznek vágósúlyban. Házi nyulak, nem fajta nyúl, abrak, táp, árpa, kicsi kukorica, széna, répa, tavasszal-nyáron-ősszel lucerna.

???

buhers Creative Commons License 10 órája 0 0 38102

Valamiért nem tudok neked írni emailt, esetleg ha rámüzennél, már tudnék válaszolni. Email-em nyilvános.

Köszönöm előre is.

Előzmény: nyúlelemér (38097)
Nagy-Imre Creative Commons License 11 órája 0 0 38101

Abban biztos vagyok! 

Előzmény: Baranyai Óriás (38100)
Baranyai Óriás Creative Commons License 12 órája 0 0 38100

Indulhat "nulláról"!! "nyúlelemér" segít majd neki!!

Előzmény: Nagy-Imre (38089)
Baranyai Óriás Creative Commons License 12 órája 0 0 38099

Egyetértek!

szabojozsi64 Creative Commons License 14 órája 0 0 38098

Egyetértek. A költségeket én is írtam egy db-ig, aztán gyorsan abbahagytam :))

Előzmény: Nagy-Imre (38092)
nyúlelemér Creative Commons License 15 órája 0 0 38097

Írj egy e-mailt, küld el a telefon számod és visszahívlak.

Előzmény: buhers (38094)
Nagy-Imre Creative Commons License 15 órája 0 0 38096

Bocs most látom, hogy ezezustjeid vannak.Rossz klubbot(is) a ajánlottam :-). 

Előzmény: buhers (38093)
Nagy-Imre Creative Commons License 15 órája 0 0 38095

Igen régebben volt rá lehetőség most nem tudom, hogy megy, de szerintem az egyik szülőnek regisztráltnak kell lenni. Érdeklődj a Magyar Nyultenyesztok Országos Egyesuletenel, kozeptestu vagy óriásnyul tenyésztők fajtaklubban ott pontos választ tudnak adni. 

Előzmény: buhers (38094)
buhers Creative Commons License 16 órája 0 0 38094

Azt tudom, hogy tagnak kell hozzá lenni, de azt hallottam, hogy valami utólagos szemlézésre is van lehetőség, abban az esetben ha a szülők nem papirosak,  ami után ha megfelelnek kapnak származási lapot.

Előzmény: Nagy-Imre (38089)
buhers Creative Commons License 16 órája 0 0 38093

Német világos nagyezüstökről van szó és mindenképp egyesületi törzskönyvezés érdekelne.

Előzmény: Baranyai Óriás (38088)
Nagy-Imre Creative Commons License 18 órája 0 0 38092

10 hét alatt nekem átlag 3 kg-sok, úgy hogy csak fele arányban kapnak tápot, mivel nekem szinte ingyen van az árpa mert rokonom rengeteget termel így mindig ad pár mazsat egy kis palinkaert :-). Tehát nekem így a leggazdasagosabb. Bele sem merek gondolni mekkorák lennének csak táppal etetve ad libitum. Én nem szoktam számolni, nekem a nyulakkal nem feltétlenül a költségek számítanak, meg jobb is mert rengeteget rájuk költöttem már :-).

Ronaldo77 Creative Commons License 18 órája 0 0 38091

Üdv minden nyúltenyésztőnek :) 
Valaki tudna nekem segíteni olyan problémám lenne, hogy a faluba többen is mondták, hogy betegednek a nyulaik.
Nem esznek csak ül a sarokba összekuporodv és 2-3 na málva elpusztul. 
Egy 4,5 hónapos kis bakomon ugyenzt vettem én is észre kb egy napja nem eszik. 
Tudnátok abban segíteni hogy milyen betegség ez és van e ellene valamilyen kezelés ? 
mindegyik kapott vésőoltást és egyszer trisulmixes kezelést.Lehet hogy megint az kellene nekik? 

szabojozsi64 Creative Commons License 19 órája 0 0 38090

Természetesen. A kevergetésnek nem látom értelmét. Vagy ezt, vagy azt szeretik éppen a keverékből, ezért rettenetes mennyiséget kikaparnak a takarmányból. És nincs (!) olyan önetető, amiből egy nyúl ne oldaná meg ezt az agyvérzést okozó tünetet :)

Eddig még csak terveztem, de most szántam rá időt, és kiszámoltam, hogy is van ez, íme.

Tisztán táppal etetve a képlet (VÁLASZTÁSTÓL!):

4 hét alatt eléri a 2,5 vágósúlyt az alom ( nem csak egy egyed). 4x7 = 28 nap. 17 dkg táp/fő/nap = 4,8 kg táp/fő/28 nap= 4,8 x 150 Ft (nálunk ennyi a jó minőségű hízótáp)= 720 Ft/nyúl. Ennyi a választástól a vágásig egy nyúl etetési költsége ( szénát nem számoljuk most)

Táp+ szemes takarmány keverék fele-fele arányban( legyen árpával, az tuti): ez a keverék 107 Ft/kg (150 a táp + 65 az árpa)

A hízlalási idő jelentősen megnő. Véleményem szerint minimum (!) egy héttel, azaz választástól 5 hét telik el a vágásig, azaz 35 nap (bár, sztem ez simán több). 5 x 7 nap=35 nap. 35 x 17 dkg takarmány=6 kg takarmány = 642 Ft/nyúl az előállítási költség választástól vágásig.

ÉS! Ebbe nem számoltam bele a kikaparás veszteségét (10 %?), egy héttel tovább dolgozol a nyúllal, kaphatja el a betegségeket, üldözik egymást a hamar érő egyedek...takarítás...táp kevergetése (idegeskedés, h már megint mennyi kaja van az alomanyagban vagy a tálcán :D)

A különbözet tehát 80 Ft/ nyúl, azaz egy alomnál átlag 640 Ft, de ez a maximum. Minden egyes nappal, amivel tovább kell tartani a nyulat a gyengébb takarmányozás miatt, fogy a különbség (ha az egy hét alatt vmi betegség üti fel a fejét meg is van a veszteség). Az a különbség, ami, véleményem szerint, egyébként sem éri meg a plusz kínlódást.

Ez az én számításom, az én véleményem. Eddig is ez volt, de így, leírva még nem láttam, és így még meggyőzőbb.

Persze ezek a számok intenzív fajtára lettek kiszámítva. Egy keverék nyúl már közel sem hasznosítja olyan hatékonysággal a magasabb beltartalmú takarmányt, azaz nem biztos, hogy szignifikánsan lassabban nő a keveréktől, mint a táptól.

Előzmény: Nagy-Imre (38080)
Nagy-Imre Creative Commons License 20 órája 0 0 38089

Először is be kell lépned egy fajtaklubba , egyesületbe és származási lapos nyulakkal kell rendelkezned ahhoz, hogy az utódok regisztrálva legyenek. 

Előzmény: buhers (38085)
Baranyai Óriás Creative Commons License 23 órája 0 0 38088

Milyenfajta nyúl? Házi- vagy egyesületi törzskönyvezésben gondolkodsz??

Előzmény: buhers (38085)
Laci-Kótaj Creative Commons License 29 órája 0 0 38087

Kép lemaradt :(

Előzmény: Laci-Kótaj (38086)
Laci-Kótaj Creative Commons License 29 órája 0 0 38086

Leteszteltem a kisnyulakon az új hőmérőmet. Az érzékelőt beraktam közéjük és 37,9 C fokon állt meg.

:)

buhers Creative Commons License 30 órája 0 0 38085

Sziasztok!

Segítsetek már nekem, légyszi! 

Az a kérdés, hogy ha tetoválás és származási lap nélküli nyulakat szeretnék "rendszerbe vetetni" hogy az almokat tudjam majd lepapírozni, arra van-e lehetőség illetve milyen úton -módon???

Előre is köszönöm, ha valaki felhomályosít!!!